Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

37 minutes ago, NikadProtivKaline said:

od vedrijih stvari - sarac rant poceo na tnjiteru

valjda nece puno da se istrosi tamo, da ostane nesto i za ovde kad mu prodje ban:)

 

Čekaj ne kapiram. Kakav rant? Pa on bi trebao da proslavlja. S obzirom da nije propuštao prilike da potkači Radonjića, ja sam mislio da jedva čeka da mu vidi leđa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, СтелаРоса said:

Tesko mi je da poverujem da je Covic uradio sve da Radonjic ode. Na stranu sujeta i tvrdoglavost, ni mnogo gluplji od njega ne bi sebi dozvolili da se odreknu trenera koji je garant tima sa sampionskom hemijom. I da postoje problemi izmedju njih dvojice, u obostranom interesu (a pogotovo u interesu Covica) je bilo da Radonjic ostane trener. Ovako se ulazi rizik sa novim trenerom, a ceka nas prejak protivnik iz komsiluka, i pritom se izazova nezadovoljstvo kod zvezdaske javnosti. Nemoguce da Covic to ne zna. 

ne bih to formulisao tako

ali rekao bih da nije uradio dovoljno da radonjic ostane

 

a sto se tice sujete - nikako u ovoj situaciji nije na stranu, naprotiv

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonjić je imao ponudu KK CZ i ponudu KK Pao. Odlučio se za ovu drugu. Priče o garancijama, zadrzavanju tima, prebacivanju dgovornosti na predsednika itd su za decu. 

 

On je taj koji bira u ovoj situaciji. 

Mogao je i kao Kalina recimo da pristane i na manju ponudu. I veliko pitanje da li je KK CZ uopste bila u prilici da izjednaci ponudu. Koliki je uticaj agenta i ovoj situaciji, sta mislite?

 

Bas da vidim dal ce u Pao da trazi garancije, minimalni budzet i ostalo. 

Interesovanje Pao je verovatno krenulo jos u toku sezone. Da je ponuda Pao stigla posle 20tog recimo, agent je mogao da bude lepo zamoljen, da saceka par dana i ne cerupa tim dok se ne resi status trenera.

 

Obicno svakodnevno zamajavanje javnosti.

 

 

Edited by Mikel
slovo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Čekaj ne kapiram. Kakav rant? Pa on bi trebao da proslavlja. S obzirom da nije propuštao prilike da potkači Radonjića, ja sam mislio da jedva čeka da mu vidi leđa

Pa rant je kako je Radonjic opet napustio klupu Zvezde.Tipa govori za javnost jedno a radi drugacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

Čekaj ne kapiram. Kakav rant? Pa on bi trebao da proslavlja. S obzirom da nije propuštao prilike da potkači Radonjića, ja sam mislio da jedva čeka da mu vidi leđa

Onaj kod te jednom napusti znaj da ce to opet da uradi, jer ne mozes govoriti jedno za javnost a onda preko noci potpises za narkomanski ustaski klub. Samo da ti porucim, ne znam kome vise zelim fenjer sledece sezone, KKP ILI PAO.

 

ja bih rekao da ce pisati ono sto i svaki pravi vojnik kluba - lazno zvezdasko srce u radonje

 

ali nije fer da ga ovako prozivamo dok nije tu, danas mu valjda istice ban pa mozemo nastaviti kad se vrati

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta reći pametno nakon svega, tuga je velika što se dobrim sportistima i jednom dobrom treneru ne dozvoljava da rade u Zvezdi. Ko je sve tu umešan i čije su zasluge velike, veće ili najveće više nije ni bitno. Ono što mene najviše nervira je navijački deo kojo ćuti na sve to. Jedni su plaćeni drugi veruju propagandi ili da su za sve krive komšije a treći ne bi da se zameraju Kakvi smo tačno i je zaslužujemo ni gospodina Radonjića ni Kalinića ni Davidovca čak ni Kuzmića. Sramota

Edited by Perkos2
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, negde sam se ipak do poslednjeg trenutka nadao nekakvom obrtu, iako je objektivno posle onog ultimatuma saopstenja bilo potpuno jasno da tu nema dogovora. Zivo me zanima sta je toliko krenulo po zlu pa da Radonja odjebe sve i zapali u raspali, odvratni Panatinaikos. Zna vrlo dobro koliko je cenjen i obozavan ovde od strane navijaca, osnova jeste okrnjena, ali je i dalje tu 5-6 igraca koje odlicno poznaje i po njegovom su ukusu, a minimalni evroligaski budzet je sasvim dovoljan da se ekipa korektno pojaca i igra dobru kosarku. Bez dileme zna i da u predstojecoj sezoni i uzaludnoj borbi protiv pomahnitalog frankenstajna neuspeh ne postoji i ama bas niko mu ne bi nista zamerio, kakav god rezultat ostvario u kojem god takmicenju.

