Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Prezadovoljan sam dolaskom Ilica. Radnik, fajter, hrabar, a ima solidno visok plafon.

Ofanzivno u prvoj sezoni ocekujem samo tranziciju i sunjanje po ceonoj liniji. Pisali ste, posle sramotne suterske sezone 2019/20, u prosloj je sredio bacanja i spot up trojku. Treba mu tu 35-37% iz mesta i onda moze dodatno biti opasan sa spustanjem lopte na parket. To za njegovu poziciju sasvim solidno radi, loptu odlicno gradi telom, ali sto bi mu cuvar i prilazio ako ne ubada sut... Inace, cudna mu cuda, koncepcijski bi mu znacio centar sa sutem, Martin mu nikako nije idealni parnjak. Pak, upariti ga u nekim sekvencama sa tipa Singltonom ima smisla.

Defanzivno su mu glavne odlike energija, skok i potencijal. Ne gadi se znoja. Moze biti u perspektivi odlican i sa strane pomoci i protiv nizih igraca, ali mu za to treba dosta rada na defanzivnim instinktima.

Zal ostaje u smislu da mu treba ozbiljan trener, posto je u pravi kosarkaski razvoj usao prosle sezone. Do tada je bio fina cepanica za tesanje, dok je prosle sezone polako krenuo da dobija neke obrise.

 

Sad cu reci nesto kontraverzno - ako trener uspe da Lazarevicu nadje mesto u rotaciji, to ce biti jedan veliki pokazatelj da imamo potencijal za veliki rezultat. Dovedeni nosioci su mahom ofanzivno orijentisani i/ili u godinama. Ostali su nam Dzoni kao defanzivna rupa, i Pefi koji bez obzira na renome nije bio nista bolji na niskim igracima... Lazarevic je jedan potencijalni defanzivni davez na spoljnim pozicijama (uz Lazu), i ako mu se nadje uloga, mozda i uspemo da dodjemo do nekog balansa napad-odbrana. Ako ne, bicemo zabavni za gledanje, bice eksplozija i ludila, ali i katastrofa i suicidnih namera, pogotovo jer smo "naviknuti" na Radonjinu kosarku. Ovo pisem pod pretpostavkom da nam dolazi Napier. Henri tako puno logicnije deluje uz Nedovica i Ivanovica, bez obzira sto je overall slabiji kosarkas...

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Singlton je evropska verzija Drejmomda Grina. Izuzetno dobar i kompletan defanzivac, sposoban da se gura sa centrima i da preuzima niže igrače na perimetru. Namazan igrač, pravi čovjek za prljave poslove. O njegovom iskustvu i kvalitetu je suvišno govoriti, samo se treba prisjetiti kakav je imao uticaj na ekipe u kojima je nastupao. Sa Lokomotivom je otišao na F4, u Panati je par sezona bio najbolji igrač. Jedino se možda nije u Barsi najbolje snašao. Efes ga je doveo i koristio pretežno kao šljakera, okitio se na kraju sa dvije EL titule uz solidan doprinos. U Zvezdi očekujem da će se tražiti i nešto više napadačke produkcije od njega, a odbrana i hustle se podrazumijevaju.

Jedino što brine je njegov ležeran stav ponekad, baš onako ima potencijal da bude muzara. Ako dođe sa ispravnim mind setom onda je pojačanje, a ako dođe da nas časti prisustvom, a ponekad tako deluje onda smo najebali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Wesley Sneijder said:

Dubljevic je svojevremeno odbio Fener i 300+k vise po sezoni, jer toliko voli Valensiju i zivot u njoj. Tamo je legenda kluba, igra EL, pritiska skoro i da nema, ne vidim razlog zasto bi to menjao za ovo ludilo ovde.

Pa ne pita se samo on. Poslednje sezone, a mozda i dve, je igrao ispod svakog nivoa i mozda se Valensija odluci za druge opcije. 

 

Ne znam samo jos koliko mu traje ugovor. Ako mu nije istekao verujem da nece on nidje, ali ako mu je istekao mislim da ce posleg duzeg vremena da trazi novu sredinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Wingwalker said:

 

jeste...i ime mu je Nikola.

I vratio se kući ko gospodin čoek. :Hail:

Prošao je i on toplog zeca, čuveni kamenjar

2 minutes ago, MrTripleDouble said:

Pa ne pita se samo on. Poslednje sezone, a mozda i dve, je igrao ispod svakog nivoa i mozda se Valensija odluci za druge opcije. 

 

Ne znam samo jos koliko mu traje ugovor. Ako mu nije istekao verujem da nece on nidje, ali ako mu je istekao mislim da ce posleg duzeg vremena da trazi novu sredinu.

On je dobar tamo sa gazdom Valensije, ušao je i u neki biznis, ne verujem da će ikad otići 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Jedino što brine je njegov ležeran stav ponekad, baš onako ima potencijal da bude muzara. Ako dođe sa ispravnim mind setom onda je pojačanje, a ako dođe da nas časti prisustvom, a ponekad tako deluje onda smo najebali.

