Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Ako je White imao 1+1, a valjda jeste, pa i ako je bilo player option moguce je da je do 30.06 morao da aktivira klauzulu i da ju je aktivirao. Na taj nacin je mogao da se produzi ugovor i bez Ra i Covica. Isto tako sve su ovo samo spekulacije. Mislim na Ra i Covica 

Nekako se mnogo trci pred rudu. Cek da prvo vidimo . Odlazak Davidovca i Holinsa nije nikakav raspad. 

Edited by kokodakalo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Kako mozes da dozivis bankrot ako ti je finansijer drzava??

Kratko pamćenje ili mladost?

 

Nama je sve vreme finansijer država, a u upravi su nam bili specijalci iz vladajućih stranaka pa smo ostali bez prava na grb i odnosili nam koševe bivši igrači jer nismo imali ništa drugo od imovine. Totalni bankrot, dugovi veći od ukupne imovine.

 

Ne samo da može da te to zadesi ako te finansira država i u upravu ti delegira lopuže koje o košarci ništa ne znaju niti ih zanima, nego je to i očekivan ishod.

 

U Partizanu neće ostati kamen na kamenu posle Ostoje, takvi ne ostavljaju ništa za sobom, sve nose kući. Ostaće prazna kasa i gomila dugova. Imovine naravno nema nego se iznajmljuje prostorije i trenira u hali koju vodi SNS i tako izvlače pare, a pojaviće se i ugovori o pozajmici klubu sadašnjih članova uprave kao što je i kod nas bio slučaj (Žeželj et al.) preko kojih će sadašnja ekipa da proba da dodatno osakati klub reketirajući sledeću upravu. Isto to čeka opet i nas ako nas preuzmu direktno naprednjaci.

 

Nije prošlo ni 15 godina od kada smo gledali kako je to vrlo moguće da bankrotiraš kao državni klub. Prosto ne mogu da verujem šta se piše. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Loodilo kkcz. Ocekujte neocekivano.

 

Sources tell me, Dusko Ivanovic prvi pik ako ne ostane Dejo. Samo ovo uzmite sa jos vecom rezervom od bilo cega, al eto da prenesem ionako se pisu uglavnom proizvoljna misljenja a tako mozete posmatrati i ovo moje.

 

Ja sam vise za Alimpijevica pre njega da ne kazem Zvezdana Mitrovica da ne kazem Sferopulosa. Svakako saznacemo za dan, dva. Ko god bio trener imacemo dovoljan budzet da sastavimo solidan tim jer igraca na trzistu ima jos dosta na svim pozicijama, nekima ce i da opada cena u Julu ukoliko zele da ostanu u Evroligi jer je igraca na trzistu rekao bih nikad vise a vecina El timova ima po 90% prosecno sastavljenih timova sto je u neku ruku i lose po nas, al bar necemo opet biti u situaciji da ne mozemo da pronadjemo igrace.

Screenshot_2.png.24623880e19104f54c593038538fa9d5.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 1945 said:

Loodilo kkcz. Ocekujte neocekivano.

 

Sources tell me, Dusko Ivanovic prvi pik ako ne ostane Dejo. Samo ovo uzmite sa jos vecom rezervom od bilo cega, al eto da prenesem ionako se pisu uglavnom proizvoljna misljenja a tako mozete posmatrati i ovo moje.

 

Ja sam vise za Alimpijevica pre njega da ne kazem Zvezdana Mitrovica da ne kazem Sferopulosa. Svakako saznacemo za dan, dva. Ko god bio trener imacemo dovoljan budzet da sastavimo solidan tim jer igraca na trzistu ima jos dosta na svim pozicijama, nekima ce i da opada cena u Julu ukoliko zele da ostanu u Evroligi jer je igraca na trzistu rekao bih nikad vise a vecina El timova ima po 90% prosecno sastavljenih timova sto je u neku ruku i lose po nas, al bar necemo opet biti u situaciji da ne mozemo da pronadjemo igrace.

Screenshot_2.png.24623880e19104f54c593038538fa9d5.png

 

Uff nadam se da nije istina ovo sa Ivanovicem jer je dosta propao kao trener proslih godina i ta njegova "stroga" kosarka vise ne prolazi a i pravi jako los odnos sa igracima. Alimpije i Mitrovic mi se vise svidjaju kao opcije od njega a volio bih i da se Tomic tu negdje usunja kao opcija jer mi je bila odlicna kosarka kod njega. 

Naravno najbolje bi bilo da Radonja ostane al realno posle onog saopstenja danas mislim da su jako male sanse za to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kojan said:

Prelazni rok nije ni mogao da krene dobro kad je temu otvorio 1945:default_coffee:

Sećam se euforije kako je prelazni rok počeo kad je došao Saša Obradović i kako se završilo.

Ništa nije onako kako trenutno izgleda

A šta će biti sa Lazićem?

Njemu istek'o ugovor. Hoće li i on u FMP

Edited by Bromoviski
Link to comment
Share on other sites

Ovo sta se desava je raspad mozga. Ne znam kako da protumacim Sarcev tweet.

