Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

41 minutes ago, Kankkunen said:

Od države dobijamo približno istu lovudžu, e sad, sve ostalo je stvar sposobnosti da se dodatno pojača budžet ...

 


Ima tu faktor, barem je bilo ranije a posebno u fudbalu, kad ti koji vode državu sugerišu nekom da bi bilo dobro da sponzoriše neki od klubova

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ali je momentum kod njih vestacki kreiran dok nama nikad isti nije ni podrzan,tu je razlika.Tajming investicija i pokrice istih.

 

tako smo i mi krenuli da se takmičimo za trofej u aba, igranje euroleague i ostalo.

najjače da bismo došli u priliku da se kantamo da nismo dobili pare na lepe oči, jer rezultata nismo imali.

 

isto ovo su naplakivali navijači partizana ovde na forumu pre 10ak godina

kako oni da dobiju pare kada duguju svima i nemaju rezultata, nepravda. kad će nama licenca i halu da nam naprave.

 

mi još za halu nismo zakukali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jer samo teška teorija zavere može da stigne do logike kako mali alek - veliki delija hoće da naroka više para kk partizan

Nije da hoce vec ih narokava poslednjih par godina, kao sto ne krije i rekao je sam vise puta. Ne postoje teorije zavere postoje ocigledne stvari.

 

Ko i malo prati kosarkaske transfere po Evropi i zna cene igraca i situaciju u Zvezdi i Partizanu zna da je Partizan u sezoni 17/18 maltene bio pred gasenjem(jedini izvor prihoda od drzave bio) trenirali ih Canak i Muta Nikolic igrali im Novica, Bandza Si, Vanja Marinkovic i Patrik Miler. To je to od igraca za koje si cuo vetovatno.

 

Nisu zaradjivali novac od Evrolige, imali jeftine sezonske (koje je navijacka grupa dobijala besplatno sto je Ostoja i potvrdio pre neki dan), nisu prodavali igrace. Dugovali mnogo novca bivsim igracima i trenerima, dugovali drzavi-i dalje duguju veliki novac za porez. Vrlo brzo nakon toga dovode najplacenijeg trenera do tada u istoriji oba kluba Trinkijerija gde su dovodili strance za Evrokup poput Parahuskog(600k bat povtrdio), Rason Tomasa i slicnih cije su plate vece od svih nasih igraca evroligaskih igraca u istoriji osim Kalinica. Za ovu sezonu iza nas mislim da ne moram da objasnjavam tek koliko se tu dosipalo.

 

Situacija je sledeca od kada ja pratim:

-2007. do 2011. 0 u Zvezdu, sve u Partizan.

 

-2012. do 2016. vise u Zvezdu da bi se malo izjednacili jer se previse sipalo u njih prethodnih godina a u nas nista, ali nije tada prestalo ni u jednom trenutku da im se daje sto je i Dule potvrdio(cak imaju konstantno 2 drzavna sponzora pod ovom vlascu)

 

-Alimpijevic sezona smo dobili manje

 

-Sezone 18/19 i 19/20 oni dobijaju vise, ne puno vise, ali vise

 

-Sezona 20/21 oni dobijaju vise, a Covic prebacuje novce od Fmp-a gde je drzava pomagala sve klubove za vreme korone otud i najmanji budzet Fmp-a za ovu sezonu u prethodnih 6-7 godina

 

-Sezona 21/22 Partizan dobija najvecu razliku u istoriji pod ovom vlascu(a najveca razlika je bila pre ove vlasti izmedju 2007. i 2011.)

 

-Sezona 22/23 Partizan ce dobiti vise, ne znam tacno koliko, ali saznace se

 

 

1 hour ago, uini said:

ali je uvek lakše kada znamo da su svi protiv nas (država, sudije, partizan

Ova drzava odnosno sadasnja vlast nije protiv nas, ali je recimo izmedju 2007. i 2011. izrazito bila kada je bilo zabranjeno da imamo drzavne sponzore. Partizan nikada nista slucno nije doziveo. Znaci nisu protiv nas ali njima daju znacajno vise poslednje 3-4 sezone iako igraju takmicenje ranga ispod i zavrsvaju 7. u Aba ligi.

