Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

7 minutes ago, robespierre said:

Mislim da bi odgovarajuća paralela bila da ti ja kažem da si debil jer navijaš za SNS blizanca, što bi, naravno, bilo za ban kao lična uvreda, dok je sa druge strane sasvim okej reći da su blizanci SNS oruđe za budženje rejtinga i raznolike kriminalne aktivnosti, pa ako se neko time oseti uvređenim jer se poistovećuje sa tim klubovima, tough shit. 

I ja mislim da je dobra paralela.

 

Ali ima i još opcija osim te dve. Na forumu su nepoželjne stvari poput tatisanja i flejmovanja.

 

Slažem se da "vređanje verskih osećanja" ne treba da bude razlog za ban. Međutim ovde je posredi "provociranje i flejmovanje korišćenjem verskih osećanja".

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, robespierre said:

 

 

Charlie Hebdo nije usmeren ni prema jednom pojedincu lično, no prema religiji. Ne vređa se pojedinac zato što je musliman, nego islam kao retrogradna religija. Ne znam koji je kriterijum po kome se utvrđuje da je fatwa usmerena ka nekom entitetu ili osobi okej, sve se svodi na princip nosila je kratku suknju. Da li su stvari koje Charlie Hebdo objavljivao neukusne? Pa da, rekao bih da jesu. Ali i GG Allinovi performansi su takođe bili neukusni (hehe), vređali su religijska osećanja WASP-ovaca diljem Amerike, pa to ne znači da je opravdana hipotetička situacija u kojoj neka dijabola ispaljuje rafalčinu u Murder Junkies-e. Poenta je da su se pojedinci ovde sjatili kako bi se kategorija vređanje verskih osećanja uvela kao razlog za ban, što je totalna nebuloza.

 

Mislim da bi odgovarajuća paralela bila da ti ja kažem da si debil jer navijaš za SNS blizanca, što bi, naravno, bilo za ban kao lična uvreda, dok je sa druge strane sasvim okej reći da su blizanci SNS oruđe za budženje rejtinga i raznolike kriminalne aktivnosti, pa ako se neko time oseti uvređenim jer se poistovećuje sa tim klubovima, tough shit. 

Vidis, ovo ti je skolski primer generalizacije.

Islam je religija u koju veruje neki broj ljudi, isto kao i Hriscanstvo, Budizam, Hinduizam, Judaizam... i to je njihovo pravo da veruju i da ih niko u tome ne ismeva.

Naravno, ne smeju ni da namecu svoja verovanja drugima.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Eddard said:

Potpuno besmislen ban, podilaženje svetinji... Čuj, uvredio neku tamo religiju, who the fuck cares. U Švedskoj spaljuju Kurane sa sve dozvolom policije, ovde se banuje zbog tananih osećanja vernika... Forumska džamahirija.

Siguran sam da bi isti ovakav komentar ostavio da su uveđeni muslimani ili jevreji na primer.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

E sad sam obrnuo igricu na forumu, Brat od Korneta mi posvetio traktat. Nije da sam ga pročitao, ali opet, osećam se počastvovano.

Pa na politici moze da vam prolazi selektivna pravda i odobravanje pisanja da je Srbija poslednji supak, a da su Srbi 'divljaci zeljni angry sexa' i sl, ovde to malo teze prolazi.

Ako se za npr Omica ne sme pisati da je verski taliban i ne sme ismevati na verskoj osnovi, onda ne sme ni Mirotic.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kendrick said:

Nepozvan i nepotreban post ali ne preterujte. Banovan je srazmerno za prekršaj, teraj dalje. 

 

A sta kazes na ovo:

 

"A svaka religija, pogotovo njene organizovane manifestacije tj. crkve, mora smeti i da se, između ostalog, vređa."

 

Koliko ti je tu srazmerno za prekrsaj?

 

Pravila kazu ovde verska netrpeljivost je trajni ban, sta ti kazes?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da bi isti ovakav komentar ostavio da su uveđeni muslimani ili jevreji na primer.
Naravno da bih, perkose, za mene je svaka religija na istom dnu civilizacijskih vrednosti, a Islam je pri tome, trenutno i najzatucanija i najopasnija od svih velikih.

