Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

11 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

По хипстаграму кружи прича на више "наших страница" (знам колико је то поуздано чим није званично), да је Илић завршен и да је објава јако близу. Неки чак наводе и бројке (1+1/250к).

Sta kaze gosn Sarac?😁

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ako nam je KKP takmac za dovođenje igrača, tu evidentno gubimo šansu kao i u slučaju Lessorta, oni mogu da plate više (tj. da obećaju više, ko zna kako tu ide naplata, dok bata ne pokuca na vrata ništa se ne zna).

Ako smo i imali neki adut u vidu EL i prilike da igrači igraju istu kod nas sada smo i taj adut izgubili

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Benito said:

Kako smo izgubili kad smo jos uvek u EL😁

Pa mislim bio nam je jedan od retkih aduta za istog igrača ako nam je konkurent za istog Partizan. Sad kad je i KKP u EL više ne možemo ni na tu kartu da igramo i nadamo se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

Pa mislim bio nam je jedan od retkih aduta za istog igrača ako nam je konkurent za istog Partizan. Sad kad je i KKP u EL više ne možemo ni na tu kartu da igramo i nadamo se

Skapirao sam o cemu pricas, salu na stranu ali ja mislim da i dalje imamo prednost u odnosu na njih kad su u pitanju domaci igraci, prvenstveno zbog minutaze i jos nekih uslova.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:

Pa mislim bio nam je jedan od retkih aduta za istog igrača ako nam je konkurent za istog Partizan. Sad kad je i KKP u EL više ne možemo ni na tu kartu da igramo i nadamo se

Napravili ste od njih Cikago Bulse sa sve Dzordanom, ima pola Evrope da uzmu sad kad su usli u Evroligu..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Лично, немам проблем да дођу играчи које бих волео пре у ККП него код нас, докле год то нису наши домаћи бивши играчи. Бјелица, Калина и слични. Ајде сад да се потакмичимо, па шта нам Бог да. Нека долазе Пантери, Ледеји у ККП а нека дижу пехаре Лаза, Добрић и Деда и све супер.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Zvezdale said:

Napravili ste od njih Cikago Bulse sa sve Dzordanom, ima pola Evrope da uzmu sad kad su usli u Evroligu..

 

Niko nije napravio Cikago od njih već je realnost da imaju više para za bacanje na igrače od nas. Osim ako ti ne tvrdiš drugačije

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Pa mislim bio nam je jedan od retkih aduta za istog igrača ako nam je konkurent za istog Partizan. Sad kad je i KKP u EL više ne možemo ni na tu kartu da igramo i nadamo se

Upravo to! Gundjao ja o tome kao papagaj onomad, ali se objasnjavalo kako njihovo ucesce u EL nema stete po nas, kako ce nas stimulisati da i mi budemo bolji.

Tako cemo mi da ponudimo Lorencu 700000, a oni ce 1100000. Ima u nasem kraju ona "brat za brata, sirenje za pare".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Upravo to! Gundjao ja o tome kao papagaj onomad, ali se objasnjavalo kako njihovo ucesce u EL nema stete po nas, kako ce nas stimulisati da i mi budemo bolji.

Tako cemo mi da ponudimo Lorencu 700000, a oni ce 1100000. Ima u nasem kraju ona "brat za brata, sirenje za pare".

 

lorenzo brownu partizan diktira cenu, to svi znamo. ne daj bože da mu je neki drugi euroleague klub između dva oka svemira /zvezda i partizan/ u opticaju.

 

znamo da kod nas dolaze jer ljube zvezdu a kod njih za pare. a ko ne stigne u ta dva oka svemira, ide u ostatak euroleague.

nema veze što su to partizanovci pričali svih tih šampionskih godina, možemo mi to da prisvojimo i da se pravimo da je realnost na koju se ne obaziremo.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, berti said:

Upravo to! Gundjao ja o tome kao papagaj onomad, ali se objasnjavalo kako njihovo ucesce u EL nema stete po nas, kako ce nas stimulisati da i mi budemo bolji.

Tako cemo mi da ponudimo Lorencu 700000, a oni ce 1100000. Ima u nasem kraju ona "brat za brata, sirenje za pare".