 

Ako odlaze Covic i Radonjic i ulazi SNS onda nam to znaci sledece: Ove godine igamo jos EL, ali bicemo finansijski dovoljno slabiji da KKPu ne budemo mogli nista. U EL cemo u dolazecoj sezoni odigrati svoje i od tada nam je EC vrh. SNS ce budzete koji su jel'te isti preusmeriti prema rezultatima sto znaci da bi KKP u sezoni 2023/24 mogao imati €10 mio, a mi €4-5 mio. KKP-u sasvim dovoljno da se napravi iskorak koji mi nismo bili u stanju napraviti i/ili koji nam nije bio dozvoljen.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bromoviski said:

Sećam se euforije kako je prelazni rok počeo kad je došao Saša Obradović i kako se završilo.

Ništa nije onako kako trenutno izgleda

Nekada utakmice pocnu iz keca a drugo poluvreme odu u dvojku, neka ovog puta kad je krenulo iz dvojke se zavrsi u kecu. 👀

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Kako mozes da dozivis bankrot ako ti je finansijer drzava??

Pa bila nam je država finansijer i tokom 90ih a posebno 2000ih kad smo dotakli dno i nabili dugove od 15ak milona, ponajviše zahvaljujući štetočini Vesiću i drugarima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1945 said:

Nekada utakmice pocnu iz dvojke a drugo poluvreme odu u keca, neka ovog puta kad je krenulo iz dvojke se zavrsi u kecu. 👀

Završićeš ti na robiji kad izgubiš opkladu, pa te onda rebnu admini sa još mesec dana što se kockaš na forumu,

pa još mesec što si izgubio opkladu ... :classic_laugh: 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2022 at 12:22 PM, NikadProtivKaline said:

kako tacno je izbor bio markovic ili niko?

ne moze da se nadje nijedan drugi igrac za 350-400k?

A jesi siguran da su samo to uslovi transfera?Trebao si da nadjes igraca za te pare u sred sezone,da ne bude puko kockanje igracki jer to ne voli radonja niti klub.Trebao si da dovedes igraca koji ti nece potencijalno razoriti svlacionicu u sred sezone,koji barem delimicno kapira ili precutkuje stvari van terena, kojih igranjem za Zvezdu ima na pretek.

Znaci ili platis Markovica ziheraski ili niko jer ti neko drugi mozda vise odnese nego donese plus ga platis.

On 6/24/2022 at 3:51 PM, uini said:

 

tako smo i mi krenuli da se takmičimo za trofej u aba, igranje euroleague i ostalo.

najjače da bismo došli u priliku da se kantamo da nismo dobili pare na lepe oči, jer rezultata nismo imali.

 

isto ovo su naplakivali navijači partizana ovde na forumu pre 10ak godina

kako oni da dobiju pare kada duguju svima i nemaju rezultata, nepravda. kad će nama licenca i halu da nam naprave.

 

mi još za halu nismo zakukali.

Poredis sastavljanje one nase ekipe sa ovim partizanom,stvarno?Ti mora da se salis.Pogledaj odakle smo mi  doveli igrace da zbacimo partizan sa trona i pogledaj odakle ih dovodi partizan danas.A to sto su plakali grobari je parametar u pm,ljudi misle da su opozicija i avangarda sa sve ostojom na celu.

 

 

 

Poslednja panterova utakmica u EL pre dolaska u partizan je Barsa MIlano 86:84,polufinale EL,njegovih 24p.Cele sezone nosio Armani,Mesina hoce da ga zadrzi.Panter a verovatno ni ledej nemaju izlaznu klauzulu za evropske timove znaci partizan nema konkurenciju,niko u evropi.a njih dvojica ne mogu posle eventualne neuspesne (prve)sezone da se vrate u EL.Bukvalno su isli sa konja(vrha EL) na magarca(EK).Taj rizik je morao novcano da se kompenzuje.S druge strane mi smo sve ozbiljnije igrace doveli na godinu dana.

 

Da sumiram moj stav.Zbog nacina razmisljanja drzave ni Zvezda ni partizan nece biti pusteni niz vodu.Ali ja dovodim u pitanje;

-Zasto nikada nismo dobili sansu za vece dostignuce,final push?U top8 sezoni ne da nismo to dobili nego igraci nisu imali platu mesecima pa su potpisivali za druge klubove u sred sezone(Kvinsi,Cirbes Makabi).A okosnicu na kraju ne da nismo zadrzali nego su se svi razbezali.Opet cu napomenuti da danas partizan obavezuje pantera i ledeja na visegodisnje ugovore,Kuruca legitimnog NBA igraca(znaci ne onog od 1min u proseku nego je igrao 16min u proseku,uzorak su 4,5 sezona!) dovode u ek na 3sezone i otpustaju ga kao od sale.Mi dok igramo EL ne mozemo da dovedemo nikog na 3 sezone iz NBA a kamoli nekog sa ovom minutazom i tim godinama.

