Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Baš zbog toga Marko nema poentu u ovom slučaju, jer je kod Embida bilo malo jedno, pa drugo, pa treće. Kada bi glavne američke zvezde izjavile da ipak ne igraju na SP, on bi tačno tražio da nastupi za Srbiju ili Nemačku. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Baš zbog toga Marko nema poentu u ovom slučaju, jer je kod Embida bilo malo jedno, pa drugo, pa treće. Kada bi glavne američke zvezde izjavile da ipak ne igraju na SP, on bi tačno tražio da nastupi za Srbiju ili Nemačku. 

 

Mislio sam na ovaj deo oko razvoja ali da.

 

Tačno bih voleo da se nekom mađijom desi ovaj scenario i da Džoel dobije srpsko državljanstvo. Pa da mu se onda kaže "opušteno, odmaraj, imamo već Milutinova kao rezervu za Jokića. Zvaćemo te za prozore".

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Mislio sam na ovaj deo oko razvoja ali da.

 

Tačno bih voleo da se nekom mađijom desi ovaj scenario i da Džoel dobije srpsko državljanstvo. Pa da mu se onda kaže "opušteno, odmaraj, imamo već Milutinova kao rezervu za Jokića. Zvaćemo te za prozore".

 

*samo u slucaju da je Rile u losem zdravstvenom stanju.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ali ozbiljno, meni je zao sto ne igra momak za Kamerun iz prostog razloga jer je tamo nacionalni heroj poput Ibake u Kongu. I za Serza mi je zao sto nije nastupao za svoju zemlju, impact na kosarku u tim zemljama bi bio neprocenjiv.

Veliki savezi su tu jako surovi i ako ste vec uzeli iz zajebancije primer Nemacke, kontam da Nemci ni tren ne bi razmisljali i vec sutra obezbedili pasos i uslove da Joel nastupa za njih na olimpijadi. Mi smo ostali uz Litvance jedini sa cvrstim stavom i po meni je taj stav jedini ispravan. Drago mi je videti da i naprimer BiH uz sve probleme u tamosnjem savezu i kosarci nisu uzeli random Amerikanca za ove prozore - way to go po meni i zdrava prica. Obesmislile su te naturalizacije citav koncept reprezentativne kosarke do iznemoglosti.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam da je Ataman izjavio nakon utakmice sa Islandom da se TBF bori pred FIBA da Biberovic dobije status domaceg igraca - kako je to moguce pitaj Boga ali ne sumnjam ni najmanje da ce to progurati.


Turska vec sada ima Sipahija, Osmanija, Biberovica, dolazi im Adem Bona Nigerijanac + potencijalni Amerikanac gde najavljuju epsko pojacanje za Eurobasket.

Koji je smisao svega toga? Po mom shvatanju je u takvom slucaju legitimno dati Real Madridu i New York Knicksima Wild Card za Eurobasket, kad je bal nek je maskenbal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Marko said:

 

Vidiš, razumem odakle taj sentiment, ali blago rečeno se ne slažem: U takvim slučajevima mesto rođenja može da igra neku ulogu ili i ne - Naprosto u košarkaškom razvoju i njega i Siakama, Kamerun je poprilično nebitna faza, sve iole bitno u košarkaškoj biografiji im je bilo, jeste i ostaće u Severnoj Americi. Tako da jbg, veza po rođenju vs veza po karijeri/životu. Zaebana priča, pričao sam na ovoj temi mislim o tome već i rekao sam kako sa ovakvom fibom, i svim naturalizacijama itd... Ovo me još i najmanje iritira u celoj priči

Pa vidis, mene najvise iritira ovo, jer koliko god da su pravila FIBA bedna, jasniji mi je neki random Jaleen Smith koji nikad nece biti ni na spisku najboljih 500 igraca svoje zemlje pa odluci da igra za neku Hrvatsku, nego ovaj klosar koji ima sansu da podigne svoju zemlju i sve ostalo sto sam pricao, i izabere da igra za ubedljivo najjacu reprezentaciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Turska vec sada ima Sipahija, Osmanija, Biberovica, dolazi im Adem Bona Nigerijanac + potencijalni Amerikanac gde najavljuju epsko pojacanje za Eurobasket.

