Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

@uvrnutoNisam ja ovo pisao u smislu arena je sranje ajmo u pionir... vise kao neko objasnjenje zasto je atmosfera takva kakva je

 

Ne radi se o tome da im neko brani nego da ne postoje, oni ne mogu da skupe masu, prosto nemas ljude, nemas organizaciju, nemas ulicu, nemas gradove, nemas nista... ja stvarno nemam nista lepo da kazem za alkapone druzinu koja je vedrila i oblacila 2000tih tribinom ali to su bili momci koju su ko klinci bili na tom jugu pa posle 10 - 15 godina prodali grobrastvo za srebrnjake, ovi sadasnji nisu imali sta da prodaju, postali navijaci sa 27 godina, mislim ocekivati da ce on da pogodi pesmu i oseti momentum hoce al u qrcu

 

Ne zivim u proslom vremenu, ja sam svestan da su promene neophodne, hteo ne hteo, druga vremena, svet se menja... ako mozemo da imamo po 15 soma ljudi na evroligaskim tekmama a ocigledno da mozemo pa zasto to ne iskoristiti

Ja sam ubudjen da bi i arena mogla da isprica neku svoju pricu, da napravi neki svoj deveti krug u smislu atmosfere ali za to su neophodni odredjeni preduslovi da se ostvare... nazalost mislim da o tome niko ne razmislja a pogotovo ne ostoja i ljudi koji vode kkp i zbog toga mi jeste krivo ali jbg sta da se radi

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Trogodišnji ciklus je u pitanju. Ostaje nam da budemo strpljivi. Nadam se da ce se kompletiranjem ekipe i zaostravanjem konkurencije stvari popraviti. Ne ocekujem da ce se ova ekipa preko noci pretvoriti u defanzivnu zver, ali daj bar za pocetak da pokazu bar malo volje za igranjem iste. I da Zeljko preuzme odgovornost i trgne ih po tom pitanju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sreća u nesreći je što se skupilo i stopilo svo sivilo zajedno sa fudbalom u jednoj nedelji.

 

Optimista u meni očekuje mood swing od četvrtka, a i za to je preduslov dobra partija u PG.

 

I bez pojačanja, rotacija mora da bude šira. Nadam se da je ovo lekcija da je nemoguće jahati nosioce po 30+ minuta u kontinuitetu.

 

Trifu, Gregora, Tristana i Balšu, kad su zdravi, mora da gura na teren. Pa bolje zbog toga da istrpi neki rezultat, kad svakako istrpi zbog umora, povreda i čega god.

 

Mladi igrači samo tako mogu i da napreduju, a trenutno služe da se spusti prosek godina ekipi, za merenje patke.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Željku je i sa Fenerom i njihovim finansijama trebalo pet godina da se popne na tron, tako da štedite živce trebaće vam. emoji16.png

 

Ja ne ocekujem EL trofej za 5 godina, ali ocekujem legit borbu za plejof ove sezone, sa igracima kakve imamo. S igracima koji su i te kako sposobni da igraju makar prosecnu odbranu na nivou EL.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Alex_Serbia said:

Sve 5, ali nadam se da se vise nikada necemo vratiti u Pionir. Dosta mi je da mi se neko znoji, kaslje po potiljku, dok se zivotom borim za kiseonik. Koliko god da treba "adaptacije" na arenu, vredi cekati.

 

Ali mi smo protiv Milana, Makabija, Zalgirisa imali daleko vreliju atmosferu ove sezone.

Preksinoc je vecina usla u Arenu sa osecajem da ce ovi sami da se pobede. A i ovde je vladala ta energija kod vecine forumasa. Ovo je bila bukvalno nova "Bursa", srecom u daleko manje kriticnom momentu sezone.

 

A igraci moraju da veruju da mogu pobediti i u produzetku. Kada se otislo u OT, na facama im se videlo da su se usrali.

 

Lepo sam rekao da uopste nije izvesno, niti njihova losa serija daje neke garancije, kada smo mi u slobodnom padu. Sada mora da se rilja i izadje pod nenormalnim pritiskom na EL derbi, kao i da se sa istim tim pritiskom ode u Francusku. Ma koliko Asvel bio slab, mi smo dokazali da je to realnost na koju se ne obaziremo.

I ja vise volim Pionir od Arene ( na stranu sto mi je Arena bas blizu ) sto se atmosfere i akusticnosti tice, ali da, nedostaje mi da nekad sednem kao covek i gledam utakmicu a da se ne vesa neko po men.Ili da se ne znojim kao prase u sred maja zbog Vesicevog renoviranja jer je ventilacija jos gora nego pre 🙂

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Željku je i sa Fenerom i njihovim finansijama trebalo pet godina da se popne na tron, tako da štedite živce trebaće vam. emoji16.png

 

Odavno hocu da napisem ovo ali nisam hteo tokom ovog loseg niza a pogotovo oko derbija, medjutim ovo je lep povod za to. 

