Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Klasik Radonja, dobra priprema, dobar ulazak u mec, losa poslednja cetvrtina, Lemur faza tekme zagarantovana i naravno nikakav plan B da se to amortizuje. Kako kroz meceve tako i kroz karijeru.   Sto kaze Boro Stjepanovic, necete mi verovati ali sve sam ovo vec doziveo, i ove ljude i ovaj autobus i ovu reku.  Covek nas zavlaci cele sezone, pocev od selekcije tima, preko poraza u zavrsnicama pa sve do fijaska u okrnjenoj evroligi, a kako nece sada kad ima toliko mnogo izgovora. Njega ne krivim sto se ovde kosarka igra po sistemu, cekam TU sezonu da me ukenja ostanak pomocnog osoblja i dovodjenje stranaca ispod radara, prosto ne moze dugorocno da se planira, ali...

aj da razumem da je otisao u zdravu sredinu gde moze da napreduje.  on ode medju one divljake zbog 200k vise sa psihom na mestu vlasnika kluba. I koju osnovu tu ima, ko je uopste ostao od prosle sezone?!! Hvala za titule i za jos jedan krajnje pederski  odlazak iz kluba. Nije da na to nismo navikli

 

 

lm, kroz celu proslu sezonu me drzi misao kako smo bili neprevedni prema Alimpiju. Isto je ovako bilo i  prica o besparici, i drzavni projekat na suprotnoj strani i sastavljanje novog tima. Ko zna, mozda je vreme za drugu sansu...

 

 

 

  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, nije naročito bitno ko će biti novi trener. Suština je da se Čovićev model vođenja kluba svima zgadio. U atmosferi u kojoj se jedan Dejan Radonjić pljuje jer je odlučio da ne pleše kako Čović svira ni neka nova titula ne bi značila bog zna šta. Klubu je potreban ozbiljan reset, novi ljudi i drugačiji pristup

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Guru said:

 

Prilično fajterska postava

 

 

 

 

...jedan fajter u postavi

 

Ta petorka je fajterskija od bilo koje druge petorke koju mozes da sastavis iz sadasnjeg tima. 

 

Markovic/Wolters + Hollins/Lazic + Kalinic + Davidovac/Simonovic + Kuzmic/Cirbes

je, IMHO, manje fajterska od 

Ivanovic + Dobric + Lazarevic + White + Mitrovic 

pre svega zato sto je prva bas troma na pozicijama 1 i 4/5. 

 

Fajterska ne u smislu sirove snage, ne samo u odbrani, vec cista borbenost - da se skoci, da se trci, da se blokira, da se baci za loptu... cak i White je tako nesto prikazivao u pripremama pa smo odlepili kakav je, a ono posle - mucak.

 

Ali svakako da bi bilo koja verzija prvopomenute petorke (pa cak verovatno i Markovic+Lazic+Kalinic+Simonovic+Cirbes) dobila ovu fajtersku (na overall BB skill) - to nije upitno, niti kontra tome ista tvrdim. 

Link to comment
Share on other sites

Treba zavrsiti pricu oko Dejana Radonjica. Covek je profi trener, radi za novac a ne kikiriki i logicno je da ce da ide tamo gde mu se ponudi vise, da li je to 20,50 ili 100k to je totalno nebitno.

Uzivao sam gledajuci i kako se mucimo i kako lagano dobijamo, bilo je tu svega i nervoze, razocarenja ali i bogami srece i radosti, tako da Dejanu sve najbolje i da mi vidimo sa cime cemo raspolagati ove godine.

Moje licno misljenje da cemo skrpiti solidan tim ali za neke uspehe ove godine(ABA,Top8) necu se previse nadati.Pozz za sve

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Naša realnost je da kao KK Crvena zvezda ne možemo mnogo da napredujemo u odnosu na ovu prethodnu sezonu (po budžetu). Mislim, uvek ću biti na strani Radonjića ako biram između Čovića i njega, ali neke stvari apsolutno nisu realne da se promene, naročito u trenutnoj situaciji kada je još jedan klub na našem ili i višem finansijskom nivou.

Čović nije mogao da zadrži Radonjića, koji je imao svoje zahteve koji nisu ispunjeni i zbog toga treba ide? Ok...zašto se onda tu zaustaviti? Zašto ne tražiti (kao navijačko mnjenje) startnu petorku od po milion eura po poziciji inače neka pakuje svoje kofere iz Zvezde ako nije toliko sposoban?

Mi smo uvek bili taj donji dom EL u svakom pogledu i Radonjić je, naravno, bio najbolji deo kluba u svakom smislu...ali (da, opet to ali)...ako ne možemo kao klub da ispunimo njegove uslove za ostanak (čarter, veći budžet, ostanak glavnih igrača), ne vidim da u ovoj situaciji ima drugog rešenja od razlaza. Te stvari KKCZ nikad nije imala ili bila u mogućnosti da garantuje. 

 

Iskreno, lično mi je više drago ako je Dejan otišao jer mi nismo mogli da odgovorimo na tu "listu želja" nego zato što je video da brod tone i da smo pukli naredne sezone (a da možemo njega finansijski da ispoštujemo). Tu bih se i razočarao. Ovako, čovek ima svoje profesionalne planove, mi to ne ispunjavamo, otišao je na drugo mesto i to je to.

Samo da zna da je i tamo gazda lud, da ni tamo neće imati Holinsa i Kalinića...a i verovatno će ga tamburati najveći rival...ali bar je tu čarter ; ) 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno pre nedelju dana je Radonja gostovao kod Marka Ljubomirovica (rts, sportal)

Zakljucak je bio skoro sigurno ostaje.

Sad vidim neko ga je pitao sta se moglo promeniti za par dana (u nedelju se vec govorilo za pao) 

Odgovorio je mnogo toga

 

Price za Dedu i Holinsa su i krenule tako cetvrtak, petak

Verujem da su tu krenula kola nizbrdo 

Link to comment
Share on other sites

Baš se preteruje sa pljuvanjem Vajta. Pljuju ga isti oni koji su Holinsa govnjivom motkom terali iz Zvezde od oktobra do januara, a sad ti isti kukaju što je otišao. Video bih kako bi bilo ko sastavio sezonu posle onakve povrede, loma ruke, totalnog gubitka samopouzdanja i fizikalija. Čovek se povredio spletom nesrećnih okolnosti, u želji da atraktivno zakuca u kontri. Takvi potezi osvajaju navijače. Zaslužio je da mu se da nova šansa, jer je čigledno momak na mestu. Treba da proba da se resetuje pre svega psihički, da prestane da se plaši kontakta, što je bilo očigledno otkad se vratio. Kad već ima ugovor, a i situacija je teška, potpuno logičan potez njegov ostanak. Siguran sam da će da pokida sl.sezone i da bude jedan od nosilaca ekipe...

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Predragdjape said:

Gledajte sa vedrije strane... Mozda Kaleb i Petrusev zavrse u PAO, a nama dodje bolji centarski tandem. 😋

Ima Radonja igraca na poziciji drvo u vidu Papajanisa 😀

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije zbog kinte ... ima neke stranu ranije Veteranova objava. 

Sta god da je razlog, nalazi se u Covicevoj fioci i ocekujte da cujete iskljucivo ono sto njemu odgovara.

Mislim da je doslo vreme za rastanak i da je i on toga svestan.

Ono sto je meni cudno je kako se on nije bolje pripremio za sve ovo ... mislim, i mi koji smo za njega teski amateri slozimo poneku kockicu

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...