Jump to content

VN Bahreina 2022


Radoye

Recommended Posts

Kazu iz RBR da je i Maksu i Ceku crkla pumpa za gorivo. Imali su pojedini timovi problema s tim tokom predsezonskih testova i bilo je dosta cimanja da se nadje funkcionalno resenje. Kod Gaslija navodno elektronika izazvala pozar...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Downforce said:

Inace, SC je bio apsolutno nepotreban. To nam je promaklo u svom ovom haosu.

 

VSC bi zavrsio posao.

 

 

 

Isti je nepotreban u 2/3 situacija, ali mora taj amercki element da se vestacki stvori napetost i ubije legitimitet trke i strategije do tad.

Link to comment
Share on other sites

Oni? Nemoguce. Poznati su po iskrenosti.

 

A mozda su samo sipali premalo goriva kako bi nadoknadili zaostatak zbog toga sto su tezi 10kg od Ferrarija...

 

Ili im je Magneti Marreli isporucio defektne pumpe.

 

Jos jedna sramotna varijanta - lazni zvuci publike. Gledam ono, pa mi nije jasno kako publika navija ko god da pravi neki potez...i onda skontam prazne tribine.

 

:ajme:

 

 

 

Edited by Downforce
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Zar smo batalili borbu sa Ferarijem krajem prošle sezone za 3. mesto u šampionatu pod izgovorom razvoja bolida za 2022. da bi isterali ovu kanturinu na stazu?! Kažu da su spore krivine problematične za nov automobil. E pa imam novost, šampionat je pun sporih krivina!

 

Ako se ne popravimo u sledećih nekoliko trka mag marketinga i viralnih videa neka prepusti mesto nekom stručnijem i ozbiljnijem.

Link to comment
Share on other sites

Ferari zasluženo, Lekler odlična i čista borba, videlo se da je Ferari danas bila zivlja makina u odnosu na RB yaman za dlaku. Iskreno meni je utisak o trci pokvarilo odustajanje oba RB na kraju. Pobeda Ferarija bi bila kompletnija. 

Mercedes...,efinitivno zabrljali ali mislim da ce se oni vrlo brzo vratiti u igru. 

Definitivno se lakse pretiče i bolidi su lepši. Sredina grida..., bice ludilo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

The Red Bull engineers calculated that they were on average three tenths slower than Ferrari in Bahrain. Ferrari drove with more downforce because they can afford it with their engine power. Red Bull paid for smaller wings with more tyre deg.

To sam i ja skontao posle kvalifikacija kada sam video maksimalne brzine. Ne bas u desetinke, ali sam ukapirao sta je ideja, jelte...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije bas tih 40 sekundi mozda skroz realno, jer realno su omanuli sa tvrdim gumama koje su bile bas shit. Sad konkretno bi me zanimala razlika na srednjim gumama i tu ne verujem da je bas striktno razlika bila sekund.

 

Njihov realni zaostatak je 5, 6 desetinki sto je itekako nadoknadivo, pogotovo ako pogonska jedinica nije ta koja predstavlja problem. Pitanje je samo koliko ce im trebati da rese probleme i da li ce za to vreme Red Bull i Ferrari napraviti dovoljno veliki iskorak da ih i dalje drze iza sebe.

 

Ne ide im na ruku veoma gust raspored i zapravo moraju biti brzi sa nekim adekvatnim resenjem. Nece bikovi odustajati ovako svaku trku, a vise 5. i 6. mesta zaredom dok magarici uzimaju pobede moze napraviti sasvim dovoljnu razliku da to ne bude nadoknadivo u drugom delu sezone.

 

Sledeca staza ne bi trebala da im ide na ruku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tifozi javite se. 
Samo da znamo da ste živi...
Da vas nije strefila srčka ili da se niste otrovali od alkohola. [emoji16]
Čisto da možemo mirno da spavamo, da ne brinemo... 
Ajzdrao, gotovo, over&out [emoji481][emoji481][emoji634][emoji2510][emoji2510]

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, greenenvy said:

Nije bas tih 40 sekundi mozda skroz realno, jer realno su omanuli sa tvrdim gumama koje su bile bas shit. Sad konkretno bi me zanimala razlika na srednjim gumama i tu ne verujem da je bas striktno razlika bila sekund.