Tho Root of All Evil.
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robespierre said:

 

 

Charlie Hebdo nije usmeren ni prema jednom pojedincu lično, no prema religiji. Ne vređa se pojedinac zato što je musliman, nego islam kao retrogradna religija. Ne znam koji je kriterijum po kome se utvrđuje da je fatwa usmerena ka nekom entitetu ili osobi okej, sve se svodi na princip nosila je kratku suknju. Da li su stvari koje Charlie Hebdo objavljivao neukusne? Pa da, rekao bih da jesu. Ali i GG Allinovi performansi su takođe bili neukusni (hehe), vređali su religijska osećanja WASP-ovaca diljem Amerike, pa to ne znači da je opravdana hipotetička situacija u kojoj neka dijabola ispaljuje rafalčinu u Murder Junkies-e. Poenta je da su se pojedinci ovde sjatili kako bi se kategorija vređanje verskih osećanja uvela kao razlog za ban, što je totalna nebuloza.

 

Mislim da bi odgovarajuća paralela bila da ti ja kažem da si debil jer navijaš za SNS blizanca, što bi, naravno, bilo za ban kao lična uvreda, dok je sa druge strane sasvim okej reći da su blizanci SNS oruđe za budženje rejtinga i raznolike kriminalne aktivnosti, pa ako se neko time oseti uvređenim jer se poistovećuje sa tim klubovima, tough shit. 

 

S tim da se većina ljudi na ovom forumu (bar se nadam) ne poistovećuje sa institucijom Crkve, već sa tim religijskim osećanjima/verovanjem. Takva uverenja/verovanja nisu sama po sebi loša i ne mogu biti osnov za vredjanje, ali mogu biti zloupotrebljena kao i sve drugo (hence, SPC).

 

U oba slučaja forumaš nije kritikovao Crkvu ni uticaj religije, niti smo na Politici ili Društvu niti je to bila tema; tema je prelazni rok KKCZ. U oba slučaja targetirao je odredjenu grupu ljudi i izrazio netrpeljivost na verskoj osnovi (što je podložno sankcijama).

 

Jer na tangama se ne nalazi ispis SPC ili popovi lopovi, već nešto drugo. A ni Mirotić nije nikakav taliban već se čovek samo izjašnjava kao verujući.

 

Mogu i ja da krenem da ispaljujem provokacije i uvrede ka forumašima tako nevešto uvijene i kad se neko uvredi da kažem, jebiga, tvoj problem što si se pronašao, tough shit.

Edited by DameTime
padeži i tako to
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

Naravno da bih, perkose, za mene je svaka religija na istom dnu civilizacijskih vrednosti, a Islam je pri tome, trenutno i najzatucanija i najopasnija od svih velikih.

Tho Root of All Evil.

Samo je zasluzan za razvoj medicine, matematike, za ocuvanje tekovina antickih kultura u vreme dok se u Evropi lecilo bogougodnom molitvom i higijena smatrana grehom.

Ibn Sina se u tabutu prevrce.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

A sta kazes na ovo:

 

"A svaka religija, pogotovo njene organizovane manifestacije tj. crkve, mora smeti i da se, između ostalog, vređa."

 

Koliko ti je tu srazmerno za prekrsaj?

 

Pravila kazu ovde verska netrpeljivost je trajni ban, sta ti kazes?


Kažem da mi se čini da ne razumeš u potpunosti šta je verska netrpeljivost. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Samo je zasluzan za razvoj medicine, matematike, za ocuvanje tekovina antickih kultura u vreme dok se u Evropi lecilo bogougodnom molitvom i higijena smatrana grehom.
Ibn Sina se u tabutu prevrce.
Trenutno, kronose, trenutno.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:
8 minutes ago, Kronostime said:
Samo je zasluzan za razvoj medicine, matematike, za ocuvanje tekovina antickih kultura u vreme dok se u Evropi lecilo bogougodnom molitvom i higijena smatrana grehom.
Ibn Sina se u tabutu prevrce.

Trenutno, kronose, trenutno.

Trenutno ni Hriscanstvo u svim svojim pravcima, a ni Judaizam nisu bas za pohvalu, vec zestoko vuku na netrpeljivost i zatucanost.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Smrtokapa said:

To uopšte nije prekršaj, nije verska netrpeljivost u pitanju.

