Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 minutes ago, Cooper said:

U klubu imaju jedan jedini zadatak, da obezbede EL sudije i da nisu iz Srbije.

Za sve ostalo imamo resenje na terenu.

 

samo da čestitam tebi & ortacima pristupnicu u pokret otpora protiv sudijske duboke države; tamo ćeš naći gomilu svojih drugara zvezdaša sa tate i kojekude  ( :

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mi igramo stvarno dobru košarku, sto se videlo i na početku.

Petorka sa Anđušićem, Trifom, Smajlagićem i Avramovićem je iznuđena i osim u ABA, nećemo je verovatno gledati u EL kao sto i nismo do sada.

Sa Papapetruom pa i Madarom nećemo imati diskontinuitet, bar ne u meri kao sinoc.

Fokus na EL. Ako uđemo u TOP8 apsolutno me *abole za ABA i KLS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije baš da me zabole za finale ABA, ali činjenica da će imati mnogo manji značaj i u takmičarskom i patkometrijskom smislu ako mi uđemo u top8. Za njih sam siguran da neće ući u plej of, iako su opasni na jednu utakmicu za svakoga, ali 34 kola pokažu sve.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi EL teško mogla da odbije tim koji ima najbolje brojke što se tiče prisustva publike, ima najboljeg trenera u istoriji EL, a na sve to još i uđe u top 8.

 

Jasno je da sportski motivi ne postoje kada je u pitanju prolaz ka EL tako da i eventualno osvajanje ili neosvajanje ABA lige tu ne znači ništa osim trofeja (naravno, uvek je bolje pobediti i osvojiti nego izgubiti). Šta više, mislim da više znači CZV u eventualnom nadgornjavanju sa EL, mada i tu se otvaraju pitanja finansija, prethodnih grehova i slično... jedno je sasvim sigurno, na 2/3 ove sezone niko pojma nema kako će izgledati sledeća EL sezona i to je sve što treba da se zna o EL i ozbiljnosti njihove organizacije

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kontra said:

Koja je fora sa tim top8? Mislite da top8 donosi EL i sledeće sezone bez obzira na ishod ABA?

 

Vidim da se to svuda provlači pa mi je onda logično da je to zvanično. Ja to stvarno nisam nigde video.

 

Mislim da zvanicno top8 ne donosi automatski EL i dogodine. Samo ekipa koja udje kao osvajac EC zadrzava pravo da ostane u EL i sledece godine, ako se plasira u plejof.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@ChrisJudd

34 kola zapravo pokažu ko je kako prošao sa povredama bitnih igrača tokom sezone. Dugačke pauze prvog i drugog pleja, te prvog centra, uz problem oko Fakua je nešto što je obeležilo Zvezdin skor. Čak i da kao bitan faktor ne spominjem užasan start u EL sa nedoraslim trenerom. Pokušaj da preslikaš našu situaciju sa povredama na vaš roster, pa mi reci gde biste vi bili na toj tabeli trenutno. Valjda se sećate da ste povrede Avramovića i Smailagića, koji ni izbliza nisu bitni za igru Partizana kao Vildoza, Ivanović i Martin za Zvezdinu, iskašljali na nos kroz preopterećivanje nosilaca i zamor u završnicama mečeva koji su doveli do nekih poraza. Vi sada gledate Partizan u kompletnom sastavu i pravite neke projekcije, a bukvalno vas jedna povreda na poziciji 1 ili 5 deli od velikih problema. Zdravlje igrača je najbitnije, ko tu ima sreće tokom sezone ima šanse da nešto i napravi.

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma i da odemo na F4 ne garantuje nam EL dogodine. Niko ne zna sta ce u momentu odluke biti u glavi celnika 11 klubova sa licencom. Ako bude prosirenja verujem da ce biti mesta za oba kluba makar i vratili ove ruske klubove. Mada je meni ovaj sistem svako sa svakim, iako ocito iscrpljujuci, najbolji. Ne znam sta bi bilo kad bi npr nekim cudom Buducnost osvojila EC. To bi zakomplikovalo situaciju sa nasim klubovima. A sta ako Huventud ili Gran Canaria uzmu EC? Da li bi dozvolili toliko spanaca u EL? Sumnjam, verovatno bi otpali Baskonija ili Valensija. Mislim da mi treba navijamo za tu varijantu.
A ako se u nekom trenutku bude odlucivalo izmedju Partizana i CZv zaista ne znam koji bi kriterijum bio najpravedniji. Svakako pozicija na tabeli, ali naravno da ce se uzeti i drugi faktori.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Mislim da zvanicno top8 ne donosi automatski EL i dogodine. Samo ekipa koja udje kao osvajac EC zadrzava pravo da ostane u EL i sledece godine, ako se plasira u plejof.

 

To mi je poznato. Utisak mi je da se to pravilo pogrešno pripisuje našim učesnicima koji se u EL nisu plasirali kroz EC. Sem ako mi nije promaklo novo pravilo.