Meni djeluje da je on ozbiljan fajter i da ima dosta takmičarskog duha. Sigurno jeste prilično istrošen igrač, ima 33 godine i dosta utakmica iza sebe, ali je vjerovatno dobro plaćen i igraće pred publikom koja pravi dobru atmosferu. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nate said:

Ne verujem. Partizan kupuje samo skupu robu ove godine. Izgleda im stize i pangos

Iako je receno done deal za komsinicu ne verujem da ce kod njih, pre bih rekao da ce mozda u Italiju ali videcemo.

 

Sto se tice Singltona nikad mi nije bio simpatican ali to vise izgradjeno misljenje po ponasanju i liku, ako cemo iskreno aplolutno veliki upgrade u odnosu na Vajta, nema tu neke diskusije.

 

edit:

Msm ako smem za playa da se izjasnim obicno to ne radim moj favorit bi bio Pierria pre Shabazza, samo masta ...

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

Tacno sa ovim rasipanjem i mi i kosoje zasluzijemo jednu batcinu, jedno hladjenje i zabrane igranja evropskih takmicenja. Cisto da se spustimo i vratimo u realnost. Nemamo za struku, za doktora, za kondicionog, za strucni stab, sve s koca i konopca, a ovamo se lopatom tovare igraci milionski ugovori. Sve kontra radimo. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

Singltona gotivim jer je neviđeni prljavac i mučki provokator, baš pravi old school igrač kakav treba svakoj šampionskoj ekipi. Jeste on u decline-u, al' i dalje je preozbiljan defanzivac i jedan od retkih igrača koji može da brani obe visoke pozicije, a i da preuzima spoljne igrače po potrebi, znači retko raznovrstan na toj strani terena. Prošle sezone se jeste raspao šuterski u EL, al' je sa sve tom sezonom na karijernih 39.6% za tri na skoro 3 šutnute trojke po meču.

 

Inače nikako nisam ljubitelj dovođenja isluženih EL veterana, plus je činjenica da on još od dana u PAO-u ima taj Davidovac sindrom da bira utakmice, al' bih u ovoj situaciji ipak bio zadovoljan njegovim dovođenjem, a mislim i da bi baš Ilić od njega mogao mnogo toga da nauči. 


Ali na ovo onda mora i 1 Pierria Henry ( :classic_love:) na PG da se lepo zaokruži, nikakvi Šabazi i ostali skraćeni skoreri... E onda bi to već dobilo neku fizionomiju i mogli bi se fino pošibati, još ako Lazarević napravi iskorak u narednoj sezoni, ih... 

Singleton se ljudima ne dopada jer cesto na terenu izgleda kao lelemud dje stvarno nekad djeluje nezainteresovano, ali svake sezone kad je taj money time u plejofu i zavrsnici takmicenja, upravo je Singleton taj igrac koji donosi prevagu svojom igrom u oba smjera, pa se moglo vidjeti situacije dje pogadja clutch suteve, hvata kljucne skokove, neke od kljucnih defanzivnih posjeda on je bio primarni defanzivac tako da ne bi se ja previse sjekirao oko njegovog ucinka tokom sezone jer je dosad uvijek isporucivao na kraju kad je najbitnije. Uostalom, siguran sam da Efes ne bi uzeo ove 2 titule bez njegovog ucinka pa koliko god dobri bili Vasa i Larkin.
 

2 hours ago, Aleksa said:

Najpouzdanija stranica o buducnosti

Screenshot_2022-07-14-19-58-53-465_com.instagram.android.jpg

Toplo preporucujem izbjegavanje bilo kakvog informisanja i insajderisanja preko instagrama kad je kosarka u pitanju, makar eto kad je Buducnost u pitanju. Razni astronauti, kosarke bez granica i slicne sprdacine od stranica samo dodatno stete i kreiraju pogresnu sliku o igracima, klubovima, trzistu i generalno zaglupljuju prosjecnog fana kosarke.

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Ja bih više voleo onog Charlie Browna ili nekog tako ispod radara, imamo dobar roster i prostor da angažujemo nekog od preko bare ili da to jedno mesto beka malo sačeka ima vremena, imamo igrače na svim pozicijama 

Charlie Brown jr je bar za mene bezveze igrac koji je neki midlevel EC kvalitet igraca bez evropskog iskustva i koji apsolutno nista ne treba Zvezdi koja raspolaze sa dosta vise sredstava i moze da dovede legitimne igrace na toj poziciji. Nema potrebe da se u toj situaciji rizikuje sa nekim takvim igracem ako vec imas uslove da dovedes legit igraca. Citava prica oko dovodjenja igraca "ispod radara" se zavrsila kad su svi klubovi u ABA dobili na koriscenje Synergy i slicne alate pa nema vise nekih igraca koji su timovima nepoznati. Stavise, svaki je dostupan na 2-3 klika tamo dje mozes da vidis vecinu stvari koje te zanimaju i kako bi se to moglo uklopiti u tvoju ekipu. Sama odluka je na kraju na klubovima da li ce se odluciti na taj potez ili ne. Manji klubovi imaju veci incentive da probaju tako nesto dok jbg kad raspolazes sredstvima kakve ima Zvezda ove sezone, nema potrebe za tim. Isti taj Charlie Brown ce npr biti ponudjen za mnogo vise para Zvezdi nego sto ce istovremeno biti ponudjen nekom sto znam Trentu.

