Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nije Kuban neki merodavan reper našeg kvaliteta. Elem, Papapetru high bbiq, nudi brdo opcija. Tristaps je već sad bar duplo bolji košarkaš od Alena, Naneliju lopta u ruke kad se lomi, obavezno. Jedna petica koja može da ispreuzima sve, štiti reket i stabilizuje def reb, ne mora ništa da zna napred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa kakvom lakoćom je Tristan došao do 17 poena za 15 minuta, baš milina gledati. 

 

Anđa - ok, jasno mi je da je ovo gornji limit, ali kako je nekako preiskusno odigrao, sve u laganom ritmu, a u svakom trenutku pravo rešenje.

 

Papapetru - koliki napredak na toj poziciji. Deifinitivno će dobar deo organizacije ići preko njega kada je u igri. Kreira sa niskog posta, konstantno traži otvorene igrače,  u odbrani skoncentrisan, čita protivničke napade, baš dobro. Dve trojke došle kao šlag na tortu, to posebno raduje, jer se baš mučio sa šutem zadnjih godinu, dve.

 

 

Sve u svemu, slabiji protivnik, ali poprilično naložen na ovu tekmu. Svakako da će Zenit biti prava provera.

 

Zna li se za Egzuma, hoće li igrati?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Madar je isto bio fin, mada su ga čuvali neki zelembaći, koliko mi se činilo. 

 

Imao je par jako lepih asistencija, siguran na prenosu, pokupio skokova. 

 

Imamo dosta igrača koji umeju sa loptom i sekundarnih kreatora, što mislim da će mu mnogo značiti. 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od loših stvari:

 

  • Povremena gubljenja u odbrani, nepotrebne pomoći. Ili prošlogodišnja klasika - 20 sekundi fenomenalne odbrane, sa puno rotacija, onda u zadnje 3-4 sekunde puknemo, ostavimo zicer ili otvoreno trojku. Ili čak odigramo odbranu do kraja, pa pustimo of. skok.
  • Imamo 2 centra koja zajedno ne garantuju 10ppg u EL. Biće tu naravno finih partija, ali biće i ovakvih. A u ovakvoj situaciji, mnogo više može da donese Balša, sa kontrolom skoka i odbranom, jednostavno ne zavisi od poena toliko.
  • Organizacija mi je i dalje upitna. Videćemo Egzuma, puno će zavisiti od njega pošto sam uveren da će Madar imati puno praznih partija. Onih par minuta koje smo odigrali sa Panterom i Danilom na 1-2 su bile baš loše.
Link to comment
Share on other sites

Tristan na 0:37 izvinjava se Madaru za propušten pas :)

 

Bilo je napada sa baš vrhunskom postavkom, eto baš u toj situaciji - Nanli pravi blok Tristanu, primarna opcija napad na obruč, dva šutera sa dve strane na 45 stepeni, a Balša katuje na koš.

 

Jbt, gledam ovaj klip, kakva lutanja u odbrani je imao Lesor, da ne veruješ. Od pravljenja bloka nad Madarom, do branjenja prostora u momentima kada se igra čovek. Jeste tu Nanli pogrešio u startu, al opet, trebao je  uzeti krilo i to je to.

 

****

 

Inače, baš simpa igrač ovaj Darel Vilis. Dobre fizikalije, solidan šut, ima ga svuda.

3 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Mislim da je Zeljko jos pre turnira rekao da ce Ekzum ostati u Bg da se oporavi i individualno radi.

 

Individualni treninzi sa nutricionistom?

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Više je nego očigledno da su ovo pripremne utakmice i da Zeljko isprobava razne stvari. Npr, mislim da Naneli juče nije pogledao ka košu do minut-dva pre kraja, a delovalo je da može kada god hoce da sebi iskreira ili poziciju ili da ode na ulaz.

