Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

13 minutes ago, Referent said:

Nisam znao da je Hefman umro. On beše imao logo NBA na ramenu? A nikad nije zaigrao?


O, zaigrao je. Posle epizode u Maccabiju dobio je trogodišnji ugovor od Toronta, ali se povredio nedugo zatim. Toronto mu je jednosmerno raskinuo ugovor jer je tvrdio da je sakrio povredu kolena pre potpisa, pa su se razvlačili po sudovima i na kraju je on dobio odštetu. Košarke više nije igrao, a preminuo je pre četiri godina od raka bešike.

31 minutes ago, Referent said:

Koji je to mladi igrač ubačen u ekipu Zvezde u petorku protiv Budućnosti? Rakoč?


Hehe, ne možemo da odamo baš sve. Samo ću reći da nije ono što su mnogi prvi pomislili, pa i ja sa njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Whitnail said:

 

Da ne kažem, pleše iznad provalije rasizma 😁


Da rečnik je definitivno nešto što bi napravilo cirkus da smo na ikakvom mediju engleskog govornog područja, međutim, ti shvatiš da su ti ljudi samo proizvodi svog vremena kada je to bio samo termin rasne razlikosti, i vidiš da nema zlu nameru pa ajd'. Ali kad razgrneš, dobro priča, vidiš u suštini šta misli, i da bi se prigodno izrazio da je bio drugačije obrazovan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Borko said:

Onaj stvor sa arene caković je izjavio da je filip čović jedan od najboljih asistenata u istoriji ABA lige...

Verovao ili ne i svidelo ti se ili ne, od sezone 2015/16 do ovog kola ove sezone, Čović ima najviše asistencija u ABA ligi, 463 ispred Gordića sa 450. Podatak je sa sajta ABA lige i nema statistike pre te sezone (znam da najviše asistencija u istoriji lige ima Gordić). Tako da, polako sa tim "stvor"....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Azazelkg said:

Verovao ili ne i svidelo ti se ili ne, od sezone 2015/16 do ovog kola ove sezone, Čović ima najviše asistencija u ABA ligi, 463 ispred Gordića sa 450. Podatak je sa sajta ABA lige i nema statistike pre te sezone (znam da najviše asistencija u istoriji lige ima Gordić). Tako da, polako sa tim "stvor"....

Igra celu "karijeru" u toj ligi. To sto ima najveci broj asistencija ne znaci apsolutno nista, a kamoli da znaci da je "jedan od najboljih asistenata u istoriji." Statisticki najuspesniji i jedan od najboljih.. Koliko su samo ovi pojmovi razliciti. Marin Rozic je postigao najvise poena u istoriji jadranske lige.. Za 15 sezona. Je l to znaci da je prvoklasni strelac koga bi svaki tim pozeleo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 10:41 PM, Whitnail said:

 

Da ne kažem, pleše iznad provalije rasizma 😁

Ne slazem se. Ono sto je ispricao za sport u Francuskoj je jednostavno konstatacija cinjenica (da se masovnim sportovima na vrhunskom nivou bave gotovo iskljucivo imigranti i njihovi potomci). 

Link to comment
Share on other sites

ja džuniora vidim kao pomoćnog trenera, jako kratko, za jedno 5 godina kada završi karijeru u zvezdi ili za godinu - dve ako im ostane samo fmp.

onda će vrlo brzo postati glavni trener i konačno ispuniti čaletov ultimativni san: da uveče, uz pićence, pročešljaju filozofiju igre i odrede u četiri ruke sastav za sledeću utakmicu

Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti gledao sam često te meceve Sloge i Mašinca u staroj hali u Kraljevu, pa i te utakmice protiv Borca o kojima Zec priča u šestoj ličnoj. Samo da potvrdim atmosferu, pravi lokalni derbi , hala je krcata i puna dosta pre pocetka meča. Prozivanje "Grebića" krene još na zagrevanju a posebna draž je bila što je publika bila bukvalno na metar od terena. Bila je ekipica u prvim redovima oko centra i ako sudija ne odsvira nešto kako treba njih 20 ustane i prilikom prolaska sudije unese mu se u facu na 20 cm uz sve moguće psovke, naravno tada nije bilo prekidanja utakmica zbog toga a sudije bi posle "toplog zeca" svirale domaćinski.. Osim Borca pravi rivali su bili i Ibon, Zdravlje.. Dobra košarka se igrala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta stara hala u Kraljevu je bila zlo, nekakve betonske tribine metar iza kosa. Igrao sam tamo neko kadeCko prvenstvo prije oko stoosamdes' godina, kad god sem trebao da krenem na ulaz imao sam u glavi sliku sebe sa otvorenim prelomom cjevancice 😬

Sreca pa sam vazda bio spor i bez odraza, to mi je tada spaslo noge 🤪

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ono sto me u posljednje vrijeme najvise nervira u prenosima kosarkaskih tekmi je kad npr rezultat bude 72:76, a komentator kaze da je rezultat 76:72.

