Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

2 minutes ago, grati said:

Ljudi ako FMP ima za Trent Fraziera, Jenkinsa, Kuzmica, Simonovica, Kuridze i ko zna ko ce jos doci za Fibu LS

 

Znaci da imamo i mi za pojacanja. Svakako ispod 7.5 miliona ne mozes igrati EL tako da...mozda Radonja ima dobru ponudu od Pao pa trazi nerealne uslove kod nas pa ako mu se to ne obecava onda ide.

 

Samo polako, znam da cemo imati dobru ekipu iako trenutno ne obecava 😂

I Kuridza je u FMP-u? 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da rodjeni pobednici poput Deje Radonjica i Nikole Kalinica ne zele da iz prvog reda gledaju kako ih jebu sa svih strana, a jos manje kako ih jebu iz sopstvene kuce, niti zele da u maju sledece godine aplaudiraju Zelimiru, Panteru, Bertansu i ko sve vec nije na meti komsija. Jasno je kao dan da ce KKP biti jaci, a da smo ih i ove sezone jedva dobili i da je ova satisfakcija gde smo frankenstajn tim sa najtrofejnijim trenerom pobedili TRI puta kad se igralo za trofeje, sasvim dovoljna i da ce iz godine u godinu biti sve teze da se to radi, jer taj projekat nije kratkorocan. 

 

Ako znas da je u takvoj konstalaciji snaga bilo jedva, a s jedne strane imas info da ce protivnik u narednoj sezoni biti duplo jaci, dok tebi odlaze Davidovac i Holins (btw moj info je da je Holins hteo da ostane, za malo vecu lovu, manju nego u Makabiju, ali je to optimalno da se plati s nase strane), sta ti drugo preostaje nego da trazis garancije da ce umesto Davidovca da dodje bolji igrac, kao i umesto Holinsa?

 

Super je pobednicki mentalitet, ali nekada treba biti realan. A ako odu i Dejan i Kalinic, to vam jasno govori da je to to i da je potpuno svejedno ko ce sledeci da dodje i dal cemo da napravimo tim za EL ili za EC, jer je jednostavno predvidjeno da ne uzmemo ABA dogodine i da je ovoj nasoj dominaciji dosao kraj, jer necemo imati bolji tim nego u sezoni za nama, a ne postoji alhemicar, niti toliko igraca ispod radara koji ce to da pokrpe. I nije ovo nikakva ni paranoja, niti visa sila, niti ista, vec cista realnost. 

Edited by Markoss
  • Like 22
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Don Radonja said:

A sto bi bio?

 

Razumem ja sve, i zahtev za konkurentan sastav, budzet i sve ostalo sto ide uz to.

 

Ali u trenutku kada je konkurent(i) najjaci u poslednjih 10tak godina, kada ce timu biti najteze da odbrani ono sto je osvojio nego sto je to bilo u poslednjih ne znam koliko sezona, kada je pred celim klubom mozda i najveci izazov takodje u poslednjih x godina, ne odlazi se sada.

 

Ali ajde da sacekamo... Licno bih se jako razocarao da DR ode sada.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi kao da ne kapiraju da je 7.5 miliona MINIMALAN budžet, što je za nekih 30-40% više nego prošle godine i to mora da se obezbedi. 

 

Odlazak Davidovca i Holinsa jeste čudna stvar, kao i ovo sa Radonjićem, ali ako neko zna da pliva u mutnom to je Čović, pa tako ni ovo saopštenje nije slučajno, niti verujem da je bez plana B u slučaju da Dejo ode. 

 

Ne mogu ni da zamislim kakav bi haos bio ovde da igramo EC sa nekom smešnom donjom granicom za budžet, a komšije EL.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

Ne znam cime su samo ucenili Covica da ucestvuje u ovoj ujdurmi, umesto da spakira kofere I prepusti mesto nekom limaru/keramicaru/pecenjaru da glumi sparing partnera najboljem treneru ikada igde.

Polako brate, rano je jos za zakljucke a ako je suditi po minuloj sezoni vise su oni nama sparing partneri.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Benito said:

Apsolutno se slazem, ipak igramo EL.

Pa to..

 

Otisao Beron -> dosao Loyd

Otisao Loyd -> dosao Hollins

Otisao Hollins -> docice neko drugi istog kalibra

 

tako i za pleja i za sve pozicije, a i bolje kad dolaze novi igraci jer mozda ubodemo malo bolje nego ove, nikad se ne zna. Svakako nam se ekipa mucila protiv prosecnog partizana tako da promene su potrebne

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

Ne znam cime su samo ucenili Covica da ucestvuje u ovoj ujdurmi, umesto da spakira kofere I prepusti mesto nekom limaru/keramicaru/pecenjaru da glumi sparing partnera najboljem treneru ikada igde.

