Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Očekivati od Dalibora Ilica neki veliki doprinos u EL Zvezdi je ono baš veliki optimizam, da tako kažem.

 

Ako dolazi da čeka svoju šansu, onda ok. Solidne fizikalije za mrtvog belca, ali šut i bbiq krajnje upitni.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

 

Ilić je PF koji je ove godine imao minute i na petici. Ne znam da li sam ga ikad vidio na trojci, niti vidim neke njegove segmente koje bi mogli da iskoristimo u te svrhe.

 

Iskreno bih volio da dođe, odličan je igrač. Sigurno je MIP ove sezone.. a ima još prostora za napredak.

 

Kalinić, Dobrić, Lazarević 

PF, Ilić, Davidovac

C, Luka

 

C - Tarcevski/Matejunas tip, Petrušev mi je premekana centarska postava sa Lukom.

 

PF - Ne bi me čudilo da se dovede u hodu. Prvo da se vidi koliko možemo sa trenutnim rosterom, pa onda doselekcija.

Ilic moze da se malo forsira kao nekad Veseli na trojci. Ne volim ga jos na poziciji cetiri jer kod Deja tu moras imati ledjnu igru. Sad kakve su mu noge, ako moze da cuva nize onda je to top.

 

Mada jeste igrao 4/5 u Igokei koliko sam video. 

 

Tarcevski i Matejunas nisu previse slicni...Meni se Tacevski ne svidja iskreno dok Matejunas da,li sad je vec premator ili bar tako deluje, ne znm koliko ima godina.. Taj centarski tandem Valensije mi je za sad jedino zanimljiv a verovatno i dostupan.

 

Nadam se vecem prostoru sa Tobijem i nekim plejom koji moze probiti to kad dobije prostor, Vanilica mi nije tip igraca da nas vodi u top8..taj par Vanilica i Ivanovic mi se ne svidja jer su to soft pa je Markovic dosao kao osigurac koji se na kraju ispostavilo kao dobro resenje. Mda sumnjam da ce lik da vezba celo leto..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, bosMan_jr said:

Молим вас да пребаците овај пост на праву тему да јесте У Армани, где це

Sem Baldwina i mozda Bjelice zbog cinjenice da je igrao tj. igra finale NBA su manje realne opcije. Mada Beli je hteo i ove sezone da dodje da igra dok ne pocne NBA, tako da je tu sve moguce.

 

Za Gudurica, je vec pisano i objavljeno da je bilo kontakta.

 

Sa Nedovicem je bilo reci o povrtku jos pre dve godine. Zna da menja ritam, sto nama falilo ove godine, popravio malo odbaranu.

 

Ilic mislim da je nas svakako, kao neki zalog za budcnost. Nesto kao sto je bio Lazarevic ove godine.

 

Noko je verovatno bio i ostao zelja Radodjica na centru. Plus se i njemu verovatno vraca u EL, samo ako ga ne ukrade neko drugi. 

Petusev iskljcivo, ako Kuzmic ode. Jeste da nije igrao u Efesu, ali mlad plus domaci igrac, ako uspe da se dokaze moze i kao drugi centar, a Mitovic da krpi svoju poziciju 4 sa Dedom i Ilicem u slucaju ne dolaska profesora...

 

Tako da ovo nije toliko bas nerealno kao sto na prvi pogled deluje, samo ako zelimo da se otvorimo malo i da iskoracimo u EL. Jos ako i Partizan dobije pozivnicu mislim da bi to bilo dobro po nas, jer bi onda dobili veci novac za budzet i oni i mi. Tenzije bi se smirile sa obe strane, jedino sto bi ABA liga izgubila na znacaju...

Edited by Dzonii
Link to comment
Share on other sites

Jedino se slazem za Ilica i Petruseva jer sam stava da treba da pokupimo sve sto je domace i mlado, jednostavno nemamo luksuz da Idemo u buducnost bez domacih igraca, koji su srce ekipe.

Naravno da za visok plasman u EL je potrebno 2-3 ekstra kvalitetna stranca, ali Baldwina ce tesko da zadrzi i Baskonia, suvisno je pominjati ga.

