Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

12 hours ago, Darko said:

Ne mogu da verujem, ovo je za Monty Python.  

 

Valjda svi znaju šta mislim o vakcinama i da sam razočaran zbog Novakovog stava oko istih. Takođe, da je bio mudar i da je ćutao o exemption, možda se i ovo ne bi desilo. Ovako je svima dao na uvid da nije vakcinisan i naravno, što izgleda kao šamar Australiji i njihovih pravilima.

 

Ali ... dobio je exemption od nezavisne komisije. I to su doktori, ne političari. Iako sumnjam da Nole ne može da primi vakcinu zbog zdravstvenih problema - šta ako je stvarno tako?!

 

Ovo je klasično iživljavanje političara koji su puštali celebrities i sportske zvezde da rade karantin kako oni hoće ili da ga krše, dok neki nisu bili puštani u zemlju da vide porodicu na samrti. Novak im je došao kao kec na deset da se operu od toga i skupe političke poene. Stvarno se nadam da će im se obiti od glavu. Đubrad. 

 


Kad se pojavila Delta i kad su vlasti u Australiji zabranile svojim gradjanima povratak iz rizičnih krajeva, preteći im čak zatvorom ako se budu vratili, time ostavivši svoj narod na cedilu širom planete, bilo je podeljenog mišljenja na ovde na forumu. Deo nas je kritikovao ili pošteno pljuvao takvu odluku, vlast pa i državu Australiju. Sad se pokazalo još jednom da su djubrad i drago mi je da se sada slažeš i da ih više ne braniš/opeavdavaš.

 

Što se Novaka tiče izvoz ali su ga kao mladog majmuna, što se on donekle i pokazao kao takvim u celoj priči sa vakcinama. Jednom nije naučio da treba da ćuti kada se prošle godine izbrbljavao nego je i sad nastavio nakon dobijanja tog medical exception-a. Tako da se po tom pitanju apsolutno slažem sa svime sto je @alcesta napisala vezano za taj deo njegovog razmišljanja i delovanja. Sa druge strane još jednom je udario pečat da je antivakser time što nije mogao da ćuti već je osećao potrebu da istakne kako se nije vakcinisao.

Sramne stvari i potezi Australije a Novak si je budala za sebe, to što je vraćen i sto mu se sve (iz)dešava(lo) najviše njemu škodi i oduzima.
Svakako stoji i činjenica da sigurno ne bi imao isti tretman da jednostavno nije Djokovic i Srbin ali daleko je to od paranoicnog oglašavanja njegovog pomahnitalog oca.

 

Što neko reče, tek kad se stvari slegnu malo shvatiće se, pogotovo iz ugla Austrlije i AO, koliki je ovo skandal. Pamtiće se kakvo je ponašanje i odnos doživeo najbolji teniser svih vremena, naročito ako im više nikad ne ode, što bih i ja učinio na njegovom mestu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Indig0 said:

Sada vec preterujes. Sto bi Djokovic bio kriv kada je ispostovao sve sto su trazili? Dobio izuzece, ocigledno je imao i validnu vizu.

 

Obrazlozi mi zbog cega je on kriv?

Krivica je iskljucivo birokratsko-politicka, kraj price. 

 

Ok je bacati hejt tu i tamo, niko to ne zameri ali treba imati meru.

 

Pa zato sto su po nekima svi krivi osim njega, moram da karikiram, jace od mene.

 

A da li je imao validnu vizu, to ne znamo...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

 

To će australijski sud da presudi.

Ma sta ima da presudjuje, podmetnuo im rešavani sudoku umesto onoga sta je trabao

53 minutes ago, wwww said:

pogledaj ovde sta komentarise ovaj lekar zasto lekari ne preporucuju vakcinaciju i ako direktno osoba nije alergicna na doticne komponente vakcine, ali je u proslosti imala jake alergijske napade. u principu kaze da ne bi trebalo da izazivaju sudbinu.

mada uvek treba vagati izmedju potencijalne dobrobiti i potencijalne stete.