Što mora da ga ucenjuju? Ne radi Čović u Zvezdi za kikiriki i sendvič već svake godine prihoduje solidne novce tako da mu je to glavni motiv uz naravno njegov ego. Što on kaže " hoće samnom trakalice ..." čovek je rođen za borbu u blatu on se tu najbolje snalazi i ne sumnjam da on sam kuje neki svoj plan kako da prevesla i komšije i njihove pomagače. Sad što mi bi više voleli da sa proverenim snagama jurišamo i naredne sezone to je naše, on im svoj način rada i neće sigurno dok god može pasti na kolena. Zato je i ovo prljavo saopštenje da kupi vreme dok ne izvede kontranapad. Samo što nikako nije smeo Dejana Radonjića da napadne i uprlja to je baš džukački potez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, grati said:

Pa to..

 

Otisao Beron -> dosao Loyd

Otisao Loyd -> dosao Hollins

Otisao Hollins -> docice neko drugi istog kalibra

 

tako i za pleja i za sve pozicije, a i bolje kad dolaze novi igraci jer mozda ubodemo malo bolje nego ove, nikad se ne zna. Svakako nam se ekipa mucila protiv prosecnog partizana tako da promene su potrebne

Sta znam, ne bih rekao da je ovo prosecan vec nikad bolji Partizan po imenima igraca, trenera, budzetu itd..Ipak i pored svega smo tokom citave sezone bili bolji tim, na kraju je bilo problema zbog zamora i relativno "matore" ekipe, zato i smatram da treba malo osveziti roster i dovesti nove i mladje igrace(Davidovac-Ilic) a novih igraca jos uvek nema jer logicno, nema ni trenera, samo polako i siguran sam da ce sve biti kako treba.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djura.net said:

Ne znam cime su samo ucenili Covica da ucestvuje u ovoj ujdurmi, umesto da spakira kofere I prepusti mesto nekom limaru/keramicaru/pecenjaru da glumi sparing partnera najboljem treneru ikada igde.

 

Tako sto su mu obecali neki novac ali nekako da saceka malo ... klasicno navlacenje. Sjebalo ih finale ABA, nisu ocekivali metlanje rumenog ... zato i onakvo sudjenje u trecoj.

Naravno da on nije vrana i sve to kapira ... ali ima li drugi izbor ? Ima, naravno ... da digne sidro i odjebe taj naprdnjacki cirkus sa "najvecim Srbinom" kao glavnim klovnom.

A sta onda dobija ... i sta dobija klub ... a sta dobija u suprotnom ? Bas zajebano kad te ovako brutalno puste niz vodu ...

Jedina nada je da moraju nekako da obezbede taj minimalac. Oni ce to odugovlaciti ne bi li se sami raspali ... i to je verovatno sledeci korak.

E sad, budi pametan pa napravi neku taktiku ... 

 

Link to comment
Share on other sites

Uprava ako je nesposobna da nadje pare nek se tornja. Dejo im je dva oprostio pljuvanje, vise nece sigurno. Krenula je da radi unutrasnja kontrola kao prosli put.

 

Istinska razlika u rukovodjenju izmedju Covica i Ostojica je u tome sto je prvi imao DR, drugi je nsao vise pra i ugurao kkp u EL. n

 

Meni je smesno kad neko kaze pa njima drzva vise daje...a mi smo gadljivi na te pare. Navijaci i DR su zasluzni za uspeh a Covic se slepao, nema pala,nek se tornja iz Zvezde..nikakve moralne pa ni strucne razlike nema izmedju njih dvojice, samo je ovaj drugi mozda covic u  nastajanju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Naravno da rodjeni pobednici poput Deje Radonjica i Nikole Kalinica ne zele da iz prvog reda gledaju kako ih jebu sa svih strana, a jos manje kako ih jebu iz sopstvene kuce, niti zele da u maju sledece godine aplaudiraju Zelimiru, Panteru, Bertansu i ko sve vec nije na meti komsija. Jasno je kao dan da ce KKP biti jaci, a da smo ih i ove sezone jedva dobili i da je ova satisfakcija gde smo frankenstajn tim sa najtrofejnijim trenerom pobedili TRI puta kad se igralo za trofeje, sasvim dovoljna i da ce iz godine u godinu biti sve teze da se to radi, jer taj projekat nije kratkorocan. 

 

Ako znas da je u takvoj konstalaciji snaga bilo jedva, a s jedne strane imas info da ce protivnik u narednoj sezoni biti duplo jaci, dok tebi odlaze Davidovac i Holins (btw moj info je da je Holins hteo da ostane, za malo vecu lovu, manju nego u Makabiju, ali je to optimalno da se plati s nase strane), sta ti drugo preostaje nego da trazis garancije da ce umesto Davidovca da dodje bolji igrac, kao i umesto Holinsa?

