Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Unutrašnji utisak nije crveno slovo, zato sam i zamolio forumaše koji imaju razloge da se vesele dovođenju Napiera da ih navedu, pa da sagledam tu argumentaciju jer, na osnovu uzorka koji sam odgledao na utakmicama, nisam od onih koji bi pali u nesvest zbog njegovog potpisa.

 

Ali, da budem iskren, to što sam ja video gedajući NBA ne mora apsolutno ništa da znači... Primer za to je Kvinsi Miler, koji je imao manju ulogu u NBA od Napiera, pa je kod nas odigrao brutalnu sezonu... I zatim opet nestao.

 

Zato ne treba ići ni u drugu krajnost. Naprotiv, možda bi nam baš bekovski par Napier-Nedović naježio svaku dlaku na telu.

 

I, da se ne lažemo, bilo je sezona kad smo samo mogli da maštamo o takvim igračima... A sad ih prati neobjašnjivi oblak podozrenja.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Vidim da većina ljudi piše da je Napier bio najbolji u Zenitu i da je razbijao. Đe je bio najbolji? Koje su to utakmice? U kom takmičenju? Pitam vas ovo zato što se sjećam da se lik povrijedio na samom početku sezone.

Da je odigrao celu sezonu pitanje je da li bismo mogli da ga dovedemo.

 

Ako dodje, svakako ce biti vrhunsko pojacanje.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga gledao na dve utakmice.Jedna protiv uniksa, a druga protiv cska. Valkda bio suoer kup vtb ne znam. Brz agresivan i ima onu stvar. Pogadjao neke bolesne step bekove... Delio lucidne lopte. Meni se jako svidja

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ево најскорије нешто од њега, играо је сјајно а видело се да су му мало тешке ноге још увек. Ако се лепо спреми, биће феноменалан, а свакако је највеће име икад код нас. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@БогиVolim da procitam kvalitetan tekst sto tvoj svakako jeste,moje misljenje je da ce Martin procvetati u nasem dresu ukoliko dodju odredjena pojacanja,na prvom mestu Shabazz koji ima osecaj da udeli loptu,slag na tortu ovoj ekipi bi stvarno bilo dovesti neku cetvorku sa atleticizmom ali i sutom(citaj Derrick Wiliams)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Боги said:

Pre svega, nekako (ne)zvanični pozdrav svima ovde. Čitamo se redovno, samo što sam ciljano utanjio sa pisanjem. Želim da izrazim i žaljenje jer neke stare ekipe sa stare devedesetdvojke nema, a neki se sporadično javljaju. 
 