 

Stvarno mi ni u najcrnjim mislima nije bio ovaj i ovakav raspad posle triplete i izuzetno uspesne sezone. Covek je koliko juce gostovao po raznim emisijama i nagovestavao ostanak. Sta li se u medjuvremenu izdesavalo, ko se sa kim popickarao i zasto, verovatno nikad necemo saznati.

 

U svakom slucaju, sklon sam da verujem u Dejov sud. Ocito je iz ovih ili onih razloga procenio da je dao klubu sve sto je mogao, te da bi eventualni ostanak samo ukaljao njegov rad u Zvezdi. Gospodski, kao i uvek. Tom velikom coveku od srca zelim sve najbolje u narednoj sezoni i nastavku karijere, a mislim da cu posle dugo, dugo godina jednu kosarkasku sezonu tek rekreativno ispratiti. Sve i da sutra potpisemo Lojda i Pengosa, jednostavno nije to to. Sezonsku mozda i uzmem, cisto iz kolekcionarskog poriva, a i majica je lepa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Covicu je bolje da se povuce jer slede teske godine za nas KK.Ovakav epski raspad tima koji je uzeo tri trofeja nisu zamisljali ni najgori pesimisti.Misljenja sam da se odlaskom Kalinica nece zavrsiti osipanje tima.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

You either die as a hero or live long enough to become a villian 

 

Najbolji opis ove situacije, i to nam je to.  

Čović mora da napusti kormilo sada, neka kaze da je to to, da u ovakvim uslovima ne moze da se radi, da je nepravedno to sto se radi osvajacu triplete i bla bla

 Jedino to ce imati odjek u javnosti kakav zaista treba da bude, sve ispod toga je samo mlacenje prazne slame.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikeAir said:

Covicu je bolje da se povuce jer slede teske godine za nas KK.Ovakav epski raspad tima koji je uzeo tri trofeja nisu zamisljali ni najgori pesimisti.Misljenja sam da se odlaskom Kalinica nece zavrsiti osipanje tima.

 

 

 

Ajde ,molim te , da smanjite više to mračenje jer postaje više bljutavo za čitanje. Kao sudnji dan KK da je došao , kao da prestaje sve. Kao da se gasimo...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mikel said:

Radonjić je imao ponudu KK CZ i ponudu KK Pao. Odlučio se za ovu drugu. Priče o garancijama, zadrzavanju tima, prebacivanju dgovornosti na predsednika itd su za decu. 

 

On je taj koji bira u ovoj situaciji. 

Mogao je i kao Kalina recimo da pristane i na manju ponudu. I veliko pitanje da li je KK CZ uopste bila u prilici da izjednaci ponudu. Koliki je uticaj agenta i ovoj situaciji, sta mislite?

 

Bas da vidim dal ce u Pao da trazi garancije, minimalni budzet i ostalo. 

Interesovanje Pao je verovatno krenulo jos u toku sezone. Da je ponuda Pao stigla posle 20tog recimo, agent je mogao da bude lepo zamoljen, da saceka par dana i ne cerupa tim dok se ne resi status trenera.

 

Obicno svakodnevno zamajavanje javnosti.

 

 

 

Totalno pogresan pristup situaciji.

 

Kalina je svoj igracki maksimum u nekom rezultatskom smislu dostigao sa 27-8 godina kada je sa Fenerom osvojio sve sto se moze, pre toga je vec imao medalju u reprezentaciji i isto tako sve moguce osvojeno sa Zvezdom.

U toj situaciji njegov motiv za igru u inostranstvu je manji, sto ne znaci da je veliki car i brat sto je pristao da se vrati ovde umesto da se takmici sa najboljima za velike pare.

 

Kod Deje je situacija drugacija. Njemu je ostalo jos nekih 5-6 godina trenerskog zenita, retko ko od trenera je najbolje rezultate pravio posle 60-te, on oseca da ume i moze da odvede neku ekipu na f4 sto bi bila kruna njegove karijere.

Nakon godina pokusavanja jasno je da mu to Covic i Zvezda ne mogu pruziti iz budzetskih razloga, da je stari sistem takmicenja aktuelan jos bi i imao neke sanse, ovako je to nemoguce.

U tom slucaju na njemu je da svoje ambicije ostvari (ili bar pokusa) spolja, trenutno se javio Pao koji je budzetski tek nesto jaci i svakako nije klub za velika dela, medjutim, ako se tamo dokaze pokazace da nije trener bez rominga pa mozda zabode i neki jaci klub u buducnosti.

 

Zahteve za Pao ima sigurno, ugovor je mogao i faksom da potpise, ne bi isao tamo na pregovore da nema nekog ubedjivanja sa bilo koje strane.

