Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Ameri se dosta muce na ovom prvenstvu. I danas su gubili od Kine krajem trece cetvrtine. Spanci deluju najubedljivije za sada, Almansa je ipak cheat code za ovaj nivo.

I dalje mi je neshvatljivo da ne saljemo najbolje igrace na SP, ko zna kakve su tu radnje u pitanju. Djurisic igra ABA ligu vec neko vreme, ali nista mu ne bi falilo da igra ovo. Bitno da su ga ubacili da igra u19 turnir ABA lige. Za Topica bi ovo tek bilo dobro iskustvo i imao bi sasvim dovoljno vremena da se pripremi i za U18. 

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

  Amerikanci cini mi se do sada nikada nizu spoljnu liniju nisu poslali  na ova U19 takmicenja  a nemaju ni visinu u reketu,  ne znam zasto nisu poveli Cooper Flagg-a. Mogli bi da ispuse za zlatnu medalju na ovom turniru. Ja imam dozu skepticizma kada je Almansin potencijal na seniorskom nivou u pitanju a tu pre svega mislim na NBA. Posto je skraceni centar a ne sutira trojke a nije ni neki asistent ali dobro za ovaj nivo je dosta dominantan igrac. Mi da smo na ovo prvenstvo poveli Topica,Stankovica,Markovica i Jovica, potpisao bi finale.  Mislim da smo mi jedna od retkih reprezentacija na turniru koja nije poslala ni jednog igraca koji je godiste nize.  Mogli su oni da odigraju i ovo i u18 EP bez ikakvih problema.

 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Nikola Jovic(2003), Nikola Djurisic(2004), Nikola Topic(2005), Nikola Karalic(2008), Nikola Kusturica(2009)...trenutno 90% najzvucnijih srpski talenata u svojim generacijama ispod 20 godina nosi ime Nikola.

Najbolji seniorski igrač Nikola Jokić.

 

Zanimljivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nesto u vezi sa "Bojdinim " postom od srijede, a odnosi se na ekvivalent muskih visina prema zenskim visinama.Naime,osamdesetih godina proslog vijeka u tadasnjoj drzavi bile su pozivane na pripreme na specijalni kamp tzv."dvometrasice"(preko 185 cm) i ta visina je odgovarala muskim visinama od 200cm.Ako bi djevojka imala 195 cm to bi odgovaralo visini 210cm kod muskaraca..Itd..I onda se maja 1982. na prvenstvu juniorki u Tuzli pojavi prava dvometrasica Raza Mujanovic 15-godisnja djevojka visoka 200cm.Bila je tako dobar igrac da su i kosarkasice iz USA imale problem da je zaustave.Malo kosarkasko podsjecanje na istoriju igre izmedju dva obruca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ova ekipa otisla kao sa nekim planom da se bori za medalju. Imamo mi mnogo bolju ekipu za U19. 

 

Generalno sve te Uxx repke su skockane onako, da se sto vise mladih igraca oproba i zainteresuje za dres, a prava selekcija pocinje tek u seniorskoj repki do koje dodje mozda 10% njih. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta bih ti rekao... znam samo da imamo boljih igraca u 2004. godistu i mladjim generacijama. 

 

Pa i sama generacija Zvezde oni koji su rodjeni 2004. nije neka, za KKCZ U19 igraju mahom igraci 2005. godiste uz par ovih koji su eto i u repki. 

 

A nema recimo Ognjena Matovica iz FMPa. On je 2004. Nema Djurisica iz Mege. 

 

A 2005. generacija je mnogo bolja - Topic, Musicki, Djulovic... Drezgic iz Partizana 2006. godiste.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da ovog Ajincu noćas kenja, ali on je do ove tekme imao 11/22 za 3, 12/19 za 2 i 17/21 bacanja. U kombinaciji sa tijelom koje ima, ovo je ozbiljan materijal.

 

EDIT: igra prvu B ligu, u sezoni 2022/2023 8,5 ppg

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ažinsa baš izgleda obećavajuće. :thumbsup: Vidjećemo ga protiv Amera, oba polufinala će biti odlična. 

 

Svjetsko U-19 je vjerovatno najvažnije takmičenje u mlađim kategorijama, ako to nije dovoljan motiv za slanje najboljih onda neko u Savezu ne radi dobro svoj posao. Ovoj ekipi zbog tehničke nepismenosti Topić bi vjerovatno podigao plafon za 50% i njegovo neučestvovanje je katastrofalan propust i ništa više. Svaki pokušaj opravdavanja je besmislen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...