Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Zapravo mi krivo, prošle sezone je baš pokazao zavidan talenat, ali ove sve gore i gore, nešto nesrećom zbog povrede nešto njegovom krivicom i užasnom fizičkom formom

Srećno Gregore, ko zna, možda opet jednog dana (kad dođe COL u Arenu)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dzep said:

 

Zauvek ću misliti da je greška što smo ga pustili. 

 

Ima praćku, ima stila, ima smisla u igri i nije kukavica. Jako mi je žao što ga nismo dočekali.

 

Osam igraca imate na pozicijama 1, 2 i 3, normalno da nema mesta za njega. Osim ako ne mislite da se rastajete sa Trifunovicem, Andjuiscem ili nekim od stranaca ovo je jedina razumna odluka.

Link to comment
Share on other sites

 

Ali priznajem da mi je krivo bilo kako je sve islo, narocito nakon njegovog nastupa u Krasnodaru prosle sezone. Od tada, strmoglav pad. Istina, minutaza mu je isto tako strmoglavo pala od pocekta 2022. Bez nekog rezona, gledano spolja

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Osam igraca imate na pozicijama 1, 2 i 3, normalno da nema mesta za njega. Osim ako ne mislite da se rastajete sa Trifunovicem, Andjuiscem ili nekim od stranaca ovo je jedina razumna odluka.

 

gde treba da potpišem trampu Anđušiću Glas?

 

Jasno je meni sve, zato i žalim...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, realno *w said:

Glas u Cedeviti

 

Kažu da će platiti i obeštećenje.

 

 Slovenski tim i Partizan su postigli dogovor o obeštećenju (koje po našim saznanjima iznosi više stotina hiljada evra)...

 

Svidja mi se Glas ali da Cedevita daje ovolike pare samo na obestecenje za igraca koji nece imati instant doprinos je glupost. Sad da li je glupost ovo sto je napisano, ili ako je zaista tako onda je glupost Cedevite, prosudite sami. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

 Slovenski tim i Partizan su postigli dogovor o obeštećenju (koje po našim saznanjima iznosi više stotina hiljada evra)...

 

Svidja mi se Glas ali da Cedevita daje ovolike pare samo na obestecenje za igraca koji nece imati instant doprinos je glupost. Sad da li je glupost ovo sto je napisano, ili ako je zaista tako onda je glupost Cedevite, prosudite sami. 

 

I to sve da ne bi igrao u Cedeviti ove sezone, vec ga prosledjuju na pozajmicu u Mornar do kraja sezone. Nit su kandidati za finale Aba lige niti Evrokupa niti ovo rade Real i Barselona koji su kandidati za osvajanje ACB i EL i imaju vise desetina miliona budzeta ali ni kod njih nisam cuo da placaju vise stotina hiljada evra obestecenja i salju igrace na pozajmicu.

 

Za top el igraca Nedovica je obestecenje 300k, za Madara kao top prospekta u par najboljih plejeva u Evropi u svom godistu je 250k, ali za Glasa koji nema bukvalno 20 seniorskih utakmica niti se vodi kao neki top prospekt u svom godistu kazu vise stotina hiljada evra obestecenje.

 

Dosta nelogicno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

I to sve da ne bi igrao u Cedeviti ove sezone, vec ga prosledjuju na pozajmicu u Mornar do kraja sezone. Nit su kandidati za finale Aba lige niti Evrokupa niti ovo rade Real i Barselona koji su kandidati za osvajanje ACB i EL i imaju vise desetina miliona budzeta ali ni kod njih nisam cuo da placaju vise stotina hiljada evra obestecenja i salju igrace na pozajmicu.

 

Za top el igraca Nedovica je obestecenje 300k, za Madara kao top prospekta u par najboljih plejeva u Evropi u svom godistu je 250k, ali za Glasa koji nema bukvalno 20 seniorskih utakmica niti se vodi kao neki top prospekt u svom godistu kazu vise stotina hiljada evra obestecenje.

 

Dosta nelogicno.

 

Po košarkaškim kuloarima se da čuti da je obeštećenje 500k.. Biće za proju i nutelu 😋

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

 Slovenski tim i Partizan su postigli dogovor o obeštećenju (koje po našim saznanjima iznosi više stotina hiljada evra)...

 

Ne znam iskreno koliko to može da bude, ali isto tako mi je jasno da oni baš nemaju previše mladih domaćih igrača kojima mogu da se okrenu.

 

Kako god, Partizan je tu dobro prošao, a uveren sam i Glas, pa nek je i 100k u pitanju.

 

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Svidja mi se Glas ali da Cedevita daje ovolike pare samo na obestecenje za igraca koji nece imati instant doprinos je glupost. Sad da li je glupost ovo sto je napisano, ili ako je zaista tako onda je glupost Cedevite, prosudite sami. 