 

Odokativno, ako ostane ovaj format, mislim da je gubitnik finala ABA sporan za narednu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Komsije, verujem da je tesko. Mocni ste ofanzivno, a i defanzivno sve bolje delujete (sem Lesorovih preuzimanja, tu stvarno ne razumem Zoca... Ali mozda ga i razumem, Lesor ne moze igrati ista komplikovanije, atletski je mocan, a ostatak spoljne linije je prilicno zilav). Imate sivih minuta i padova koncentracije, ali ozbiljna ste ekipa koja ima prostora u top8 EL. Ovo ste pre svega izgubili zbog kratke rotacije, ali i sto sut nije isao kako moze da vas ide. Papapetru vam je mnogo falio. Jedina Kalinolika figura na obe strane, zakrpa za gde treba.

 

S druge strane, mislim da je porazavajuce da za sezonu ipo nema napretka kod pomocnog osoblja. Pride, cini mi se da Zoc cesto upada u zamku da mora imati najjace igrace na terenu, a ne da kupuje njima odmor poput onog starta sa Trifom. Da mozete izvuci smislenih po 5-6min od Trife, Tristana i 12-13min od Smailagica i Avrama, tempom biste mogli da gazite. Ovako, osudjeni ste na to da ne mozete igrati pod punim gasom 40min, narocito bez dva bitna igraca u rotaciji. Pride, ako vam se, ne daj boze, povredi Lesor, Ledej ili cak Papa, sezona bi vam bila +- gotova. 

 

Ivanovic je nasao fin odogovor na Eksuma u Kampacu i njegovom niskom tezistu. U prednosti je Dante, naravno, ali obzirom da nije palo zlostavljanje kao u EL, na Zocu je da vidi sta hoce iz tog match-upa... Da li Eksum da sutira preko patuljka ili da se smanji broj ulaza u napad kroz tu akciju kad je Kampaco na parketu jer ako ne izazovu pomeranje odbrane te akcije seku ritam. Ocekujem u finalu ABA ciljanije igranje na Vildozinog/Nedovicevog igraca, bilo s loptom, ali mozda pre kroz blokove. 

 

Za kraj, hvala Zocu sto je u nasoj kosarci, a porazno je da su niske strasti, vandalizam i mrznja sa tribina jaci od njegovih zaista primerenih i odmorenih izjava. Zao mi je sto ce opet ABA biti brlog, da cak ni jedna takva velicina kao Zoc ne moze da nasu kosarku izdigne... Al nije mogao ni Kari, ne uspevaju ni igraci iz godine u godinu (balvane sa obe strane ne racunam, igraci su vecinski sjajni momci). 

Edited by Geronimo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Geronimo said:

Za kraj, hvala Zocu sto je u nasoj kosarci, a porazno je da su niske strasti, vandalizam i mrznja sa tribina jaci od njegovih zaista primerenih i odmorenih izjava. Zao mi je sto ce opet ABA biti brlog, da cak ni jedna takva velicina kao Zoc ne moze da nasu kosarku izdigne... Al nije mogao ni Kari, ne uspevaju ni igraci iz godine u godinu (balvane sa obe strane ne racunam, igraci su vecinski sjajni momci). 

 

Prebacice moderatori ovo ako treba prebacivanje a smatram da ne treba... Na stranu trofeji i sve ali Zoc je radio godinama u dve zemlje koje su po kosarci mozda i gore od nas, radio je u dva kluba koji imaju ako ne gore onda navijace u rangu nasih, i nagledao se taj svega i preziveo svasta i od konkurenata na klupi i od navijaca kako svojih tako i tudjih. 

 

Opet kazem ne pricam o titulama vec o tom narativu kako Zeljko Obradovic casti sve ovde svojim prisustvom i aurom vrhovnog moraliste, koji je by the way bas pre godinu dana tacno pricao kako je Smajlagica neko namerno povredio. 

Kao sada kada bih ja rekao bas mi zao Kampaca dosao covek iz NBA ovde u brlog da ga sprdaju sa sve onim kretenskim transparentima u Areni, a taj em se nagledao svega em nije dosao iz ljubavi nego za kintu, kao sto je dosao i Obradovic bez obzira sta izjavljivao i koliko puta upotrebio rec ljubav kada prica o trenutnom poslu. 

 

 

... i naravno da sada krenemo jednim drugim i trecim putem i polemisemo i diskutujemo docicemo do kraja na isti izvor problema... drzava. Dok nadlezni zele da bude ovakvo stanje ono ce i biti kada ne budu zeleli za jedan dan ce se sve promeniti. Za jedan dan. Zasto nece opet mozemo da pricamo i opet cemo doci do istog, da nekome ovo sve odgovara. Skoro sam video vest da je Ostoja tuzio nekog lika za 5000e sto je ubacivao stari na teren, pozdravljam i bas me zanima sta ce sa tim biti na kraju. Po 2000-i put pisem ne znam zasto se ne gledaju kamere u hali i identfikuje svako lice koje baca predmete, pali baklje, pusi na sred tribina (da da drugovi i za ovo jedna kaznica od 50e pa ti pali u hali pljugsona u toku meca). 
 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jel zna neko zašto Edin i Kole više ne prenose naše utakmice? Sinoć mi je palo na pamet da ih odavno nisam čuo dok sam pokušavao da nešto smisleno čujem od ona dva nesretnika.