 

Super je pobednicki mentalitet, ali nekada treba biti realan. A ako odu i Dejan i Kalinic, to vam jasno govori da je to to i da je potpuno svejedno ko ce sledeci da dodje i dal cemo da napravimo tim za EL ili za EC, jer je jednostavno predvidjeno da ne uzmemo ABA dogodine i da je ovoj nasoj dominaciji dosao kraj, jer necemo imati bolji tim nego u sezoni za nama, a ne postoji alhemicar, niti toliko igraca ispod radara koji ce to da pokrpe. I nije ovo nikakva ni paranoja, niti visa sila, niti ista, vec cista realnost. 

A ja stvarno ne znam ni zašto bi im to bio problem? Osim ovog trpanja iz svoje kuće, ako bi bilo tačno.

 

Ok, nećemo imati para kao oni. Ok, nećemo imati jači tim nego ove sezone. Pa šta?

Ako će Radonjić dobiti slične/iste pare u Panatinaikosu i Kalinić u Barsi ili gde god, apsolutno ne pozdravljam odluku.

 

Pošto je uslov za ostanak, kako se piše ovde, da mora biti jači tim, veći budžet, meni je to ipak meh razlog. I sa ovogodišnjim budžetom (ako možemo da ga skrpimo, a minimalni za EL je zapravo i veći) mi možemo da budemo konkurentni svima, ako bude i znanja i sreće. Jbg, ako odustanemo, onda sigurno nećemo ništa uraditi. Daj da se bar pokuša. Jeste teži način...odlazak dosta igrača, ali ništa nije nemoguće. Pa i da ne uspemo, čestitamo i teraj dalje. 

 

I kad je bila zavrnuta slavina komšijama i kada je dolazio kraj njihove vladavine, Vujošević (kakav god da je) nije otišao, nego je i posle gubitka EL protiv Cedevite, ostao da igra EK i proba da se sledeće sezone vrati u EL sa skromnijim budžetom i timom od našeg. Na kraju...nije uspeo...i to je to. Otišao posle...više jer je morao, a ne zato što je želeo. 

Meni je to više odlika kapetana broda od ove koju bi naši uradili. 

 

Da se razmemo, njihova lična stvar. Ne bih im zamerio, jer svakoga bira odluke u životu iz svog ugla i gleda kako mu je bolje/lakše.

A ako ne možemo da namaknemo budžet za EL, ima vremena da se odjavimo iz takmičenja. Veći bum će biti od nemog posmatranja kako nam preuzimaju tron. Neće se desiti, znam.

  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Benito said:

Polako brate, rano je jos za zakljucke a ako je suditi po minuloj sezoni vise su oni nama sparing partneri.

Naravno da nije rano za zakljucke, nerealni optimizam dovodi do velikog razocarenja.

Inace se bas na ovom slucaju raspada pravog sampionskog tima lepo vidi da drzava Srbija nema novca da finansira dva EL kluba. Mi tih 7.5M mozemo sakupiti samo ako se pruzimo u budzet za sezonu 23/24, odnosno kreditima I zaduzivanjem za sta nemamo realnu podlogu.

Link to comment
Share on other sites

Искрено разочараћу се ако Радоњић оде. Јер колико год он нама био потребан исто толико ако не и више смо ми њему као Звезда потребни. Одласком из Звезде затвара себи врата да буде тренер иоле озбиљнијег клуба који игра Евролигу. ПАО не рачунам, чак и ако оде тамо добиће отказ после 6 месеци а нисам сигуран ни колико већи буџет би имао тамо него у Звезди. Тако да се надам да ће добро да размисли и да схвати да му је Звезда једина шанса да тренира Евролигаша. Нити он може боље од нас нити ми можемо бољег од њега.

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

nikakve moralne pa ni strucne razlike nema izmedju njih dvojice, samo je ovaj drugi mozda covic u  nastajanju.

 

Jeste, tako je ... kao ni izmedju Monike Belucci i random kasirke iz Maxija

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta indikativnih stvari je ovde isplivalo u poslednjih par dana. Prvo budzenje FMP-a... Ako se zna da je Djenka omiljen Covicev igrac a da su bivsi igraci  Zvezdom listom u FMP-u sada da li to lici na plan B, odstupnica Nebojse....

Za navijaca Zvezde crvene linije su Radonjic i Kalinic. Jednostavno oni su garancija nastavka dominacije. Zelim da verujem da je ovo pritisak na one koji odlucuju ali zbilja je takva da kada covek udje u pregovore on to ne cini fake. Tako da prica o pritisku na centre odlucivanja na ovaj nacin su malo verovatna iz mog ugla gledanja. Sto se Covica tice, ako ne moze nek se povuce ali nemoj da zrtvuje ono sto je u klubu trenutno Kalinic - Radonjic. Realno je da kaze ako ne moze do 1. jula da se ide na izbor nove uprave a da svakako Radonjic i Kalinic budu pelceri  rezultatskog kontinuiteta za buducnost. Da li ce se to i dogoditi ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...