Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

49 minutes ago, Dl91 said:

Prisecam se hvalospeva na racun Lazica (sto je vodio Zvezdu tri utakmice) i Alimpijevica, znamo kako se zavrsilo to. Treba biti realan, covek preskace mnogo razreda velikom brzinom a meni licno se nije dojmio da to zasluzuje. 

 

Da li to znaci da ce da bude potpuni promašaj? Nemam pojma ali valjda se sme napisati nesto na tu temu da odmah ne skoci gomila ljudi da brani od zapazanja. Mozda se ispostavi kao potpuni pogodak, da bude treca sreca sto se tice tih avantura sa pocetnicima. Da, Jovanovic jeste pocetnik za nivo evropske kosarke, za nivo El i Ek, itekako. 

 

Dalje, poredjenja sa Realom su nidje veze (ne znam ko bese napisa), klub koji ima ogroman budzet, koji je uvek jedan od najboljih klubova El, koji ima A licencu i da ne nabrajam dalje. Mi smo doveli zelenog trenera u rovovsku borbu sa prekaljenim Obradovicem, sa gomilom duplih programa u El i nedostatkom vremena za treninge i ispravljanje gresaka u hodu, za hendlovanje svlacionice ljudi sa jakim egom.... 

 

Naravno, sve to ne mora nista da znaci, moze da se ispostavi kao potpuni pogodak, samo, ne vidim u cemu je problem ukazati na neke ocigledne stvari. 

Da ne bude zabune samo. Moj izvorni post je bio da čitajući postove pojedinih imam dojam da nam je roster na nivou EC. A da ja lično vidim određeni upgrade na 4 od 5 pozicija. Trenera se nisam dotakao jer u nedostatku informacija  iskreno ne znam šta se dešavalo tamo i zašto Zvezda nije dobila neko zvučnije ime za trenera. Ovo što si napisao zvuči suvislo. Nemam šta osporiti. Ovo sa VJ može se pokazati kao ili totalni promašaj ili pak vrlo dobra stvar za nas. Mi to iz ove perspektive ne možemo znati, možemo samo spekulirati. Možda Vlada ipak iskoristi ovu priliku na najbolji mogući način šta mu ja od srca želim a vjerujem i svi mi koji volimo bezuvjetno svoj klub.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije kamenjar nego kamenjarčina. Trojke skoro i ne šutira a kad šutira to je ispod 20%. Poludistancu može da pogodi, pa stvarno bi bilo čudno da profesionalni košarkaš koji nije klasičan centar nema ni poludistancu u repertoaru. 

Istripovao si, Dule, bas ima izrazito dobru poludistancu. Uzasno ruzan izbacaj, ali mi se svidjala njegova ekipa pa sam ga se bas nagledao prosle sezone i odgovorno tvrdim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, leki bg said:

Istripovao si, Dule, bas ima izrazito dobru poludistancu. Uzasno ruzan izbacaj, ali mi se svidjala njegova ekipa pa sam ga se bas nagledao prosle sezone i odgovorno tvrdim.

Druže, ima 15 šutnutih trojki u 21oj utakmici EL i pogođene samo 2, moćnih 13%! Ima 60% sa linije bacanja. U sezoni pre toga šutnuo samo 8 trojki, pogodio 2. To se u mojoj knjizi zove kamenjar. 

 

Na frontcourt Ilić, Martin, Luka, Nikolić to je potpuno samoubistvo, tu bi reket bio kroz zakrčen. Druga bi priča bila da mi imamo neke šutere tu.

 

Dobar igrač je Brown, šljaker par exellance i top defanzivac, može da pogodi vrljavu poludistancu ružnim šutom i sporim izbačajem iza glave ali to ga ne čini šuterom u modernoj košarci. Na neku drugu kompoziciju tima bio bih skroz za njega al na ovu - jok.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Druže, ima 15 šutnutih trojki u 21oj utakmici EL i pogođene samo 2, moćnih 13%! Ima 60% sa linije bacanja. U sezoni pre toga šutnuo samo 8 trojki, pogodio 2. To se u mojoj knjizi zove kamenjar. 

 

Na frontcourt Ilić, Martin, Luka, Nikolić to je potpuno samoubistvo, tu bi reket bio kroz zakrčen. Druga bi priča bila da mi imamo neke šutere tu.

 

Dobar igrač je Brown, šljaker par exellance i top defanzivac, može da pogodi vrljavu poludistancu ružnim šutom i sporim izbačajem iza glave ali to ga ne čini šuterom u modernoj košarci. Na neku drugu kompoziciju tima bio bih skroz za njega al na ovu - jok.

Pa zar Leki nije pisao Dusanu Ilicu?Ili sam ja nesto istripovao?

Link to comment
Share on other sites

Ako hocemo da se posibamo sa KKP i evroligasima, treba nam kvalitetnije resenje od Vajta i slazem se - drugacije od Brauna. Derik Vilijams nije imao sjajnu sezonu (rekao bih i dve) i morao bi se opipati puls.

Potpuno sam siguran da kod komsija nece, a nisam siguran da se top evroligaske ekipe sada otimaju za njega, mozda neka od ruskih ekipa.

Takodje i Kevin Hervey bi tu legao dobro, malo upitna selekcija suta ali potencijalni ubica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mozda nisam normalan, ali smatram da je zadrzavanje Markovica dobra odluka ( iako nikad nisam bio neki njegov preterani fan, kao ni pristalica dovodjenja prosle godine ). Proci ce cele pripreme sa timom, nece biti nespreman kao prosle godine kada se dobar deo sezone vukao kao lesina. Njegovo prisustvo povremeno moze biti od vaznosti za pokrivanje Nede ili Sabaza. Kakvi god Lazic i on bili, nisam siguran da bi bilo pametno totalno ih skrajnuti zbog same koncepcije bekovske linije sledece sezone

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chaos Is Me said:

Druže, ima 15 šutnutih trojki u 21oj utakmici EL i pogođene samo 2, moćnih 13%! Ima 60% sa linije bacanja. U sezoni pre toga šutnuo samo 8 trojki, pogodio 2. To se u mojoj knjizi zove kamenjar. 

 

Na frontcourt Ilić, Martin, Luka, Nikolić to je potpuno samoubistvo, tu bi reket bio kroz zakrčen. Druga bi priča bila da mi imamo neke šutere tu.

 

Dobar igrač je Brown, šljaker par exellance i top defanzivac, može da pogodi vrljavu poludistancu ružnim šutom i sporim izbačajem iza glave ali to ga ne čini šuterom u modernoj košarci. Na neku drugu kompoziciju tima bio bih skroz za njega al na ovu - jok.

Duzmemo onog klempavog Wiltjera, elitni je šuter za tu poziciju, ja ga predlagao još prošlog leta.

I lepo mu stoji crveno - belo ...

Kyle-Wiltjer-vs-kalinic.jpg

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...