Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

8 minutes ago, Horium said:

 

Upravo. Uostalom, Partizan bi imao visestruke koristi ako isklese igraca iz Smailagica.

 

Mada moram da priznam, izgleda mi mekse nego prosle sezone...

 

Plašim se ja da će to klesanje trajati godinama, a da ni onda rezultat neće biti spektakularan, ali ok, dobili bi solidnog visokog za rotaciju. Ovo što trenutno igra u EL je daleko od solidnog, šta više dosta kontraproduktivno za KKP.

Kod Tristana je druga situacija, isto će trajati dosta, ali bi konačni "produkt" mogao da bude vrhunski.

 

I deluje mi da će nedostatak još jedne pouzdane opcije na 4/5 biti ključan razlog velikog broja problema u ovoj godini, na kraju i uticati na konačni rezultat.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Plašim se ja da će to klesanje trajati godinama, a da ni onda rezultat neće biti spektakularan, ali ok, dobili bi solidnog visokog za rotaciju. Ovo što trenutno igra u EL je daleko od solidnog, šta više dosta kontraproduktivno za KKP.

Kod Tristana je druga situacija, isto će trajati dosta, ali bi konačni "produkt" mogao da bude vrhunski.

 

Ja razumem tvoj stav, samo se ne slazem oko krajnjeg dometa Smail-age, odnosno, mislim da bi finalni produkt bio odlican cak za EL nivo.

 

No dobro, mozda precenjujem njegov ceiling.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Horium said:

 

Ja razumem tvoj stav, samo se ne slazem oko krajnjeg dometa Smail-age, odnosno, mislim da bi finalni produkt bio odlican cak za EL nivo.

 

No dobro, mozda precenjujem njegov ceiling.

 

Glavni problem je telo. Za nekoga je to prednost u smislu da može da igra na 2 pozicije, kod njega je obrnuto. On je na 5 u EL hodajući mismeč. Raznose ga na postu, u skoku, po meni mnogo veći limit je imao na 4, ali kad je Žoc to pokušao prošle godine, nije bilo dobro uopšte.

 

Druga stvar je šut. To je stavka koja mora da postoji da bi bar neku prednost imao, pa da mu se otvori prostor za neki napad licem, a za sada je to dosta diskutabilno. Ali ok, naravno, tu uvek ima prostora za napredak, ako ima volje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba biti oprezan veceras, ali prepaljen, motivisan i naravno pobediti. Srecom pa nam bilo kakva pobeda odgovara (samo da nije u OT), zbog medjusobnog. Ne znam koliko ce im Markus Hauard odsustvovati, ali otvaraju se sanse da oni pocnu da klize na tabeli.

 

Ako nam je Makabi poceo da izmiče, veceras imamo priliku da Baskone povucemo dublje u mid tier i mozda u nekom momentu, preskocimo 😬🤞🤞🤞

 

Naravno, sledece sedmice moramo odgurnuti Valensiju ka dole, ali otom potom.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

 

 

46 minutes ago, Alex_Serbia said:

Jedno vreme je islo da Smajli pocinje kako bi Lesor bio odmoran za finis. Ponekad i Trifa. Dok je rezultat bio na nasoj strani. Mislim da je to vreme od prekjuce zavrseno. Msm nema sta, potrajalo je duze nego sto sam ocekivao.

 

P.s. Mi smo takodje domacica ekipa u EL. Problem je sto nismo Makabi level domacica. To ce 99% da nas kosta plejofa, ne toliko L mentalitet u gostima.

 

b1: Ne verujem da će jedna utakmica presuditi da je to vreme završeno. Prosto, loše se otvorilo i to je to. Smajli je i dalje značajan činilac u smislu odmaranja Lesora na što više minuta plus uvođenja opcije sa niskom peticom sa šutem u igru. Ako odbrana ne trpi mnogo, i on će igrati duže. Ja sam skapirao Željkovu ideju da pokušava verovatno da raširi igru jer su se oni spremili da nas ozbiljno zatvaraju i skupljaju dole. Madar je igrao kod kuće. Dosad je uvek dobro otvarao utakmice i agresivnošću u odbrani i onim poludistancama. Naneli se vratio u salu koju poznaje (šta se desilo - pretpostavljam da nije ispoštovao neki dogovor i odigrao opet ono njegovo nezainteresovano pa su ga zalepili za klupu). Nisu bile to nerazumne odluke ali jbg...otišla kola nizrdo. Nakon početnih 0:12 igrali smo sasvim solidnu i ravnopravnu utakmicu sa uobičajenom dozom naših gluposti.