 

Nije verska netrpeljivost sto je napisao da se mora smeti vredjati religija?

 

Aj probaj ponovo da procitas, pa probaj ponovo da odgovoris.

 

Znaci vredjanje religije, jos nametanje da se to mora vredjati, to je zapravo trpeljivost religije, sta? Ispasce jos i da je verski tolerantan.

 

Nije verska netrpeljivost sto je napisao da se Taliban koristi za bilo koje verske fundamentaliste? 

 

Za ovo sam dao objasnjenje a verujem da i svi znaju sta se misli pod Talibanima.

 

Nije verska netrpeljivost sto je napisao osetljive dusice, ne diraj im u imaginarnog frenda?

 

Prijatelju ako znas a svi su dovoljno odrasli ovde da to znaju da hriscani veruju u Hrista, muslimani u Alaha, azijati u Budu i hinduizam onda je verska netrpeljivost ako napises da je to imaginarno, to je njegov licni ugao, a iz sireg se to zove netrpeljivost. Moze samo da kaze na primer ja ne verujem u Hrista i sve ok, ali je verska netrpeljivost ako verujucim ljudima napises da je to imaginarno jer to je onda nametanje a to je netrpeljivost prema necemu sto je nekao odabrao kao slobodan izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Ја заиста нисам видео од кад сам на овом форуму да је неко од верника увредио/омаловажавао/исмејавао вас атеиста због тога што сте атеисти. Такав исти третман онда очекујем и супротно. Скоро је неко добио трајни бан јер се видело из уписа да му је Омић сметао јер је муслиман, значи потпуно оправдан бан. Е сад кад је православље у питању онда је шала. Извините али нема шале са тим поготово не таквих грозних и то је за трајни бан као што би га и добио да је окачио као што је већ неко рекао дилдо у облику полумесеца.

 

Ismevanje ateista od strane vernika zato sto su ovi ateisti je isto poput ismevanja "globusara" od strane ravnozemljasa.

 

Ono, bez uvrede.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kendrick said:


Kažem da mi se čini da ne razumeš u potpunosti šta je verska netrpeljivost. 

 

Znaci tebi je onda verska trpeljivost da se kaze religija se mora smeti vredjati?

 

I ti takodje, probaj jos jednom da procitas pa razmisli.

 

Religija je vrsta verovanja, a on je napisao da se to mora smeti vredjati.

 

Ne znam dal jos jednom trebam da napisem.

 

Nema izmedju, ili je verska trpeljivost ili netrpeljivost. Isto je i sa nacionalnom ili rasnom na primer.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

S tim da se većina ljudi na ovom forumu (bar se nadam) ne poistovećuje sa institucijom Crkve, već sa tim religijskim osećanjima/verovanjem. Takva uverenja/verovanja nisu sama po sebi loša i ne mogu biti osnov za vredjanje, ali mogu biti zloupotrebljena kao i sve drugo (hence, SPC).

 

U oba slučaja forumaš nije kritikovao Crkvu ni uticaj religije, niti smo na Politici ili Društvu niti je to bila tema; tema je prelazni rok KKCZ. U oba slučaja targetirao je odredjenu grupu ljudi i izrazio netrpeljivost na verskoj osnovi (što je podložno sankcijama).

 

Jer na tangama se ne nalazi ispis SPC ili popovi lopovi, već nešto drugo. A ni Mirotić nije nikakav taliban već se čovek samo izjašnjava kao verujući.

 

Mogu i ja da krenem da ispaljujem provokacije i uvrede ka forumaša tako nevešto uvijene i kad se neko uvredi da kažem, jebiga, tvoj problem što si se pronašao, tough shit.

 

Rekao bih da se suštinski slažemo, ja takođe mislim da je ban opravdan jer:

 

1. Vređa se Mirotić direktno, nevezano za kontekst. Meni je isto da li se za Ledeja kaže da je džukela ili za Mirotića da je verski taliban, uvreda je uvreda.