Da nije Partizan u EL, srecu bi nam kvario neki drugi EL tim. Nema to nikakve veze sa Partizanom...

 

Nije kao da ti igraci zele samo u Srbiju pa im sada jos jedan srpski klub odvlaci paznju.

 

Ljudi su dosli preko bare da bi igrajuci kosarku zaradili za ceo zivot a mozda i zivot svoje dece, i jebe im se da li je to Partizan, Zvezda, Darusafaka jebena, neki monacanski knezevi ili neki tim pijanog rusa ili ko vec.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

lorenzo robertsu partizan diktira cenu, to svi znamo. ne daj bože da mu je neki drugi euroleague klub između dva oka svemira /zvezda i partizan/ u opticaju.

 

znamo da kod nas dolaze jer ljube zvezdu a kod njih za pare. a ko ne stigne u ta dva oka svemira, ide u ostatak euroleague.

nema veze što su to partizanovci pričali svih tih šampionskih godina, možemo mi to da prisvojimo i da se pravimo da je realnost na koju se ne obaziremo.

Hm, hm, hm. Panter je vece ime od Lorenca, pa ne verujem da nije bio trazena i roba i da sem KKP ga niko nije zeleo. Pa, gle cuda, zavrsio kod njih. Zasto onda i Lorenco, iako trazena roba, a ne zavrsi kod njih.

Dajemo i mi pare, ali ne mozemo toliko kao oni. Fakat.

Evroliga bez velikih para, velike pare bez Evrolige.... Moz da bidne da dodje vrh igrac, ali ne mora. Velike pare i EL... eto mnogo lakse do velikih igraca. A to KKP sada ima, a ubismo se od cestitanja njima i prica da je to dobro i za nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Hm, hm, hm. Panter je vece ime od Lorenca, pa ne verujem da nije bio trazena i roba i da sem KKP ga niko nije zeleo. Pa, gle cuda, zavrsio kod njih. Zasto onda i Lorenco, iako trazena roba, a ne zavrsi kod njih.

Dajemo i mi pare, ali ne mozemo toliko kao oni. Fakat.

Evroliga bez velikih para, velike pare bez Evrolige.... Moz da bidne da dodje vrh igrac, ali ne mora. Velike pare i EL... eto mnogo lakse do velikih igraca. A to KKP sada ima, a ubismo se od cestitanja njima i prica da je to dobro i za nas.

Ja nacuo da oni hoce boljeg od LB, da su im mete Delayne, Henry i Wanamaker, a da ovim sa LB samo mu dizu cenu i vracaju nam kontru za proslogodisnje dizanje cene Avramu sto se kaze pamti pa vrati.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Šarac said:

Ja nacuo da oni hoce boljeg od LB, da su im mete Delayne, Henry i Wanamaker, a da ovim sa LB samo mu dizu cenu i vracaju nam kontru za proslogodisnje dizanje cene Avramu sto se kaze pamti pa vrati.

Nijedan od njih meni nije u ovom trenutku bolji od LB. 
 

Henry je egal, a ovu dvojicu slobodno neka uzmu, sto vise isluzenih skupih pojacanja to bolje po nas

Edited by bosMan_jr
  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2022 at 12:53 AM, Guru said:

 

Niti su nam dovoljna samo 4 stranca na ovakvu domaću osnovu, niti je dovoljno da samo odlučimo da malo rizikujemo sa igračima iz Amerike i eto nam Zoa, Kvinsija i Đenke. U vreme kada smo dovodili Kvinsija G-League je imala 18 timova, a danas ih ima 28 - koji su pritom direktne filijale NBA franšiza, pa se samim tim tamo radi mnogo bolje, ozbiljnije i sistematičnije nego ranije, na two way ugovorima se drži po 50-60 najinteresantnijih igrača, više je tkzv. affiliate igrača koji sa istom ekipom prođu letnju ligu i trening kamp, pa ako ih katuju pred početak sezone, oni opet završe u G-League filijali te ekipe - za šta em dobiju određeni bonus, em su prvi u redu da zabodu neki kratkoročni ugovor kada se toj NBA ekipi povrede igrači itd.

