Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, Dzep said:

 

Uh đe me nađe, nemoj o prevozu da pričamo, života ti 😂

 

Nije frka doći sa Zelenjaka ili iz centra, ali aj pokušaj recimo iz Mirijeva da dođeš a da ne kreneš makar dva sata pre utakmice. Sedamdes' četvorka ide ko antibiotik, na svakih 6 sati po jedna, otprilike, šta god drugo da nađeš moraš da presedaš, po nekad i više puta, u busu gužva, u putu gužva, jednostavno grad je postao nesnošljiv za život a mi kao građani delimo sudbinu našeg grada (kad smo se već pokazali nesposobnim za pobunu i promenu, ali to je već neka druga priča...).

 

Moja poenta je da nije ni iz BGa jednostavno doći na utakmicu, uopšte ne krivim neke ljude koji ne dolaze zato sto troškovi, bilo materijalni bili troškovi živaca zbog katastrofalne infrastrukture, pojedinim ljudima prevazilaze koristi od prisustvovanja utakmicama. 

a sve znam,ali Beograd se pretvorio u grad nemoguc za normalan zivot....od 16 do 19h gde god da krenes nemogce bez 2 sata ,a to je jer sada svako misli da mora kolima....pre par godina Beograd je bio normalan,a ovo ce biti sve gore i gore

Link to comment
Share on other sites

Mi iz Šapca smo ranije uvek nalazili na Đinđićevom bulevaru mesto, ali ove sezone posle par ispala obično završimo iza Merkatora. U krajnjem slučaju, ima pored policije veliki javni parking (200 i nešto dinara izađe). 15 minuta peške do Arene, taman da vozač stigne ostale što se alkohola tiče.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ChrisJudd said:

Mi iz Šapca smo ranije uvek nalazili na Đinđićevom bulevaru mesto, ali ove sezone posle par ispala obično završimo iza Merkatora. U krajnjem slučaju, ima pored policije veliki javni parking (200 i nešto dinara izađe). 15 minuta peške do Arene, taman da vozač stigne ostale što se alkohola tiče.

 

Najbolja kombinacija je prejedanje u Durmitoru, onda polako do Arene da se to svari. Jedino malo smara povratak, ali kad se pobedi, sve može 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Centarska linija sem Lesora i Ledeja ne moze da pravi razliku na evroligaskom nivou. Pokusava se kvantitetom.

Ni ne mora, nije ni poenta 12 igrača koji prave razliku (to je nemoguće), nek je naprave Lesor i Ledej a Smajli, Balša, Tristan i ekipa su tu da ih odmore i da pokušaju da održe šta ovi naprave, da se kale na tom nivou košarke da bi jednog dana oni bili ti koji prave razliku

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dzep said:

 

E moj Realni, problema sa tim dolaskom Beograđana na utakmice ima dosta - od toga da nam je infrastruktura katastrofalna, pa recimo odeš na utakmicu kolima i imaš niz problema, poput nalaženja parkinga oko Arene (i na Nbgd) kad je EL sve do toga da kad se vratiš kući sasvim sigurno nemaš parking mesto pa se parkiraš ko divljak ko zna gde; zatim, ako imaš dete kome je potrebno čuvanje a nema ko drugi osim roditelja (a oni ne mogu), to znači najmanje 2k za bejbisiterku plus taxi tamo vamo, računaj oko 4k fiksni troškovi; recimo, problem je i što u BGu ima svakojakog izbora, pa recimo u vreme utakmice možeš sa sigurnošću da računaš na nekih par koncerata, predstava, pojedinih premijera...

 

Sve to čini da na utakmice (pogotovo na ABA) dolaze većinski oni pravi navijači, tačno oni koji bi morali da se nazovu najvernijima, jer je to njihov prvi izbor tog dana. Bilo da su iz BGa ili iz provincije, to iziskuje različitu vrstu troškova, ali ih svakako ima. Ti ljudi biraju da troše novac, vreme, da ne pominjem živce, da bi gledali KKP. I zato za mene ogromno poštovanje ko god došao, kad god došao, svi su dobrodošli 

 

Razumem ja tebe, sve je stvar percepcije.