2. Oftopik je, i to neukusan (mada bih ovde podvukao da neukusu treba reći ne, a ne sankcionisati ga).

 

Poenta je da po recimo post pravoslavni fundamentalizam i modus operandi u Srbiji sve više poprima oblike talibanskog, koji bi hipotetički bio ostavljen na topicu Kafana pod obručima nikako ne bi smeo biti razlog za ban jer nije verska netrpeljivost, već bi se pojedinci, koji su se na ovom topicu organizovali sa buktinjama i vilama, našli uvređenim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A sto se tice bana za sprivela jebem li ga, meni je onaj post samo van konteksta i glup. Koliko je problematicno ostavljati te postove, toliko je problematicno i kaznjavati ih jer to otvara citav novi front merenja na kantar i prigodnog hodanja po zici sto je sport kojim se bavi dosta ljudi na ovom PDFu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Ismevanje ateista od strane vernika zato sto su ovi ateisti je isto poput ismevanja "globusara" od strane ravnozemljasa.

 

Ono, bez uvrede.

Zašto bi se ismevanje ateista razlikovalo od ismevanja vernika ili ismevanja bilo koga drugog zbog verovanja u nešto ili zbog nekog ličnog izbora ma koliko se smatralo da je taj izbor pogrešan?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Azazelkg said:

Zašto bi se ismevanje ateista razlikovalo od ismevanja vernika ili ismevanja bilo koga drugog zbog verovanja u nešto ili zbog nekog ličnog izbora ma koliko se smatralo da je taj izbor pogrešan?

 

Zato sto mene kao ateistu i kao globusara na isti nacin kaci pokusaj ismevanja vernika ili ravnozemljasa, jednostavno je nemoguce ismevati onog drugog iz te pozicije. Mozes da probas, ali je potpuno besmisleno.

 

Sta, gorecu u paklu? Vise mesta za tebe u raju. Ne zivim po tvojim merilima? Sta te boli dupe kako ja zivim. Putujem u Australiju a tebi je smesno jer ona ne postoji? Pascu sa ivice Zemlje? Opet vise mesta za tebe u tvom svetu.

 

Sto se tice ostatka, retki su oni koji ismevaju vernike jer veruju. Bas su u promilima. Ismevaju se radnje i rituali koji idu u skladu sa tim, a nemaju nikakve veze sa sustinom verovanja, a koji vode do toga da institucija koja se samoproglasila za bozju kucu na Zemlji skuplja politicku i materijalnu moc kojom vrsi pritisak i uticaj na svaku poru drustva. A vernici to omogucuju.

 

E zato se kaze da crkvu treba vredjati, isto kao sto i politicare i druge javne licnosti koje vrse nepodoban uticaj na drustvo treba vredjati.

 

A da li ces ti ili ce neko drugi da veruje, ide u crkvu, slavi slavu, krsti decu i radi sta god vec smatra za shodno u skladu sa svojim verovanjem, to je njegova/njena privatna stvar i sloboda, ne tice se nikoga, pa ni mene. Sve dok to svoje pravo i slobodu ne koristi da ogranicava pravo drugoga da ga boli dupe za to sto taj vernik misli i radi i zeli da zivi zivot po svom nahodjenju.

Edited by McLeod
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robespierre said:

Poenta je da po recimo post pravoslavni fundamentalizam i modus operandi u Srbiji sve više poprima oblike talibanskog, koji bi hipotetički bio ostavljen na topicu Kafana pod obručima nikako ne bi smeo biti razlog za ban jer nije verska netrpeljivost, već bi se pojedinci, koji su se na ovom topicu organizovali sa buktinjama i vilama, našli uvređenim.

Zašto bi to bio razlog za ban? Ne vređaju se svi pravoslavci u Srbiji nego se u centar kritike stavlja fundamentalizam (koji jeste prisutan u većoj ili manjoj meri). Još ako se potkrepi agrumentima i primerima to je odličan post za raspravu.

 

6 minutes ago, robespierre said:

Vređa se Mirotić direktno, nevezano za kontekst. Meni je isto da li se za Ledeja kaže da je džukela ili za Mirotića da je verski taliban, uvreda je uvreda.

Opet pitam, čime je Mirotić zaslužio uvrede? Ako je za Ledejevo ponašanje jasno kakve reakcije izaziva, šta je Mirotić radio i kome?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

A sto se tice bana za sprivela jebem li ga, meni je onaj post samo van konteksta i glup. Koliko je problematicno ostavljati te postove, toliko je problematicno i kaznjavati ih jer to otvara citav novi front merenja na kantar i prigodnog hodanja po zici sto je sport kojim se bavi dosta ljudi na ovom PDFu.