 

Za sudije odnosno Jovara i Boltauzera svi imamo oci(a kako to da smo znali mnogi pre plej ofa da ce nam oni biti dodeljenj) i tu nas niko nikada nece praviti ludim, okacio sam ovde preko 40 linkova bio za njih dvojicu. Kao sto rekoh sa 95% sudija ja licno nemam nikakav problem.

 

Partizan ima nesto protiv Zvezde, kao sto Zvezda ima i protiv Partizana(ali ja bih rekao u mnogo manjoj meri narocito kroz celu istoriju) i to su prirodne stvari, gradski rivali. Ne kapiram spominjanje Partizana u ironicnom smislu kao da oni nemaju nista protiv nas? Ne kazem da bi nas ljudi iz Partizana ugasili(mada imaju i takvih poput Duleta i Tegija) ali da imaju protiv imaju, sto je skroz razumljivo jer smo rivali.

 

 

Edited by 1945
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Markoss said:

Vajt nije krvava kolena lik, a opet nema skill da to nadomesti, i onda suma sumarum - deluje mlako.

 

Lik nije igrao kad god se lomilo, sto dovoljno govori o tome koliko mu Radonjic veruje. 

 

Vajt nije rođen za fajt.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Niti verujem u teorije zavere pa da smo mi ostavljeni na milost i nemilost dok se u Partizan nose vreće džakova niti je ralno da je budžet bio isti prošle sezone, jednostavno po imenima u rosterima i na klupi morala je da postoji razlika ali ne milionska vec do nekoliko stotina hiljada. 

kako si dosao do ove kalkulacije?

1 hour ago, Kankkunen said:

Od države dobijamo približno istu lovudžu, e sad, sve ostalo je stvar sposobnosti da se dodatno pojača budžet ...

u sta racunas globos osiguranje?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1945 said:

Nije da hoce vec ih narokava poslednjih par godina, kao sto ne krije i rekao je sam vise puta. Ne postoje teorije zavere postoje ocigledne stvari.

 

Ko i malo prati kosarkaske transfere po Evropi i zna cene igraca i situaciju u Zvezdi i Partizanu zna da je Partizan u sezoni 17/18 maltene bio pred gasenjem(jedini izvor prihoda od drzave bio) trenirali ih Canak i Muta Nikolic igrali im Novica, Bandza Si, Vanja Marinkovic i Patrik Miler. To je to od igraca za koje si cuo vetovatno.

 

Nisu zaradjivali novac od Evrolige, imali jeftine sezonske (koje je navijacka grupa dobijala besplatno sto je Ostoja i potvrdio pre neki dan), nisu prodavali igrace. Dugovali mnogo novca bivsim igracima i trenerima, dugovali drzavi-i dalje duguju veliki novac za porez. Vrlo brzo nakon toga dovode najplacenijeg trenera do tada u istoriji oba kluba Trinkijerija gde su dovodili strance za Evrokup poput Parahuskog, Rason Tomasa i slicnih cije su plate vece od svih nasih igraca evroligaskih igraca u istoriji osim Kalinica. Za ovu sezonu iza nas mislim da ne moram da objasnjavam tek koliko se tu dosipalo.

 

Situacija je sledeca od kada ja pratim:

-2007. do 2011. 0 u Zvezdu, sve u Partizan.

 

-2012. do 2016. vise u Zvezdu da bi se malo izjednacili jer se previse sipalo u njih prethodnih godina a u nas nista, ali nije tada prestalo ni u jednom trenutku da im se daje sto je i Duke potvrdio(cak imaju konstantno 2 drzavna sponzora pod ovom vlascu)

 

-Alimpijevic sezona smo dobili manje

 

-Sezone 18/19 i 19/20 oni dobijaju vise, ne puno vise, ali vise

 

-Sezona 20/21 oni dobijaju vise, a Covic prebacuje novce od Fmp-a gde je drzava pomagala sve klubove za vreme korone otud i najmanji budzet Fmp-a za ovu sezonu u prethodnih 6-7 godina

 

-Sezona 21/22 Partizan dobija najvecu razliku u istoriji pod ovom vlascu(a najveca razlika je bila pre ove vlasti izmedju 2007. i 2011.)

