Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 minutes ago, Manu said:

Ok, Cibona je imala ogromne finansijske probleme i šta već ne, coach Dovla je našao legitimno opravdanje za otkaz koji je dobio, kao i svaki trener koji je dobio otkaz ikada.

 

Nego, voleo bih da čujemo zašto je coach Dovla dobio otkaz u rodnom FMP-u?

Prosto je zbog losih rezultata,kao i vecina trenera koji dobiju otkaze nakon serije losijih rezultata.Da se prisetimo DR su spasili pojedini ljudi da posle poraza od Cibone ostane tu gde jeste i napravi posle vrv ovo sto je napravio.Jer da je tada oteran kao sto je po mnogima trebalo da bude jer su skoro svi to zeleli pitanje da li bi se DR gledao kao Bog ili bi bio samo prosecan trener koji nije mogao da se snadje u vecem klubu od Buducnosti.Ne poredim DR i VJ niti mogu da se porede samo kazem cinjenicu da ako trener dobije otkaz u nekom klubu ne znaci da je nzm los isl vec prosto mnogo faktora utice na to.

 

Tako da Vlada Jovanovic je tu nase je da mu damo podrsku i vidimo kako ce to ici,niko nije odusevljen postavljanjen njega na to mesto,i ja licno mislim da nece izdrzati dugo jer u ovom cirkusu koji ce nastati sledece sezone neiskusan trener plus neiskusan strucni stab msm da nemaju sta da traze.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Perkos2 said:

Svi prethodni pokušaji Čovića da od nekih početnika-nerećnika napravi trenera su propali ali nema veze,

   

Svi prethodni pokusaji? Tomic osvojio ABA ali ne trenira nikog, ne znaci da je propao. Obradovic produzio ugovor sa EL ekipom. Alimpijevic trener godine u EC.  Kako su propali? Gavrilovica ne racunaj on je bio tu samo kao prolazno resenje, a Sakota pred penzijom. Jbg, malo realnosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Koga briga da li će Zvezdu da vodi domaći ili strani trener, klub koji igra EL i dobija od države Srbije više miliona evra za to nema ni obavezu ni vremena da forsira "našu decu" ni među igračima a pogotovo ne među trenerima. Traži se kvalitet sad i odmah, nije EL neka razvojna liga gde se ukazuje šansa mladim talentima za posao trenera.

Uz sve to trener se prepoznaje od svojih prvih dana na klupi, eto ja kad bi već morao da se opredelim za mladog trenera iz Srbije bez dileme bih šansu dao Stevanoviću zato što ima gen za trenera i ne izgleda kao mrtvo puvalo.   

Pa to može možda u nekom jakom stranom klubu.

 

Reci mi koga bi ti stavio u ovom trenutku na klupu, a da je barem realno rešenje. Šta mi možemo da ponudimo nekom dokazanom stranom treneru? Plate koje kasne po 3,4 meseca, možda bude čarter, a možda letiš do Atine 10 sati, ideš autobusom po 10 sati na utakmicu u nedelju, posle gostovanja negde dalje u petak, i povratka od 15 sati avionom. Pa jedan Žalgiris dovodi već drugog domaćeg trenera, koji nema neko mnogo veće iskustvo od Jovanovića.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ajde smirite se, dajte sansu Vladi, teracemo ga ako ne valja. 

Dajtr je i Zoranu Nikolicu, treci centar sta, sta kukate. 

 

Dajte je i meni na mestu pleja, ne mozete znati da ne znam i da tvrdite sa sigurnoscu

 

Ne trazim veliku platu, lako me je silbovati, imam 183 pa prenesite gazda Čovi da sam mozda novi Ajzea Tomas

1 minute ago, Milos 3.14 said:

@Devil In My Pantsje jedini predložio trenera koji nije Xavi, Laso . Siguran sam da ovde ima mnogo ljudi koji prate evropsku košarku više od mene pa mogu da predlože nekog.

Trend preskakanja stepenica je i u NBA meni se to ne sviđa, rezultati su promenljivi...

Videćemo podrška za čoveka

Predlozio sam i ja Scott Davenporta

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, major josip said:

Ok je nekad i razvijati mlade trenere (pogotovu ako se nema novca, mada to kod nas nije slučaj), al je smešno kad svaki taj "mladi trener" dolazi uvek iz FMP-a i Čovićevog sistema.

 

Ispada kao da nema drugih maldih trenera u Srbiji, FMP će postati poznat po trenerskoj školi koliko vidim. 

A odakle bi ga dovodio, iz Borca ili Dinamika? 

