Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

16 minutes ago, uini said:

 

ako ode, dobićemo obeštećenje + prostor od njegove plate, pa ti vidi.

puntera bi možda neko i tražio, leday za te pare, važi što nekoga interesuje

 

kalinić je top 3 krilo u evropi.

Pa aj da vidimo da l ce Komsije tako da gledaju il ce na Pantera i Ledeja da dovedy jos igraca il ce da prave prostor od njihovih plata

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ali kakav momenat da klub pusti sezonske u prodaju [emoji23] mozda znaju nesto sto mi ne znamo

Znaju da je bolje da sledeće nedelje uzmu tih 1K pretplatnih koje idu po difoltu i onda će kada ode Radonja nekako do septembra namaći i tih 500-600 komada.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, sad kad su otisli Hollins i Vanilica, znamo sigurno da Kalina ostaje. Bas ce sad u ovom trenutku da ostavi drugare na cedilu kad je situacija jos gora nego prosle sezone. Samo da prekoputasi sto brze ozvanice neku bombu, da Kalini daju jos vise tog inata i sigurno je nas. 

 

Sto se tice Bjelice, Nedovica, Gudure a mozda i Tea, ako sad ne prepoznaju trenutak da dodju kuci, ne treba nikad ni da dolaze.

 

Sve ih ceka kad se vrate, sve sto sanjaju i pamte, samo nek dodju kuci

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Makabi pravi vrhunsku ekipu i pritom dovode mahom dobre defanzivce, da ne kazem i dobre two way igrace da ne kazem odlicne.

 

Ukoliko potpisu i Lorenca i Hiliarda kao sto se pise, zatim Holins, Bonzie Colson o kom sam pisao sjajan igrac "ispod radara", Pojtres, Rejnolds...

 

Ovo je sve samo nije skup divljaka i prave odlicnu ekipu na obe strane terena.

Prave oni svake godine odlicne ekipe. I na kraju isto zavrse.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim nije mogao bolje i moralo je nesto da se uradi. Da li hocemo iskorak? Izmedju Holinsa i Dobrica, ostao je Dobric koji sada moze na svoju poziciju, a sada treba dovesti nekoga na 2 ko moze da da kos, a ume i sa loptom. Vanilica vec u finisu sezone nije bio tu, a ako je Makabi hteo Holinsa mi nismo imali sta tu da trazimo, a i vecina klubova u Euroligi bi bila u istoj situaciji.

Ako ostane Kalinic, treba dovesti sto boljeg pleja i centra.

Radonjic ostaje 100 posto i bice to opet njegov karakteristican tim.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa aj da vidimo da l ce Komsije tako da gledaju il ce na Pantera i Ledeja da dovedy jos igraca il ce da prave prostor od njihovih plata

 

ako pustimo kalinića, to neće biti zato što nam je neophodno obeštećenje, već zato što ne možemo da se približimo onome što barca nudi pa se ne isplati držati nezadovoljnog igrača, već za tu lovu uzmeš dva vrlo dobra.

 

opet kažem, puntera bi možda neko i tražio, mada on za razliku od kaline po meni nije sam vrh na svojoj poziciji, ima takvih.

za ledaya nema šanse da plati neko obeštećenje a verovatno ni ugovor koji ima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Redstar0356 said:

Sto se tice Bjelice, Nedovica, Gudure a mozda i Tea, ako sad ne prepoznaju trenutak da dodju kuci, ne treba nikad ni da dolaze.

 

šta misliš, koliko može da košta kada kalina, bjelica, nedović, gudura i teo spuste svoju cenu za velikodušnih 30%?

(mislim, 30% je teško preterivanje ali čisto radi mentalne gimnastike)

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Po kuloarima se nešto slično i šapuće, samo ne u ovom šaljivom fazonu. Više...ako ga ne možeš pobediti, kupi ga. 

 

nema šanse da davidovac pređe u partizan. takođe mislim da postoji tržište i za njega i za dobrića, iako mi ovde stalno pišemo kako oni mogu samo u zvezdi da igraju evropu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

ako pustimo kalinića, to neće biti zato što nam je neophodno obeštećenje, već zato što ne možemo da se približimo onome što barca nudi pa se ne isplati držati nezadovoljnog igrača, već za tu lovu uzmeš dva vrlo dobra.

 

opet kažem, puntera bi možda neko i tražio, mada on za razliku od kaline po meni nije sam vrh na svojoj poziciji, ima takvih.

za ledaya nema šanse da plati neko obeštećenje a verovatno ni ugovor koji ima

Pa o tome i pricamo kad se radi o parama, mi nemamo da platimo igracu toliko da niko drugi ne moze da isparira

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sta sve ljudi pisu. Kakvi drugovi, Kalina je dobio lepu paru od nas. On moze ostati samo ako napravimo konkurentan tim za F8, isto tako i Dejo.