17 minutes ago, MrTripleDouble said:

Pa ne pita se samo on. Poslednje sezone, a mozda i dve, je igrao ispod svakog nivoa i mozda se Valensija odluci za druge opcije. 

 

Ne znam samo jos koliko mu traje ugovor. Ako mu nije istekao verujem da nece on nidje, ali ako mu je istekao mislim da ce posleg duzeg vremena da trazi novu sredinu.

Vjeruj mi da se pita. Dosta vise nego bilo ko tamo osim vlasnika. Cisto sumnjam da ce on idje do kraja karijere mrdat no ce ostati ko Rafa Martinez u Valensiji do penzije dje ce mu dignut dres u svodove La Fontete. Sam si rekao da je odigrao losu sezonu. prvenstveno zbog viska kila i nekih povreda koje su ga zaredale al niko tamo nema ni pomisao da ga makne a kamoli on sam.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Šta ti je sirotinjski mentalitet 😄 šta treba klubovi da kažu ukoliko im neko prospe 10-15 miliona za budžet i kaže da to imaju na raspolaganju umesto dosadašnjih 5 miliona? Neka, hvala, mi bismo da ostanemo na 5, a ostatak da ide bolesnoj deci? Ili neka ostane 5, a ostatak u neki fond za crne dane? U suštini treba da nam bude drago što ćemo gledati tako dobre košarkaše, ali sa druge strane svi znamo ko te pare odobrava i na koji način i gorak je ukus. Tako da ni ja nisam nesto impresioniran, pogrešan je osećaj svakako. Sa tim što mislim da se Partizanu stvarno sipa i da je Željko doveden sa ambicijom da napravi ozbiljan evropski rezultat, a da Čova malo i dobro blefira i da računa da će na kraju neko da pokrije dugove i da neće ostaviti na cedilu armiju Zvezdinih navijača (upućuje na tako nešto sve što se izdešavalo sa trenerima, Kalinom..). 

  • Like 18
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kad se dovode Hol, Teri, penzioneri Kolom i Rocesti - kakva je ovo EC ekipa, gde su pare Covicu?
Kad se dovode, ili su u prici, Napijer, Singlton, Nedovic, Martin - radice bat, odakle ti pare Covicu? 

Sto kaze kolega @medobrundo, apsolutno mi je jasan animozitet prema izvoru iz kog dolazi taj novac, ali ako komsije mogu da progutaju Ostoju, celu njegovu istoriju i nacin na koji on pravi ekipu, kao i rezultate koje (ne)postize, pa mozemo valjda i mi da progutamo Covica i njegovu strategiju. Peglace se dobar basket, oni su svakako u prednosti zbog vece uigranosti i iskusnijeg trenera, ali nismo ni mi kalasnjikov praznog sarzera.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Meni djeluje da je on ozbiljan fajter i da ima dosta takmičarskog duha. Sigurno jeste prilično istrošen igrač, ima 33 godine i dosta utakmica iza sebe, ali je vjerovatno dobro plaćen i igraće pred publikom koja pravi dobru atmosferu. 

Atletični Deda  in my book , koji je uz to zvezda na nivou evropske košarke. Nije da nismo imali koristi od takvih igrača , ali opet nisam nešto fan . Nema mi on mentalitet GSW Grina.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

@MrTripleDouble Charlie Browna sam naveo kao primer, ne znam kakav je igrač. Moje mišljenje je da bez obzira što imamo love ne moramo da dovodimo sve  proverene igrače već da možemo jedan slot da ostavimo i za nekog G ligaša, nekog potencijalnog evropskog igrača kome se predviđa lošija draft pozicija itd.

Mi već sad imamo dobar tim, bolji nego prošle godine, tu računam da dovodimo četvorku i pleja, znači taj neki bek može biti neko malo rizičniji igrač i to baš zato što imamo love i što smo u rebuildingu ( ili bi bar trebalo da budemo). 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mind. said:

Kad se dovode Hol, Teri, penzioneri Kolom i Rocesti - kakva je ovo EC ekipa, gde su pare Covicu?
Kad se dovode, ili su u prici, Napijer, Singlton, Nedovic, Martin - radice bat, odakle ti pare Covicu? 

Sto kaze kolega @medobrundo, apsolutno mi je jasan animozitet prema izvoru iz kog dolazi taj novac, ali ako komsije mogu da progutaju Ostoju, celu njegovu istoriju i nacin na koji on pravi ekipu, kao i rezultate koje (ne)postize, pa mozemo valjda i mi da progutamo Covica i njegovu strategiju. Peglace se dobar basket, oni su svakako u prednosti zbog vece uigranosti i iskusnijeg trenera, ali nismo ni mi kalasnjikov praznog sarzera.

 

Ajde, videcemo sta ce da bude. Ipak je velika razlika da li se dovede ili su u prici. U prici mozemo bas da se raspojasamo, ne kosta puno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...