 

-Sezona 22/23 Partizan ce dobiti vise, ne znan tacno koliko, ali saznace se

 

 

Ova drzava odnosno sadasnja vlast nije protiv nas, ali je recimo izmedju 2007. i 2011. izrazito bila kada je bilo zabranjeno da imamo drzavne sponzore. Partizan nikada nista slucno nije doziveo. Znaci nisu protiv nas ali njima daju znacajno vise poslednje 3-4 sezone iako igraju takmicenje ranga ispod i zavrsvaju 7. u Aba ligi.

 

Za sudije odnosno Jovara i Boltauzera svi imamo oci(a kako to da smo znali mnogi pre plej ofa da ce nam oni biti dodeljenj) i tu nas niko nikada nece praviti ludim, okacio sam ovde preko 40 linkova bio za njih dvojicu. Kao sto rekoh sa 95% sudija ja licno nemam nikakav problem.

 

Partizan ima nesto protiv Zvezde, kao sto Zvezda ima i protiv Partizana(ali ja bih rekao u mnogo manjoj meri narocito kroz celu istoriju) i to su prirodne stvari, gradski rivali. Ne kapiram spominjanje Partizana u ironicnom smislu kao da oni nemaju nista protiv nas? Ne kazem da bi nas ljudi iz Partizana ugasili(mada imaju i takvih poput Duleta i Tegija) ali da imaju protiv imaju, sto je skroz razumljivo jer smo rivali.

 

 

apropo otvaranje teme za novu sezonu, ne mogu da ti odgovorim na drugom posto je zakljucan

Zahvaljujem se svima na glasovima, iako sam bio za drugi krug, izborna komisija je procenila drugacije.

Znam pouzdano samo za jednog forumasa koji je glasao za mene, dobice Coca Colu od mene posto znam da ne pije pivo, za ostale mogu samo jos jednom da se zahvalim i da obecam da cu uciniti sve da opravdam poverenje za ovaj specifican zadatak u specijalnom okolnostima koja nas ceka u nastupajucoj sezoni. Gledacu da u odgovarajucem ambijentu nadjem snagu i motiva da taj izazovan zadatak odgovorim na najbolji moguci nacin. 
I da, znam pouzdano ko nije glasao za mene,  bilo je obostrano !!😀

Moja ideja je da se otvori nova tema i da svecano otvaranje bude dan dva posle media day kada budemo znali sve igrace, pa da na osnovu toga zatvorimo ovu temu i zapocnemo novu.

Da sad pisem nesto sto se nece desiti a tice se igraca nema smisla, tada cemo znati i gde sebe mozemo da projektujemo u sledecoj sezoni na osnovu tima koji budemo sklopili.

 

Do tada ova tema je dovoljna da pojedini se nadaju,drugi da kukaju i tako u krug. Daleko bilo da svi mislimo isto.

 

idemo dalje i 

 

#staytuned

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Od države dobijamo približno istu lovudžu, e sad, sve ostalo je stvar sposobnosti da se dodatno pojača budžet ...

 

Ovo ostalo Partizan isto dobija od drzave samo kroz "privatna" preduzeca koja su vezana za Ostoju ili sns.

 

Partizan placa batove, duguje ogroman porez drzavi, nisu prodali igraca godinama unazad, nije zaradjivao novac od Evrokupa dok mi jesmo od Evrolige. Imali jeftinije plus besplatne sezonske godinama unazad. Na primer mi smo prodali oko 1000 sezonskih u korona sezoni dok oni nisu i nakon svega toga imaju roster koji imaju, koji je oko milion ipo eura skuplji od naseg bio sto mu dodje maltene dva Kalinica razlike.