To je i bila ta prica sa prijateljicom jer je imala ogromnu alergijsku reakciju. Sada, nekome je to smesno, ali ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

 

Da, samo što nije izbio rat, a australci urednu furaju sinofarm, kinezi pokupovali bogapitaj poljuprivrednog zemljišta po Australiji, a za neke ljude u političkom vrhu se sumlja da su bliski sa Partijom... Nekad baš i nije sve tako kako se čini

 

Ne pratis, proveri malo bolje. Sve ugovore su raskinuli posle spijunske afere, izbacili ih napolje i bukvalno su na ivici rata. Ja ne verujem da ce do rata doci ali hladni rat je potpuna sprdnja u odnosu na situaciju izmedju njih trenutno i najblizi smo ratu izmedju mocnih drzava od drugog svetskog rata.

 

Samo sto to nije u geopolitickom fokusu pa se ne prica o tome.

 

U krajnjoj liniji nebitno i off topic je. A cak i da si ti u pravu u vezi njihovog odnosa, ta logicka vratolomija Sputnjik ne moze jer zli Rusi, a Sinofarm nema veze i neprepoznavanje rupa u nakaradnoj logici je potpuna prica za sebe.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Ma sta ima da presudjuje, podmetnuo im rešavani sudoku umesto onoga sta je trabao

To je i bila ta prica sa prijateljicom jer je imala ogromnu alergijsku reakciju. Sada, nekome je to smesno, ali ok.

Ista stvar i sa devojkom koja radi u restoranu blizu moje kuce, imala je silne alergijske reakcije i na antibioitike i na brojne druge lekove, njoj nije preporucena vakcina, cak su je vratili sa vakcinalnog punkta kada im je pokazala sve te nalaze i izvestaje lekara.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ridji said:

Deo nas je kritikovao ili pošteno pljuvao takvu odluku, vlast pa i državu Australiju. Sad se pokazalo još jednom da su djubrad i drago mi je da se sada slažeš i da ih više ne braniš/opeavdavaš.

Izvini, ali kada sam ih branio za tako nešto? I sam sam rekao da je ono što rade užas (kako su ostavili svoje državljane na cedilu u Indiji), mogu da ti nađem quote ali imam preće stvari. Jedino što sam zastupao je da ne može delta da bude puštena da žari i pali na nevakcinisanu i nepreležalu populaciju i da zatvaranje Sidneja u to vreme ima nekog smisla. Za ono što su radili Queensland i Western Australia imam poseban hejt i mnogo puta sam o tome pisao. Ali ajde, možda nisi bio toliko često na forumu da vidiš ostala pisanja pa ti je ta impresija ostala.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jevrem69 said:

Ista stvar i sa devojkom koja radi u restoranu blizu moje kuce, imala je silne alergijske reakcije i na antibioitike i na brojne druge lekove, njoj nije preporucena vakcina, cak su je vratili sa vakcinalnog punkta kada im je pokazala sve te nalaze i izvestaje lekara.

Sad ce ti reci da su i ti lekari teske neznalice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ridji said:

Što se Novaka tiče izvoz ali su ga kao mladog majmuna, što se on donekle i pokazao kao takvim u celoj priči sa vakcinama. Jednom nije naučio da treba da ćuti kada se prošle godine izbrbljavao nego je i sad nastavio nakon dobijanja tog medical exception-a. Tako da se po tom pitanju apsolutno slažem sa svime sto je @alcesta napisala vezano za taj deo njegovog razmišljanja i delovanja. Sa druge strane još jednom je udario pečat da je antivakser time što nije mogao da ćuti već je osećao potrebu da istakne kako se nije vakcinisao.

Sramne stvari i potezi Australije a Novak si je budala za sebe, to što je vraćen i sto mu se sve (iz)dešava(lo) najviše njemu škodi i oduzima.

Potpis.

Link to comment
Share on other sites

Quote

EXPLAINER ON HOW THIS HAS HAPPENED

Civics 101

Australia is a federation structured much like the US is with state and federal governments that are distinct entities, act independently of each other, and have differing powers and areas of responsibility. They have undertaken differing roles during the pandemic.