Ono što sam hteo jeste da ostavim par svojih zapažanja, prognoza pa da se ne kraju tamo negde maja meseca presaberem i vratim na ovo, svakako će biti jako zanimljivo. Počeo bih od onoga što je svakako obeležilo kraj prošle i početak sada već nove sezone, a to je odlazak Radonjića. Javljaju mi se i sada ljudi, i privatno kada god se dotaknemo toga, pa pitaju šta i kako, zašto, kako i otkud sada sve ovo. Ne znam, niti ću verovatno ikada saznati, a kako vreme prolazi sve više mislim da i ne želim. Ova obnovljena romansa u drugom mandatu je bila potrebna sa sve tri strane, i nama kao klubu posle fijaska sa SO, Čoviću, kao i Radonjiću koji na taj način nije gubio kontinuitet već je nastavio u dobro poznatom okruženju i EL koja je njegovo sada već prirodno okruženje. Ono što je zanimljivo jeste da je sve trebalo da se desi pola godine ranije, tačnije na leto kada je sve bilo dogovoreno sa dve strane, ali se tada pojavila opcija sa SO koji je do tad bio tiha patnja Čovića koji to čak i javno nije hteo kriti, pa je odluka bila da se krene u sezonu sa Obradovićem.  Elem, ono što bih hteo reći i poentirati da ne idem u digresiju, jeste da ma koliko sve izgledalo logično nisam smeo biti stopostotni optimista po pitanju uspeha, a naročito ne početkom leta i dolaskom Željka i svim daljim propratnim dešavanjima. Jednostavno iskustvo me je učilo na našem slučaju da ‘podgrejana supa’ nikada nije dobra. Na svu sreću, sve je na kraju ispalo sjajno, mnogo bolje nego što sam i mislio te drugi mandat Dejan završava sa 6 trofeja. Za mene lično ovaj odlazak je bio šok, naročito jer je sve ukazivalo da priča ide u drugom smeru, da pravimo iskorak u igračkom kadru (nešto nalik ovome što sada radimo), desilo se to što se desilo. Moje je mišljenje, dakle ne informacije da Dejanu jednostavno bilo malo preko glave svih dešavanja na ovim prostorima, te je odlučio da izazov potraži novi izazov. Pouzdano znam koliko je bio kao krpa isceđen posle finala, a to je bio slučaj i sa igračima, naročito domaćim što se i dalo za videti što golim okom, što po izjavama (Mitrović i Kalinić pre svih, gde je ovom poslednjem upravo to bio jedan od razloga da se opredeli da nas i napusti). Sada, neko će reći da ali otišao je u Grčku da mu teče med i mleko gde je možda veći haos nego ovde. Jeste, sve to stoji, ali i sam Dejan je jako specifična™ osoba i neretko ga je jako teško razumeti i kad priča, a kamoli mu ući u glavu. Zvezda troši, ovaj region je totalno nezdrav, cela atmosfera je jako naelektrisana, a verovatno se i njemu samom otvorila lepa prilika i u dogovoru sa Miškom se odlučio za nešto novo. Srećno mu bilo.

 

Što se Vlade tiče, paralela sa Alimpijevićem nije nikako na mestu pre svega jer jedan iza sebe ima 10 sezona ABA lige iza sebe od čega 5 kao glavni trener. Dušan je bio dokazan u KLS, napravio fin iskorak u ABA i posle samo jedne sezone gurnut u vatru. Prerano. Stoga, paralela bi bila Stefanović da smo ga postavili, ne Vlada. Pritom, Vlada je neko ko je bio u stručnom štabu seniorske reprezentacije sa dosta ovih igrača koje će sada trenirati (čisto radi priče oko autoritetu), u Americi već par leta u stručnim štabovima NBA ekipa. Dakle, rezon da se da šansa itekako postoji. Da je moglo, možda i samo možda moralo bolje, verovatno. Najveća nepoznanica mi je taj pritisak i faktor Željka Obradovića, i to ne kao trenera, već institutucije koju predstavlja i sve što nosi sa sobom, kako će to Vlada izneti. Ono u šta sam siguran, da će svakom izaći na crtu i pobiti se muški, pa da vidimo. Vredan je, predan svom poslu, jako studiozan i živi košarku, to mogu da garantujem. Sve ostalo, može i ovako i onako. U meni će sledeće sezone imati najvećeg mogućeg kritičara i navijača jer znam ko je i šta je.

 

Što se tiče tima, baš se radujem. Ako se ostvare sve stvari koje se planiraju, da ne baksuziramo sada, onako u teoriji i poimence biće ovo u top 2 ili 3 sastava u Čovićevoj eri, siguran sam. Meni se lično sviđa u kom pravcu idemo, naročito jer sam se uželeo malo ovakve kompozicije tima jer svi znamo koliko ne bi bila moguća da je Dejan ostao. Za Nemanju sam na dupe pao kad sam čuo, sentimentalno sam vezan za tog dečka, jedan od mojih omiljenih igrača. Šabaz mi je i dalje ono, neverica ali možda se opasuljim tamo negde do avgusta kad ga vidim sa šalom na aerodromu. I tako, da ne idem poimence sad, stvarno mi se sviđa kako je zamišljeno da izgledamo, a videćemo kako će to u praksi izgledati. Spoljna linija nam je jeziva, ali jeziva, durasel baterije. Biće momenata sigurno da primamo po 100, ali ćemo bogami i zatrpavati mnoge.

