Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, NightKingle said:

Bez šuta za 3p ??? Partizan je ove sezone bez šuta za 3??? 😳

 

Uz Monako, Žalgiris i Asvel, Partizan je ekipa koja je upućivala 22 trojke po utakmici, manje u odnosu na ostale. Nisu bez šuta za 3 pts, već napadačku prednost nisu nužno ostvarivali kroz šut sa distance, mnogo više su se oslanjali na poludistancu i iznuđivanje slobodnih bacanja. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

Da se vratim na ovo, previđaš da smo mi u ovoj seriji bili u igri u velikoj mjeri zbog realovih povreda i suspenzije Jabusela. Da nije bilo toga, mi bismo moooožda otkinuli jednu utakmicu na ludu šutersku inspiraciju, tako da i dalje jeste ludilo otići na F4. Zapravo, skoro ludilo je već biti u 8, evo ove sezone je Zvezda bila sasvim dobra ekipa i bez Kampacoa, pa na kraju niste bili ni blizu top 8.

 

Malo si kontradiktoran. Po tebi ludilo je biti u 8 a opet si rezigniran ispadanjem od Reala nakon ovakve serije. Po meni nije ludilo biti u 8 sa 15ak milki budžeta, uspeh jeste, ludilo nije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

opet si rezigniran ispadanjem od Reala nakon ovakve serije

Nisam rezigniran ishodom serije, nego načinom. Postojala je šansa da se napravi nešto što se statistički desi ekipama iz istočne Evrope, ne računajući CSKA, u prosjeku jednom u 5+ godina (govorim o odlasku na F4, naravno), imali smo sve na našoj strani, i onda smo doživjeli najgori meltdown u 35 godina mog praćenja KKP.

12 minutes ago, Ne sam Safete said:

Odakle da krenem od oktobra prosle godine ili od zadnjih petnaest minuta majstorice?

SVEEEEEE-EEE-E

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTime said:

Teško da ste baš klasična run and gun ekipa, pa ni umivena i očešljana

Ajde probaj svojim riječima, na primjer, objasni mi zašto smo od 22 pobjede u EL sezoni uključujući i četvrtfinale imali samo dvije pobjede u utakmicama u kojima smo dali manje od 80 poena.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Beonegro said:

Donekle se slažem, ne mislim da će igra na niskom postu u skorije vrijeme postati dominantna, ali ovo da ozbiljne ekipe u 12 ili 15 igrača nemaju bar jednog čovjeka koji u odsustvu drugih opcija može i umije da unese loptu u koš 2-3 puta u rasponu od 7-8 napada, to je ipak aberacija.

Šta možemo da igramo sem ovog očešljanog i umivenog run and guna, ali suštinski ipak run and guna?

Ekipe sada u rosteru uglavnom nemaju nijednog takvog igrača, a verujem da će većina, makar ovih najboljih imati bar jednog. Neće to biti dominantan način igre, ali je efikasan način da se dobije neki poen i promeni fizionomija igre  ekipe kad ti protivnik kaže pobedi me trojkama, nema prodora.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

 

Uz Monako, Žalgiris i Asvel, Partizan je ekipa koja je upućivala 22 trojke po utakmici, manje u odnosu na ostale. Nisu bez šuta za 3 pts, već napadačku prednost nisu nužno ostvarivali kroz šut sa distance, mnogo više su se oslanjali na poludistancu i iznuđivanje slobodnih bacanja. 

Bas zanimljiv podatak.

 

A smeo sam da se kladim da je Partizan jedna od top ekipa koja zavisi ili je dala najvise trojki do sada...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se serija ne bi vratila u Madrid da se Aleksa nije povredio. Njegov povratak se poklopio sa serijom pobeda i sada sam siguran da to nije bila slučajnost. Uz sve brljotine u napadu njegov doprinos u odbrani je nenadoknadiv. Bukvalno smo se defanzivno vratili na početak sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, DameTime said:

Teško da ste baš klasična run and gun ekipa, pa ni umivena i očešljana

 

Partizan tesko da je uopste run and gun ekipa. Ja zapravo skoro pa i da nisam video napade Partizana koji se zavrsavaju u nekon desetoj sekundi sutem za 3.