 

Njihov realni zaostatak je 5, 6 desetinki sto je itekako nadoknadivo, pogotovo ako pogonska jedinica nije ta koja predstavlja problem. Pitanje je samo koliko ce im trebati da rese probleme i da li ce za to vreme Red Bull i Ferrari napraviti dovoljno veliki iskorak da ih i dalje drze iza sebe.

 

Ne ide im na ruku veoma gust raspored i zapravo moraju biti brzi sa nekim adekvatnim resenjem. Nece bikovi odustajati ovako svaku trku, a vise 5. i 6. mesta zaredom dok magarici uzimaju pobede moze napraviti sasvim dovoljnu razliku da to ne bude nadoknadivo u drugom delu sezone.

 

Sledeca staza ne bi trebala da im ide na ruku.

 

Tradicionalno "prave" verzije bolida vidimo tek na prvim evropskim trkama, obicno je to Spanija ove godine bice Imola. Sve sto dotle neki tim uhvati prednosti je cisti bonus, tek od tog momenta videce se pravi odnos snaga. Mozda i ostane ovako ali ne mora da znaci.

Pri tome, ova nova pravila su toliko drasticno drugacija od svega dosad vidjenog da ne bi bilo neverovatno ni da od staze do staze poredak bude totalno tumbe, da bukvalno na svakoj stazi nekom drugom timu idealno legnu karakteristike. Eno u Barseloni Meklaren bio sasvim dobar na testovima, odmah tik uz Ferari, cim se doslo u Bahrein nema ih nigde ni na testovima ni tokom trkackog vikenda. Ne bi me cudilo da opet kao 2012. imamo 7 razlicitih pobednika u 8 prvih trka ili kako li vec bese...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, staneC said:

Izgleda, da se RB obila o glavu odluka, da na testovima ne odrade celu daljinu utrke, pa tako i nisu mogli znati, da imaju problem sa pumpom, kada je benzin pri kraju.

 

Ja čitao da su te delove pumpe mnogi zamenili, a da RB nije i da ih je to koštalo. Fora je u tome što valjda te pumpe ne povlače sa dna rezervoara, ako sam dobro razumeo.

 

Inače, u prenosu je max mislio da je baterija ali nije i jasno su mu rekli da vide problem ali da mu ne mogu pomoći.

 

Jebiga.

21 minutes ago, 033zero330 said:

Problem je, što je ta pumpa standardni deo svih bolida, te se nemojmo čuditi, kad se nekoj drugoj ekipi dogodi isto.

 

Ako je to uzrok kvara za Red Bull.

 

Ima glasina da su se mnogi žalili na tu istu pumpu.

 

Sudeci po izveštajima, svima bi se ovo desilo da je trka još potrajala, jer ta pumpa za gorivo po izveštajima ne može da povuče sa dna rezervoara, tako da je verovatno samo fora u tome da je RB potrošio više ili imao manje goriva u bolidima i da ih je to sjebalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Nego mene zanima jedna stvar. Ne znam da li je iko imao priliku da vidi izbliza kako izgleda start danasnjeg bolida. Koji je glavni razlog losih startova? To su sve manje vise ujednaceni "automobili", nije kao da jedan vozi ficu, drugi bemve.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

ali jedan od njih vozi Botas, a druge ne 😄

 

šalu na stranu, bio je negde podkast gde je neko to objašnjavao, mislim Rikardo. Velika priprema je za svaki start u formacijskom krugu, zagrevanje guma, kočnica... A onda je objašnjavao nešto sa puštanjem kvačila. Nisam shvatio ni deo. To je verovatno bio podcast F1: Beyond the grid.

 

U svakom slučaju, važan skill gde nije samo do bolida već do vozača.

 

edit: mislim da je ipak u pitanju bio Palmer, na podkastu F1: Checkered Flag

Edited by Maharaja
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...