 

Ovaj deo mi nije jasan, šta znači instant doprinos? Ako potpišu na 3-4 godine, kao što sigurno hoće, ne može da im se ne isplati. Prošle godine je u KKPu u EC imao 5-6ppg za 12 minuta, ja mislim da on uz pravu šansu, može da bude na 8-10 poena već sledeće godine. A to jeste instant doprinos.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, realno *w said:

Ovaj deo mi nije jasan, šta znači instant doprinos? Ako potpišu na 3-4 godine, kao što sigurno hoće, ne može da im se ne isplati. Prošle godine je u KKPu u EC imao 5-6ppg za 12 minuta, ja mislim da on uz pravu šansu, može da bude na 8-10 poena već sledeće godine. A to jeste instant doprinos.

 

Neka logika mi kaze da igraca na polusezoni dovodis da ti pomogne u toj sezoni (doselekcija, instant doprinos u toj sezoni se onda trazi) a ne kao dugorocni projekat (a pogotovo ne da jos i placas obestecenje za njega - sacekaj da se oslobodi ugovora ako vec hoce kod tebe).

 

Ono sto meni zvuci realno je da su dogovorili sa Partizanom da preuzmu njegov ugovor a da Glas mozda oprosti i neku platu (iliti da Glas sam plati obestecenje a da mu se isplate zaostale plate - manje vise isto). 

 

Ali da Cedevita placa obestecenje i to od par stotina hiljada eura, nema nikakvog smila osim ako nisu sisli s uma. 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Neka logika mi kaze da igraca na polusezoni dovodis da ti pomogne u toj sezoni (doselekcija, instant doprinos u toj sezoni se onda trazi)

 

Mi smo Tristana prošle godine doveli kao dugoročni projekat .

Jaramaza smo doveli na polu sezoni, ok imao je on neke fine partije i do kraja te sezone ali razliku je počeo da pravi tek sledeće godine. 

Nema tu pravila, ako se ukaže prilika treba igrača potpisati što pre, meni je ovo pametan potez COL domaći igrač sa veoma visokim plafonom, još ga poslali u Mornar onako baš da se oslobodi ofanzivno i da im uđe u sledeću sezonu daj Bože fit. 

Što se plaćanja tiče tu se slažem, verovatno se radi o potpunom preuzimanju ugovora i eventualnih dugovanja (ono najviše profita što ćemo vrv dobiti od Glasa je Moneyball scena gde tražimo da nam pune mašinu sa sokovima naredne dve godine)

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se porede igrac koji je dosao iz Reala kao jedan od najvecih talenata i igrac koji je dosao iz Partizana u kojem nikako nije mogao da igra.

 

Zato @Kooineeperk i kaze da nema sanse da je Cedevita toliko platila, jer koliko je onda KKP tek trebalo da plati za Madara i Vukcevica?

 

Glas je potencijal i moze da postane vazan sraf u nekom EL klubu, ali to je neki nivo Dobrica u KKCZ. Sto i nije tako lose, da se razumemo, domaci igrac na spoljnim pozicijama, to znaci jedan stranac manje koji mora da se dovodi i placa (i skautira).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Neka logika mi kaze da igraca na polusezoni dovodis da tiie pomogne u toj sezoni (doselekcija, instant doprinos u toj sezoni se onda trazi) a ne kao dugorocni projekat (a pogotovo ne da jos i placas obestecenje za njega - sacekaj da se oslobodi ugovora ako vec hoce kod tebe).

 

Ono sto meni zvuci realno je da su dogovorili sa Partizanom da preuzmu njegov ugovor a da Glas mozda oprosti i neku platu (iliti da Glas sam plati obestecenje a da mu se isplate zaostale plate - manje vise isto). 

 

Ali da Cedevita placa obestecenje i to od par stotina hiljada eura, nema nikakvog smila osim ako nisu sisli s uma. 

 

 

 

 

A za šta da im pomogne u ovoj sezoni? U Sloveniji nemaju konkurenciju, u ABA im je jasno da ne mogu da idu na trofej. 

 

Drugo, ako dovedeš 21godišnjeg igrača i potpišeš ga na tipa 4 godine, naravno da je to projekat. Kad su ove godine sklapali ekipu, sigurno ga nisu imali na umu, na dvojci im je Adams koji je jedan od 2-3 najskuplja igrača, tu im je i Rok Radović kojeg forsiraju u poslednje vreme + Jeremić kojeg sigurno neće produžiti na leto, da bi otvorili prostor za Glasa.

 

Ako imaju garanciju za minute u Mornaru, onda im je bolja varijanta to, nego da bude jedan od 4 dvojke Olimpije.

 

E sad ovo na kraju ne znam šta bih ti rekao. Ne mislim da je obeštećenje par stotina k jura, ali opet ova  teorija od opraštanju plata i samofinansiranju obeštećenja, je baš suluda.

Da nam je izvor infoa o obeštećenju neki tviter insajder, pa da kažeš, ali da klub to objavi je ipak nešto drugo.