 

Puno oni sutiraju za tri, ali su sem u situaciji Puntera 1-1 to sve izgradjene pozicije.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Beonegro said:

Ajde probaj svojim riječima, na primjer, objasni mi zašto smo od 22 pobjede u EL sezoni uključujući i četvrtfinale imali samo dvije pobjede u utakmicama u kojima smo dali manje od 80 poena.

 

Okej, hajde onda da ti meni prvo pojasniš šta smatraš pod umivenom i očešljanom run & gun košarkom? Po paceu ste 12. ekipa EL u ovoj sezoni. Upućivali ste manje trojki po meču od većine timova. Ne koristite small ball, sem u izuzetnim slučajevima. To što ste tim koji ima visoki napadački potencijal i davali ste mnogo poena po utakmici, ne znači da ste run & gun. 

 

5 minutes ago, Golijat said:

Bas zanimljiv podatak.

 

A smeo sam da se kladim da je Partizan jedna od top ekipa koja zavisi ili je dala najvise trojki do sada...

 

Šutirali su manje trojki nego većina timova, ali su zato timski na nivou od 40%. Zato ti tako deluje, jer su odlična šuterska ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Okej, hajde onda da ti meni prvo pojasniš šta smatraš pod umivenom i očešljanom run & gun košarkom? Po paceu ste 12. ekipa EL u ovoj sezoni. Upućivali ste manje trojki po meču od većine timova. Ne koristite small ball, sem u izuzetnim slučajevima. To što ste tim koji ima visoki napadački potencijal i davali ste mnogo poena po utakmici, ne znači da ste run & gun. 

Naravno da smo run and gun kad praksa pokazuje da nam je učinak kada napad nije iznad EL prosjeka mizeran. 

Umiven i očešljan run and gun zato što smo treći od pozadi po asistencijama što nas, uprkos nekom prividu kruženja lopte i igranja akcija (umivenos' i očešljanos') čini ekstremno iso-heavy ekipom. Npr. Monako kao oličenje divljine za EL pojmove je dva mjesta iznad nas po prosjeku asistencija.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Naravno da smo run and gun kad praksa pokazuje da nam je učinak kada napad nije iznad EL prosjeka mizeran. 

Umiven i očešljan run and gun zato što smo treći od pozadi po asistencijama što nas, uprkos nekom prividu kruženja lopte i igranja akcija (umivenos' i očešljanos') čini ekstremno iso-heavy ekipom. Npr. Monako kao oličenje divljine za EL pojmove je dva mjesta iznad nas po prosjeku asistencija.

 

Run and gun košarka podrazumeva visok pace, mnogo šuteva iz igre i ne baš mnogo napadačkih setova. Vi ne ispunjavate niti jedan od ova tri check boxa. Opet ću reći, to što nemate mnogo asistencija ne znači da ste run and gun. Pogledaj playbook koji sam ti okačila (a i to je od pre X meseci), koliko napadačkih setova imate i koliko vremena odlazi na postavku napada. 

Plus, porediš vas sa Monakom, oni su recimo po paceu 7. a vi 12. u EL...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Run and gun košarka podrazumeva visok pace, mnogo šuteva iz igre i ne baš mnogo napadačkih setova. Vi ne ispunjavate niti jedan od ova tri check boxa. Opet ću reći, to što nemate mnogo asistencija ne znači da ste run and gun. Pogledaj playbook koji sam ti okačila (a i to je od pre X meseci), koliko napadačkih setova imate i koliko vremena odlazi na postavku napada. 

Kakvi setovi, kakve postavke napada? Sve to da bi se napadi u ogromnom procentu završavali izolacijama? Pa u tom slučaju je bolje igrati najbrže i najkraće moguće napade i izolacijama napadati nepostavljenu odbranu. Ajde gledaj suštinu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 40Wins said:

Evo da vas nasmejem malo drugovi u ovim teskim momentima. 