 

Turci su posebna priča, ljudi već decenijama praktično koriste devširmu tj. danak u krvi, po celoj teritoriji bivšeg carstva odvajaju mlade dečake od majki i odvode u janjičare reprezentaciju.

 

(Sina majci iz naručja oteo je Ataman :64:)

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 8:28 AM, Problem sa licnim greskama said:

Ali ozbiljno, meni je zao sto ne igra momak za Kamerun iz prostog razloga jer je tamo nacionalni heroj poput Ibake u Kongu. I za Serza mi je zao sto nije nastupao za svoju zemlju, impact na kosarku u tim zemljama bi bio neprocenjiv.

Veliki savezi su tu jako surovi i ako ste vec uzeli iz zajebancije primer Nemacke, kontam da Nemci ni tren ne bi razmisljali i vec sutra obezbedili pasos i uslove da Joel nastupa za njih na olimpijadi. Mi smo ostali uz Litvance jedini sa cvrstim stavom i po meni je taj stav jedini ispravan. Drago mi je videti da i naprimer BiH uz sve probleme u tamosnjem savezu i kosarci nisu uzeli random Amerikanca za ove prozore - way to go po meni i zdrava prica. Obesmislile su te naturalizacije citav koncept reprezentativne kosarke do iznemoglosti.

 

Mislim da BiH samo nije mogla da nadje novog americkog beka nakon onog Robertsona.

 

Osim nas i Litvanije tu je i Letonija (kojoj bi dobro dosao neki stameni americki centar), Finska je u istoriji imala samo matorog i nepoznatog Wilsona kao naturalizovanog igraca (dakle nije slucaj kao LeDay, Smith, McCalebb i ostala zvucna "pojacanja"), mislim da ni Island u Evropi nije naturalizovao strance, kao ni Estonija. Sad, zasto pominjem i ove manje poznate reprezentacije, pa zato sto bukvalno svi imaju ili su imali strance - Kipar, Azerbejdzan, Slovacka, Rumunija, Gruzija, Jermenija, Izrael, Ceska, Portugal, Holandija...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da BiH samo nije mogla da nadje novog americkog beka nakon onog Robertsona.

 

Osim nas i Litvanije tu je i Letonija (kojoj bi dobro dosao neki stameni americki centar), Finska je u istoriji imala samo matorog i nepoznatog Wilsona kao naturalizovanog igraca (dakle nije slucaj kao LeDay, Smith, McCalebb i ostala zvucna "pojacanja"), mislim da ni Island u Evropi nije naturalizovao strance, kao ni Estonija. Sad, zasto pominjem i ove manje poznate reprezentacije, pa zato sto bukvalno svi imaju ili su imali strance - Kipar, Azerbejdzan, Slovacka, Rumunija, Gruzija, Jermenija, Izrael, Ceska, Portugal, Holandija...

Puna je Letonija svuda, a tek su sila na 5 sa Porzom i Grazulisom koji radi top posao, jedino ako Zagars ne bude mogao onda bi im legao neki plej, Zoriks tu jedini ostaje a nije klasa.

 

 

13 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Italijani rade na naturalizaciji Drew Eubanksa za kvalifikacioni turnir ovog leta.

Sta se desava sa Tomsonom, pred SP jos se o njemu pricalo, al valjda se sa papirima zakasnilo.

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 8:28 AM, Problem sa licnim greskama said:

Drago mi je videti da i naprimer BiH uz sve probleme u tamosnjem savezu i kosarci nisu uzeli random Amerikanca za ove prozore - way to go po meni i zdrava prica. Obesmislile su te naturalizacije citav koncept reprezentativne kosarke do iznemoglosti.

 

Nisu uzeli random Amerikanac jer su skontali da će Roberson igrati, pošto ih je iskulirao, već tragaju za novog naturalizovanog igrača za nastavak kvalifikacije.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Italijani rade na naturalizaciji Drew Eubanksa za kvalifikacioni turnir ovog leta.

 

Eubanks ili DiVincenzo.

 

Quote

New York Knicks guard Donte DiVincenzo expressed his willingness to represent Italy in the upcoming Paris Olympics.