 

Treba da se kurtalisemo domacih igraca, mada ocekujem potpis Lazica opet i ostalih...Otresce nas sledece sezone KKP ako se ne pojacamo kako treba. Dejo, Kalina, dobar bek, plej i centar bar jedan, mada mislim da ce morati i dva. Pod uslovom da zelimo kakvu takvu borbu za top8 i osvajanje ABA.

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, uini said:

 

ma već sam ti pominjao da bi ntilikina bio zapravo hollins 2.0

odbrana od pg do sf (može i neke pf da preuzme) ima ballhandling i asistencije ali nije za prvog pleja, više neko ko pomaže u organizaciji

 

Ti krenuo da ga kritikuješ, a meni se sve više dopada 😄

 

Šalu na stranu, dosta zavisi i od ostatka rostera. Ja mislim da ako bi imali nekog talentovanog kombo trpača kao što je Nedović, onda je Ntilkina (ili takav tip igrača) zapravo ono što nam treba. Sa druge strane, Ako ne bude tog komba, i ako bude premalo kreacije i poena sa pozicije 2, onda on (ni njemu slični) ne dolaze u obzir.

 

 

 

40 minutes ago, Miki28 said:

Ma kakac Ntilikina, otkud on uopste u prici.

Pa on i da ode iz NBA ugrabice ga Lyon i Monako bez problema

 

Pa kako otkud?Ja ga ubacio u priču 😄

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

šta misliš, koliko može da košta kada kalina, bjelica, nedović, gudura i teo spuste svoju cenu za velikodušnih 30%?

(mislim, 30% je teško preterivanje ali čisto radi mentalne gimnastike)

 

 

Teo je u godinama, nek ispuni decacki san, neka Markovic cifra je ok. 

Bjelica 35 godina, osvojio svw sto se osvojiti moze, nek nam uzmu on i Gudura po 600.000. 

Nedovic nek uzme 500.000 i teraj. To je cena za iskorak

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, medobrundo said:

 

Nije baš tako, odnosno meni se čini da nije baš tako, može biti da grešim.

 

Mislim da je KK Partizan trenutno klasičan "državni projekat", u koji se sipa direktnom vezom kako bi se ostvario neki narativ/zamisao/cilj koji je u principu Vučić ili neki od njegov savetnika zamislio kao povoljan/optimalan.

 

Takođe mislim da Crvena zvezda, trenutno, nije ni blizu takav projekat, niti da sam vrh SNS-a ima upliv (kakav bi želeli da imaju). Generalno kad se sagleda čitav modus operandi SNS-a, jasno je da oni nisu uspeli da "otmu" klub i urade sa njim ono što su uradili sa skoro svakom drugom institucijom u državi. Pre svega, postave marionete na čelo, nakite ga kao BG na vodi, imitiraju luksuz, te povežu sve uspehe -- a uglavnom u kontrasti sa neuspešnom prošlošću -- sa sobom. Naravno, u suštini, uvek su ta izgradnja i renesansa povezana sa nekom koristi za Vučića i bratiju. Finansijska se ne dovodi u pitanje, ali ima tu još mnogo nefinansijskih benefita. 

 

Meni je nekako očito da je Čović uspeo da dobije taj neki rat sa SNS marionetata koje je Vučić uputio ka klubu, te da ovaj nije imao resurse/adekvatne ljude da do kraja izgura svoj takeover bez da se lično previpe eksponira; a da bude siguran da klub neće biti izbušen i posle par godina u značajno gorem rezultatskom stanju. Čović je namazan igrač, te mi se čini da on tu bitku nije vojevao direktno i prsa u prsa, već raznoraznim spletkama, podmetanjima, izgovorima, posrednim ucenama.. te da postoji značajna informaciona asimetrija između njega i SNS marionetica kao što je npr taj Ostoja. Naravno, Čović je dovoljno pametan da odradi javni check the box, te da se zahvali Vučiću  i slično, iako je nekako očito da se ovaj ni ne kiti uspesima KKCZ, kao i da nikakva konekcija između njih dvojice. Čović se tu pozicioinirao kao neko koga ne bi valjalo skloniti pred zvezdaškom javnosti, jer je kao i Vučić, garant stabilnosti i uspeha, ali i kao neko ko neće da toleriše da se neki SNS jurišnici pitaju pre njega i izotimaju nešto što je stvarao. Generalno se pozicionirao tako da Vučiću -- iako bi želeo -- potencijalna šteta i rizici od njegovog sklanjanja, prevazilaze korist. Ipak, nije moguće klub kao što je KKCZ ostaviti da između dve sezone nestane, ukine se finansiranje i sl, jer je jasno da to postaje lično, te da je namera uništenje jednog KK. Između ostalog, zato je bilo i potrebno naći novu igračku.