 

Sve u svemu, baš se radujem novoj sezoni i jedva čekam derbije u EL, to mi je ono, baš next level. 
 

Manje tenzija, više razumevanja i na kraju krajeva svi smo ovde zbog jedne jedine. Do nekog sledećeg puta, pozdrav.

Pisi cesce brale, nedostajao si nam 🙂

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Neki utisak posle 20+ strana je da većina forumaša priželjkuje Luku kao trećeg centra posle onakve sezone. Ja ne, zadovoljan sam Nikolićem ako nije patka.

 

Pozicija 4 mi je nekako najveći problem, konkretno Vajt. Njega sam doživljavao kao haslera, defense first igrača, fajtera. On ništa od toga nije pokazao, a to su karakterne osobine koje nemaju veze sa formom. Tu je osim Vajta Ilić što mi je super i Despot/ Holand koji mogu da pokriju te pozicije. Dakle ima dovoljno igrača, ali prva opcija ili ima loš šut ( Ilić) ili je rupa u odbrani.

Na tri smo pokriveni ima tu svega

Na dva Nedović i neki defanzivno orijentisan bek, nemam ništa protiv opcije da se tu rizikuje sa mačkom u džaku u vidu ovog Brauna jer prostora za rizik ima pošto Nedovića može da menja i Holand i Dobrić i možemo da igramo sa dva pleja ( Pefi + Šabaz)

Na 1 smo dolaskom Šabaza ko crna zemlja jaki. Po meni bolji igrač od Pengosa nad kojim većina balavi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja razne forume pratim od tipa 2012 godine a ovaj konkretno jedno 2 godine i mozda malo jace. I za toliko vremena, ja nisam video da je grupa ljudi ovoliko pobenavila. Ovo sto sw desava ovih 2-3 meseca je cirkus koji dostize svoj vrhunac i kulminaciju sada. 

I jedva cekam  da pocne sezona jer ima naznaka da ce postati samo jos ludje. 

Hvala Bogiju i ostalim ljudima na kvalitetnim postovima al hvala i nama ostalima jer ovo lici na forum psihijatrije. 

I jako mi je drago zbog toga, jedan je zivot, treba sto cesce ostajati u neverici! 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da mislim o Shabazzu. Pre svega me muci to sto je bek suter zarobljen u telu pleja.

Super vest kosarkas. Ako dodje bice jedan od najzajebanijih napadaca koji su ikada igrali kod nas. Ima u rukavu gomilu trikova kojima moze da savlada protivnika, ima ozbiljno NBA iskustvo. U isto vreme je totalni non-factor u odbrani, sicusan je. Nije prirodni plej, nije covek koji ce znati, a ni zeleti, da razigra ekipu. Deluje kao uzasan fit sa Nedovicem i kao poslednji znak pitanja ide ta misteriozna povreda zbog koje je odigrao samo 2 tekme prosle sezone. Konstantno su mu pomerali povratak na teren 2 po 2 nedelje, da na kraju ne bi ni zaigrao do pocetka rata. 

Iskreno, Henry bi legao ovoj ekipi kao dupe na nosu, ovo sada ide u pravcu neke Makabizacije. Igracemo brzo, prilicno divlje. Tranzicija bi trebalo da nam bude paklena, u pozicionom napadu ocekujem gomilu izolacije uz poneki pik Nedovic/Shabazz sa Hasanom. Nista preterano raznovrsno. Deluje da ce Vladi glavni zadatak biti da stvori hemiju izmedju igraca i da zadovolji potrebu za loptom kod svih njih. Bice nekih jakih skalpova kad nam se otvori sigurno, ali nisam ubedjen da je ovo pravac kojim bi ekipa nasih finasijskih mogucnosti trebalo da ide. (Ok inner Kuzmanovicu idi sad na spavanje)

Svejedno, bice zanimljivo videti kako ce se kompletirati preostali delovi slagalice, pa da sacekamo sezonu. Sledi nesto potpuno novo za sve nas, a ja cu svakako da uzivam u voznji, pa dok se ne slupamo. Valjda odvozamo par jakih krugova makar.