 

Born in the U.S. with Italian family heritage, DiVincenzo is currently in the process of securing the necessary paperwork for Italian citizenship, and he remains hopeful that "it's almost done.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, crni_bombarder said:

Puna je Letonija svuda, a tek su sila na 5 sa Porzom i Grazulisom koji radi top posao, jedino ako Zagars ne bude mogao onda bi im legao neki plej, Zoriks tu jedini ostaje a nije klasa.

 

 

Sta se desava sa Tomsonom, pred SP jos se o njemu pricalo, al valjda se sa papirima zakasnilo.


Kad smo kod letonskih bekova, meni je Lomazs bombona od igraca i jedan od igraca gde mi je nikako nije jasno kako nije napravio bolju karijeru, a u reprezentaciji igra kao vecina Letonaca jos bolje nego u klubu. Banchi ga koristi kao pleja u reprezentaciji iako je kombo a u Virtusu skoro pa ne igra. Ocekivao sam iskorak na EL nivou tog momaka kod trenera koji ga poznaje ali kurton do sada.

Prezajebana ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:


Kad smo kod letonskih bekova, meni je Lomazs bombona od igraca i jedan od igraca gde mi je nikako nije jasno kako nije napravio bolju karijeru, a u reprezentaciji igra kao vecina Letonaca jos bolje nego u klubu. Banchi ga koristi kao pleja u reprezentaciji iako je kombo a u Virtusu skoro pa ne igra. Ocekivao sam iskorak na EL nivou tog momaka kod trenera koji ga poznaje ali kurton do sada.

Prezajebana ekipa. 

Ekipa Balkanski san, u napadu fluidno da bolje ne moze, dok nazad su cvrsti i vrlo ratoborni.

 

 

Tako je Lomaz je top igrac, svake kvalifikacije igra sjajno, verujem da bi s njim prosli Nemce plus falio je spolja Bertans.

 

 

Mnogo su zanimljiviji od Litvanaca koji sa 2 tornja igraju...

Link to comment
Share on other sites

Lomasz je bukvalno najprosečniji mogući igrač ali Letonci su taktički i fizički jako dobri pa nadomešćuju nedostatak individualne klase (osim Porzingisa koji dugo nije ni igrao za reprezentaciju). Gražulis je odlična radilica ali mislim da nema kvalitet za EL već je Banchiev čovek od poverenja, uglavnom se šlepa na borbenost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, crni_bombarder said:

Puna je Letonija svuda, a tek su sila na 5 sa Porzom i Grazulisom koji radi top posao, jedino ako Zagars ne bude mogao onda bi im legao neki plej, Zoriks tu jedini ostaje a nije klasa.

 

Nemaju skok, ni pick and roll opciju sa njima na 5. Zato su osudjeni da igraju 40 minuta potpuno isto, brzo i sa puno suteva. To nekada moze da upali, ali u neizvesnim zavrsnicama nemanje alternative zna da predstavlja ozbiljan problem.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, goldberg said:

 

Nemaju skok, ni pick and roll opciju sa njima na 5. Zato su osudjeni da igraju 40 minuta potpuno isto, brzo i sa puno suteva. To nekada moze da upali, ali u neizvesnim zavrsnicama nemanje alternative zna da predstavlja ozbiljan problem.

Pa Porz je igrac za 30 35 minuta, nema tu pored njega niko prostor, na 4 su Smits i delom Bertans.

 

 

Nemaju Lomaz i Grazulis kvalitet za el, ali u ovom sistemu su top.

Link to comment
Share on other sites

Banchi je svoju karijeru bukvalno oziveo i produzio za 5-6 godina top kosarke ovim uspehom sa Letoncima, vratio se i u EL, i to sa stilom.

Zasluzeno svakako, jer su vise nego bedna ekipa po kvalitetu. Sa 2 Bertansa i Porzingisom je to naravno druga prica, ali ovaj sastav koji je igrao na SP je smesan po kvalitetu.

Mi da imamo takav sastav verovatno bismo kolektivno samoubistvo izveli, posto smo mocne Gruzine sa 1 igracem proglasili za velike favorite protiv nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...