Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Kuknjava kao i skoro svake godine. Da udjes na prelazni rok od prosle godine i krenes da citas sve je isto.

 

I to sve zbog toga sto je jedan ludak odlucio da da vise para Partizanu nego nama. Izgleda da mu je to najveci greh.

 

Radonjic je tu, sklopicemo verovatno fin roster za nase uslove, igracemo EL protiv najboljih klubova u Evropi i meni je to dovoljno da iscekujem narednu sezonu.

 

Sve to zavisi iskljucivo od jednog diktatora i nervirati se sto je on skrenuo tok novca je za mene suludo.

  • Like 19
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

Neverovatan nacin razmisljanja.

Kakve veze ima konkretna cifra ako nam je odnos sa konkurencijom ocajan?Od 18 EL klubova samo Albini igraci dobijaju manje od nasih i to zbog poreza, budzet nam je verovatno najmanji.Bice i u ABA dosta jacih buzdeta/buzdet od nas,ima i EK timova sa jacim buzdetom...

Ajde malo prvo logike pa tek onda da se potrci da se izgovori "Coki" i da se prizivaju kukanja i ostalo.Sta treba da radimo kad smo igrali EL sa centrima Kuz,Luka, da kazemo super nam je?

I ti verujes u ovo sto si napisao? Jedino u ABA ko ce imati veci budzet je Partizan. 

Ko nas je terao da igramo sa tim centrima? 

Jel neko terao Radonjica da gura Cirbesa umesto da dovede nekog drugog centra? Jel ga terao neko da dovodi Markovica koji je bivsi umesto nekog boljeg igraca? Markovic ne igra za malu platu.

Ne kazem da je 7m koji je minimum za EL ogromna cifra ali nije ni da nemamo para kao sto se kuka poslednje 2 strane.  

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vasa123 said:

Samo jedno pitanje u vezi finasija. Jel mi i dalje nemamo UO?

davno sam pisao imena koji cine UO< vrati na drugi topic pa listaj

Nijedno ime ti ne znaci nista, kao ni pitanje da li imamo ili nemamo UO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Drug Crni said:

Sve je to lepo i sve 5 (ne kao ocena na faksu,vec u srednjicu),ali ti si @Šarac izgleda preskocio poslednju Dejinu izjavu u kojoj kaze da "u svim segmentima treba napraviti iskorake".
Ocito da ne gledamo samo mi, sedamnaestogodisnjaci, u tom pravcu.

Pa ja sam vec pisao i pre Dejine zvanicne izjave da klub zeli da napravi iskorak, Zeleti i uspeti su dve razlicite stvari, ako DR vidi u tom iskoraku da zadzi Kuzmica i White, eh pa onda moramo sebi postaviti pitanje,

Da li DR veruje da se taj iskorak moze napraviti sa njima i da ne slusa forumase,

ili je taj iskorak samo moguc uz duplo veci budzet. Pa sve i da obezbedimo taj budzet za iskorak a DR opet se odluci za ta dva igraca. Pa ko je onda lud?

 

Mi sto kazemo da ne mogu ova dva igraca ,ili DR koji i pored obezbedjenog budzeta zadrzi ova dva igraca hipoteticki.

I da kada DR potpise novi ugovor to je znak da je pristao na budzet i plan za roster koji on bira. 
Nemoj posle njegov UBER BOTCINA ovde na forumu da se proserava ovde kako mu nije omoguceno nista i da je on sveta krava ,ili on ne kontrolise svoje postupke i desnu ruku pri potpisivanju novog ugovora pa ga neko uslovio da uz budzet koji ima zadrzi i te igrace za koje sveopste gradjanstvo crvenobelih boja smatraju da ne trebaju biti clanovi tima za sledecu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Šarac said:

Samo za one koji imaju manje od 17 godina ( ako ih ima ovde) mogu da imam razumevanje za crne misli i kuknjavu kako se necemo ni sastaviti, i kako izbacuju rostere koji ni u aba 2 ne bi bili konkurentni.