 

Kao sto sam napisao pre, odlucio sam da ne gledam ovu utakmicu. Sve i da sam hteo, na kraju nisam ni mogao, jer je zena morala nesto da zavrsi za posao, a ja sam uspavljivao dete. U tom procesu ne sme da postoji foton svetlosti u sobi. 

Tako smo nas dvojica hajducki zaspali i u sred noci ja sanjam da gledam kraj utakmice. Poslednji napad, 72:73 za Real, Panter udvojen salje loptu Exumu i on zavrsava ispod kosa za nasu pobedu. Ja od neke srece i stresa se budim i kapiram it was only just a dreaaam... Zena kaze sta je bilo, ja joj rekoh: Odoh da uzmem telefon da vidim sta je uradio Partizan.... Lezi bre tu dal si normalan debilu jedan... A posto se zna ko je direktor kuce, ja jedva nekako uspem da zaspim ponovo...

Pred zoru opet sanjam da sam se probudio u uzimam telefon a na B92 vest: Tavarez kao Jokic, tripl dabl za F4 i tu se zesce skenjam... i opet se probudim i vise sam bio u fazonu: Ma jebite se svi, necu vise nikad ovoliko da se cimam zbog vas... 😄

 

 

Elem... Panter doneo, Panter odneo... Veliki je uspeh TOP8, ali morala bi ABA da se uzme da se speru ovih 2:0... 

 

Vidi prijatelju, dacu ti ja sta mi je prepisano, ali ti uzmi duplo (jer si 2x sanjao) 😄 

 

Ja od juce imam tu terapiju, i sta mi fali? Ma idi... 😉 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Kakvi setovi, kakve postavke napada? Sve to da bi se napadi u ogromnom procentu završavali izolacijama? Pa u tom slučaju je bolje igrati najbrže i najkraće moguće napade i izolacijama napadati nepostavljenu odbranu. Ajde gledaj suštinu.

 

Nisu to uvek baš klasične izolacije, Partizan pravi mnogo kompleksnih blokova da bi svom dominantnom 1 na 1 igraču (Exum i Punter, ponekad čak i Aleksa) napravio prostor da igra svoju igru. Na kraju ne ide asistencija ali tu zapravo "asistenciju" pravi screener.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Kakvi setovi, kakve postavke napada? Sve to da bi se napadi u ogromnom procentu završavali izolacijama? Pa u tom slučaju je bolje igrati najbrže i najkraće moguće napade i izolacijama napadati nepostavljenu odbranu. Ajde gledaj suštinu.

 

Da li je ovo bolje ili nije je druga stvar. Suštinu i gledam, ekipa koja je tek 12. po paceu, među ekipama je koje šutiraju najmanje trojki, pravi gomilu blokova i koristi više napadačkih setova da se izgradi šut, uglavnom NE završava napad u 5. sekundi, ne koristi small ball postavu itd. ne može nikako biti run and gun. To što ima mali broj asistencija i u proseku daje mnogo poena po utakmici nema nikakve veze i ne čini vas run and gun timom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Nisu to uvek baš klasične izolacije, Partizan pravi mnogo kompleksnih blokova da bi svom dominantnom 1 na 1 igraču (Exum i Punter, ponekad čak i Aleksa) napravio prostor da igra svoju igru. Na kraju ne ide asistencija ali tu zapravo "asistenciju" pravi screener.

Da, to isto tako znači da je koncepcijska odluka da Partizan zavisi od Exumovog i Punterovog individualnog kvaliteta i to nekih 6-7 puta po utakmici više nego što ekipe tipa Olimpijakosa i Reala zavise od svojih go to guys, toliko vrhunske ekipe imaju više asistiranih koševa (ne poena, koševa) po utakmici, a, uzimajući u obzir evropska pravila za pisanje asistencija, bar pola od toga su ziceri gdje je ostatak ekipe spojio strijelca sa košem. To je ono što mi fali u Partizanovoj igri u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...