Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

4 minutes ago, Markoss said:

White je blize odlasku nego ostanku, tako da mi deluje da cemo uz Ilica dovesti svakako i startnu PF. 

 

Znači ona informacija da smo aktivirali +1 je služila samo da se dodatno zakomplikuju stvari sa Radonjićem. Tako barem meni deluje...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

Pierria Henry je pomenut prvo na Twitter-u od raznih "insajdera", dosta ljudi ga ovde ubacuje u svoje projekcije tima za narednu sezonu, ali da okacim deo vesti sa Eurohoops-a pre nekog vremena tj onda kada je igrac otisao iz Fenerbahcea da kroz Letnju ligu trazi svoju NBA sansu.

 

"Pierria Henry recently announced his departure from Fenerbahce in order to join the Washington Wizards‘ minicamp this summer. 
The Turkish team clarified Saturday that Henry used the opt-out which is only applicable to the NBA, which means that in cases he decides to return to Europe, Fenerbahce has a right of first refusal."

 

Znaci Fenerbahce se oglasio po odlasku i rekao da on tu mogucnost moze po ugovoru da iskoristi da potrazi NBA angazman, a ako se vrati u Evropu oni su ti koji se pitaju oko njega.

To bi vrlo verovatno znacilo novcanu kompenzaciju za tim iz Istanbula od strane kluba koji se eventualno dogovori sa igracem.

 

Sigurno ce da raskinu ugovor sa njim bez problema jer se on oprostio na svom instagram profilu od kluba sa bas emotivnom porukom, a nisam siguran ni da ce pronaci Nba angazman evo upravo sada igra utakmicu u letnjoj ligi, proslu nije imao nikakav ucinak a ni sad ga ne ide.

 

Imao je 1+1 je ugovor, ne znam jel player ili team option ali siguran sam da moze da raskine taj ugovor bez problema. Odnosno da u slucaju da ne potpise za nekog u Nba da raskine sporazumno tu +1 opciju bez da se placa obestecenje za njega.

 

Ovo pisem zato sto dovode Kalatesa, imaju Vilbekina Itudis licno produzio Akpinara koji je imao rolu od 10ak minuta prosle sezone plus im je zelja i Lundberg koji je kombo bek, plus Mahmatoglu plus Gudura.

 

6 bekova bez Henrija, aj Gudura moze i na 3 da deli minutazu sa Deson Pjerom ali ako dodje Lundberg na 2 a Hajsa koji je takodje pred potpisom sa Kalatesom, koriste na 3, mozda se otvori i prostora za Gudurica za nas cak i da ga sporazumno raskinu.

 

Ako je istina da smo izjednacili 1.3 miliona ponudu Barselone za Kalinica, ne vidim problem (pod uslovom da Guduric hoce da dodje) da mu se da plata nekih 900k pa cak i plati obestecenje koje je recimo koliko i za Nedovica i to mu opet dodje i manje nego ta ponuda za Kalinica. Nije da nam gori da nam treba pojacanje na poziciji 3 sasvim je ok Dobric, Lazarevic, Lazic a na 2 brutalno Guduric i Nedovic.

 

Henri+Guduric+cetvorka umesto Vajta+Tarzuski umesto Kuzmica ili Tobi, pa da pricamo o iskoracima.

 

Moze i taj Lundberg kao bek ukoliko ga ne dovede Fener a da Gudura mora ili hoce ostati tamo.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, J. J. Gittes said:

Pa koliki je budzet kosarkaske sekcije ove godine, ovde se olako ulazi u igrace Fenera i izjednacavaju ponude Barse, da nisam nesto propustio. Mislim, znam da je Nole uzeo Wimbldon, ali opet mi nista nije jasno. 

Ma jesi ti primio pare? Pa uzivaj onda.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kankkunen said:

Njega može da zameni Šilds ... koji je skautiran ovde još dok je igrao u Trentu, za kolegu @propolis

a ima ih još dosta.

Ako je FA, moze.

Opaka ekipa je bila Trento, propali Dustin Hogue, Shields, Sutton, Betinho Gomes. Prava rudarska ekipa.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, J. J. Gittes said:

Pa koliki je budzet kosarkaske sekcije ove godine, ovde se olako ulazi u igrace Fenera i izjednacavaju ponude Barse, da nisam nesto propustio. Mislim, znam da je Nole uzeo Wimbldon, ali opet mi nista nije jasno. 