 

b2: Upravo sam na to i mislio kad sam pisao pre tekme da su oni "domaćica". Domaćica, ali vrhunska. To je otprilike onako kako mi (i navijači CZ prethodnih godina) zamišljamo skor pred početak sezone, o čemu sam već pisao. Dobiti sve kod kuće, uz eventualni izuzetak par najjačih i "ukrasti" na gostovanju koju pobedu više od tih par poraza kod kuće. To se retko ostvaruje, ali u slučaju Makabija vidimo da ta formula nije nemoguća i da je izuzetno bitno da sačuvaš domaći teren. Mi smo ispustili 3 pobede kod kuće koje su nam bile nadohvat ruke (protiv Armanija vodili 8 na 4 minuta do kraja, protiv CZ 6 na 2,3 minuta, protiv Valensije neizvesna završnica, produžetak i poraz...). Sa te tri mi bismo večeras igrali za deobu 2-3. mesta nakon 19 kola. Da ne spominjem idotski izgubljenu Baskoniju i Asvel tamo koje, ajde da kažemo, kompenzuju pobede protiv Efesa i Fenera koje je malo ko očekivao.

On 1/12/2023 at 1:25 PM, Instinkt said:

Svaki put kada gostujemo u Evropi ja se nadam nekoj dobroj utakmici Partizana, za promenu, i svaki put ista priča. Mislim da smo, pa od 2000ih na ovamo, klub sa najbednijim skorom u gostima u Evropskim takmičenjima. Naše pobede na gostujućem terenu u poslednjih 20 godina se mogu prebrojati prstima. Kada se kaže domaćica klub, KKP treba da uđe u sinonim za to. Mi smo zicer za bilo koju EL ekipu van Beograda. 

Nisam ljut na poraz od Makabija, samo ne treba očekivati da mi bilo koga dobijemo na strani, nikad, i vreme je da to prihvatim. Pobeda KKP u Istambulu je zapravo najveće iznenađenje dosadašnjeg toka EL, a posle toga pobeda u Atini. I to nema veze sa jačinom ekipe, budžetom, nego sa luzerskim mentalitetom kluba van svoje dvorane. Svi mogu- Asvel, Žalgiris, Zvezda, Alba; klubovi našeg ranga- samo mi ne. Zvezda ima više pobeda u gostima u 5 sezona EL, nego mi za 15. Znači može se, kad ne ideš skinutih gaća. 

 

Dobiti Baskoniju i ostati u trci, kakvoj takvoj, pošto će nas i Valensija i Zvezda nalupati tamo, pa i da im fali cela prva petorka


Malo i preteruješ...i porediš neuporedivo...jeste KKP bio uvek domaćica ali to je u korelaciji sa mnogo faktora, kao što je recimo budžet i raspoloživ roster tima u tom trenutku, koncepcija, prioriteti, sistem takmičenja.... Dule je mogao da sanja da ima sredstva kakva se ovde ulažu poslednjih 6, 7 godina. Stoga se išlo na kreiranje neosvojivog domaćeg terena, nalik ovome što Makabi radi u ovoj sezoni, samo na drugom nivou. Prioritet su bila domaća takmičenja, Evropa je bila izlog za klince i prilika da rastu i dostignu vrhunac u finišu sezone. Sa timom je rastao i DV, pa je to dostiglo vrhunac u one dve TOP8 sezone (u jednoj nam očigledno ukraden odlazak na F4) i konačno u trećoj sa F4 u Parizu do kojeg se došlo verovatno najvećom pobedom u gostima jednog našeg kluba u post '92 istoriji. Zatim, sistem takmičenja koji je s jedne strane možda omogućavao lakši top16 ali te je terao da igraš na nož svaku utakmicu jer popravnog nije bilo. U sadašnjem sistemu, koliko god da je zajebano otići u plejof jer je potreban ozbiljan kontinuitet, mnogo je lakše "ugrabiti" neke pobede na gostovanjima jer ekipe ne grizu na maksimumu plus kalkulišu zbog nekih povreda, domaćih prvenstava i sl plus sam broj utakmica povećava tu verovatnoću. Mi zasad imamo te dve pobede protiv PAO-a i Fenera. Aj da sačekamo kraj sezone pa da komentarišemo taj deo. Imamo tu još da odigramo i proitv Valensije, Zvezde, Virtusa, Monaka, Bajerna, Žalgirisa...dodatno, treba napomenuti da ja nama ova prva sezona u EL posle mnogo godina i prvi put u ovom formatu. Aj da odigramo, bože zdravlja, nekoliko sezona pa da pričamo o prosečnom away učinku.

 

...