Pa tu  najbolje može videti kako radi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Predragdjape said:

Svi prethodni pokusaji? Tomic osvojio ABA ali ne trenira nikog, ne znaci da je propao. Obradovic produzio ugovor sa EL ekipom. Alimpijevic trener godine u EC.  Kako su propali? Gavrilovica ne racunaj on je bio tu samo kao prolazno resenje, a Sakota pred penzijom. Jbg, malo realnosti.

na ovoj podmetačini bi ti pozavideo i milomir marić😝

Tomić i Obradović nisu treneri početnici a uz to su bili i vrhunski košarkaši sa ogromnim iskustvom na terenu. Alimpijević u Zvezdi nije uspeo pa se par sezona lomatao po Evropi da bi tek ove sezone uspeo da pokaže taj svoj kvalitet što opet govori da je u Zvezdi prerano postavljen za prvog trenera. 

Dakle pričamo o trenerima koji nisu uspeli u Zvezdi a to su Lazić, mali Divac Vukojičić, Alimpijević, sve mladi neiskuni treneri koje je Čović na svoju ruku forsirao bezuspešno, tako da kad se tri puta opečeš duvaš i u jogurt i zato sam skeptičan po pitanju Vlade Jovanovića. Čak siguran sam da neće uspeti da vodi tim kakav je Zvezda u EL i biće najuren najkasnije do nove godine.

 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je VJ dorastao izazovu i ja mislim da nije,ali opet se ko i svaki put kad nesto nije kako smo mi hteli zajebem pa kazem sebi a ko zna zasto je to dobro...Dajmo čoveku šansu da pokaže može li da se snadje medju evropskim alama od trenera,da pokuša možda i nerealno u ovom trenutku,pa ako ne bude išlo,ima vremena i za pljuvanje i za otkaz.

Bar je jeftin a ne princ od Monaka.

A i to sto se tiče otkaza u Ciboni,zna se da na svetu postoje samo 2 vrste trenera ,oni koji su već dobili otkaz i oni koji će ga tek dobiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Redstar0356 said:

Ajde smirite se, dajte sansu Vladi, teracemo ga ako ne valja. 

Dajtr je i Zoranu Nikolicu, treci centar sta, sta kukate. 

 

Dajte je i meni na mestu pleja, ne mozete znati da ne znam i da tvrdite sa sigurnoscu

 

Ne trazim veliku platu, lako me je silbovati, imam 183 pa prenesite gazda Čovi da sam mozda novi Ajzea Tomas

Predlozio sam i ja Scott Davenporta

Video sam tvoj predlog, ali sam te momentalno eliminisao kao sagovornika na temu pošto je tvoj predlog besmisleniji od predloga da Žoc bude zamena za Radonjića ili da ti glavom i bradom budeš novi plej.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Predragdjape said:

Svi prethodni pokusaji? Tomic osvojio ABA ali ne trenira nikog, ne znaci da je propao. Obradovic produzio ugovor sa EL ekipom. Alimpijevic trener godine u EC.  Kako su propali? Gavrilovica ne racunaj on je bio tu samo kao prolazno resenje, a Sakota pred penzijom. Jbg, malo realnosti.


Obradović nije bio početnik. @Perkos2 je verovatno mislio na likove tipa Vlada Vukoičić, Klipa, Milivoj Lazić. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Maverick88 said:

Prosto je zbog losih rezultata,kao i vecina trenera koji dobiju otkaze nakon serije losijih rezultata.

 

Ok, to sam želeo da čujem. Dakle trener nam u CV-u ima vođenje dve ekipe donjeg doma ABA lige i otkaze u njima, bez značajnog rezultatskog uspeha, pa čak ni značajne pobede. What could possibly go wrong.

 

Ova priča kako nema ni stranih trenera koje bismo mogli da dovedemo je tek smešna. Katsikaris, Calles, Duran, Iisalo su samo neka trenerska imena među onima za koje sam siguran da bi bili radi da prihvate naš poziv, koji su iz mlađe/srednje generacije i koji su se ozbiljno dokazivali u jakim ligama i kojima je sledeći prirodan korak preuzimanje EL ekipe. I to su samo oni koji mi na prvu padaju na pamet, siguran sam da bi @Kankkunen i @Guru dali još brojnije i bolje predloge.

 

Postoje i neki treneri između coach Dovle i Pabla Lasa u toj Evropi? Naravno da postoje, ali u isto vreme i ne postoje kada se za sve pita Nebojša, koji za dalje od ABA i EL ne zna.

 

 

Edited by Manu
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Green23 said:

Pa to može možda u nekom jakom stranom klubu.