Takođe, šta god mislili o njima u ovom trenutku, ipak igramo bez Avrama i Exuma, koji su, siguran sam, planirani da budu bitni igrači, posebno u delu organizacije. A Madar se tek priključio ekipi.

Ono što ipak možemo da zaključimo i na osnovu pripremne je da će Tristan definitivno dobiti veću minutažu ove sezone (bar do povratka Alena). Lepu praćku ima, i može baš finih akcija/postavki sa njim na parketu da se odigrava u napadu. U napadu je mnogo opasniji od Alena (bar onoga iz većeg dela prošle sezone), a u odbrani ne može biti mnogo gori, jer Alen skoro da nije postojao u istoj. Drugi zaključak je da će biti zaista mučno gledati Trifu još jednu sezonu. Možda ću se ogrešiti o dečka, ali on je meni jedan od najiritantnijih igrača kod nas u poslednjih xy godina kao pojava, pored očiglednih igračkih nedostataka. I za kraj, Papapetru. Imaće on i boljih i lošijih dana, ali kakva je milina ga gledati. Koliko on donosi na obe strane terena, koristi IQ... Neće on biti ni najbolji strelac, ni najbolji skakač, ni najbolji asistent, ali će svakako biti jedan od najbitnijih igrača. Pravi igrač i najbliže onome što smo se nekada ložili pod "igračem za KKP" u Duletovoj eri.

Može ovo biti jako interesantna sezona ako uspemo da poboljšamo očigledne rupe iz prošle sezone - čitaj skok i odbrana.

Napad ima mnogo talenta, i tu ne očekujem klasične napadačke postavke, već više pristup "u napadu pretimo na 15 načina, odbrana u svakom napadu neka bira kako ćemo da je ubijemo", odnosno, koju pomoć u odbrani ćemo da eksploatišemo. 

I da, to podrazumeva da ćemo i često izgledati "kao muve bez glave", ali deluje da Zeljko nema nameru da odustane od tog pristupa.

13 minutes ago, realno *w said:

 

Individualni treninzi sa nutricionistom?

 

 

Znao Zeljko da će da bude prenosa na Areni, a ne na Instagramu, pa odlučio da još uvek ne vidimo ono sidro od zadnjice što trenutno fura Exum u full HD-u.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo primera naše muke koja traje više od godinu dana - nepotrebne, ili preterane pomoći:

 

Pik se dešava na 45, Lesor u startu reaguje loše jer izlazi na pleja, iako on ima kretnju prema aut liniji, Danilo se vraća, baš male šanse za neki Rudi Fernandez šut.

 

slika1.jpg

 

 

Ali ajde to, pika će biti pa biti, i ispadanja iz istog. Ali posle toga reakcija naše odbrane:

 

slika2.jpg

 

 

Centar je primio loptu daleko od koša, Nanli bi tu trebao da ga zadrži na trenutak do povratka Lesora. A u stvari i Ledej i Nanli su u potpunosti ostavili svoje igrače da pomognu tu. Mislim, treba pohvaliti i postavku Lokosa, školski - jedan igrač na šut, drugi katuje na koš.

Ali kako god, naša 4 igrača čuvaju njihovu dvojicu i odbrana je potpuno pukla.

 

Žoc naravno u trenutku tajmaut, ispizdeo naravno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, realno *w said:

Evo primera naše muke koja traje više od godinu dana - nepotrebne, ili preterane pomoći:

 

Pik se dešava na 45, Lesor u startu reaguje loše jer izlazi na pleja, iako on ima kretnju prema aut liniji, Danilo se vraća, baš male šanse za neki Rudi Fernandez šut.

 

slika1.jpg

 

 

Ali ajde to, pika će biti pa biti, i ispadanja iz istog. Ali posle toga reakcija naše odbrane:

 

slika2.jpg

 

 

Centar je primio loptu daleko od koša, Nanli bi tu trebao da ga zadrži na trenutak do povratka Lesora. A u stvari i Ledej i Nanli su u potpunosti ostavili svoje igrače da pomognu tu. Mislim, treba pohvaliti i postavku Lokosa, školski - jedan igrač na šut, drugi katuje na koš.