Pretty much anything to do with the Open is handled by the government of the state of Victoria, however the Australian federal government is (obviously) in charge of border control and immigration.

The Exemption

Djokovic's exemption was approved by the government of the state of Victoria under a process negotiated between the state and Tennis Australia. The process involved an independent assessment by two separate panels of his evidence that he met the requirements for exemption from Victoria's requirements for vaccination. Exemptions are only granted in six circumstances, one of which is infection with Covid in the last six months.

The exemption that was granted is to the vaccination requirements within the state of Victoria. This applies to entry to venues, including Melbourne Park.

Critically, the approval of the exemption was not:

Clearance to enter the country

An exemption from the requirements of his visa and the entry requirements of the federal government

An indication that the Victorian government supported his participation in the Open.

Border Issues

The Australian federal government requires that all non-citizens entering the country be vaccinated. While the Victorian government through the independent assessment had cleared him for participation, Djokovic still needed to be assessed by the federal government in relation to his entry to the country.

Reports on exactly what happened are scattered, but I've read his entry to the country has been prevented on two points:

* That the visa he has tried to enter on does not allow for vaccine exemptions, and/or

That the Border Force is disputing the validity of his stated exemption (which is allegedly evidence of prior infection).

EDIT: from comments made by the Health Minister this morning, the issue was on the latter point.

Australia's current travel restrictions do allow for individual exemptions to the vaccine requirements to be granted to a foreign national whose entry would be in the national interest. This must be supported by the federal government or a state or territory government authority. Border Force reached out to the Victorian state government requesting confirmation of whether it would support Djokovic's entry into the country, and the Victorian government has confirmed it will not support his entry into the country. The federal government has also refused to support an individual exemption and his visa has been rejected.

How can the Victorian government turn around and reject him after approving his exemption?

While I have my own doubts about the independence of the assessment process, the process as outlined by Tennis Australia would mean the exemption was granted as an independent medical decision that the Victorian government (politically) had no hand in making. A process was set up, it was stated to be independent, Djokovic applied for an exemption, his evidence was assessed and he was deemed to meet the exemption requirements.

Whether Djokovic qualified for the exemption is an entirely different question to whether the Victorian government supported his participation in the tournament.

Support for his entry under national interest reasons is effectively the state government sticking their neck out and saying "Djokovic has particular value to our state which warrants us stepping in. We want him here." This is a different ask to an independent medical assessment based on set guidelines.

The Victorian government's position/rhetoric in the lead up to the Open has been pretty clear that they were not happy about the prospect of unvaccinated players/staff participating in the Open. I assume the independent assessment process was set up following heavy pressure from business interests (in particular the broadcaster of the Open). Actively supporting an unvaccinated player would be inconsistent with how the pandemic has been handled for the past two years. For reference, Melbourne underwent one of the longest cumulative lockdowns in the world.

Djokovic's... general aura around the vaccine issue, coupled with the controversy surrounding his demands during the 2021 Open, makes supporting him a massive political bomb for both the federal government and the state government. I guess the state government was hoping the independent panel would allow them to sidestep the issue, however the visa issues meant a decision had to be made.

This still seems like a clusterfuck?

It's like he got a doctors note from doctors in Michigan and then tried to enter the US with the doctors note. The US government says to Michigan "I'm not cool with this, are you cool with this?" and Michigan is like "nah fam we hate the guy." and the US government deports him.

 

https://www.reddit.com/r/tennis/comments/rwx0y0/comment/hreo3lh/?utm_source=reddit&utm_medium=web2x&context=3

Edited by erwin
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Ne pratis, proveri malo bolje. Sve ugovore su raskinuli posle spijunske afere, izbacili ih napolje i bukvalno su na ivici rata. Ja ne verujem da ce do rata doci ali hladni rat je potpuna sprdnja u odnosu na situaciju izmedju njih trenutno i najblizi smo ratu izmedju mocnih drzava od drugog svetskog rata.

 

Samo sto to nije u geopolitickom fokusu pa se ne prica o tome.