 

Kao što sam ja navikao da mi put stan-posao traje 4-5 minuta max i čim nešto to poremeti, ja sam nezadovoljan. A nekome iz BGa je to utopija.

Tako i ovo, jbg.

Ali opet mi je nekako malo to ljudi iz Bga. Ako ja znam da je juče na tekmi bilo bar 30ak ljudi van Bga, onda je tu ukupno bilo bar 5-10% hale. A pričamo o ljudima koji su bili pre 5 dana na Bajernu i koji će za 2 dana doći na Monako.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledah Dantea kod Arlauckasa, podseća na Tepića po karakteru. Pričao je o povredama i injury prone statusu koji se vezuje za njega. Deluje da više nije imao sreće nego sto je stvarno sklon povredama.

Šteta sto će verovatno već sledeće sezone nazad u NBA, lik je stvarno atipičan košarkaš sa fizikalijama koje ne može ni jedan bek ispratiti u EL.

Link to comment
Share on other sites

Fakat je da beogradska infrastruktura i javni sistemi lagano klize u tri lepe. Takođe, svako ima pravo da želi/zahteva/očekuje određeni nivo udobnosti o čemu god da je reč.

 

Međutim, imajući sve to u vidu, ipak je fakat i to da je Arena tako locirana da je u 7-8-9 uveče značajnom delu Beograđana (sremska strana, Centar, Vračar, Konjarnik, Brdo...) ipak relativno jednostavno i brzo dostupna i to njima ne može biti izgovor za neodlazak na utakmicu. A tek se niko iz Beograda i bliže okoline ne može staviti u bilo kakvo poređenje sa ljudima sa strane, kojima je svaki dolazak na utakmicu ozbiljan poduhvat.

 

Činjenica je da sve češće upravo navijači van BG čine možda i većinu publike na većim utakmicama FK a možda i KK. Da im je dostupnije i da je manje utakmica verovatno bi i češće dolazili, ali je i ovo za svako poštovanje.

 

@Son_of_a_gun Rekao si da ti nije problem ni da je malo dalje od Arene. Sigurna opcija za mesto (101%) za kola u večernjim časovima su parkinzi iza Sava Centra, Kraun Plaze (bivši Interkontinental) ili pored Brankovog mosta, kod skejt parka. Mislim da se ni ne naplaćuju posle 17h. Odatle je nekih 20 minuta pešaka do Arene (a može i busom jednu stanicu), lako su dostupni i kasnije se lako izlazi sa njih na put.

 

Još jedna opcija je parking (koji se plaća) ispod železničke stanice NBG, iza NCR zgrade. Naravno, ako ne nađeš nešto od ovih bližih predloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledah Dantea kod Arlauckasa, podseća na Tepića po karakteru. Pričao je o povredama i injury prone statusu koji se vezuje za njega. Deluje da više nije imao sreće nego sto je stvarno sklon povredama.

Šteta sto će verovatno već sledeće sezone nazad u NBA, lik je stvarno atipičan košarkaš sa fizikalijama koje ne može ni jedan bek ispratiti u EL.
Šta čita?
Šta sluša?
Kubizam ili renesansa?
Ne može se pod ruku sa Tepavičijusem tek tako

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

Elem, moram da pustim jednu suzu:

 

Moram reći da sam ljubomoran na Beograđane, koji su u prilici da uz minimum cimanja dodju i na ove ABA tekme.

Gledam koliko košta ova akcija sinoć: 5000 gorivo i putarine, da sam kupovao karte, bilo bi i to bar 3-4000, posle klinci da pojedu nešto, suma sumaruma 100 jura odlazak na jednu neobaveznu tekmu. Baš ozbiljan trošak.