 

Mojih 5 para:

Zeljko pokusava sa Partizanom da uradi ono sto je sa Fenerom, umesto da radi ono sto je radio sa PAO-om, a i nema budzet koji mu je davao Fener. 

 

 

 

Da pojasnim:

Ako pogledate njegove najbolje godine sa PAO-om, imao je u timu mahom najbolje domace (grcke) igrace i par stranaca koji su zaista pravili razliku. To (jake domace igrace) je mogao imati jer je vecim delom tog perioda (do povratka Dude u Olympiacos) PAO imao apsolutnu dominaciju u grckoj kosarci. Za 13 sezona osvaja 11 domacih sampionata i 5 EL (ako ne gresim). Grcki igraci koji su bili okosnica su bili Alvertis, Fotis, Papadopulos, Papanikolaou, Chatzivrettas, Diamantidis, Spanoulis, Perperoglou, Calathes... poslednju EL titulu u PAO uzeo sa Tepicem, Maricem, Batistom, Satoom i Dru Nikolasom kao strancima. Finalnu utakmicu mu samo Sato starter od stranaca. 

 

Po odlasku u Fener, em Turska nije imala sta da kosarkaski ponudi, em nije Fener u domacoj ligi bio tako dominantan kao PAO pa da imaju tapiju na domace kvalitetne igrace. Ali su turci mogli da ponude budzet. Zoc je onda sklapao timove, legije stranaca, koji su turske igrace imali u totalno epizodnim ulogama. Bili su to rosteri od 14-18 igraca koji su imali 8-10 stranaca koji su zaista igrali, bili nosioci. Od turskih igraca u secanju, kao bitni igraci, su mi ostali jedino naturalizovani Bobi Dikson i Mahmetoglu. Evo pokusavam nekog treceg da se setim (Onan na zalasku karijere, i bilo je par dobrih turaka "bez rominga" ali su uglavnom bili ikebane, DNP na bitnim utakmicama ako se kojim slucajem nadju u sastavu). I sta je uradio - uzeo jednu EL titulu i 4 domacice za 7 sezona. Daleko losije nego u Grckoj. Ni pare nisu pomogle. 

 

I sta sada on pokusava da uradi u Partizanu, Srbiji? Isto sto i u Turskoj, a nema se para kao u Feneru, i nema se tapija na talente i dobre srpske igrace kao u doba Duleta (ne samo zbog jake Zvezde, vec i zbog Miskove Mege).

 

OK svakako je grcka kosarkaskija nacija od turske, ali valjda smo i mi (Srbija) kosarkaskija nacija barem u rangu sa Grckom (sada)? Ima talenata, ima kvalitetnih igraca.

 

A inace, nije samo u kvalitetu domacih igraca stvar. Stvar je u tome da domaci igraci drugacije nose dres Partizana i Zvezde. Drugacije pristupaju utakmicama i pre a pogotovo posle utakmice. Mnogo vise im je stalo, jer znaju sta su Partizan i Zvezda, jer oni ovde imaju zivot i posle kosarke, imaju familije, sutra ce se vecina ljudi pre secati domacih igraca nego nekih stranih. 

 

E sad, druga strana price je zasto Zoc i KKP rade ovako kako rade. Znamo price o tome da su se jurili domaci igraci. Da ne pominjemo Jovica ali Kalinic je potvrdio pricu. Mnogi domaci su na kraju i dovedeni. Domaci igrac istog kvaliteta kao stranac, kosta uglavnom vise i to je razumljivo, ali nije to drasticna razlika. 

 

Po mom misljenju, treba vam mnogo bolja domaca osnova (naravno i da nema povreda medju njima). Mislim da je za vas prava steta sto Jaramaza niste zadrzali. Jedan Gagi Milosavljevic bi vam takodje bio znacajan igrac za kvalitetnu domacu osnovu iako je na zalasku karijere. Petrusev je bio pre vidjen kod vas nego kod nas a ipak zavrsio u crveno-belom. Morao se pojuriti Lucic a i Milutinov, sta kosta da kosta.

 

Madar, Exum, Avramovic

Panter, Andjusic, Jaramaz, Glas

Nunnally, Lucic, Papapetrou, Trifunovic 

LeDay, Petrusev, Smailagic, Vukcevic

Milutinov, Lessort, Koprivica, Brodziansky 

 

Da, znam da je Madar+Glas+Papa+Trifa+Brodziansky < Jaramaz+Lucic+Petrusev+Milutinov gledano novcano, ali zapravo je samo Milutinov tu razlika. Da ne ulazim u teme koje su za Tatu. 

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk, daklem, tvoja zamerka u tome kako je zeljko gradio tim, se svodi na to da je trebalo da pojure i uhvate lucica, milutinova i jaramaza, koji svi imaju odlicne ili dobre ugovore, odlicne ili dobre statuse (u oba slucaja je taj sa prefiksom tek "dobro" jaramaz koga je trener licno doveo iz partizana).