 

Znači igrači imaju sve više razloga da tamo ostanu, pa ih je i sve teže dovesti u Evropu, a i zahtevi su im sve veći (pre svega finansijski)... Zato bi za Zvezdu najinteresantniji trebali da budu oni koji su već sezonu-dve u Evropi, al' u nekim mid level italijanskim, francuskim, nemačkim, izraelskim klubovima. Jedini problem je što takvi potpisuju ugovore u ranoj fazi prelaznog roka, a mi tu fazu potrošimo na pokušaje da od Zvezde napravimo mini reprezentaciju Srbije. 

 

 

A vidi kosarkaski ja tebe podrzavam ali moras priznati da ima to nesto u domacim igracima i ostale filozofije Zvezde.Ja od ovih nasih 5 6 7 ABA liga u 2 3 bas nisam verovao u roster i Radonju.Pa na kraju sezone bude Kalis.

Pred pocetak ove najskorije sezone sam pricao da ce plejof sa partizanom biti kao plejof sa nekom EL ekipom, i to iz gornje polovine.Stojim iza toga i danas.Kosarkaski gledano,plus atmosfera i guranje obraefekta...Poenta je da ekipu koja je na bazi stranaca a dobija partizan u plejofu verovatno ne mozemo da sastavimo.

Ja sam se zezao ovde na forumu da je Lazarevic olupao Ledeja a istina nije daleko uopste,pa ti vidi koliko je to kosarkaski bilo za ocekivati.Uporedi neku nasumicnu partiju Dekija i Dobrica naspram nekog derbija ili meca za trofej...

On 6/22/2022 at 2:06 PM, berti said:

Komsije izgleda pregovaraju sa Lorencom. Usladili im se da ganjaju nase igrace. Mozda opet probaju sa Kalinom...

Ne bih bas verovao u ovo,zelimir retko radi sa bekovima bez suta,skoro nikad.Kako kaze "kad pleju idu ispod bloka to je neka druga kosarka".Mozda je uvideo da ima vec poene a treba malo to da se poveze ali tesko.

On 6/22/2022 at 2:22 PM, Predragdjape said:

Drago mi je zbog Kalinica. Dosao u Zvezdu, osvojio 3 trofeja i kao nagrada za to, poziv Barse. Gde ces lepse za jednog igraca... 

Nije ovo poziv,ovo je drugi poziv i Kalina je sada lider u pregovorima.Ovi godinama bacaju pare i ostase bez EL,gori im, dok se Kalina vraca za pregovore kao dokazana prva opcija i osvajac 3 trofeja u toj ulozi.

To da li se dokazao ostavljam pod pitanjem ali verovacu Pesicu koji kaze da je u svemu napredovao.

On 6/22/2022 at 4:41 PM, Kooineeperk said:

Kalinic je lud ako ne ode bilo gde ukoliko dobija 2x ili vise u odnosu na primanja u Zvezdi. 

 

Naravno, ovo "bilo gde" iskljucuje Partizan - tada bi bio lud ako ode tamo. 🙂  

 

Naravno, ja bih zeleo da on bude lud i ostane u KKCZ. 

Lud je sto je dosao.Kad sam cuo za potencijalni transfer proslog leta znao sam da postoji mogucnost jer je jedini on dovoljna budala da odbije Barsu i opet udje u blato ABA lige.

19 hours ago, Webad said:

Ma zasto Deju ne ozvanice? Plasim se da nam ne ode

Ma hoce Dejan ali nije bas ni on blesav da bude 6 puta slabiji od nekog ABA protivnika,pritom najavi pre neki dan da hoce iskorak u EL sa Zvezdom,kaze misli da je vreme.Pa se otprilike isto kao i sa Kalinom cekaju garancije da ce ambicije biti na nivou,menandzment kluba nam sigurno radi punom parom ovih dana.

 

 

Sto se tice Holinsa i PAO,trebalo bi da jesmo platezno blizu no onaj njihov ludi vlasnik najavljuje renesansu kluba,vidim hoce da plate obestecenje Bajernu za trinkija.Videcemo da li to ide bas tako u jednoj sezoni,a sto i ne bi kad je klub njegov.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...