 

Da, baš sam neki dan pisao tome koliko me košta porodični dolazak na utaknicu. Ali to su samo pre, da ne pričam da moram pravo s posla za Bg, da se vraćam u pola noći i sutra ponovo na posao.

 

Možda je previše komformistički, ali jbg bilo je vreme i mesto kad je čitav proces - voz/bus odlazak na utakmicu bez kinte, borba za život i vazduh na ulazima/tribinama, bio čist užitak i avantura. Više nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=1053]Patriota iz kauca[/mention], mislim da je exum zavrsio sa nba ali igrace po evropi dugo 

Kaže da je imao ponude za desetodnevne ugovore ali je odabrao da odigra sezonu u kontinuitetu pre svega zbog povreda koje su ga pratile. S Barsom odbio produžetak, naše odabrao zbog uloge koja mu više odgovara.

Sad kad stigne Parker da se podele njemu i Egzumu po jedan crveni konac oko ruke i da ih okadi neki pošteni pop pa da osvojimo ovo po Evropi i na Balkanu.
Link to comment
Share on other sites

Jel ste mozda razmisljali da je gro ekipe od pre 10 god napredovao u zivotu i zeli odredjenu dozu komfora.... Cenim da se ni klinci vise toliko ne loze na sport.  Duletova era tesko moze da se ponovi. Pogotovu posle svega sto se desilo "najvernijima"

Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da smo svi ovdje omatorili, nije to konformizam to je damage control.

Srce kaže utakmica a mozak cimanje tamo-amo, trošak, nervoza, anksioznost, četiri sata sna ako i toliko.

Niko normalan ne bi stavio prvo iznad ostalog i to je fakat, ako se i posle svega pojaviš već si heroj i pobjednik.

Slušao sam godinama trenere na konferencijama, Duleta, Željka, kako se zahvaljuju navijačima zbog ŽRTVE da dođu da podrže klub, tek sad kad gazim četrdesete shvatam pun smisao tih riječi.

Elem, vidimo se sutra. Jedva čekam. [emoji846]

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Patriota iz kauca said:


Kaže da je imao ponude za desetodnevne ugovore ali je odabrao da odigra sezonu u kontinuitetu pre svega zbog povreda koje su ga pratile. S Barsom odbio produžetak, naše odabrao zbog uloge koja mu više uloge koja mu više odgovara.

 

10odnevni ugovori su rezervisani uglavnom za likove koji nikada nisu igrali u nba ili makar dobili pravu priliku.

 

on sa 27 godina da ceka da ga neko pozove, jer se neko povredio, da bi dobio kratkorocno minute i kinte izmedju 60k i 170k dolara, jednostavno mi nema smisla.

 

nije imao srece sa povredama a za nba je i dalje uspodprosecan suter, tako je kako je.

 

svakako u evropi moze da ostavi solidan trag i zaradi pristojnu lovu.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, realno *w said:

Elem, moram da pustim jednu suzu:

 

Moram reći da sam ljubomoran na Beograđane, koji su u prilici da uz minimum cimanja dodju i na ove ABA tekme.

Gledam koliko košta ova akcija sinoć: 5000 gorivo i putarine, da sam kupovao karte, bilo bi i to bar 3-4000, posle klinci da pojedu nešto, suma sumaruma 100 jura odlazak na jednu neobaveznu tekmu. Baš ozbiljan trošak.

 

Ovo je tačno ali to je bukvalno jedina stvar koja je skuplja ako si van Beograda. Dođi brale ovde da živiš pa da vidiš kako troškovi za sve ostalo skaču barem puta tri, tih 100 jura će ti biti pičkin dim. 

 

Inače, rispekt za sve fanatike koji dolaze na utakmice iz drugih gradova, posebno za one koji se lepo ponašaju tom prilikom. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Anđuša se povredio od trenutka kada je javno na društvenim mrežama izrazio svoj stav…

 

Ocigledno sam propustio...o cemu je rec? 

 

A sa druge strane fun fact - otkako je Andjušić "povređen" mi vezali 6 pobeda...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...