Ne stoji ti ova prica da mozda nismo bili u prilici da izjednacimo ponudu jer da je Covic dao garancije da ce sve biti u redu Dejo ne bi ni gledao ka Atini, ovako je morao da presece i tu nema mnogo mesta ljutnji ni njemu sto ima ambiciju, ni Covicu sto to ne moze da mu obezbedi a previse se dobro poznaju da bi ga (ponovo) obrlatio da ostane i pravi pitu od onoga sto se ne jede.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, StiviKivi said:

Ajde ,molim te , da smanjite više to mračenje jer postaje više bljutavo za čitanje. Kao sudnji dan KK da je došao , kao da prestaje sve. Kao da se gasimo...

Ne mislim da je mracenje i ne mislim da cemo da se ugasimo,ali cinjenica je cemo narednih godina tesko dolaziti do trofeja.Navikli smo se na trofeje i EL posle mnogo susnih godina da ne kazem decenija i naravno da je vecina ljudi nezadovoljna kada posle triplete dolazimo do ovakvog s(r)tanja.Navijali smo za Zvezdu i sa Nikitovicem i Skobaljem na klupi navijacemo i kada Radonjic nije tu,no problemo.

Edited by NikeAir
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ćemo ikad saznati istinu o tome šta se dešavalo poslednjih nekoliko dana ili nedelja. NČ je previše namazan lik, a ni DR nije mutav kao što ponekad zvuči. Znaju oni odakle vetar duva, njihovo prisustvo na predsedničkim inauguracijama nije slučajnost. Jedino ako Kalini nešto izleti iz usta na društvenim mrežama, pa dok ne izbriše.

 

Prosto je neverovatno da se ekipa praktično raspadne nakon više nego uspešne sezone i nakon više najava navodno većih ambicija u EL . Nemam nikakve insajderske informacije, ali logika mi govori da tu nisu u pitanju čista posla. A tamo gde nisu čista posla, tamo je prisutna i vladajuća stranka. Da li je u pitanju favorizovanje komšija, borba za prevlast u KKCZ ili nešto treće, ubeđen sam da je politika ovde umešala prste.

 

I to je tako, što bi rekao potencijalni budući predsednik KKCZ. Ogadiće mi sve, pa i sport. FKCZ već jesu, a na dobrom su putu da to učine i sa KKCZ.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikeAir said:

Ne mislim da je mracenje i ne mislim da cemo da se ugasimo,ali cinjenica je cemo narednih godina tesko dolaziti do trofeja.Navikli smo se na trofeje i EL posle mnogo susnih godina da ne kazem decenija i naravno da je vecina ljudi nezadovoljna kada posle triplete dolazimo do ovakvog s(r)tanja.Navijali smo za Zvezdu i sa Nikitovicem i Skobaljem na klupi navijacemo i kad nije Radonjic nije tu,no problemo.

I predhodnih sezona nismo lako dolazili do trofeja. Cmizdrimo ovde 7 dana. Prvo trener pa sve ostalo. Što napisasmo ovde više puta, od trenera će zavisiti, odnosno to će nam biti pokazatelj koji će nam biti ciljevi sledeće sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nema sta da se gleda sta je i da li je Covic mogao, ako trener osvoji 2 vezane triplete, nema tu sta da sw prica e moze li ovo ili ono. 

 

Kaze se

Majstore, evo ruka, ti si car, kolko para treba da ti obezbedim za iskorak u El, koje igrace hoces? 

Na odgovor trenera postoje 2 opcije Covica 

 

Vazi majstore, nema da brines, ako treba mleko od delfina, nabavicemo i to 

 

Drugi odgovor je

 

Ja to ne mogu da obezbedim, sutra dajem ostavku, ocigledno sam dostigao zenit i dalje  ne mogu, ima valjda neko sposobniji. 

 

I tako se to radi,  ne ovako

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Ma nema sta da se gleda sta je i da li je Covic mogao, ako trener osvoji 2 vezane triplete, nema tu sta da sw prica e moze li ovo ili ono. 

 

Kaze se

Majstore, evo ruka, ti si car, kolko para treba da ti obezbedim za iskorak u El, koje igrace hoces? 

Na odgovor trenera postoje 2 opcije Covica 

 

Vazi majstore, nema da brines, ako treba mleko od delfina, nabavicemo i to 

 

Drugi odgovor je

 

Ja to ne mogu da obezbedim, sutra dajem ostavku, ocigledno sam dostigao zenit i dalje  ne mogu, ima valjda neko sposobniji. 

 

I tako se to radi,  ne ovako

Sa moralne strane coveka koji upravlja klubom to je tako, mada o moralu doticnog je sve odavno receno.

Kada je sudbina kluba u pitanju uz ovu drugu varijantu i njegovu ostavku ide i pitanje ko umesto njega. Da li bi ostavka Covica i njegov naslednik garantovali ostanak Radonjica? Da li bi neki Ostoja 2.0 doneo boljitak?

Ja mislim da ne bi, mozda nesto kozmeticki, kratkog daha i na silu, sa dugorocnim negativnim posledicama. Upravo to je ono sto ocekuje Partizan nakon sto se Zeljko i publika malo zadovolje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...