Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Igrajmo najljepšu igru!

 

Ratnik grobarskog srca

 

Kada se Željko dva’es’ prve vrn’o
Iz daleke pečalbe ‘di general je biv’o
prič’o nam kako je igru obrn’o
pa glanc’o trofeje i to pokaziv’o.

 

A mi, mi smo bili Grobari.

 

Prič’o nam kako je prešao Bosfor
zujale lopte ko rojevi pčela
rek’o je: F4 vam je krvav da znate
al’ nije mi žao žestokih duela
ej, žao mi što nisu bili crno-beli.

 

Kada se Željko dva’es’ prve vrn’o
svake je večeri pričao zboru
kol’ko je timova usput prevrn’o
i kako Diamantidis i Batist parkete oru.

 

A mi, mi smo bili Grobari.

 

I čim Željko korak u Arenu kroči
skupi se društvo ornih ludaka
a svi smo imali velike oči
čestita srca i maštu dečaka.

 

Negde u Željku je grobarski koren
sanja u prepunu salu da uđe
jer nije Grobar za stranca stvoren
voli Partizan i zemlju neg’ tuđe.

 

A mi, a mi smo bili Grobari
i nismo štedeli svoj glas
za vetar svom timu što krstari
kroz san i kroz oblake u spas.

 

IMG-3519.jpg

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 15
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

U parku pevaju električne ptice,

pravima smo slomili krila,

cela planeta, trulež i haos,

pod dirigentskom palicom klovnova i debila.

Poneka iskra blesne u mraku,

pešak dolazi na osmi red, 

partizanska konjica napada Kralja

 

o,hajde,kupi mi sladoled!

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dan mi je počeo u 2, tako što je mali monstrum odlučio da ne želi da spava u krevecu već da preferira više prostora i bolji dušek... pa sam posledično izbačen ma kauč.

 

Nastavio se frekventnim posetama WC šolji, a sad mi je javljeno da sam sam u smeni do 20h večeras, lovely 😂😂

 

AJMO PARTIZAN, MORA I NEŠTO LEPO DA SE DESI!!

 

Elem, ja stvarno verujem. I nemam ništa pametno da kažem, samo to!

 

Napred mi 🖤🖤

  • Like 10
  • Love 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzep said:

Dan mi je počeo u 2, tako što je mali monstrum odlučio da ne želi da spava u krevecu već da preferira više prostora i bolji dušek... pa sam posledično izbačen ma kauč.

 

You can't argue with that 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Zvezdaš,a?

 

I pored mame ciganke, ona je naša, datumom rođenja joj je sudbina namenila da za jedno 21 godinu zabode trojku za našu prvu olimpijsku zlatnu medalju... u just wait

 

5 minutes ago, DameTime said:

 

You can't argue with that 😄 

 

True, ali to mi sad malo znači, zbog toga ću do večeras da budem potpuni mrtvac... 😭

 

Ajmo Punter, 33p i jedno 8 asistencija

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo jos jednom, dokle bre vise?

Valteru ediju, ne dati da dise.

 

Pogađajte bacanja, niste bre budale,

To vodi na fajnal, svi ce da vas hvale,

 

Dugujes nam kapitene, igru karijere,

Tebe i brata nanulu, morace da sere,

 

Dante sad zagrizi, znam da lako nije,

Odrazi se ko jordan, tvoj lakat na kucanju neka igrace Reala po glavama mije.

 

 

Nezavidna situacija ali ajmoooooo

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dzep said:

 

I pored mame ciganke, ona je naša, datumom rođenja joj je sudbina namenila da za jedno 21 godinu zabode trojku za našu prvu olimpijsku zlatnu medalju... u just wait

 

 

True, ali to mi sad malo znači, zbog toga ću do večeras da budem potpuni mrtvac... 😭

 

Ajmo Punter, 33p i jedno 8 asistencija

M18zysc.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Arsenije Pesic said:

Imam utisak da je period naše fenomenalne, gotovo bajkovite igre završen u onom nesrećnom finišu druge utakmice u Madridu. Neverovatno je koliko je negativnih posledica po KKP imao taj trenutak.

 

Momentum i smopouzdanje ekipe je uzdrman prvo pomeranjem fokusa sa igre na tuču i kazne, a zatim i sa dva vezana poraza u Areni.

 

 

Takođe, već otpisani i u penziju oterani Ćaćo, Rudi i Ljulj imaju svoje epizode i doprinos u ovoj seriji. I ja se bojim da će bar 2/3 gorepomenutih imati bitne uloge u G5. 

 

 

 

Mnogo toga ide na vodenicu Reala i naravno da će biti teško i loše ako izgubimo seriju u kojoj smo imali 2:0 i sve u našim rukama. Ipak, sve i da se sezona završi sutra, sve i da ne osvojimo ni aba ligu, ništa ne može da izbriše i poništi ono što smo odigrali u poslednjih nekoliko meseci, naročito u aprilu. Jesu titule bitne i bolje je kada se osvajaju, ali meni utisak da smi imali bar mesec dana najbolje košarke koji je neki klub sa ovih prostora igrao u ovom veku (a i šire), itekako ima težinu i ja ne smatram da će se za pet ili deset godina samo titule pamtiti, ja ĉu još kako da pamtim i ovo.

 

B1:

 

Mi smo u Aprilu igrali znatno iznad svojih mogucnosti, samopouzdanje nam je probijalo krov. Ipak, mislim da je tuca pa i sve nakon, toliko poremetilo ekipu da ni oni sami ne veruju toliko vise u sebe. I sam Zeljko mi ne zraci toliko energijom. I to je najporaznija cinjenica, a kao sto pises na kraju posta, ukoliko uspemo da izvucemo ovu, bukvalno bi sve osvojili.

 

Zbog toga, ce biti najbitnije otvaranje utakmice- ako oni krenu sa  ranim vodjstvom, ne bi me cudilo i da ih krene sut (ko je rekao Rudy) i da nas razbiju na kraju. Zato moramo krenuti jako, pokazati da verujemo da mozemo ponovo pobediti.

 

Njihove prednosti su pored nesumnjivo veceg kvaliteta igraca i sire klupe i ozbiljno iskustvo- Ljulj, Chacho i Rudy, imaju pojedinacno vise ovakvih meceva odigranih nego cela nasa ekipa.

 

Siguran sam i da ce pritisak na sudije biti ozbiljan i da ce sudije podleci tome.

 

Sa druge strane, nase prednosti su jasne:

 

Moramo na 4 da ih razbijemo, Ledeja nema ko da cuva kad krene da zida.

 

Exum je imao dovoljno dana da se oporavi i verujem da ce odigrati bolje nego one dve u Bgu.

 

Zeljko je imao dovoljno dana da spremi mec, a do sad kad je takav slucaj smo uvek igrali fantasticno.

 

 

B2: Apsolutno, vec sam pisao, ono sto su nam Zeljko i ekipa priredili ove sezone ne moze ponistiti ni vecerasnji a ni bilo koji drugi poraz do kraja sezone.

 

I zbog toga, samo hrabro, pa sta bude, pritisak nije i ne bi trebalo da bude na nama.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...