Ali kako god, naša 4 igrača čuvaju njihovu dvojicu i odbrana je potpuno pukla.

 

Žoc naravno u trenutku tajmaut, ispizdeo naravno.

 

Pa da,ali kad Lesor ispao tu je pukla odbrana što se njemu često dešava.

Naneli je morao da pokrije centra koji bi imao prazan prostor do koša nakon čega bi usledio ili prodor ili pas ka igraču koji katuje. Ostavljen je rizik da igrač sa brojem 13 pripali trojku jer je veća šansa da će poene postići 9 iz prodora i 23 iz kata.

Šta je bilo u nastavku akcije?

Edited by propolis
Partizan u Panteru i Andjusicu ima top skorersku spoljnu liniju,plus Naneli. Rekao bih u prvih 6 ekipa EL.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, realno *w said:

Evo primera naše muke koja traje više od godinu dana - nepotrebne, ili preterane pomoći:

 

Pik se dešava na 45, Lesor u startu reaguje loše jer izlazi na pleja, iako on ima kretnju prema aut liniji, Danilo se vraća, baš male šanse za neki Rudi Fernandez šut.

 

slika1.jpg

 

 

Ali ajde to, pika će biti pa biti, i ispadanja iz istog. Ali posle toga reakcija naše odbrane:

 

slika2.jpg

 

 

Centar je primio loptu daleko od koša, Nanli bi tu trebao da ga zadrži na trenutak do povratka Lesora. A u stvari i Ledej i Nanli su u potpunosti ostavili svoje igrače da pomognu tu. Mislim, treba pohvaliti i postavku Lokosa, školski - jedan igrač na šut, drugi katuje na koš.

Ali kako god, naša 4 igrača čuvaju njihovu dvojicu i odbrana je potpuno pukla.

 

Žoc naravno u trenutku tajmaut, ispizdeo naravno.

Drugi deo priprema je u Cacku. :classic_biggrin:

 

vLkadqG.gif

 

Oj, Moravo, tija reko.... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, realno *w said:

Žoc naravno u trenutku tajmaut, ispizdeo naravno.

 

Nagledaćemo se izpižđavanja, možda i više nego prošle godine. Ne možemo sastaviti ni jednu petorku (meni na pamet ne pada ni jedna), u kojoj nema barem jedan igrač koji ne može da isprati ono što  od njega Željko očekuje. Neki skilom, neki mozgom. Zna to sve i naš trener, pa nam preko purpurne boje kože, šalje signale kako nas u podpunosti razume. Vujoševićev najveći kvalitet je bio dobra manipulacija štetom koju prave najslabije karike u timu, i mislim da mu u nekoj novijoj istoriji evropske košarke, po tom pitanju niko nije ravan. Sa kakvom je on grupom ranjenika/partizanskom bolnicom uspevao da mu odbrana bude na onakvom nivou, to je jedno istinsko sportsko čudo. I Željko je to nekada znao, ali se znanje postepeno zagubilo u milionima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, KockoOblo said:

 

Nagledaćemo se izpižđavanja, možda i više nego prošle godine. Ne možemo sastaviti ni jednu petorku (meni na pamet ne pada ni jedna), u kojoj nema barem jedan igrač koji ne može da isprati ono što  od njega Željko očekuje. Neki skilom, neki mozgom. Zna to sve i naš trener, pa nam preko purpurne boje kože, šalje signale kako nas u podpunosti razume. Vujoševićev najveći kvalitet je bio dobra manipulacija štetom koju prave najslabije karike u timu, i mislim da mu u nekoj novijoj istoriji evropske košarke, po tom pitanju niko nije ravan. Sa kakvom je on grupom ranjenika/partizanskom bolnicom uspevao da mu odbrana bude na onakvom nivou, to je jedno istinsko sportsko čudo. I Željko je to nekada znao, ali se znanje postepeno zagubilo u milionima. 