Svake godine sve se isto radi od iste osobe, jedine godine kada smo stvarno bili u bezizlaznoj situaciji je bilo kada se raspala ona generacija, ali tada smo imali i mogucnost i to smo uradili pa je unovceno dosta igraca prodajom  plus Bolden.

Ove nemamo tu mogucnost jer nemamo koga za prodati osim Kalinica, tako da vi ostali nemojte za dzabe da mracite.

Kalina je ukupno odigrao dve sezone kod nas , i sa njim smo uzeli 6 trofeja, kako uzesmo ostale trofeje bez njega posto vidim da je ovde nezamenljiv i da sledi propast. 
Covic koristi svaku priliku da pljucnae malo,  sto oni toliko a nama isto toliko ali eto ja bih da imam malo vise jer znate nekada nije bilo jednako , a zasto sada mora ovako. Ako vec ne moze da izgura to sto trazi, pa neka se povuce, to je i rekao posle one rasprodaje da nikada vise sebe nece dovesti u poziciju da nema para da se izgura sezona. Taj pritisak da moramo uci u top 8 sa ovim sto realno mozemo da obezbedimo u principu i jeste SF.

Nista se nece desiti epohalno, samo se gura prica, mi smo uboga sirotinja i mi cemo da rudarimo i napravimo dobar tim, dok ce neko drugi dobiti sve na gotovo.
Za iskorak u El za kojim on kuka je potreban x 2 budzet od trenutnog, i to se nece desiti,niti cemo biti bez finansija, samo je stara mantra da cemo od ovoga sto budemo sastavili pokusati da ucinimo nemoguce, Nije da to kod komsiliuka nije prolazilo u onim godinama, pa se od 2 mil budzta odlazilo na f4 a mi ne mozemo sa silnim milionima ni u top 8. Niti su oni imali samo 2 miliona tada, niti i da dobijemo 20 miliona sa neba ne bi garantovalo top 8 i F4. 


sto se tice ZO  vec sam pisao da ima 5 do 6 klubova koji ce ga uzti pre nas i to ce verovatno biti Makabi, tako da IG stranice ponovo dominiraju, samo ne znam sto se svi pecaju na te vesti. 

 

Svakako da treba biti realan i iskorak traziti tamo gde za njega ima prostora, a rekao bih da je to:

 

- Uigrani core koji imamo i koji zna da se nosi sa pritiskom (tu mislim i na Kalinica gde je razlika kad kao bomba tek dodje u ekipu koja ga ne ocekuje i sada kada ce proci celu sezonu i pripreme)

- Hollins koji nece imati period adaptacije (zaboravili smo kako je to izgledalo prva 3 meseca)

- Centri koji su zaista centri (i dalje mislim da ne shvatamo sa kojim centarskim parom ili triom smo izgurali sezonu 2021/2022)

- Strelac: bilo da je to sa pozicije 2, a da na 1 bude neki all round (bolja i skuplja varijanta) ili da to bude Chris Jones-like igrac na 1 (bez pojacanja na 2, jeftinija varijanta)

- Dobar napadac sa pozicije 4 u jeftinijem slucaju iz prethodnog stava (u slucaju sa dvojkom ovo se moze krpiti i Dalibor Deda Kalina varijantom)

 

znaci ne mnogo skuplje nego ove godine, ali dosta ozbiljnije meni se cini

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Del Piero said:

Koji ugovor uopste ima White? Koliko se secam bila je prica 1+1, ali ne znam ciji je taj +1. Ako je nas onda ne bi smeo da ostane.

 

Team option. Mi smo mu sasvim sigurno jedina evroligaska opcija, verovatno bi pristao na korekciju ugovora, ali svejedno bi bilo suludo zadrzati ga. Covek 6 meseci bezi od kontakta k'o djavo od krsta. A povreda koju je imao je smesna u poredjenju s onim sto je npr. doziveo Lazarevic, koji je sve vreme u kontaktu i leti po parketu sa 300% energije. Ok, Stefan je momcina i retki su poput njega, ali ne mozes bas biti ni mrtvo puvalo i dobiti novi ugovor.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, LightWeight said:

I ti verujes u ovo sto si napisao? Jedino u ABA ko ce imati veci budzet je Partizan. 

