Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

 

Moram da priznam da me ova ekipa na trenutke natera na zabrinjavajuću količinu optimizma. Posle Panterove trojke, prolazi mi kroz glavu koliko smo samo puta u proteklih godinu i po dana imali situaciju da ono što smo mislili da je šut za pobedu ipak nije šut za pobedu, kada do kraja ostane 5, 10, 20 ili 30 sekundi i mi na kraju ipak izgubimo. Sinoć sam mnogo mirnije gledao tih 17 sekundi, verujući da je najzad došlo vreme da takve utakmice sigurno privedemo kraju.

 

Što se tiče plej-ofa, ja sam 99% u fazonu dajte Barsu da se igramo. Taj 1% koji mi ne dozvoljava da budem potpuno siguran je, jebi ga, vezan za nauku.

 

Da se podsetimo jednog nedavnog naučnog istraživanja:

 

On 2/10/2023 at 4:06 PM, Arsenije Pesic said:

Science Based Basketball Analytics, Synergy i ostale Basketball-Reference, hold my beer i gledaj vamo i uči šta je napredna statistika:

 

Na gostovanjima u EL mnogo bolje rezultate postižemo protiv ekipa sa muškim nego protiv ekipa sa ženskim imenom. Sa ženskima imamo skor 1-4 (pogodi đe smo jedino opepelili hehe), a sa muškima 4-4.

 

A do kraja nas čeka samo bromance pa ti nemoj veruješ u naučne metode i budeš optimista.

 

Treba li uopšte pominjati da su događaji koji su usledili potvrdili ovu hipotezu. Sada čak možemo da idemo i korak dalje. U ligi ima samo 5 ekipa ženskog imena (eto prilike da neki makar zbog rodne ravnopravnosti, kad već nemaju drugih argumenata, nastave da igraju EL hehe) a te ekipe su nam nanele 50% od svih poraza u sezoni. Tako da eto, stvarno bih najvoleo Barsu u 1/4, ali nauka kaže drugačije.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

 

image.jpeg.633e1c9fae667997606f5ce926babf4c.jpeg

 

П.С. Одгледао сам пола утакмице имате топ суђење али свака част на побједи кад се мора

 

I mačići su slepi kad se rode... ali progledaju posle :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Veliki si Partizane. Nakon dugo godina, opet medju najboljima, i odmah ulazak u osam najboljih. Veliki uspeh. Utegao Zeljko ekipu, sve je manje zutih minuta. 

Bez zelja sam za plej of, ko god da dodje, bice to spektakli, ne sumnjam. Gde god da igra, Partizan sve redom kidaa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dobar u piku said:

Dodaj u tabelu za Aleksu juče s njim na terenu +14, dok bez njega -10.

 

Da, da, baš sam jutros pokazivao društvu te podatke. Jedino Real izuzetak, sve ostalo strašan plus sa njime na parketu.

 

Tokom tog istog niza, Madar prosečan indeks u EL u minusu.

Link to comment
Share on other sites

Dante je sinoc bio jako los i kao sto rekoh, nadam se da mu je bio samo los dan, a ne pad forme.

 

S druge strane, Madar je flertovao sa bezobrazlukom, narocito u napadu.

 

P.s. ko god i gde god napise Majku Dzejmsu kam tu partizan, smrdele mu noge zavjek.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo Madara, citam ovde komentare da je Madar ne znam kakav biser, talenat...

 

Moram da priznam, da nista od toga ne vidim. Nema ama bas nista posebno u vezi njega. Nekonstantan sut, problematicno vodjenje lopte, slaba odbrana. Najvece oruzje mu je taj sut sa poludistance. Al najveci problem mi je taj, sto on sebe smatra boljim kosarkasem nego sto jeste, pa pokusava razne poteze koje ni u kadetskim kategorijama ne prolaze. A nije vise ni toliko mlad pa da kazemo, talenat je vredan cekanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Apropo Madara, citam ovde komentare da je Madar ne znam kakav biser, talenat...
 
Moram da priznam, da nista od toga ne vidim. Nema ama bas nista posebno u vezi njega. Nekonstantan sut, problematicno vodjenje lopte, slaba odbrana. Najvece oruzje mu je taj sut sa poludistance. Al najveci problem mi je taj, sto on sebe smatra boljim kosarkasem nego sto jeste, pa pokusava razne poteze koje ni u kadetskim kategorijama ne prolaze. A nije vise ni toliko mlad pa da kazemo, talenat je vredan cekanja.
 

Madar nije opravdao očekivanja u prethodne dve sezone.

Pametan potez bi bio iskoristiti sto ima još godinu dana ugovor i prodati ga nekome za 300-400k.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Da, da, baš sam jutros pokazivao društvu te podatke. Jedino Real izuzetak, sve ostalo strašan plus sa njime na parketu.

 

Tokom tog istog niza, Madar prosečan indeks u EL u minusu.

Yam je jedino dobar za sam početak utakmice u areni, sve ostalo je tiha jeza a fizički ne može mnogo i pored ogromne želje u odbrani. 

 

Zato tu juriti Gosa kako se zna i ume, mada i on postaje rizičan zbog sve čescih povreda.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Madara, citam ovde komentare da je Madar ne znam kakav biser, talenat...
 
Moram da priznam, da nista od toga ne vidim. Nema ama bas nista posebno u vezi njega. Nekonstantan sut, problematicno vodjenje lopte, slaba odbrana. Najvece oruzje mu je taj sut sa poludistance. Al najveci problem mi je taj, sto on sebe smatra boljim kosarkasem nego sto jeste, pa pokusava razne poteze koje ni u kadetskim kategorijama ne prolaze. A nije vise ni toliko mlad pa da kazemo, talenat je vredan cekanja.
 
Ne slazem se, ima Madar visok plafon.
Osnovni problem je sto nam se ne podudara timeline: njemu je potrebno vreme da sazri i izraste u legit EL igraca, a nama treba doprinos odmah sad.
Siguran sam da bismo bili mnogo jaci da imamo, recimo Darijusa Tompsona umesto Madara. O Lorenzu da ne pricamo.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...