Edited by threepwood
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja baš nijesam neki fan Henrya. Smatram da se nekad žestoko precenjuje. Gledao sam nekoliko puta njegove napadačke raspade kojih bi se i Calathes postidio. Limitiran napadač blago rečeno. Bolje pucati na Napeira. Jeste sićušan, ali dokazano je da to nije nikakav ograničavajući faktor. Napier ima vrhunsku tehniku, sa svojim karakterističnim, ubitačnim promjenama može uvijek da iskreira šut. Nije baš toliko eksplozivan kao Larkin, ali može da te ostavi u prašini ako ne paziš. Ako odbrana bude toliko loša, onda treba Nedovića ubacati sa klupe i malo razdvojiti minute njemu i Napieru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

treba Nedovića ubacati sa klupe

 

Uf, ovo bi tek bio zajeban zadatak za Vladu da ishendluje, a to i dalje ne menja stavku da ce nam faliti kreacije.

 

Slazem se za Henry-a da je umeo da zatrokira u Feneru, nije se ni najbolje snasao, ali je imao brutalnu sezonu u Baskoniji

Link to comment
Share on other sites

@Decembarski eh nemoj tako, čuj pod znakom pitanja, a to mi suština self-quota 😁

 

Nnoko = Hasan

Petrušev = Luka (na poziciji mlohavog igrača)

 

Samo Kalina kvari koncepciju..

 

Ne ozbiljno, ako dođe D.Williams ovo je ekipa kakvu je forum priželjkivao decenijama. Ako to coach V ishendluje, biće vatrometa na sve strane.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako i dođu svi ovi nabrojani trebaće nam neko ko to moze da uklopi u ozbiljan tim. Formirqnje i uigravanje tima je ozbiljan posao koji nisu uspeli da odrade ni mnogo iskuaniji treneri a ovaj naš nesrećnik nemq ni 5% šanse da uspe. No eto barem ovi što igraju kladionicu imaće sigurice na igru koš više

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

Pa na 3 i 4 imamo Holanda, Lazarevića, Lazića, Vajta, Ilića i Dobrića kao swingman-a, stvarno ne vidim prostor za još jednog igrača koji pokriva te pozicije. Više bi smisla imalo šilbovati Vajta i dovesti startnu četvorku, ili da nismo uopšte dovodili Holanda, al' dobro ipak je natrpao Partizan, crnac je, ima dredove, režao je u kameru kao DMX i vikao da su pitbulovi (najgora defanzivna ekipa Evrokupa).

 

mislio sam da white ne ostaje

a i ne znam sto toliko hejtujes holanda, meni je na prvu loptu to dobar potpis, solidno komplementaran sa nedovicem

Link to comment
Share on other sites

Nesrecnik? Zasto je nesrecnik covek?

 

Gde god je radio, radio je odlicno. Pritisak postoji, ali kako cemo izgraditi nove trenere, po cemu je ova zemlja bila priznata, ako im ne damo sansu? Posle Radonjica nastala je velika rupa, vrlo malo opcija realnih u tim trenucima, nevezano za laganje Covica o Pablu Lasu, on svejedno ne bi dosao i da smo ga zvali. Takvi treneri imaju velike prohteve, i to zasluzeno. Laso je medju 5 najcenjenijih trenera Evrope.

 

Neko nezadovoljstvo nikako ne treba biti zbog znanja i radne etike Vlade Jovanovica, nikako. Problem moze biti neiskustvo igranja pod pritiskom moranja. Ali videcemo, niko se nije ocelicio u FMP-u ili Megi. Kad tad moras dobiti sansu u Zvezdi ili Partizanu, tu se dokazujes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...