-Zasto partizan dobija tu priliku ovih godina(za dodatni uspeh/final push) a mi nismo nikada?Mi smo hteli istog Trinkijerija kao i oni iste sezone pa smo videli ko je pobedio u trci.Ako je drzavni rezon pre sezone bio da se ulozi u zelimira pre nas zasto se to nastavlja iako smo ga mi jasno potukli gde god smo ga sreli?Plus je doziveo debakl u evropi takodje,nije dokazao da je vredan poverenja,poverenja koje se nastavlja.

-i tek onda na kraju zasto je novac u poslednjih 10 godina 50 50% ako su trofeji 17 prema 3 ili 20 prema 3?

 

Dakle ne mozemo mi da ostanemo na projektovanom budzetu dok se kod njih reaguje kad treba.Ako zatreba za licencu odmah dodje nema veze dugovanja,eno i sa lesorom pregovaraju,nama najbitniji iz finala odose.

 

Zasto pricam ovo,jer cemo mi pare dobiti,tih 7,5mil barem ali kada?Sta ako je pre tri dana Holins ponudio-evo ostajem za 500k jel moze?A mi ne znamo da li moze,znamo da cemo imati ali kada i koji % budzeta ce to biti?Radonji isto kazemo ne znamo da li cemo ti ispuniti uslove on kaze ok sacekacu odluku a mi mu odgovaramo sa nema cekanja krece pijaca prvog jula.Razumes/razumete problematiku?

 

Nije toliko bitna raspodela,bitna je korektna raspodela i pre svega tajming,da znamo sto pre na cemu smo da bi bio omogucen kontinuiran i planiran i pravovremen rad.Jer ako ne znamo uslove mi smo zaledjeni dok sat otkucava,igraci odlaze,pijaca se otvorila,trener i klub u pat poziciji....S druge strane je sve to drugacije,bitni igraci pod najcvrscim ugovorima,odlazi samo skart,pregovori o nastavku sa pogodjenom doselekcijom su u toku...omogucen im je normalan rad,bilo da je to sa 20 ili 10 mil nije bitno.

 

 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kankkunen said:

Završićeš ti na robiji kad izgubiš opkladu, pa te onda rebnu admini sa još mesec dana što se kockaš na forumu,

pa još mesec što si izgubio opkladu ... :classic_laugh: 

I onda me gratis rebnu 3+1. 😄

 

Ma figurativno ovo iznad za kec-dvojku, a za onu opkladu to stoji. Ipak je opklada "dzentlmenski sporazum izmedju 2 gospodina" sto bi rekli Englezi.

Edited by 1945
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da su Radonjici Bjelopavlici, ali moze neko ko je vise u materiji 😄

Ja sam Scekic iz Pipera, a Radonjici su Bjelopavlici jedan kroz jedan.

Inace su i Kuči dobro pleme, otkud izrod dervis tamo, Bog ce ga znati.

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

Pa bila nam je država finansijer i tokom 90ih a posebno 2000ih kad smo dotakli dno i nabili dugove od 15ak milona, ponajviše zahvaljujući štetočini Vesiću i drugarima

Nije tu bilo samo do Vesica, tu se kralo nemilice. Nije bas sam drzavni vrh tu bio upleten. Sad imas jasnu centralizaciju sporta na Zvezdu i partizan. Druge sportove gde nije sampion niko i ne prati.

 

Sruseno je sve redom i pare se guraju i to ogromne u ova dva kluba. Zvezda da je tad igrala EL, posle 2000te bila bi krem,svi prave dugove. Setimo se leta drzavnog aviona po grofa itd...

 

Meni cak nije jasno sto se igraju domace lige u fudbalu, neki timovi nemaju budzet kao jedan ex Japanac u partizanu npr...Oni stite sad Zvezdu i partizan i nema sanse dok su na vlasti da bud bilo kakvog fijaska.

 

Privatizacija je npr prava stvar, ali ovde narod nazalost ''misli'' da su ta dva kluba njihova i da privatizacijom to vise nije njihovo. O decentralizaciji sporta ne sme ni da se pise i prica. Pre si imao u navratima dosta klubova koji su i EC igrali pa i sad nema na mapi.

 

Te greske demokrata, sns sigurno nece ponoviti. Realno covic qrca nije dao u Zvezdu, a ceo car je uzeo za sebe. Da s stimo Igokee, Cibone itd...radile su tu opasne pare. Kao sad za partizane.

 

Covic u principu nema sta da se buni, da se on pitao, odavno bi otisao u FK gde su ogromne pare, ali su ga sjebali i vratili na kosarku. Covic je ceo kolac uspeha uzeo za sebe, sto realno nije tako. Pa cak ni taj FMP nije njegov klub. 

 

Dugovi svuda postoje ali su sad imagiarni da bi mogli da lapaju..Ostoja je glup ko qrac, ali je uzeo Savica i Obradovica da rade posao i nema on sta da se mesa. Javno se zahvaljuju sns i ljube ruke, dok je Covic pokusavao da sve predstavi kao neki njegov mukotrpni rad.itd...sto je u realnosti daleko od istine. Samo jos neko peto koleno nije upleo u jedan od dva kluba gde je umesao prste. Sad drzava toliko daje da se neko lapanje i ne vidi tako lako.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...