Bjelici verujem da nismo u planovima.

Noko se raspao i kad vec nije dosao prosle godine, ne mora ni sad.

Nedovic i Guduric sasvim sigurno nece doci zajedno, ako dodje jedan od njih to bi bilo sjajno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mda sumnjam da ce lik da vezba celo leto..

 

Hoće sigurno, ali mahanje konobaru za novu turu. 😄

 

Budimo realni, koji motiv ima Pefi, a posebno nakon ove serije da sa 35 dina provodi jos jedno leto u nindza režimu...bukvalno 99/100 ljudi bi na njegovom mestu ladili (zasluženo) jaja 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ilic moze da se malo forsira kao nekad Veseli na trojci. Ne volim ga jos na poziciji cetiri jer kod Deja tu moras imati ledjnu igru. ..

 

sad gledam, lik dalibor ima čitavih 16.7% za tri, 1.6 pokušaja po tekmi. 

to je i za PFa očajno a za SFa nedopustivo.

 

što se deje i leđne tehnike na PF tiče, davidovac je onako okejiš, kalina dobar ali nisu neki majstori igre leđima.

uostalom, u današnjoj košarci je obaveza imati relevantan šut za 3 na svim pozicijama osim centra, dok je leđna tehnika luksuz a obaveza eventualno za centre

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

sad gledam, lik dalibor ima čitavih 16.7% za tri, 1.6 pokušaja po tekmi. 

to je i za PFa očajno a za SFa nedopustivo.

 

što se deje i leđne tehnike na PF tiče, davidovac je onako okejiš, kalina dobar ali nisu neki majstori igre leđima.

uostalom, u današnjoj košarci je obaveza imati relevantan šut za 3 na svim pozicijama osim centra, dok je leđna tehnika luksuz a obaveza eventualno za centre

 

10 hours ago, Шеф стручног штаба said:

Брате, гледаш статистику из 20/21 сезоне... Ове сезоне Далибор Илић је на 13 поена по утакмици, индекс 18, уз проценат за 3 од 34%.

 

Link to comment
Share on other sites

Vesely je za Evropu fizički freak of nature, prebrze noge ima za tu visinu. Ilić ipak nije baš takav nivo atlete. Svakako bih ga uzeo ako je dostupan ali bez prevelikih očekivanja u prvoj sezoni osim da bude defanzivno konkurentan i deo nešto mlađe "domaće osnove", takođe je igrač koji ima mogućnost napredovanja. Sa druge strane, ako hoćemo iskorak u EL pozicija PF koja bi glasila Davidovac - Ilić je prilična beda. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Upalim prvi youtube video da vidim tog laid-back momka, kad ono šora... 😄 Mada, jeste bio cheap shot na kojeg je bilo potrebno odgovoriti. Inače, izgleda jako dobro, ali swingmen. Ako čega imamo za izvoz, to su swingmeni 

 

Ne čitaju i ne češljaju svi forumaši postove kao ti, pa tako budalešem za svoj užitak 😁

 

Mitch je pravi, pravcati PF. Voli da igra unutra, ima fin šut lijevom ručicom na šta sam ja posebno slab. Fizikalije fantastične, otresao bi i Luku&Kuzmića zajedno, dobre lateralne kretnje, dobar na preuzimanju, prisutan na skoku, voli da povuče kontru, napadne licem sporije igrače. Bukvalno kao nacrtan za nas.

 

IQ nije baš najsjajniji, ne bi se nadavao asistencija, čak šta više imao bi dosta TO dok se ne navikne na sistem i EL odbranu. Malo carini nepotrebno loptu, zaustavlja flow napada.. ali sve bi se to dalo usavršiti jer je izvanredan igrač.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vesely je za Evropu fizički freak of nature, prebrze noge ima za tu visinu. Ilić ipak nije baš takav nivo atlete. Svakako bih ga uzeo ako je dostupan ali bez prevelikih očekivanja u prvoj sezoni osim da bude defanzivno konkurentan i deo nešto mlađe "domaće osnove", takođe je igrač koji ima mogućnost napredovanja. Sa druge strane, ako hoćemo iskorak u EL pozicija PF koja bi glasila Davidovac - Ilić je prilična beda. 

bio bi tu i kalina, no ipak i to je vec apsolovirano..