 

svi vole da imaju domace ali niko nije toliko svemocan, posto bi efes, barca, makabi ili ko vec, odavno doveli milutinova, da je dostupan.

 

i na sve to, mislim da glavna razlika izmedju pao i fener konteksta nije u broju domacih i stranaca, vec u nacinu na koji su te njegove ekipe igrale. zapravo, prvih pola tuceta godina je pao igrao dosta drugacije od drugih pola tuceta. pricao je i zeljko svojevremeno o tome, nije to neki moj osecaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U Bajernu deluje da je igračima banja; košarka je regularni posao kao i svaki drugi u Minhenu; FK je prioritet, relativno si anonimus na ulici; plata na računu svakog prvog bez drame; ukoliko si malo povređen -- uzmeš vremena koliko je zaista potrebno za rehabilitaciju, uslovi su sigurno vrh; zašto bi bilo ko to napustio da se vrati u sredinu u kojoj je već sve osvojio u svoje vreme, a da bi sad bio pod konstantnim pritiskom navijača, nerealnih očekivanja, guranjem da se gilja 40 minuta, pa ako treba i pod povredom, neizvesnih mesečnih uplata.. jedino ukoliko se dobiju neke značajno veće pare ili ukoliko se ložiš na neki beogradski vajb, popularnost.. a ni Jaramaz ni Lučić mi tako ne deluju. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Prva utakmica ove godine na koju ne mogu da idem... a možda ona na koju sam najviše i hteo da idem, obzirom na trenutak u kome se nalazimo. Mierda

 

Elem, očekujem tesnu utakmicu, nije Budućnost uopšte loša, Kaba je izdominirao u Tel Avivu, Popović pogodio kada treba... Biće čupavo 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

U Bajernu deluje da je igračima banja; košarka je regularni posao kao i svaki drugi u Minhenu; FK je prioritet, relativno si anonimus na ulici; plata na računu svakog prvog bez drame; ukoliko si malo povređen -- uzmeš vremena koliko je zaista potrebno za rehabilitaciju, uslovi su sigurno vrh; zašto bi bilo ko to napustio da se vrati u sredinu u kojoj je već sve osvojio u svoje vreme, a da bi sad bio pod konstantnim pritiskom navijača, nerealnih očekivanja, guranjem da se gilja 40 minuta, pa ako treba i pod povredom, neizvesnih mesečnih uplata.. jedino ukoliko se dobiju neke značajno veće pare ili ukoliko se ložiš na neki beogradski vajb, popularnost.. a ni Jaramaz ni Lučić mi tako ne deluju. 

Verujem da su pre Zvezde mogli da pokupe Petruseva, Pefija i Ilica da su hteli. Milosavljevica iz Mege. Pa cak i Raduljicu makar za trening s obzirom da se Obradovic zalio kako nema centra na treninzima. Prosle sezone je Dangubic bio bez zapazene uloge, a igrac je sa 4 plej ofa iza sebe. Ako nista drugo makar bi u odbrani pomagao jer je dobar atleta, fizicki spreman, timski igrac. Siguran sam da bi u Zvezdi prosle sezone, da je bio u njoj, imao minutazu, dok u Partizanu 0. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChrisJudd said:

Lučić u intervjuu pre EP rekao da ga niko nije kontaktirao iz Partizana pre potpisivanja novog ugovora sa Bajernom. Između redova mi se čini da je očekivao, ali nije ljut jer u KKP tad nisu znali da će igrati EL.

Lučić obožava Trinkijerija, ne mislim da bi otišao iz Bajerna i za veću lovu + ovo što Uini kaže + je Luča igrač koji nije sklon čestim promenama sredine 

36 minutes ago, СтелаРоса said:

Verujem da su pre Zvezde mogli da pokupe Petruseva, Pefija i Ilica da su hteli. Milosavljevica iz Mege. Pa cak i Raduljicu makar za trening s obzirom da se Obradovic zalio kako nema centra na treninzima. Prosle sezone je Dangubic bio bez zapazene uloge, a igrac je sa 4 plej ofa iza sebe. Ako nista drugo makar bi u odbrani pomagao jer je dobar atleta, fizicki spreman, timski igrac. Siguran sam da bi u Zvezdi prosle sezone, da je bio u njoj, imao minutazu, dok u Partizanu 0. 

Ilića su mogli da pokupe, Marković nema šanse, a Petrušev bi definitivno pre i Partizan nego u zvezdu da ima drugog menadžera 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Dzep said:

Prva utakmica ove godine na koju ne mogu da idem

 

Hoće li uskoro biti i prva na koju ne želiš da ideš? 

Kao što će biti kod mene slučaj, sve mi se čini. Baš sam u dilemi. 

 

O derbiju govorim. 

Što nema veze sa rezultatima jednih i drugih, već isključivo sa atmosferom koja će, pretpostavljam, biti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...