Ko nas je terao da igramo sa tim centrima? 

Jel neko terao Radonjica da gura Cirbesa umesto da dovede nekog drugog centra? Jel ga terao neko da dovodi Markovica koji je bivsi umesto nekog boljeg igraca? Markovic ne igra za malu platu.

Ne kazem da je 7m koji je minimum za EL ogromna cifra ali nije ni da nemamo para kao sto se kuka poslednje 2 strane.  

 

 

 

Rekao sam da: 

-imamo mnogostruko manji budzet od ostalih direktnih konkurenata u EL

-ce biti dosta jaceg buzdeta od naseg i u ABA,i da ce postojati jos koji slican verovatno-COL

-ima/bilo je EK ekipa sa jacim buzdetom

-da imamo/imali smo 2 El igraca u sastavu a ostali su vecinom realno druge trece izmene ako i toliko za ovo takmicenje

Ti ne verujes u ovo sto sam napisao?Kako je iznosenje cinjenica kukanje?

 

Kakav Radonjic i guranje Cirbesa?Skonio ga je iz svih utakmica doslovno,ne moze da dozvoli da ima 2 centra u sastavu,jedan ipo jer je realno gledano Luka to prinudno.I manite se tih prica Radonja gura CIrbesa,Radonja ne bi nikad uzeo Pantera,ne bi vratio Lojda i to.Covek ima principe ali nije lud.Da je mogao da dovede centra doveo bi ga,doveo bi i talnetovanijeg beka,zamenu za Vajta posle povrede...Jasno kao dan.

 

Mene pitas da li verujem u ovo sto pisem a pricas o guranju Cirbesa.Ovde pojedini ne razumeju da je nas izbor NIKO ili Markovic,NIKO ili Cirbes.Naravno ostane niko u opticaju  kad ti Lesor trazi 60k mesecno a ti neces da platis jer ti je puno,ali o tome i pricam.

 

 

Capture.PNG.67c8c171e6b4b309413a866d7bbc0082.PNG

S pocetka sezone,do sad se saznalo i da Efes najvise trosi na plate iako nemaju nejveci budzet..

 

S obzirom da je perspektiva ovog problem probacu ovako.

Zamisli gledas trku 18 ljudi na 100m,barem njih 10 istrci za 10s a neko/Zvezda za duplo vise,20s i zavrsi poslednja.Jel bi se nasmejao i rekao gle ovog poslednjeg duplo sporiji od njih ili bi rekao pa dobro brz je i on,moze da se takmici sa njima?

Posle pitas ko nas je terao da imamo ovakav sastav,pa sad si valjda zakljucio.

 

I opet ti kazem,nije problem sto je 7/8miliona nego sto je to mnogostruko manje od konkurencije.To je moj prvobitni odgovor na tvoju konstataciju,nemoj dalje od ovog.I kad se nesto ovako zakljuci to nije kuknjava nego realnost.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja ne mislim da je white bezao od kontakta

vise puta je u pun reket isao jako, na kucanje i bez straha

rekao bih da je jednostavno puno pao formi i dugo se trazio nakon izlaska

posebno je problematican bio sut

 

ne kazem sad da nam je dobra opcija za te pare, vec ne stoji da je kao grlica bezao od kontakta

do 25-30% za 3 moze i ilic da dobaci, plus da doprinese vise u skoku i odbrani...a za manje para

27 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ovde pojedini ne razumeju da je nas izbor NIKO ili Markovic

kako tacno je izbor bio markovic ili niko?

ne moze da se nadje nijedan drugi igrac za 350-400k?