 

Ne zelim da zvucim kao neki Covicev bot, jer i sam kritikujem neke stvari oko kluba, ali da li ti zaista verujes da je Ostoja sposobniji od Covica? Najiskrenije?

Edited by 1945
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dingospo90 said:

Vajt je imao uzasnu proslu sezonu. Sigurno je glavni razlog povreda, ali on nije bio n ipriblizno isti igrac ni 8 meseci nakon iste. Uostalom najbolji dokaz kolilo je bio los je sto ga je Radonja u seriji protiv Partizana uglavnom drzao na kraju klupe. Mislim da je najbolje da se razilazimo i da klub i on nadju bolji fit. Ja npr iskreno sumnjam da ce on zaigrati u EL nakon Zvezde.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 

 

Naravno da je bio uzasan, to niko ne spori. Ja sam govorio o tome sta on ima da ponudi i sta je ono sto ga je dovelo do ovog nivoa takmicenja, druga stvar je koliko toga je on u stanju da pruzi sledece sezone ali to je vec na Deji da oceni.

Uostalom, kod nas se skrljao, ako ima zelju da se vrati u kolosek i donese ono za sta smo ga placali ljudski je pruziti mu priliku, mada retko ko tako razmislja u danasnjem profi sportu.

Poucen iskustvom, Dejo je sklon tome da pruzi sansu svima, narocito onima sa samopuzdanjem u kanalu, uglavnom je do izlazilo na dobro i igraci (Djenka, Kuz, Mitar, Branko, Danga, Jovic, Deda, Segi...) su bukvalno krvarili za njega.

 

Jedno je sigurno, na klupi imamo ljudinu, samo kreten to ne bi postovao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

@1945 Kad ti Uini i Kupica stave smajlija koji se smeje na post, znas da si ubo poentu. 

Uini, Kupi i Kendrick.

 

Jedan racionalni Zvezdas razmislja(reaguje na upis) isto kao dva iracionalna navijaca Partizana, prosto nema logike.

 

 

Edited by 1945
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Šarac said:

Moja ideja je da se otvori nova tema i da svecano otvaranje bude dan dva posle media day kada budemo znali sve igrace, pa da na osnovu toga zatvorimo ovu temu i zapocnemo novu.

Da sad pisem nesto sto se nece desiti a tice se igraca nema smisla, tada cemo znati i gde sebe mozemo da projektujemo u sledecoj sezoni na osnovu tima koji budemo sklopili.

Me like it :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Laki21 said:

 

Vajt nije rođen za fajt.

Lično sumnjam da bismo bili sposobni da rehabilitujemo Vajta, no to ne znači da treba da zaboravimo kakvu je povredu doživeo i da mu pripisujemo nedostatak karaktera.

 

Pored nedovodjenja prvog centra izgurali smo ovu sezonu i bez prve četvorke. Šteta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1945 said:

Uini, Kupi i Kendrick.

 

Jedan racionalni Zvezdas razmislja(reaguje na upis) isto kao dva iracionalna navijaca Partizana, prosto nema logike.

 

 

Pa i meni je malo smesno, iako nisam reagovao, zato sto napravis detaljan pregled po godinama kada je ko dobio vise a ko manje i baziras ga na cemu? Na svom slobodnom utisku iz fotelje? 


Voleo bih da cujem koji su izvori, mozda jesu pouzdani i objektivni, ne znam, samo pitam koji su.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno, zasto svi vezujete White za nas roster sledece sezone, kao i Kuzmica?


Zato sto je to neko napisao na IG sa 500 pratilaca, i okacio sliku xy igraca i napisao ostaje!


Pa koliko sam ispratio ti isti su napisali da je pitanje trenutka kada ce LB da potpise KKP ali da se KKCZ umesao i sada se decko vaga kom carstvu $ da se prikloni, a on bap ode u Makabi.
Isti izvor tj prenosilac informacija su i za Holinsa, White <Kuzmica, i ko zna kolio jos igraca ce ovog leta da prevedu u nasu svlacionicu. Cele godine , dovode i odvode igrace, a verujem da jedinu informaciju dobijaju citajuci FB< Twiter i forume. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...