 

Uostalom, zar ne misliš da bi Tedeski prvi demantovao da to nije istina? Ili bilo ko iz kluba. Poptuno sam siguran da ne bi propustili priliku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Ne mogu da se porede igrac koji je dosao iz Reala kao jedan od najvecih talenata i igrac koji je dosao iz Partizana u kojem nikako nije mogao da igra.

 

Zato @Kooineeperk i kaze da nema sanse da je Cedevita toliko platila, jer koliko je onda KKP tek trebalo da plati za Madara i Vukcevica? 

Ni u jednom trenutku nisam rekao da su na istom nivou, dao sam primere gde klub u toku sezone dovodi igrača koji u tom trenutku ne donosi instant kvalitet već je određeni zalog za budućnost

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, goldberg said:

Ne mogu da se porede igrac koji je dosao iz Reala kao jedan od najvecih talenata i igrac koji je dosao iz Partizana u kojem nikako nije mogao da igra.

 

A evo i statsa najvećeg talenta:

Snimak-ekrana-2023-01-04-220135.jpg

 

Garbage time svake druge-treće utakmice. A čak i to je bio period kada su bila povređena 2 igrača na njegovoj poziciji Rendolf i Tompkins, pa je opet Laso radije igrao potpuno small ball, nego puštao njega da igra.

 

Čim se Tompkins oporavio, Tristan se više nije skinuo nijednu tekmu. Tako da je on tamo bio čist višak, od koga su odustali, kao i od 101 mladog igrača pre toga.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@realno *w Dakle nemaju konkurenciju u Sloveniji, nemaju ambicija u ABA (kao i u EC), a placaju obestecenje od par stotina hiljada evra za igraca, i tebi je to realno? 

 

Dovodis igraca i saljes ga odmah na pozajmicu - pa mogli su da ga potpisu sada za kraj sezone, da ostane tu gde jeste, svakako bi mu bilo bolje cak i kod Zoca nego u onu kaubojstinu da ide. Izgubljenih par meseci karijere. 

 

Inace, potpisao je ugovor na 2 i po godine, a 20% toga nece biti u klubu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

 

A za šta da im pomogne u ovoj sezoni? U Sloveniji nemaju konkurenciju, u ABA im je jasno da ne mogu da idu na trofej. 

 

Drugo, ako dovedeš 21godišnjeg igrača i potpišeš ga na tipa 4 godine, naravno da je to projekat. Kad su ove godine sklapali ekipu, sigurno ga nisu imali na umu, na dvojci im je Adams koji je jedan od 2-3 najskuplja igrača, tu im je i Rok Radović kojeg forsiraju u poslednje vreme + Jeremić kojeg sigurno neće produžiti na leto, da bi otvorili prostor za Glasa.

 

Cedevita ima petoricu igraca na tri spoljne pozicije (sestoricu kad se vrati povredjeni Dragic). Radovic i Mulalic tu samo popunjavaju minute, daleko da oni bilo koga tu forsiraju. Uz to, Muric ima veliki deo minuta i na poziciji 4.

 

Glas je tu mozda zalog za buducnost, ali da je on stvarno tako dobar, pa ne bi KKP imao 8 vrhunskih igraca na tri spoljne pozicije. Uz to je bio i povredjen i evo sada ide u Mornar. Dakle, Cedeviti itekako treba za rotaciju igrac na pozicijama 2 i 3 (na kojima trenutno imaju samo Adamsa koji igra i na 1, Murica koji igra i na 4 i Jeremica), ali ovaj ne moze da pomogne, kao ni Scuka sto nije mogao.

 

Tako da, ako je za Glasa placeno toliko obestecenje, onda je KKP za svoje igrace platio minimum 500k evra. I jedno i drugo je, naravno, suludo.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

@realno *w Dakle nemaju konkurenciju u Sloveniji, nemaju ambicija u ABA (kao i u EC), a placaju obestecenje od par stotina hiljada evra za igraca, i tebi je to realno? 

 

Dovodis igraca i saljes ga odmah na pozajmicu - pa mogli su da ga potpisu sada za kraj sezone, da ostane tu gde jeste, svakako bi mu bilo bolje cak i kod Zoca nego u onu kaubojstinu da ide. Izgubljenih par meseci karijere. 

 

Inace, potpisao je ugovor na 2 i po godine, a 20% toga nece biti u klubu.

 

Pa očigledno žele da imaju dobru ekipu, čak i ako ne mogu da pucaju na trofeje. Da nije tako, ne bi doveli Ferela iz Panatinaikosa, Adamsa, Omića...  Ferel možda prvu polusezonu i bio nešto povoljniji, a kad je produžio, sigurno im je uzeo 400-500k. 

 

I evo sedmi put - ne mislim da je obeštećenje toliko, ali isto tako mislim da ne postoji šansa da je doveden za džabe, ili za neke zaostale plate i gluposti.

 

I opet te pitam - stvarno misliš da neko iz KKPa laže kada kaže da je plaćeno obeštećenje i da to ne smeta čelnicima Olimpije?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...