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja ne mislim da je white bezao od kontakta

vise puta je u reket isao jako, na kucanje i bez straha

rekao bih da je jednostavno puno pao formi i dugo se trazio nakon izlaska

posebno je problematican bio sut

 

ne kazem sad da nam je dobra opcija za te pare, vec ne stoji da je kao grlica bezao od kontakta

do 25-30% za 3 moze i ilic da dobaci, plus da doprinese vise u skoku i odbrani...a za manje para

 

Slazem se, pozitivna strana ove situacije je sto moze da se napravi revizija ugovora pa da taj rizik bude manji makar sa finansijske strane.

Mozda je plan da na 4 imamo i Ilica i Vajta, plus Dekija koji ce se kao sto tradicija nalaze pojaviti blago zapusten a onda ce se tokom sezone nametnuti do nekib 20-25 min po utakmici.

Njih trojica na 4 nije najsrecnije resenje ali sa kakvim smo sve tandemima na 4 ulazili u sezonu ovo i ne bi bilo tako lose. Sva trojica bi bili sposobni i da podbace ali i da prevazidju ocekivanja.

 

Ako vec treba da se krpimo, podrzavam stav da to bude na 4, cak se slazem da i na 5 ostavimo i Kuza i Luku uz jedno pojacanje, samo da spolja zalicimo na EL ekipu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

White, Davidovac, Ilic su meni skroz prihvatljive opcije na 4. Jbg, ne mozemo na svakoj da imamo Kalinica. Na primer, ako bi ostali Kalinic i Holins, dosao Guduric, 2 najavljena centra pored Mitrovica, uz inteligentnog pleja, bicemo mozda ne tako atraktivna ekipa po imenima ali definitivno dobra.  

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Predragdjape said:

White, Davidovac, Ilic su meni skroz prihvatljive opcije na 4. Jbg, ne mozemo na svakoj da imamo Kalinica. Na primer, ako bi ostali Kalinic i Holins, dosao Guduric, 2 najavljena centra pored Mitrovica, uz inteligentnog pleja, bicemo mozda ne tako atraktivna ekipa po imenima ali definitivno dobra.  

taj scenario koji opisujes tesko moze da se okarakterise kao skroz prihvatljiv...vec najbolji moguci i tesko ostvarljiv

sa nekih 5% sanse da se na kraju i ostvari

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LightWeight said:

Minimalmi budzet za EL je 7m. Tako da ta Ćokijeva kukanja po tv-u u ranu zoru ne uzimaj za ozbiljno. Verovatno pokusava da isplače još koji evro.

Ne verujem ja njemu nista 😉, samo prenosim sta kaze pa je mozda nekom zanimljivo da procita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

"Nije tacno" jer je rekao Covic ili stvarno nije tacno?

 

Zar ne beše skoro neki podatak, iz državnih izvora, koliko novca od grada ili države je u jednoj godini dobio FMP (ne baš mala svota)? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Predragdjape said:

White, Davidovac, Ilic su meni skroz prihvatljive opcije na 4. Jbg, ne mozemo na svakoj da imamo Kalinica. Na primer, ako bi ostali Kalinic i Holins, dosao Guduric, 2 najavljena centra pored Mitrovica, uz inteligentnog pleja, bicemo mozda ne tako atraktivna ekipa po imenima ali definitivno dobra.  

Moze i Kalinic na 4 nekada, mada mi je utisak da ga nismo previse tu koristili ove sezone, nisam siguran. Bilo bi dobro ako neko ima neku statistiku koliko je minuta proveo na 4.

 

Mi svake sezone na nekoj poziciji budemo "tanji", a za narednu sezonu mi mirisi da ce upravo pozicija 4 da bude ta, pogotovo sto u odredjenim varijantama tu mogu da igraju vec spomenuti Kalinic, ali i Mitrovic i Lazarevic, pored naravno igraca kojima je to primarna pozicija. Ali zato se nadam da cemo na poziciji centra i beka da imamo mnogo vise kvaliteta nego ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Samo za one koji imaju manje od 17 godina ( ako ih ima ovde) mogu da imam razumevanje za crne misli i kuknjavu kako se necemo ni sastaviti, i kako izbacuju rostere koji ni u aba 2 ne bi bili konkurentni.


