Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

3 minutes ago, Guru said:

Waters je retko talentovan igrač, al' je lud ko struja - ne zna se da li mu je gora selekcija šuteva ili pasova, sećam se da je na jednoj G-League utakmici koju sam gledao imao nešto tipa 5/17 iz igre i 11 izgubljenih lopti. :lol_2: Al' da je kreativan - jeste, da može da zatrpa - može još kako, a ima i prebrze ruke u odbrani, pa je svako spuštanje lopte na parket u njegovoj blizini veoma rizično...

 

Al' on je baš sušta suprotnost od onoga što Radonjić traži na poziciji pleja - sajz, IQ, decision making, disciplinu u igri, kontrolu tempa... 

Ma jasno da ga Radonjić ne bi doveo, al momak je majstor košarkaške igre ... za mene je uživanje da ga gledam.

Trenutno je u Portoriku, igra se košarke. :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Šarac said:

Ja cekam da onaj koji je otvorio i zvanicno i zatvori biralista, prebroji glasove, pa onda da se da vreme za zalbe, pa posto niko nije dobio apsolutnu podrsku dva najbolja kandidata idu u drugi krug i demokraCki se i posteno izabere.
Ja se zahvaljujem znanim i neznanim glasacima, uspeh je u ovakvoj medijskoj blokadi  izboriti se za drugi krug, bez ulozenog dinara u kampanju i sa teskim optuzbama od strane jednog protivkandidata izbiti na celo, 

Zahtevam drugi krug da bude sve posteno i demokraCki.

Zbog demokratije sam glasao za tebe, jer sam video da imas najvise glasova pa ko veli gde svi turci tu i mali mujo, a inace bih glasao za Lakija koji se pokazao kao izuzetan domacin ovde 😊

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Guru said:

Al' on je baš sušta suprotnost od onoga što Radonjić traži na poziciji pleja - sajz, IQ, decision making, disciplinu u igri, kontrolu tempa... 

E da, šta ako u ponudi ne bude imao takvog igrača, a cenim da ih neće biti ... neki kompromis mora da se napravi.

Šta misliš da li bi Shabbaz Naiper prošao kod Radonje, ako je zdrav i dostupan ... da te malo zatrpam pitanjima. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kankkunen said:

E da, šta ako u ponudi ne bude imao takvog igrača, a cenim da ih neće biti ... neki kompromis mora da se napravi.

Šta misliš da li bi Shabbaz Naiper prošao kod Radonje, ako je zdrav i dostupan ... da te malo zatrpam pitanjima. :classic_smile:

Sabaz je ozbiljan igrac,tesko da bi DR odbio😄.Dolazak u Zvezdu bi morao da bude na neku prevaru poput onog sa Pengosom sto nam je zamalo proslo.Znaci jedino ako su ga klubovi doslovno zaboravili a mi imamo da ponudimo rekordan ugovor za nase uslove.Tako nesto da nam se sklopi.Dakle miks zatvorenih svih vrata u NBA,da su ga u Evropi zaboravili da je tu okolo,da im je rizican jer izlazi iz povrede i jer nije dokazan u EL...

To mogu da pojure ovi prekoputa moozda, sigurno im je maks ponuda veca.Doduse ne vidim zasto bi se ispunili neki/vecina uslova kojibsu gore navedeni.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Guru said:

Waters je retko talentovan igrač, al' je lud ko struja - ne zna se da li mu je gora selekcija šuteva ili pasova, sećam se da je na jednoj G-League utakmici koju sam gledao imao nešto tipa 5/17 iz igre i 11 izgubljenih lopti. :lol_2: Al' da je kreativan - jeste, da može da zatrpa - može još kako, a ima i prebrze ruke u odbrani, pa je svako spuštanje lopte na parket u njegovoj blizini veoma rizično...

 

Al' on je baš sušta suprotnost od onoga što Radonjić traži na poziciji pleja - sajz, IQ, decision making, disciplinu u igri, kontrolu tempa... 

 

Btw, ja u ovakvim situacijama dobijem utisak da Radonja nekad premalo veruje u sebe kao trenera.

 

Po mom mišljenjju, on bi više morao da veruje u svoj ability (i svog stručnog štaba) da nekom ekstra talentu ispegla te neke nedostatke, a highlightuje njegove kvalitete. Ustvari, takav način razmišljanja kod dovođenja igrača je skoro must kad se ti takmičiš sa ekipama koje redom imaju više(struko) finansija od tebe.