Nekako se sve gleda kroz poređenje sa komšijama. Da nije toga (tj. da su oni na dnu tabele, kao pod VJ), verovatno bi ovaj skor 8:10 bio skroz prihvatljiv jer je u skladu sa projekcijama plasmana ovog tima pred početak takmičenja, uz sve promašaje u slekeciji i gluposti koje se prave. I mi i oni gledamo preko plota i cenimo svoje pobede prema onome što su ovi drugi uradili što možda i nije loše za skor oba kluba i loženje, da nije bolesnog odnosa. Nameću se neke idiotske teme o domaćim igračima koje nisu bile na dnevnom redu pre 3, 4, 5 sezona ali su sad nekako baš popularne. Ja verujem da su Željko i Savić pokušali da dovedu što više naših igrača u poslednje 2 godine ali nije im uspelo (to su i sami rekli) pa su doveli ono što je bilo raspoloživo na tržištu. Možda je napravljena greška sa osloncem u Panteru (Beo spominjao) i Ledeju pre 2 godine ali verujem da je to bila prilika koja se ne propušta u tom trenutku jer imaš dva EL igrača slobodna na tržištu koja hoće da dođu u EK ekipu i da potpišu na 2 sezone.

Nama, kao što je već rečeno, narednih 4,5 utakmica mogu značajno da utiču na ostatak sezone i mogu da odu svih 4-5 u oba smera. Ja se samo nadam da ljudi neće krenuti opet da dižu ruke, istovaruju tonu govana po Željku i timu i da će se dostojanstveno ispratiti ostatak sezone i Arena biti solidno popunjena i u tom slučaju, kao što su navijači Žalgirisa pratili tim do kraja u prethodnoj sezoni kada su bili zakucani za dno tabele. Nije da prognoziram nama sličnu sudbinu ali svašta je moguće - i da se priključimo samom vrhu i da potonemo na dno, pa bih da unapred da reagujem.

Aj da pobedimo večeras, ako možemo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@pendulum

 

Stoji dobar deo stvari koje si napisao, ne kažem. Ali i pored svih otežavajućih okolnosti koje su pratile klub u poslednje 2 decenije, a nemam nikakvu potporu crno na belo; ovako na oko, po sećanju, mi smo klub sa najlošijim procentom pobeda u gostima. Ja više ne mogu ni da se nadam pobedi pa recimo protiv desetkovane Valensije, o Zvezdi u Pioniru da ne pričam; jer su naši rezultati van Beograda godinama unazad - očajni. Mislim lažem, nadam se; ali bez ikakvog pokrića. 

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pendulum Slazem se sa poredjenjem novog i starog sistema.

 

Realno, u ovom novom sistemu je mnogo lakse doci do odredjenog broja pobeda, uvek tu budu mecevi koje protivnik otaljava kad vidi da ga ne ide na pocetku. Evo, uzmimo sad Partizan pod Vujosevicem i pokusajmo da se setimo kada je neki favorit pao lagano, nekih 10+ razlike, da se od pocetka videlo da je to igra macke i misa? Nesto i ne ide.

 

Sa druge strane, jako je tesko plasirati se u PO u ovom sistemu, gde ni ucinak preko 50% cesto nije dovoljan. Zato smatram one komentare o "TOP9" krajnje malicioznim, Radonjic je ostvario 16 pobeda sa krajnje limitiranim timom kojeg je dotukla povreda prvog plejmejkera (i kicme tima).

 

Naravno da KKP i KKCZ sada mogu to da ostvare, ali to je zbog pomenutih "nikad vecih ulaganja", nije to sad neko cudo kao sto se predstavlja. Vujoseviceve ekipe u ovom sistemu ne bi imale sta da traze (EL je postala zatvoreni klub u kojem ima mesta samo za elitu), ali neki Radonjic tip sastavi i dalje mogu, sto se vidi na primeru Zalgirisa (koji nema klase od domacih igraca tipa Nedovic ili Kalinic, niti strance tipa Vildoza, Punter ili LeDay).

Link to comment
Share on other sites

Sad sam upalio net, cuo da im nije igrao ni Henri, pa se malo smorio, nisu takve pobede previse slatke (osim ako niste fan Olimpijakosa).

 

Kakvi smo bili? U smislu jel bi smo ovo dobili i da su oni bili kompletni?

 

@Dobar u piku ako imas opet onaj skraceni snimak od 30tak min (kao protiv Monaka), salji 😇

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 blistavih minuta, pa onda 5 kriminalnih. Izdrzali smo nalet na pocetku 3/4 (2 strasno vazne trojke Pantera), a nakon toga je bila rutina.

Papapetru, Lesor, Trifa - svi komplimenti, ostali bili dovoljno dobri. Timska odbrana skroz korektna.

To sto Naneli nije igrao, uopste ne cudi. Mora da se resetuje i promeni mindset.

 

Sledeci mec je neverovatno bitan. Gostovanje Valensiji. Necu reci da je must-win, al je vrlo blizu tome. Naravno, ako su nam ambicije Top 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...