 

On 6/7/2022 at 1:56 PM, n4l1m said:

sa jedne strane da, a sa druge jasni pokazatelj da nista od borbe za top8 i to 5 meseci pre pocetka el i da ce opet biti main target odbrana kalemgdana u junu..

 

 

1 minute ago, Predragdjape said:

1. Baldwin, Ivanovic

1/2. Nedovic(Guduric)

2. Hollins, Lazic

3. Dobric, Lazarevic

3/4. Kalinic

4. PF, Davidovac, Ilic. 

5. C, Mitrovic, Petrusev.

Koliko je ovo realno?

missis da uz ilica i petruseva dodje jos po jedna pf i c?

sanse su manje od 0%, pa ti racunaj..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, n4l1m said:

Missis da uz ilica i petruseva dodje jos po jedna pf i c?

sanse su manje od 0%, pa ti racunaj..:default_coffee:

Naravno da mislim. Pa zasto ne bi? Cak mislim da ce doci onaj iz Armanija sto se spominje, koji je bio dogovoren prosle sezone. Mozda dovedemo igraca koji moze 4 i 5 podjednako da igra... A mozda se Kalinic prebaci na 4 sa Davidovcem i Ilicem ako dodje, pa pojurimo igraca na 2 ili 3 u zavisnosti gde Dobrica vide u iducoj sezoni..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Predragdjape said:

Naravno da mislim. Pa zasto ne bi? Cak mislim da ce doci onaj iz Armanija sto se spominje, koji je bio dogovoren prosle sezone. Mozda dovedemo igraca koji moze 4 i 5 podjednako da igra... A mozda se Kalinic prebaci na 4 sa Davidovcem i Ilicem ako dodje, pa pojurimo igraca na 2 ili 3 u zavisnosti gde Dobrica vide u iducoj sezoni..

pa to je i receno, dolazi ili tarzevski ili petrusev, dakle samo jedan ne obojica..

a ilic bi dosao umesto vajta..

vi zaboravljati da mi nismo doveli visokog u situaciji gde ti je jedina startna cetvroka bila povredjana na 4 meseca, a na 5 smo imali kuza i luka, i zirbesa koji je trebao da krpi, pa posle prve utakmice takodje postao out na 2 meseca a kasnije se ispostavilo i do kraja sezone..

Link to comment
Share on other sites

Aj da i ja probam 

 

PG: Wolters/novi igrac, Ivanovic 

PG/SG: Nedovic

SG: Guduric

SG/SF: Hollins, Dobric, Lazic

SF/PF: Kalinic, Davidovac, Lazarevic

PF: John Brown, Dalibor Ilic

😄 Hassan Martin, Mitrovic, Petrusev

 

Tim od spremi Vucko 10 miliona evra, ali i mi ciganji mozemo valjda da mastamo nekad 😁

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Babaduka said:

Da, nakaradna mehanika, i neće moći na EL nivou da bude pa ni pristojan suter

 

Da je mehanika slaba i da bi to trebalo menjati, ako želi doči do nekih ozbiljnih procenata u budučnosti, to stoji.

 

Ali što se tiče EL, on če biti procentualno otprilike isti šuter kao u ABA. Lik šutira otvorene spot up trice. Trojka je oddaljena isto, i koš je istih dimenzija. Ne menja se tu ništa.

Link to comment
Share on other sites

Nije dobro ako je ovo rastanak sa Voltersom, a deluje da jeste. 
iz prostog razloga sto 3 plejmejkera kao ove sezone nije objektivno imati - skupo je i skracuje nam mogucnosti na drugim pozicijama.

Najbolje sto bi se moglo izvuci iz ove situacije je kvalitetan startni plej + dzoni + kombo bek, ali i to je skupo za nas.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...