Znaci momentalno bih im dao otkaz, usred prenosa.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

Ta stara hala u Kraljevu je bila zlo, nekakve betonske tribine metar iza kosa. Igrao sam tamo neko kadeCko prvenstvo prije oko stoosamdes' godina, kad god sem trebao da krenem na ulaz imao sam u glavi sliku sebe sa otvorenim prelomom cjevancice [emoji51]
Sreca pa sam vazda bio spor i bez odraza, to mi je tada spaslo noge [emoji2957]
Ako se dobro sećam morali su da renoviraju u jednom trenutku pa su pomerili još jedno metar, dva od linija na račun smanjenja kapaciteta.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Borko said:

Igra celu "karijeru" u toj ligi. To sto ima najveci broj asistencija ne znaci apsolutno nista, a kamoli da znaci da je "jedan od najboljih asistenata u istoriji." Statisticki najuspesniji i jedan od najboljih.. Koliko su samo ovi pojmovi razliciti. Marin Rozic je postigao najvise poena u istoriji jadranske lige.. Za 15 sezona. Je l to znaci da je prvoklasni strelac koga bi svaki tim pozeleo?


Čovek ti je samo rekao da nije bilo potrebe da Cakija nazoveš "stvorom", dečko je dobar komentator i odličan poznavalac košarke, i izneo je statistički podatak u smislu "najbolji asistent" = "mnogo asistencija". To što ovde ljudi misle da Nebojša svaki mesec ispisuje čekove ljudima da "brane" Filipa u prenosima je opet nešto peto.

4 hours ago, Beonegro said:

Ne slazem se. Ono sto je ispricao za sport u Francuskoj je jednostavno konstatacija cinjenica (da se masovnim sportovima na vrhunskom nivou bave gotovo iskljucivo imigranti i njihovi potomci). 


Sve 100% osim malo je zagrebalo kad je krenuo da priča kako nema bele đece u vidokrugu :D Zvučalo je kao da se prepao za goli život :D 

4 hours ago, Beonegro said:

I jednog dana cemo ga gledati u sestoj licnoj 😄 


Ako podcast dotle potraje častim forum čime piju!

Edited by Mairosu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mairosu said:


Čovek ti je samo rekao da nije bilo potrebe da Cakija nazoveš "stvorom", dečko je dobar komentator i odličan poznavalac košarke, i izneo je statistički podatak u smislu "najbolji asistent" = "mnogo asistencija". To što ovde ljudi misle da Nebojša svaki mesec ispisuje čekove ljudima da "brane" Filipa u prenosima je opet nešto peto.

Taj odlicni poznavalac kosarke je juce odmah nakon zaglavljivanja lopte posle Simanicevog suta za 3 rekao lopta je za FMP. Dzenkins je zavrsio cetvrtinu polaganjem nakon prodora koji je Cakovic sam pohvalio; na pocetku druge cetvrtine Dzenkins postize trojku a taj Cakovic govori "prvi poeni Carlsa Dzenkinsa." Igrac FMP-a, ne secam se tacno ko, sutira sa jedno 5 metara (maksimum pet) iz ugla i pogadja, Cakovic govori pogadja za tri poena?! i pita se zasto su upisana dva. Za to se doduse veoma brzo izvinio, moram da priznam.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borko said:

Taj odlicni poznavalac kosarke je juce odmah nakon zaglavljivanja lopte posle Simanicevog suta za 3 rekao lopta je za FMP. Dzenkins je zavrsio cetvrtinu polaganjem nakon prodora koji je Cakovic sam pohvalio; na pocetku druge cetvrtine Dzenkins postize trojku a taj Cakovic govori "prvi poeni Carlsa Dzenkinsa." Igrac FMP-a, ne secam se tacno ko, sutira sa jedno 5 metara (maksimum pet) iz ugla i pogadja, Cakovic govori pogadja za tri poena?! i pita se zasto su upisana dva. Za to se doduse veoma brzo izvinio, moram da priznam.

 


Svi komentatori prave greške, i logično je da se ljudi lepe za njih. Štaviše, ja sam jednom umesto Severna Kalifornija rekao Severna Karolina u živom prenosu, i samo me je činjenica da je po sredi bio prenos MLB-a u 3 ujutru spasao viralnije narodne reakcije. Da slušaš strane, imao bi i tu pune teftere. To ne skreće sa činjenice da Caki zna posao, da je ispravan dečko, i da nema potrebe da impliciraš da je na platnim spiskovima. A smejanje greškama ide u rok službe i tu nemam šta da dodam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...