 

Da neko ne shvati pogrešno, svi znaju moje mišljenje o Čoviću. Niti mislim da ga ovo čini dobrim likom, niti nekim SNS neprijateljom. On je, naravno, čisti oportunista -- a bilo bi naivno misliti da je tu gde je slučajno. On očito ima neke pregovaračke (pre svega) i upravljačke kvalitete, koji naročito do izražaja dolaze iza zatvorenih vrata. 

 

Pri takvoj raspodeli karata, on je meni svakako prihvatljivije rešenje nego da predsednik KKCZ bude neki Nikola Petrović, Goran Vesić, Nikola Nikodijević, Đuka Bizon ili ko bi već mogao da SNS političara/biznismena da im padne na pamet.

 

Pritom što se tiče balansa između navlačenja para i upotrebne koristi od tih para, svakako da je Čović za par koplja ispred gore opisanih. Makar je u stanju da postavi Radonjića za trenera, dok me ne bi čudilo da većina gore pomenutih prvog dana svog angažmana angažuje neku muškarčinu ili legendu ala Moka Slavnić. Da prevedem, više Čović sa svojom ekipom može da napravi od namaknutih para, nego neki SNS jurišnik od duplo više para. 

 

Još jednom da se ogradim -- jer mislim da je potrebno. Niti smatram Čovića poštenim, opozicionarom ili čovekom adekvatnog morala. Ne smatram ga, naravno, ni poželjnim predsednikom. Čisto dajem viđenje Čović vs SNS priče, te analizu Čović vs SNS marioneta za predsednika. Nije sve (hvala bogu) crno-belo, te postove "bolje neki SNS troglodit sa 10 miliona u budžetu, nego Čović" smatram jako površnim i neozbiljnim.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Kupiti sezonske od ponedeljka, podrzati dogodine tim ko god ga bude cinio. I da je mozda ovo bio Last dance ove trofejne zvezdine generacije, pa sta. Imamo se kime podiciti, sve je prolazno, nemamo mi tapiju na titule. Nemojmo se ponasati kao dervisi onomad

Potpisujem do reci.

 

Ja sam "kukao" na vreme i upozoravao, sada nema mesta za tako nesto, vreme je da se izvuce maksimalno pozitivno u svakom smislu iz svega onoga sa cime cemo raspologati pa kako bude bude.

 

Radonjic ce ostati i imacemo u najgorem slucaju budzet kao ove sezone(a siguran sam i veci o cemu cu u narednom upisu) a ako se to pametno iskoristi nemamo razloga da budemo nezadovoljni.

 

Ocekujem i ostanak Kalinica, za njega ljudi reaguju u fazonu jebiga ako ode ode hvala mu, a sad placu za Holinsom. Kapiram da ne postoji neko ko racionalno razmislja da moze da bira ostanak Kalinica ili Holinsa da bi izabrao Holinsa. Tako da ce potencijalni ostanak Kalinica koji nije nemoguc biti daleko vaznija vest nego odlazak Holinsa.

 

Sto se tice Holinsa, nismo ostali bez Milera ili Markusa ili Lojda pa da bas toliko zalimo da smo ostali bez nekog vanserijskog stranca. I meni je Holins drag da se razumemo, ali ukoliko na njegovo mesto dodje Guduric smatram da je to apgrejd overall, nesto losiji u odbrani, dosta bolji u napadu. Pa ukoliko dodje i jos jedan pristojan bek ap bolji od Dobrica(sto nije tesko na poziciji 2), primera radi recimo neki Endru Endrjuz, takvu bekovsku liniju bi smatrao znacajno boljom nego Holins i Dobric.

 

Holins jeste odlican defanzivac, ali je lose sutirao za 3 (31%) i osim suta koja je bio los kos moze dati jos iz tranzicije i to je to. Naravno da je bolje za dalji rad zadrzati kostur glavnih igraca, ali to ne znaci da necemo dovesti bolje zamene i izgledati bolje. 

 

Nista puno overall Holins nije bolji igrac od nekog Vajler Beba koji je slobodan na primer, od Gudure tek(koji nije slobodan ali postoje sanse), od Lundberga (izgleda da ce Fener zadrzati i De Koloa), od Derila Mejkona, pa cak ni od Nedovica u smislu overall sta doprinose na obe strane terena kad se sve sabere+Nedovic moze sam da dobije mec a Holins ne moze (nije ni on slobodan ali u teroiji postoje sanse.)

 

Danas je kisa u Beogradu, a posle kise dodje sunce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...