 

Reci mi koga bi ti stavio u ovom trenutku na klupu, a da je barem realno rešenje. Šta mi možemo da ponudimo nekom dokazanom stranom treneru? Plate koje kasne po 3,4 meseca, možda bude čarter, a možda letiš do Atine 10 sati, ideš autobusom po 10 sati na utakmicu u nedelju, posle gostovanja negde dalje u petak, i povratka od 15 sati avionom. Pa jedan Žalgiris dovodi već drugog domaćeg trenera, koji nema neko mnogo veće iskustvo od Jovanovića.

To žašto smo tako neorganizovan klub uprkos solidnoj lovi koja su sliva u kasu KKCZ je posebno pitanje koje traži malo veću analizu pa da ne širimo temu. Kako radi Žalgiris vidi mu se i po rezultatima zadnjih sezona i sigurno nije primer koji treba da sledimo. Ja nisam menadžer i ne znam koji trener bi došao da radi u Zvezdi ali kao neko ko decenijama prati sport znam da se skupa igračka ne daje početniku u ruke. To vrlo retko daje rezultat a ponoviću Zvezda nije razvojni tim i njene navijače ne zanima razvoj trenera već rezultat. Znam da će i većina vas ovde urlati već nakon prva dva poraza da je Vlada Jovanović promašaj i da ga treba oterati( izuzetak će biti burekđije, oni će uvek imati opravdanje) ali će već biti kasno za neki korak više u EL. Jednostavno trenutna garnitura koja rukovodi KKCZ ne vidi sebe i Zvezdu kao značajnog fakora u EL, jednsotavno nemaju kapacitet za nešto više, mene kao navijača Zvezde to nervira pošto verujem da bi uz malo boljeg rada na svim nivoima u klubu lako mogli da budemo redovno u prvih 8 u EL.    

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Realno nije lako naci trenera. 

Stranci imaju ogranicenja, tipa da su morali osvojiti sampionsku titulu u zemlji gde su radili, sto nas odmah ogranicava u mogucnosti da angazujemo talentovanog trenera, koji pokazuje jasan kvalitet, ali je recimo bio samo drugi u nemackoj. Prica se zaista svodi na Sferopulose i slicne. Takvi ljudi ce radije zaobici Srbiju iz vise razloga, i sacekati bolju priliku. To sto smo mi navikli na svinjarije tipa finale ABA lige, ne znaci da je to normalno, vec samo da mi nismo normalni. Ajde sad razmislite koliko vas bi otislo u Siriju da radi posao koji radi, pa i za 100% vecu platu. Na prste jedne ruke bi se mogli izbrojati oni koji bi pristali, a mi gospodo mu dodjemo neka vrsta Sirije sa ponasanjem u finalu ABA, u odnosu na recimo, rad i zivot u Nemackoj.

Da ne pricamo o kasnjenju plata i moranju nivelisanja takve situacije kod igraca. 

Znaci ostaju domaci treneri, a tu je izbor veoma mali. Pogotovo sto kvalitetni imaju ponude i od preko ili ih bar cekaju.

Od domacih po meni samo tri ili cetri imena figuriraju, a to su

Mitrovic ( verujem da se nada dobroj ino ponudi)

Lukic ( u sustini ima posao i nije da je pod moranjem)

Tomic

Alimpijevic (Ima solidnu situaciju i svetla uperena u sebe)

VJ je mlad, ali ne i neiskusan. Koliko je dobar i temeljan ne znam, ali ako ima naznaka da ima kvalitet i marljivost neka mu sanse.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by kokodakalo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Manu said:

.

 

Ova priča kako nema ni stranih trenera koje bismo mogli da dovedemo je tek smešna. Katsikaris, Calles, Duran, Iisalo su samo neka trenerska imena među onima za koje sam siguran da bi bili radi da prihvate naš poziv, koji su iz mlađe/srednje generacije i koji su se ozbiljno dokazivali u jakim ligama i kojima je sledeći prirodan korak preuzimanje EL ekipe.

 

 

Ako me secanje dobro sluzi u Srbiji se strani trener moze angazovati samo ako je osvojio titulu u zemlji iz koje dolazi ili u kojoj je radio, a nijedan od nabrojanih taj uslov ne ispunjava.

Nije odabir stranih trenera tako lak.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kokodakalo said:

Ako me secanje dobro sluzi u Srbiji se strani trener moze angazovati samo ako je osvojio titulu u zemlji iz koje dolazi ili u kojoj je radio, a nijedan od nabrojanih taj uslov ne ispunjava.

Nije odabir stranih trenera tako lak.

Ako stvarno postoji to "pravilo", to je najgluplje pravilo u univerzumu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...