Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Morao sam da provjerim da nije neko otvorio temu 23/24 a ja ostao nasukan na staroj kao i obično. emoji849.png

Moj ti Sone mene ovih dana Na Liparu od Đure Jakšića raspoloženje stiže.

I svako malo zaustim da prekinem tihovanje jednim obraćanjem sapatnicima forumskim....

Jeste li mi rod siročići mali?

Il' su i vas možda jadi otrovali?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pa nema vise slobodnih igraca da nesto vrede - to je ta mudrost Vodje i slepaca oko njega, da uloze ogroman novac u sport koji se raspada (evropska kosarka).

 

Na poziciji pleja je ostao jedino Calathes kao pristojno resenje (mozda i Pangos, ali ako ga Armani nece to znaci da nesto nije u redu sa tim igracem). Na poziciji 5 samo Poirier, osim njega tu su Black, Dunston i Hunter.

 

Cetvorku je cak i besmisleno dovoditi u ovom trenutku, LeDay je tu glavni, tu ce biti i prvi centar, a valjda i Koprivica i Smailagic mogu da pruze nesto u EL? Ja bih tu ostavio Vukcevica, ali izgleda da on bas i nije odusevljen sedenjem na klupi i nekoj Bursi koja mu se smesi u bliskoj buducnosti ako nastavi da sedi na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Tristan je vec otisao.

 

Kako mislis Smailagic moze da pruzi nesto u EL? Covek je vec pokazao da je legit EL kosarkas ako smanji gluposti i bespotrebne penale mogao bi da bude ozbiljno oruzje.

Balsa svakako tek treba da se dokazuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alex_Serbia said:

Hocemo li se vec jednom izviniti za tu utakmicu sto nismo smeli da dobijemo, pa da nastavimo sa popunjavanjem rostera!? 😁

 

Ova suša je nepodnosljiva.


Prelazimo sa utakmice koju nismo smeli da dobijemo na zavrnutu slavinu. Ako nekad kompletiramo roster dobrim igračima, otključavamo "nije stigla lova na vreme". 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@nuniloDa je dosao Mirotic i prvi centar od 25 minuta zatvorio bi se prostor za Smailagica u EL, a Koprivica bi mogao da igra u tom takmicenju samo na +20 ili -20.

 

Realno, Smailagic je taj igrac koji popunjava minute i na 4 i na 5. LeDay je prva cetvorka koja ce imati minimum 25 minuta, sto znaci da ostaje prostor ili za dva igraca rotacije na visokim pozicijama ili za prvog centra od 25 minuta. 

Link to comment
Share on other sites

On je prosle sezone samo u pet meceva u EL igrao vise od 15 minuta (u dva nesto vise od 15, jednom je igrao 16, 18 i 19 minuta). Realno, ako dodje igrac kao Lessort za njega nece biti mnogo minuta samo na poziciji 5 - samo ako dodju dva prosecna igraca na 4 i 5.

 

Meni se cini da je on preslab za 5, a prespor za 4. Tu je do trenera da li ce da koristi njegovu brzinu u odnosu na protivnicke petice ili snagu u odnosu na protivnicke cetvorke.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno bi nam inspektor Poaro plus Pengos/Laprovitola čučnuli na ovu ekipu.

Neku cetvorku bi tražio preko bare kao mače u džakče. Zek to pokriva i treba nam  igracda ga odmjeni ali i da može u paru sa njim da igra.Dru Gordon tip igrača bi to pokrio.

Na jednoj konferenciji pred kraj sezone ili na kraju Željko je rekao da mlad igrač može puno da napreduje ako dobro radi preko leta. Pitanje je bilo u vezi Koprive čini mi se.

E sad moguće je da je dečko radio preko leta i da se očekuje i njegovo učešće ove godine. On je i prošle sezone imao šansu koliko mu su povrede i zdravlje dozvoljavali.Pa otud ovaj relax u vezi biranja centra, čeka se zgodna prilika. Ovo samo nagađam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo znam da Smajli na 4 ne lici ni na sta. Makar ako tu pozu pokriva na duze od 5mpg. Napredovao je sasvim lepo kao (stretch) centar *sa kojim imamo bas lep spejsing i izvlacimo protivnickog centra napolje... ali niko njemu ne moze i ne treba da garantuje hevi minute na 5, narocito jer nema garancija da ce redovno umeti da se cuva faulova - glupih faulova. Jer alternativa gde se on cuva ali zato igra 0 odbrane je jos fatalnija.

 

Sve u svemu, treba nam centar na ovaj sastav. Kopriva nek pegla hevi minute u ABA, tek treba tu da se pokaze. Kakva crna EL za njega. Tu je samo za nedajboze.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

 Kopriva nek pegla hevi minute u ABA, tek treba tu da se pokaze. Kakva crna EL za njega. Tu je samo za nedajboze.

 

nevezano za sustinu posta, zabavno mi je kako uprkos vidjenom u prethodnim sezonama, i dalje postoje zvezdasi i partizanovci koji misle da sirok roster znaci kako ce sa slabijom kobkurencijom da cepaju rezervisti a glavni igraci odmaraju.

 

to jedino vazi ako se do poluvremena povede 20 razlike a zatim rezervisti ne uprskaju 7 za 5mins.

 

odigra se sa sirom rotacijom u aba ali se dovoljno puta tekma otvori [dovoljno] nehajno da ne bude setnja u parku.

 

plus sto treneri moraju i da probaju-uigraju nesto od ideja i akcija u aba, protiv pravih protivnika i sa starterima koji ce to raditi u euroleague, to sitno i kratko treninga vise nije dovoljno kao kada dule i thibs sede sa igracima u sali dva dana do podne, jer ima jedna tekma u nedelji, najvise dve.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

nevezano za sustinu posta, zabavno mi je kako uprkos vidjenom u prethodnim sezonama, i dalje postoje zvezdasi i partizanovci koji misle da sirok roster znaci kako ce sa slabijom kobkurencijom da cepaju rezervisti a glavni igraci odmaraju.

 

to jedino vazi ako se do poluvremena povede 20 razlike a zatim rezervisti ne uprskaju 7 za 5mins.

 

odigra se sa sirom rotacijom u aba ali se dovoljno puta tekma otvori [dovoljno] nehajno da ne bude setnja u parku.

 

plus sto treneri moraju i da probaju-uigraju nesto od ideja i akcija u aba, protiv pravih protivnika i sa starterima koji ce to raditi u euroleague, to sitno i kratko treninga vise nije dovoljno kao kada dule i thibs sede sa igracima u sali dva dana do podne, jer ima jedna tekma u nedelji, najvise dve.

Jasno, ali je svakako bolje kad ne moraju Ledej ili Lesor npr. da peglaju surovih 30-35 u ABA jer zamene ne znaju gde se nalaze, što smo imali prilike da gledamo ove sezone. Alex se kao i svi nada da će ove sezone zamene imati ozbiljnije i sadržajnije minute.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2023 at 12:04 PM, Marvin said:

 

Cenim da nema apsolutno nikakvog smisla da neko iz vlasti kaze: dajemo vam 10+ milki za budzet, ali nemoj slucajno da ste doveli Mirotica.

Ponovit cu: navijaci OBA kluba nisu aminovali Mirotin dolazak. 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Jasno, ali je svakako bolje kad ne moraju Ledej ili Lesor npr. da peglaju surovih 30-35 u ABA jer zamene ne znaju gde se nalaze, što smo imali prilike da gledamo ove sezone. Alex se kao i svi nada da će ove sezone zamene imati ozbiljnije i sadržajnije minute.

 

"hevi minute u aba" svakako nece peglati

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...