 

Covic je najavio budzet 12 miliona (prosle sezone je bio oko 8ipo, verovatno vecinu dobijamo od drzave-od koga bi drugog) ako mu je za verovati a i da je slagao sigurno nije za mnogo jer to posle mora da se obelodani, a s obzirom da je u Evroligi maksimum 60% na plate, znaci izdvajacemo oko 7 200 000 na plate. Toliko je Partizan priblizno izdvajao u 21/22 sezoni dok su igrali Evrokup. Prosle sezone smo izdvajali oko 5 500 000 odnosno ove za nama 21/22.

 

Tu razliku u platama koja se povecava sada smo delimicno i sami uvecali a ostatak verovatno daje drzava. Ustedeli smo 500k sto nismo doveli centra sto nije iskorisceno prosle sezone, ustedecemo na razlici u plati Radonjic-Jovanovic oko 350k. Najavio je Sarac da se vratio neki manji sponzor a i sezonske su poskupele pa i tu bi trebalo oko 200k vise. Znaci na tih 5 500 000 bez drzave smo veliku vecinu bez drzave dodali, a sigurno i da smo dobili jos jedno 2 miliona za ukupan budzet od Nordeusa, ko je reko drzave, Nolo effecta. Pitacemo i Sarca dal zna nesto vise kad se vrati sa odmora, ja sam sve ovo cuo od druge osobe ali bi trebalo da se podudara sve ovo.

 

Nadam se da sam pomogao barem priblizno jer ne znam ni ja bas u euro sve ali je to gro price.

Edited by 1945
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Alo bre exitasi sta radite vi. Umesto sto vijate Kalinu da vam kaze da li ostaje trebali ste da vijate Maska da nam bude sponzor ili bar Covicu da javite da je tu pa da i on naleti da mu objasni porodični koncept i prednosti

Edited by kokodakalo
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Borca said:

Znaci Fenerbahce se oglasio po odlasku i rekao da on tu mogucnost moze po ugovoru da iskoristi da potrazi NBA angazman, a ako se vrati u Evropu oni su ti koji se pitaju oko njega.

To bi vrlo verovatno znacilo novcanu kompenzaciju za tim iz Istanbula od strane kluba koji se eventualno dogovori sa igracem.

 

Sto je to nama problem? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Perkos2 said:

Vasilije nije bio Zvezdin igrač vec na pozajmici i trebalo je platiti priličnu cifru da ostane a ono što je pokazao kao pozajmljen igrač nije dalo povoda gazdi da plati tu cifru. Kasnije je oziveo karijeru i postao mvp EL ali to vise nema veze sa Zvezdom


Jeste bio na pozajmici ali je Bajern tog leta raskinuo ugovor sa njim i pustio ga da ide, tako da je moglo da ga se zadrži da se htelo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ridji said:


Jeste bio na pozajmici ali je Bajern tog leta raskinuo ugovor sa njim i pustio ga da ide, tako da je moglo da ga se zadrži da se htelo. 

rekoh već po onom što je pokazao te sezone u dresu Bjerna i Zvezde nije ni zasluživao da mu se ponudi ugovor, momak je kasnije pronašao sebe, verovatno ga i neki trener prepoznao kao kvalitetnog beka i uspeo je u košarci 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mile1 said:

Kakav Pengos ljudi daj uozbiljite se malo. On je prvo igrac Cska drugo za njega je zainteresovan Armani a trece nije nam uopste u planu

Mile džaba pišeš brate ljudi skoro pa ne čitaju imaju svoje vlažne snove i danima pišu o Guduriću, Pengosu.... a njih ne da nije realno dovesti nego.

Ali stvarno su pretvorili ovu temu u jedno vašarište.

Pratitie Mileta, Marcossa, Mozzart sport oni šta vam kažu ljudi to vam je.

Ćović je na skupštini rekao biće pet stranaca ako u njih računamo crnogorce ako ne racunamo tri.

Vajt je tu ali nije siguran.

I na osnovu toga pravite projekciju stranac ce biti 100% plej i neko ko dolazi mesto Kaline.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, daba said:

Mile džaba pišeš brate ljudi skoro pa ne čitaju imaju svoje vlažne snove i danima pišu o Guduriću, Pengosu.... a njih ne da nije realno dovesti nego.

Ali stvarno su pretvorili ovu temu u jedno vašarište.

Pratitie Mileta, Marcossa, Mozzart sport oni šta vam kažu ljudi to vam je.

Ćović je na skupštini rekao biće pet stranaca ako u njih računamo crnogorce ako ne racunamo tri.

Vajt je tu ali nije siguran.

I na osnovu toga pravite projekciju stranac ce biti 100% plej i neko ko dolazi mesto Kaline.

Pa ko je drugi crnogorac pored Dzonija?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...