Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Uz Mirotica (znam), teoretski nam i ne treba neki izbruseni centar sa napadackom produkcijom. Atleta koji zna da brani pnr i da skace do vrha table bi radio posao. Druga opcija je dovesti backup 4 gde nas izlazak Zeka ne bi previse boleo (isto atleta), a povijati nekog NBA povratnika ili u gorem slucaju proverenog (ziheraskog) EL igraca. Vojtman, Papajanis, Plajs, nem pojma...

 

Plej je druga prica. Tu nam treba top kvalitet. Gde je Gordic?

 

Btw. mislim da je Klajburn zakljucan sto se ugovora tice

Edited by jedibojan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTwister said:

Za coeka koji toliko suteva uzima blizu obruca, jedan je od gorih finisera tu, nemam vise softverski da to provjerim ali neki utisak dok sam ga gledao ovih sezona da te suteve sto uzme su uglavnom dosta tezi nego sto bi realno trebalo da budu + rezultati su promjenljivi. Vidis na ovom videu samo neke stvari koje je tu zavrsio da nema sanse da je to neki standardan repertoar 😄 


Ja sam npr. isti osećaj imao za Dantea. Osim kada je naravno zakucavanje. Možda bi @Guru mogao da baci neke stats-e.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:


Ja sam npr. isti osećaj imao za Dantea. Osim kada je naravno zakucavanje. Možda bi @Guru mogao da baci neke stats-e.

Dante je po pravilu ulazio kad protivnici izadju iz bonusa. Mozda nije zavrsavao, ali je u vecini slucajeva izvlacio 2 bacanja

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uvrnuto said:

Ja sam npr. isti osećaj imao za Dantea. Osim kada je naravno zakucavanje. Možda bi @Guru mogao da baci neke stats-e.

 

Exum je imao 63.8% iz polaganja, jedan od boljih finišera u EL među spoljnim igračima. Ponitka je pak bio na 45.6%, više puta sam pisao koliko je užasan finišer.

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-24.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-23.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-22.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-21.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-20.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-19.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-6.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-8.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-9.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-7.gif

 

 

 

 

Edited by Guru
  • Like 1
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DameTime said:

Ako faktor Obradović postoji kod dobijanja WC i para od države, onda verovatno postoji i kod igrača koji biraju svoj sledeći klub. Željko jeste autoritet i najveće trenersko ime u evropskoj košarci. S druge strane, postoji i faktor novca, koji će uglavnom da nadjača ovaj prvi.

 

To su mediji tako sazvakali masi (koja to objasnjenje ionako zeli da cuje), ali u praksi je to daleko od istine.

 

Partizan nije dobio WC kada je u igri bio Zenit jer nisu mogli/zeleli da ponude vise novca od ekipe iz Rusije. Kada su dobili WC, dobili su jer su im konkurencija bili Joventut, GC, Buducnost, Cedevita, Turk Telekom, Besiktas, Ulm i tako te ekipe. Opet, ne zato sto su svi pomenuti klubovi mnogo manje interesantni EL od Partizana, nego zbog novca.

 

Takodje, Partizan bi dobio pare od drzave pa sve i da nije dosao Obradovic - kao sto je Crvena zvezda dobila veliki novac od drzave i pored toga sto je trener bio Jovanovic. Obradovic je tu jedino uticao da se vlast jace otvori (samim tim je i KKCZ dobila vise novca od planiranog), to za mene nikako nije plus u njegovom angazmanu, za ljude koji pisu na ovoj temi verovatno jeste i to je to sto se tice ove price o budzetu i WC.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Polećeli sivi sokolovi...

 

Više se nadovezujem jer si već dao odgovor sebi. Nama cilj treba da bude top8, što neće biti jednostavno dostići. Tek ako to dostignemo, možemo da razmišljamo o F4, a to će zavisiti od forme, ukrštanja i svašta nešto.

 

Koliko god da smo u ovoj sezoni u jednom periodu izgledali brutalno i da smo bili na korak od F4, bukvalno sva sećanja (a sa njima i grande očekivanja) treba obrisati pred početak nove. Pa polako...

Apsolutno, ali ne vredi ljudima pricati...

 

I ako mozemo reci da je sezona iza nas uspesna jer:

Top8 ✔️

Aba ✔️

Puna arena ✔️

 

Ne treba zaboraviti da je bilo povuci potegni... na pocetku nije delovalo obecavajuce, izgledalo je kao klasicna prva sezona po zocovom povratku (nabi glavu u pesak i bice sve ok u aprilu) tek posle one sjajne serije u el kojom smo i izborili top8 date su naznake da ce nesto biti od svega ovoga... takodje, abu smo otaljavali na suv kvalitet sto nije nista cudno ali ne onako kako je (mozda) trebalo (napravis 20 razlike, ubijes igru i privedes kraju) vec vise kako cemo lako cemo pa onda juuuuuuuuri zaostatak, da ne kazem da je i u abi i u el bilo poprilicno pa mozemo reci neozbiljnih momenata (jel neko rekao cetvrtina)...

 

Odbrana je ponekad bila posebna prica...

 

Hocu reci polako, sezona ju duga, mora mnogo kockica da se poklopi ko zna sta nas ceka, ne treba leteti visoko, cvrsto na zemlji... zoc jeste 9 titula ali nema aladinovu lampu

 

Borba na terenu (odbrana odbrana partizane odbrana) i puna arena vozi pa sta bude

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Takodje, Partizan bi dobio pare od drzave pa sve i da nije dosao Obradovic - kao sto je Crvena zvezda dobila veliki novac od drzave i pored toga sto je trener bio Jovanovic. Obradovic je tu jedino uticao da se vlast jace otvori (samim tim je i KKCZ dobila vise novca od planiranog), to za mene nikako nije plus u njegovom angazmanu, za ljude koji pisu na ovoj temi verovatno jeste i to je to sto se tice ove price o budzetu i WC.

 

Pa ovo je priča koja se baš potencira na forumu u poslednje vreme i na to sam mislila u komentaru na koji si odgovorio :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

Vidim spominju NEta, ne znam koliko ima veze sa istinom, ali svejedno strašno tanak igrač bez ijednog posebnog kvaliteta.

Od tija kosarkasa iz juznih Amerika treba begati - oce da zbrisu kad se ne nadas, a cim ih cura ostavi - padnu u depresiju i ni da se sastave sa loptom i kosom.

Stara cacanska poslovica.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...