 

Pa to bi trebala da bude i jedna od večih prednosti te famozne domače krvokolenaške osnove i građenja hemije. Da bi se neka luda glava u takvoj sredini malo dozvala pameti i odigrala sezonu života. Pa dal je slučajnost da su Quincy Miller, Maik Zirbes, pa možda i Marcus Williams kod nas odigrali najbolje sezone u životu. Po mom mišljenju, to nikako nemože biti slučajnost, nego je to plod te hemije unutar tima, kvalitetnog rada, zdrave sredine, dobrih odnosa stručnog štaba prema igračima i pronalaženje pravih uloga za te igrače, gde im se sakrila poneka mana a dopustilo da rade onno što rade najbolje.

 

Ok, nemožeš ti da promeniš nekoga iz korena. Ali ako je to negde na granici a igrač ima radnu etiku i volju za napredovanjem, onda bi trebalo da se rizikuje i ganja taj upside kod nekolicine pojačanja. Rekao bi da je to jedna od ključnih stvari u pokušaju da se napravi taj famozni iskorak u EL.

 

Btw, ovo sve nije bilo mišljeno za Watersa. Verujem da je on stvarno predaleko od toga šta Radonjić želi od igrača na toj poziciji. Nego pričam onako generalno kad je tema dovođenje pojačanja.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Nema sanse. Pao nema ni blizu plateznu moc kao za vreme robije.

3 puta bi bilo milion po sezoni, igrac tipa Holinsa ne spada u tu kategoriju.

 

 

Pao je što se plata tiče u donjem domu, skupa s nama. 

Tako da svakako možemo da ga zadržimo platežno ako je to želja kluba, odnosno, ako on baš ne želi da ode.

Link to comment
Share on other sites

Ako selektiramo igrace iskljucivo iz EL, onda nikad nista necemo uraditi. Ekipe poput Barse, Reala, Efesa kupuju sve sto valja i nama ostaju slabiji igraci sa kojima ne mozes nista bitno da uradis u EL. Sad nasi igraci imaju daleko vise iskustva nego pre, pa ako ubodemo nekog ludaka iz NBA/G lige poput Kvinsija, Lorenca imamo daleko vece sanse za F8 ili nesto vise nego ako uzmemo nekog za kojeg znamo da je solidan i nista vise od toga.

 

Mora da se rizikuje malo. Mi smo uvek pogodili pojacanja iz Amerike...Djenka, Kvinsi, Lorenco.

 

Ne znam zasto smo prestali to da radimo, svake godine jednog stranca da zadrzimo, 1 da biramo iz EL, i dva uvek na rizik iz NBA/G lige. 4 stranaca su dovoljna za EL i ovako bi trebali stalno da selektiramo, moje misljenje. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Snjofko said:

Pa nije toliko do nas nego oni sve vise ostaju u G ligi. Ili Kina...

Nije više Kina toliko aktuelna, sad su Koreja, Japan popularni, i što je zanimljivo ostaju više sezona ...

ima ih dovoljno i u Evropi po manjim klubovima, samo treba ispratiti. Armani nema problem da dovede takve igrače,

prošle sezone Grent, Hol sad Naz Long ... mora ozbiljno da se radi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Nije više Kina toliko aktuelna, sad su Koreja, Japan popularni, i što je zanimljivo ostaju više sezona ...

ima ih dovoljno i u Evropi po manjim klubovima, samo treba ispratiti. Armani nema problem da dovede takve igrače,

prošle sezone Grent, Hol sad Naz Long ... mora ozbiljno da se radi.

Znam nego me mrzelo da pisem. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Micko81 said:

Ja da mogu doveo bih Jarien Grant iz Olimpije.Školovan igrač i fizički dobar...Šta mislite o tome?

 

 

Slab sut ima, ionako smo se mucili cele sezone. Onda bi nam trebao bek poput Matt Thomasa. Jeftino resenje je Thad McFadden, ume da pogadja 5 trojki bez problema. Ali Radonja ne voli divljake.

 

Svakako nama treba plej sa 10 ppg a Grant to nije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, grati said:

Slab sut ima, ionako smo se mucili cele sezone. Onda bi nam trebao bek poput Matt Thomasa. Jeftino resenje je Thad McFadden, ume da pogadja 5 trojki bez problema. Ali Radonja ne voli divljake.

 

Svakako nama treba plej sa 10 ppg a Grant to nije

Momak odigrao vrhunski u plej-ofu, možemo samo da ga sanjamo ...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Momak odigrao vrhunski u plej-ofu, možemo samo da ga sanjamo ...

On jedino protiv Virtusa i igra dobro, ako cemo realno. Ni ne treba nam, cele sezone greska za greskom. U EL ima 2.8 ppg i sut za tri 18%

Edited by grati
*
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...