Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

5 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Od toga da je Papapetru promašaj, dosli smo do toga da nemamo zamenu za njega.


Iskreno, samo povrsni poznavaoci i pratioci evropske kosarke su mogli to da pomisle. 
Covek ubija odbranu od pocetka sezone, skoro je sam drzi, a napad je bio samo pitanje vremena kada ce doci (lako se zaboravilo da je iz povrede otisao na EP i dosao kod nas bez pauze).

Meni licno, uz Dantea, oniljeni igrac. A Dante me fascinira…ne znam kako da opisem ono sto on radi…nigde ga nema 3/4, a onda porobi sve u cetvrtoj, ili jako i do samog kraja (by Denda) ili lagana bacanja. Kakav atleta se krije iza one debeloguze, blentave i zadihane spoljasnosti.

 

 

 

Edited by Klipan
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shonewizard said:

 

Divno!

 

Mada ona prethodna, njegova druga, mi je još draža. Em momenat ultra bitan, em on koji ima povjerenja i hrabrosti da uzme taj šut nakon 2 vezana promašaja. 

 

Ćaća kad da trojku, srećan sam ko da sam je ja dao svega mi.

Sa mo po uz da nje

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shonewizard said:

 

Divno!

 

Mada ona prethodna, njegova druga, mi je još draža. Em momenat ultra bitan, em on koji ima povjerenja i hrabrosti da uzme taj šut nakon 2 vezana promašaja. 

Ne znam, meni je ova momenat utakmice... jos je uzivo ovaj dupli pas Lesor-Dante bio jos upecatljiviji

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Od toga da je Papapetru promašaj, dosli smo do toga da nemamo zamenu za njega.

Mislim da je kombinacija ocekivanja (kapiten PAO koji je znao da utrpava 20+ na EL mecevima) i jako slabe napadacke produkcije u prvih par meseci.

Sad stvari dolaze na svoje. Covek je hodajuci missmatch sa visokim IQom koji zna to da iskoristi. Ima telesinu vecu od Leday-a, a u stanju je da cuva od 1 do 4 + da igra korektora.

U napadu kad je na 3 u glavnom napada ledjima i deli odlicne pasove spolja, dok kao 4 ima respektabilnu prangiju za razvlacenje odbrane. Jedan od kljucnih srafova ekipe, samo mu je trebalo malo vremena za adaptaciju i pronalazenje uloge

7 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ne znam, meni je ova momenat utakmice... jos je uzivo ovaj dupli pas Lesor-Dante bio jos upecatljiviji

Spurs 2014 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ne sam Safete said:

spacer.png

tek sad vidim obradovicev dens 🙂

 

 

Sa kojom mirnoćom je ovo odradio. 

 

Ali sutra ću pokušati da analiziram neke defanzivne sekvence iz drugog poluvremena, bilo je toliko dobrog na toj strani, konačno. Od timske odbrane, do individualnih. Od tih nekoliko odbrana 1 na 1 na Džejmsu, pa ono čitanje backdoor-a od strane Ledeja kada se namešta za faul u napadu, svega je bilo.

 

U prvom poluvremenu standardna naša tragedija od odbrane, svaki drugi napad zicer, a onda od polovine treće kreće ozbiljna priča.

 

I tu se verovatno opet vraćamo na nešto bolju rotaciju u poslednje vreme. Jesmo imali dva igrača sa po 35 minuta, ali je Lesor igrao "samo" 29 i to nakon odmaranja u ABA, Panter i Danilo raspoređeni, Exum i Madar isto. Trifa verovatno nije bio full spreman posle stomačnog, plus Nanli opet u kontra ritmu, pa je zato izginuo Papa, ali svejedno bio neverovatan do kraja.

Edited by realno *w
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Čestitke komšije na verovatno najboljoj partiji od početka sezone.

 

Jasno je da ekipa dosta samopouzdanja vuče iz agresivne odbrane koja je krenula da daje rezultate, ali bih kao možda i značajniji momenat istakao Željkovo prelamanje da se smanji usage Punteru, rekao bih i najzad. Počinjete da igrate u skladu sa potencijalom ekipe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Drug @Son_of_a_gun provalio Danila samo tako. Doduše procenio ga na 3 trojke... Al' ajde. 😄

 

Lepo smo se podružili, ja zaradio jednu @Son_of_a_gunovaču, domaću, s Jahorine.

 

Spoiler

Ako još ko šta proizvodi slobodno se javite za karte. 😄

 

Još jednom, jako mi je drago što sam imao priliku da upoznam uživo drage forumaše i da se uverim da su face i u RL. 

 

————————————————

 

Meni želja ispunjena, nedelju ne mogu da dočekam. I Cibonu. 

 

————————————————

 

Najbolja atmosfera do sada u Areni još od onog starog formata. 

Da ne bude da samo kenjam po najvernijima, ovaj put ću da ih pohvalim. Bravo za navijanje!

 

Partizan, i samo Partizan! 

Edited by uvrnuto
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Napokon mirna zavrsnica, i ubedljiva pobeda. Matijas je caroban igrac, prepun snage, i volje, zelje za pobedom...Nakon Tavaresa, lagano je najbolji centar u Evropi trenutno. Skace, poentira, drzi odbranu. Sinoc su svi dali ponesto za pobedu. I uvek bi neko vukao, i imao dobru sekvencu. Panter lepo poceo, Andjusic nastavio. Madar doprineo, Eksum porobio zavrsnicu. Napokon smo kompletni, i lepo rotiramo, osim Lideja, koji mora da guli preko 30 i dalje.

Izuzetno mi je drago da je Sasa docekan lepo i aplauzima. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Fenomenalna utakmica, prstalo je od kontakta. Defanzivno smo pojeli Dzejmsa, mada pocetak je izgledao kao da ce da nam da 40. Lep gest prema Sasi Obradovicu, ali ljudi, nemojmo da se lazemo, nije iskren. Aplaudiralo mu se samo jer je (navodno) u sukobu sa Cokijem i ni zbog cega drugog. Ja licno ga nikad ne bih pljuvao, ni njega ni bilo kog drugog sportistu, al nemojmo sad da izigravamo finocu i avangardu vise od realnog. Sutra da se vrati kod komsija ili da se ova utakmica drugacije zavrsila, opet bi bio p.... celava

Edited by Bole Tyson
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čuveno ono sve ste već napisali, ali...

Niko da spomene prvi kos nas, onaj Smajlijev. Znaci nam puno on ako ništa može Zoc Lesora na max uključiti.

Madar je odigrao maestralno, ovo je onaj nivo koji će on igrati u karijeri. Samo kad bi mogao da se ustali ali je mlad pa je to teško očekivati.

On je Jamesa u stvari zaustavio zajedno sa ostatkom ekipe I zamkama koje su postavljali. Zato Dante booster dugme nase i nije nesto igrao na početku.

Ovo su neka moja zapažanja ali suština je da smo ih ekipno razvalili.

Kopriva brate izdrži što te ne ubije to te ojača 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...