Mece, kada se napise za nekog da je verski taliban, to jeste vredjanje na verskoj osnovi, sto je podlozno trajnom banu. 

Skoro je jedan covek dobio trajni ban jer je procenjeno da je u postu napisao da ne zeli muslimane u svom timu.

Ovo prvo je jos gore. Ljudi ne zele duple standarde sa politike i ovde.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Nije verska netrpeljivost sto je napisao da se mora smeti vredjati religija?

Nije.

 

7 minutes ago, Brat od Korneta said:

Aj probaj ponovo da procitas, pa probaj ponovo da odgovoris.

Ajde. 🙂

Nije.

Quote

Znaci vredjanje religije, jos nametanje da se to mora vredjati

Ne nameće da se to mora vređati, već smatra da to mora biti dozvoljeno. Nemoj menjati teze.

 

Verska netrpeljivost znači da nekom pojedincu ili grupi, zbog njihovih verskih stavova, uskraćuješ prava koja imaju drugi. Ili da religiozne ljude (sve ili pripadnike određene vere) smatraš manje vrednim ljudskim bićima zbog njihove religioznosti.

 

Ovo što je Eddard napisao nije to, već je njegov stav o religiji kao društvenoj pojavi, plus njegov stav o tome na koji način se o toj društvenoj pojavi sme razgovarati.

Ti možeš da misliš da on nije u pravu (ja npr. mislim da je njegov ugao gledanja pogrešan), imaš pravo da iz toga izvedeš svoj zaključak o njemu lično kao ovakvoj ili onakvoj osobi, ali to je druga priča.

 

Quote

Nije verska netrpeljivost sto je napisao da se Taliban koristi za bilo koje verske fundamentaliste? 

 

Za ovo sam dao objasnjenje a verujem da i svi znaju sta se misli pod Talibanima.

Nije verska netrpeljivost, nego pogrešna / neprecizna upotreba termina.

P.S. Suptilna razlika inače: Taliban v.s. taliban

P.S.2 Nije u redu reći da je Mirotić taliban. Nije u redu ni reći da je Taliban.

 

Quote

Prijatelju ako znas a svi su dovoljno odrasli ovde da to znaju da hriscani veruju u Hrista, muslimani u Alaha, azijati u Budu i hinduizam onda je verska netrpeljivost ako napises da je to imaginarno, to je njegov licni ugao, a iz sireg se to zove netrpeljivost. Moze samo da kaze na primer ja ne verujem u Hrista i sve ok, ali je verska netrpeljivost ako verujucim ljudima napises da je to imaginarno jer to je onda nametanje a to je netrpeljivost prema necemu sto je nekao odabrao kao slobodan izbor.

Ako ja ne verujem da Brama, Višnu i Šiva postoje van umova ljudi, automatski sledi da ja mislim da je to imaginarno.

To nije verska netrpeljivost.

Možemo da pričamo o tome kako treba uljudno i civilizovano razgovarati, koji je najbolji način da te neko ko je drugačijeg mišljenja čuje i sasluša, to ne znači da ja ne smem verniku da kažem da je njegovo verovanje pogrešno, niti da on ne sme meni da kaže da je moje verovanje pogrešno. To nije verska netrpeljivost.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Mece, kada se napise za nekog da je verski taliban, to jeste vredjanje na verskoj osnovi, sto je podlozno trajnom banu. 

Skoro je jedan covek dobio trajni ban jer je procenjeno da je u postu napisao da ne zeli muslimane u svom timu.

Ovo prvo je jos gore. Ljudi ne zele duple standarde sa politike i ovde.

 

Pa nije gore, a evo i zasto - izjava da je Mirotic verski taliban je usmerena protiv jedne ravne licnosti, ne clana foruma. Opservacije o javnim licnostima nisu i ne treba da budu kaznjive per se, pod uslovom da se to ne koristi kontekstualno za neki drugi cilj, cega ovde ima i zato i smatram da odluka nije sama po sebi pogresna, ali je svakako u sivoj zoni.

 

Sto se tice drugog slucaja, tu je trajni ban potpuno opravdan jer opisuje sentiment koji u sebi ima dozu rasizma. Kod sprivela to ne postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...