Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

47 minutes ago, goldberg said:

 

Rekao bih da je ekipa pravljena uz nadu da pomenuta dvojica (verovatno mislis na LeDay i Lessorta) nece skoro nikad izostajati. Sto se do sada i pokazalo kao dobra procena.

 

Ovo ne postoji. Niko nikada ne planira da igra 2 ili 3 utakmice nedeljno, 8 meseci bez prestanka, sa 2 krštena igrača na 2 pozicije. Naša situacija pre svega posledica prvo Smajlijeve povrede, a onda tankih igara, plus Balšina 2 dugačka odsustva. Znači čisto moranje.

 

 

47 minutes ago, goldberg said:

Pricamo o rotaciji, ne o kvalitetu igraca.

 

Dakle da, Kalinic je bolji od Papapetroua, a Udoh od Lessorta, ali sto se minutaze tice ona je skoro pa isto rasporedjena - imas veterana tamo, a ovde mladog Smailagica kao prvu izmenu na dve pozicije, dvojicu igraca koji uzimaju mnogo minuta i krilo koje uskace na cetvorku.

 

O kvantitetu i ja pričam. Kao prvo, njih dvojica su univerzalci na 4 i 5. Drugo imali su 2 opcije na 5 i Beneta na 4, pa tek onda krilni igrači koji su se spuštali na 4.

I raspodela minuta je nebitna. Lako je rizikovati kada znaš da na klupi imaš opcije. Antić je godinu dve pre toga odigrao 60 utakmica u NBA sa 15 minuta u proseku.

Benet je u toku te iste sezone stigao da odigra 15 utakmica u NBA sa 5 poena po meču, a pričamo o igraču sa "kraja klupe" u Feneru.

 

 

47 minutes ago, goldberg said:

Doveo je i sada Brodzianskog, ispostavilo se da je to dovodjenje promasaj.

 

E sad, on nije toliko los igrac koliko u Obradovicevom sistemu ne moze da dodje do minuta - Lessort ima ove brojke zbog velike minutaze, Papapetrou mora na 4 jer je na 1,2 i 3 premalo minuta za sve igrace, LeDay takodje igra odlicno jer ima veliku minutazu i tu i ne ostaje mnogo minuta za novog igraca.

 

Brodzianski je u Belčešehiru, ekipi iz sredine turske lige, igrao 15 min po meču i imao 5 poena po meču. U ABA ligi je imao 9 minuta sa 13 min u proseku prosečan indeks 2.8.Najbolja partija 6 indeks za 20 minuta.

 

Mi u ABA pustimo Tristana, Smajlija, Balšu, svako malo preko 15-20 indeks, jedino on kukavac ne može ništa. Uglavnom, preveliki je ovo zalogaj za njega, vraća se u Huventud u svoju komfor zonu i nadam se da će biti dobar i to je to. Ali ovo nije nivo za njega i potpuno sam siguran da nikada više ni neće biti u prilici da igra EL.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Ovo ne postoji. Niko nikada ne planira da igra 2 ili 3 utakmice nedeljno, 8 meseci bez prestanka, sa 2 krštena igrača na 2 pozicije. Naša situacija pre svega posledica prvo Smajlijeve povrede, a onda tankih igara, plus Balšina 2 dugačka odsustva. Znači čisto moranje.

 

Nisi me razumeo, ne kazem da je pravljena ekipa tako da njih dvojica skoro da ne izlaze iz igre, nego da bez njih tim ne moze da funkcionise.

 

Isto kao sto je Udoh igrao u Fenerbahceu mnogo svaki mec, bez njega je taj tim bio daleko slabiji.

 

1 hour ago, realno *w said:

O kvantitetu i ja pričam. Kao prvo, njih dvojica su univerzalci na 4 i 5. Drugo imali su 2 opcije na 5 i Beneta na 4, pa tek onda krilni igrači koji su se spuštali na 4.

I raspodela minuta je nebitna. Lako je rizikovati kada znaš da na klupi imaš opcije. Antić je godinu dve pre toga odigrao 60 utakmica u NBA sa 15 minuta u proseku.

Benet je u toku te iste sezone stigao da odigra 15 utakmica u NBA sa 5 poena po meču, a pričamo o igraču sa "kraja klupe" u Feneru.

 

Evo ti minutaza samo na poslednjih deset meceva pre PO:

 

Udoh: 33, 29, 31, 38, 38, 30, 33, 31, 38 (igrao na 9 od 10 meceva), Vesely: 12, 17, 18, 27, 33, 34, 31, 29, 20, Antic: 20, 9, 12, 16, 13, 12, 16, 20, 10, Bennett: 7, 8, 9, 18, 3, 3, 3.