Svake godine sve se isto radi od iste osobe, jedine godine kada smo stvarno bili u bezizlaznoj situaciji je bilo kada se raspala ona generacija, ali tada smo imali i mogucnost i to smo uradili pa je unovceno dosta igraca prodajom  plus Bolden.

Ove nemamo tu mogucnost jer nemamo koga za prodati osim Kalinica, tako da vi ostali nemojte za dzabe da mracite.

Kalina je ukupno odigrao dve sezone kod nas , i sa njim smo uzeli 6 trofeja, kako uzesmo ostale trofeje bez njega posto vidim da je ovde nezamenljiv i da sledi propast. 
Covic koristi svaku priliku da pljucnae malo,  sto oni toliko a nama isto toliko ali eto ja bih da imam malo vise jer znate nekada nije bilo jednako , a zasto sada mora ovako. Ako vec ne moze da izgura to sto trazi, pa neka se povuce, to je i rekao posle one rasprodaje da nikada vise sebe nece dovesti u poziciju da nema para da se izgura sezona. Taj pritisak da moramo uci u top 8 sa ovim sto realno mozemo da obezbedimo u principu i jeste SF.. 

 

Hoćeš da kažeš da je isto novca obezbedjeno od strane države? 

Link to comment
Share on other sites

Da ponovim: nemam nikakav problem sa tvojom pricom @Šarac. Samo je bezveze izgledala tvoja opaska na racun forumasa,kad je ocito da i sam Radonjic zeli/trazi iskorak, koji kako god da ga tumacimo, mora da ima znacenje nekakvog napretka. Posto Radonjic rece "u svim segmentima" ja logicno rezonujem da misli i na budzet i na roster i postovanje obaveza prema igracima.

Ova teme je svakako zajebantskog karaktera. Projektuju se i krajnje nerealne zelje. Ni sa tim nemam problem,jer je priroda teme takva. Imam utisak da ti ponekad previse ozbiljno tumacis pojedine postove.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Vajt nije opcija.

Ako ostane Kalina, treba dovesti napadace na poz 2 i 5, odnosno 4, i dobrog organizatora na 1.

Treba napraviti balans izmedju igraca koje imamo koji su sa loptom na vi u smislu vodjenja i suta, ali koji su u sistemu i rade defanzivno sve sto trener trazi od njih i neke koje treba da dovedemo za KOSARKU.

Ne bih podneo ciglarenja iz prosle godine i mrtve bezidejne napade.

Mogucnost da na terenu imas u istom trenutku Markovica, Dobrica(prekrstim se kad spusti loptu na parket), Lazica(jos gori), Lazarevica, Kuzmica moze dovesti do sikljanja krvi iz ociju i usiju.

Link to comment
Share on other sites

White sa ovosezonskom statistikom i čekiranjem hajlajca ne može da zabode, kao prvo rešenje na svojoj poziciji, ništa jače od donjeg doma EC. Ako je za njegov ugovor timska opcija ,,and one'', koliko on može da spusti cenu da bi mi preuzeli taj rizik, jer sa Daliborom i Dedom bi opet bio prva četvorka. 

Moguće da je plan da uštinemo neku kintu da bi istu preusmerili na dovodjenje skupljeg prvog pleja ili centra ali onda bi White trebao da pristane na nekih 200-250K.

Radonja sada dobro poznaje Vajta koji deluje kao ozbiljan profesionalac i moguće da uprava računa da će sigurno vredno raditi na sebi preko leta, dok sa druge strane sumnjaju da se išta vredno može iskopati za 300k, ako su već Dalibora završili.

 

Da li je i Pefijev ugovor 1 plus 1 ili smo jebali čvorka?

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo kad ne bi bilo utakmica sa dž ulazom ,kao i puštanja da se ulazi kako ko stigne ,recimo opšte je poznato da Bela loža sluzi za gomilanje navijaca pred bitne utakmice a sezonska za ta mesta je 41 iljada sa obnovom ,znaci platis tolike pare i onda dodje majstor i objasnjava ti ko gde sedi ,komedija

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...