 

Nba rade, puno je dupla smena 😄

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jel zna neko zašto Edin i Kole više ne prenose naše utakmice? Sinoć mi je palo na pamet da ih odavno nisam čuo dok sam pokušavao da nešto smisleno čujem od ona dva nesretnika.

 

Koliko su ovde price kolale nemam nikakav info izvan foruma je da su bile odredjene zalbe na njih dvoje. Dal je tacno neam pojma. 

 

Cesto ne slusam komentatora mada mi je upaljen zvuk i jako me retko dotice sta pricaju ali mi smeta kada sinoc zbog rezisera prenosa koji se istripovao da je Dejvid Linc ne vidim neke situacije a ova dvojca gori od mene cute po tri minuta pojma nemaju sta je u pitanju.

Najjace je posle prekida pocinje opet utakmica oni kazu au cija je sad lopta pravo pitanje... ah da i ona fora za Nikolica = Pjerluidji Kolina je bas krindz...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Koliko su ovde price kolale nemam nikakav info izvan foruma je da su bile odredjene zalbe na njih dvoje. Dal je tacno neam pojma. 

 

 

Nema to veze sa istinom. Mnogo je prenosa a Arenu je pojačao i Radojević koji sa svojom reputacijom svakako zaslužuje da prenosi i bitne utakmice. Ranije je sve ono što je bilo bitno prenosili Edin i Kole, sada je data šansa i drugima. Edin i Srđan su mi najbolji, a i većina ostalih mi je okej, niko me ne nervira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tamburinjo said:

 

... 

... i naravno da sada krenemo jednim drugim i trecim putem i polemisemo i diskutujemo docicemo do kraja na isti izvor problema... drzava. 

... 

Ovo. Mozemo se slagati ili neslagati oko premisa, oko puta do glavnog zakljucka, ali ovo je sustina od koje nema levo-desno...

Link to comment
Share on other sites

1% me nije dotakao ishod meca. Medjutim, ukoliko budemo u finalu ABA izgledali ovako kao u vecem delu drugog poluvremena... Ukratko, nije mi frka da otpisem izdanje na nebitnost takmicenja, ali je isto onda svakako trebalo igrati sa krajnje kombinovanim sastavom i eksperimentalnijom minutazom. Ovako ispade ni tamo ni ovamo. No dobro, sudice se kada dodje vreme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ponavljam, ako protiv Fenera ne budemo delovali kao ona ekipa sa kraja novembra/pola decembra koja ne zna da stane sa padanjem u mentalni ambis, znaci da smo negde vec napredovali. 

 

Fokusirati se u pripremi tog meca i na ovaj od sinoc. Sta raditi, a sta ne dozvoliti da se nama uradi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

1% me nije dotakao ishod meca. Medjutim, ukoliko budemo u finalu ABA izgledali ovako kao u vecem delu drugog poluvremena... Ukratko, nije mi frka da otpisem izdanje na nebitnost takmicenja, ali je isto onda svakako trebalo igrati sa krajnje kombinovanim sastavom i eksperimentalnijom minutazom. Ovako ispade ni tamo ni ovamo. No dobro, sudice se kada dodje vreme.

Sta mislis pod "nebitnost takmicenja"? Verujem da je Partizanu bilo mozda i bitnije nego Zvezdi s obzirom da Zeljko i dalje ceka na prvi trofej od povratka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije u startu meca, lose izgledalo kad je Eksum napadao Kampaca. Dosta smo poena tako postigli, ako se ne varam, mislim da je Dusko zbog toga i izveo Kampaca iz igre. Vec u drugom poluvremenu, to nije licilo ni na sta, mozda zato sto je Dante bio opterecen licnim greskama. 

Nemamo mi sta da trazimo u duelu sa komsijama, sa ovako kratkom rotacijom, i ovako ocajnom klupom. Jednostavno bicemo u igri dok nosioci imaju snage, nakon toga desice se kao sinoc, potop. Andjusica bi izdvojio kao igraca, kog ne bi pozeleo ni minut u igri. On ce napuniti Borac i Split, ali protiv komsija, ce nas ukanaliti.

Nadao sam se kupu, fino bi legao trofej, ali pruziti ruku boljem trenutno, i pokusati pametnije u finalu Abe. 

Zeljko mani se sta skandiraju navijaci. Imas Ostoju, pa nek se on izvinjava svom predsedniku, a ti fokus na teren. I ne galami na Alena i Aleksu, ne znaju, i nikad nece nauciti. Za neke stvari moras i da se rodis, nije dovoljno da ti neko prica konstantno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad su sudije izasle sa terena, kad je bio prekid, likovi uopste nisu provalili da se to desilo vec kao "sad vidimo da sudija nema, da budemo iskreni nemamo pojma gdje su i zasto nisu na terenu". Mene ne dotice previse kakvi su komentatori i sta palamude ali to je bilo bas wtf momenat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...