 

Antic na tih 10 meceva u proseku 4 poena, to je bila sezona pre povratka u KKCZ, vec tada on nije bio nikakav faktor, Bennett je bio smesan, ne bolji od Brodzianskog.

 

1 hour ago, realno *w said:

Brodzianski je u Belčešehiru, ekipi iz sredine turske lige, igrao 15 min po meču i imao 5 poena po meču. U ABA ligi je imao 9 minuta sa 13 min u proseku prosečan indeks 2.8.Najbolja partija 6 indeks za 20 minuta.

 

Mi u ABA pustimo Tristana, Smajlija, Balšu, svako malo preko 15-20 indeks, jedino on kukavac ne može ništa. Uglavnom, preveliki je ovo zalogaj za njega, vraća se u Huventud u svoju komfor zonu i nadam se da će biti dobar i to je to. Ali ovo nije nivo za njega i potpuno sam siguran da nikada više ni neće biti u prilici da igra EL.

 

To se desava kad u sred sezone hoces da dovedes igraca da krpi neke minute. Retki su igraci koji ce se uklopiti i dati svoj maksimum za tih 5-10 minuta koliko dobiju (Trifunovic koji se uklapa u ovaj prifil je vec dugo u klubu).

 

Kako god, Partizan je pravljen kao i Fenerbahce, po "Johnny Bravo" modelu - jaka bekovska linija koja moze da prezivi odsustvo bilo kojeg igraca i tanka centarska linija koja je na ledjima 2,5 igraca (dvojica startera moraju da igraju svaki mec inace sistem ne moze da funkcionise). Tu nije pitanje umora, ABA liga je takva da i Vukcevic moze da dominira na 5 i odmori Lessorta, to je koncepcija da Lessort ne sme da se povredi inace nema nikakvih sansi ni u EL ni u finalu ABA lige. Sa i bez tog pojacanja.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, Obradovic se ocigledno ne slaze sa ocenom da je potrebno pojacanje - odnosno, bilo je potrebno kada Smailagic nije igrao, sada ne.

 

Minute je sasvim moguce raspodeliti na Papapetroua, LeDaya i Smailagica na 4 i Lessorta, LeDaya i Smailagica na 5. To je onako ugrubo, Papapetrou 10 minuta, Smailagic 15, ostalih 55 Lessort i LeDay (nekad manje, nekad vise). Jeste, mala je rotacija, ali je zato i 8 igraca na ostale 3 pozicije previse. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, goldberg said:

Ne znam, Obradovic se ocigledno ne slaze sa ocenom da je potrebno pojacanje - odnosno, bilo je potrebno kada Smailagic nije igrao, sada ne.

 

Minute je sasvim moguce raspodeliti na Papapetroua, LeDaya i Smailagica na 4 i Lessorta, LeDaya i Smailagica na 5. To je onako ugrubo, Papapetrou 10 minuta, Smailagic 15, ostalih 55 Lessort i LeDay (nekad manje, nekad vise). Jeste, mala je rotacija, ali je zato i 8 igraca na ostale 3 pozicije previse. 

 

Očigledno se slaže, pošto je prvo pokušao sa Brodzijem, a onda se raspitivao još za neke igrače kao što je onaj što je otišao u Monako.

 

Ledej na 5 je komedija, a posebno je suvišno o tome pričati pošto je jedina četvorka u timu. A koliko imamo bekova ima veze sa temom, otprlike i koliko je imao visokih KKP pre 8 godina.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zabrinjavajuće je što imamo samo 12 igrača koji mogu da igraju. Balša izgleda out do kraja sezone. EL, ABA, KRK, mnogo je utakmica za ovako kratak roster. Želimir da iskopa bar još jednog igrača, ne vidim zašto se nećka, zlu ne trebalo. 

Danas baš teška priča da izvučemo pobedu, ja sam već prežalio. Ako se desi, desi se, ali mi na gostovanjima ne možemo meda. 

Link to comment
Share on other sites

Imajte na umu da danas na nekom litvanskom forumu, razni Realnovasi i Arsenivičijusi pisu kako moraju dobiti Partizan, u suprotnom ne zasluzuju top 8.

 

 

(Navedena imena su random fiktivna i ne predstavljaju paralelu izrecenih stvari na ovom forumu od strane osoba slicnih nadimaka 😁)

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...