 

Po onome iz Španije, najbliže tome deluje: Egzum, Panter, Stratos, Ledej, Balša. Juče je čak probao Nanlija na 2 nekih par minuta, al verujem da je to bilo iznuđeno.

 

 

28 minutes ago, propolis said:

 

Pa da,ali kad Lesor ispao tu je pukla odbrana što se njemu često dešava.

Naneli je morao da pokrije centra koji bi imao prazan prostor do koša nakon čega bi usledio ili prodor ili pas ka igraču koji katuje. Ostavljen je rizik da igrač sa brojem 13 pripali trojku jer je veća šansa da će poene postići 9 iz prodora i 23 iz kata.

Šta je bilo u nastavku akcije?

 

 

Pa najgora varijanta, 23 prima loptu ispod koša i kuca. I rekoh ja, biće ispadanja iz pika, al je poenta da odbrana rotacijama proba da popravi to. Nanli mora biti svestan položaja Lesora koji se vraća, kao i činjenice da je to ipak centar koji neće za sekundu doći sa bacanja do koša.

Takođe Ledej - očigledno vidi da je Nanli u potpunosti preuzeo, apsolutno ne postoji šansa da centar prođe kroz njega i Lesora koji je već stigao sa desne strane, pa da on mora tu da brani obruč. Manja bi mi greška bila da je izašao na trojku da pokrije, nego ovo. Bukvalno je birao između dva igrača koja će da čuva, a izabrao da brani trećeg, koji već ima dvojicu na sebi.

Link to comment
Share on other sites

Elem, da ne bude da samo kritikujemo Lesora, blokovi su mu bili vrhunski, recimo ova situacija sa Danilom, prvo uručenje, pa pik, pa još jedan dodatni blok na putu do koša, koji je omogućio zicer.

Par napada posle toga, kod prodora Pantera, odneo njihovog centra metar u aut, a Kevin lagano položio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Po onome iz Španije, najbliže tome deluje: Egzum, Panter, Stratos, Ledej, Balša. Juče je čak probao Nanlija na 2 nekih par minuta, al verujem da je to bilo iznuđeno.

 

 

 

 

Pa najgora varijanta, 23 prima loptu ispod koša i kuca. I rekoh ja, biće ispadanja iz pika, al je poenta da odbrana rotacijama proba da popravi to. Nanli mora biti svestan položaja Lesora koji se vraća, kao i činjenice da je to ipak centar koji neće za sekundu doći sa bacanja do koša.

Takođe Ledej - očigledno vidi da je Nanli u potpunosti preuzeo, apsolutno ne postoji šansa da centar prođe kroz njega i Lesora koji je već stigao sa desne strane, pa da on mora tu da brani obruč. Manja bi mi greška bila da je izašao na trojku da pokrije, nego ovo. Bukvalno je birao između dva igrača koja će da čuva, a izabrao da brani trećeg, koji već ima dvojicu na sebi.

 

Naneli da nije izašao na centra Kubana ostavio bi Lideja na ledu i u ovoj situaciji mi deluje kao okej rotacija. 

 

Lesor jeste odličan ofanzivac,ali sve to prospe u odbrani i verujem da je to najveći razlog zašto ga nijedna El ekipa nije htela sve ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Sutra nam sledi generalna proba pred novu sezonu, protiv tima tima koji je popunjen kao da ce regularno igrati EL.

 

Bio bih zadovoljan bilo kojim od sledecih scenarija:

 

-pobeda uz dobru igru

-pobeda uz klimavu igru (dolazak kvaliteta do izrazaja kada je potrebno)

-egal poraz uz dobru igru

-egal poraz/pobeda nakon vracanja iz veceg minusa (i to valja vezbati sa ovako jakim rivalom) uz dobru igru u odbrani u periodu "povratka"

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...