Ovo zahtjeva dvostruki panel, dakle čekamo devila 

I hoću da kažem da me nervira što većina govori da je novak trebalo da ćuti- e pa nije....

To što mi šutimo nas je dovelo dovdea te australijski kante bih javno pobacao

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, joshmor said:

Ovo zahtjeva dvostruki panel, dakle čekamo devila 

I hoću da kažem da me nervira što većina govori da je novak trebalo da ćuti- e pa nije....

To što mi šutimo nas je dovelo dovdea te australijski kante bih javno pobacao

 

 

Osvrcem se na vrlo konkretne stvari koje nisu istina i sve sam argumentovao, na tipican ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine mogu samo da nas mrze oni sto nas ne vole nemam vise sta da kazem jer je iracionalan, dokazan netacnim milion puta u praksi, ali to sve ljudima koji menjaju razum za srce ne znaci nista i potpuno je bespredmetna rasprava.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jevrem69 said:

Ista stvar i sa devojkom koja radi u restoranu blizu moje kuce, imala je silne alergijske reakcije i na antibioitike i na brojne druge lekove, njoj nije preporucena vakcina, cak su je vratili sa vakcinalnog punkta kada im je pokazala sve te nalaze i izvestaje lekara.

Vakcina je opasna po onog ko je primi samo ako ima alergijske reakcije na neku od komponenti vakcine. Ostale alergije ne ukazuju na alergijsku reakciju na vakcinu. Ako i postoji neka alergijska reakcija na vakcinu ona bi se ispoljila u znatno blazem obliku posle prve doze ali dovoljno jakom da se razlikuje od uobicajenih reakcija na vakcinu. Lekare na punktovima ne treba uzimati kao relevantne, jer je u celoj prici strah i neznanje u 99% slucajeva razlog da nekog odbiju za vakcinu. Cuo sam najgluplje moguce razloge da odbiju ljude, maltene sta god da kazes a lekar je nesiguran, on ce da te vrati. Na te vakcinalne punktove zbog nedostatka kadra stavljeni su ili mladi bez iskustva ili lekari koji su dugo bez prakse sa takvim tipom pacijenata. I zamislite da neko odreaguje anafilaktickim sokom na punktu, a lekar ne zna redosled postupanja ili se sa tim nije susreo dugo. zato im je lakse da odbiju. Ovo sa Novakom je mnogo visi nivo, i trazi se konkretna stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ja se obično suzdržavam od nekih površnih kvalifikacija, ali ovo su stvarno jedni obični smećari

 

Ovde je optrilike sublimirana cela situacija oko Novakovog ulaska u Australiju...

 

Kakva drzava boze me sacuvaj i sakloni i posle neko dodje da palamudi o propisima.

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Ne pratis, proveri malo bolje. Sve ugovore su raskinuli posle spijunske afere, izbacili ih napolje i bukvalno su na ivici rata. Ja ne verujem da ce do rata doci ali hladni rat je potpuna sprdnja u odnosu na situaciju izmedju njih trenutno i najblizi smo ratu izmedju mocnih drzava od drugog svetskog rata.

 

Samo sto to nije u geopolitickom fokusu pa se ne prica o tome.

 

Priznajem, površno sam to ispratio. Ali kad god neko želi da svali sranje na "špijunske afere", to je obično stara dobra, "drž'te lopova" fora...

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

samo sam preletela tekst.

kakva je sad pa ovo glupost? Vlada Viktorije kao dozvoli da se po Viktoriji secka i ucestvuje na turniru i igrac koji nije vakcinisan ali ima izuzece (odobreno od strane 2 panela), ali taj igrac nikako ne moze da udje na teritoriju Australije jer ga zaustavi savezna vlast (koja je nadlezna za granice) a ona nema ovo izuzece. :classic_blink:

a kako onda taj igrac da dodje na teritoriju Viktorije? da se teleportuje?

:twak:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jevrem69 said:

sta ocekivati od tog autosovinistickog i ustaskog olosa sa crvenim korenima ....................... dakle 10.sijecanj je dan D za srpski tenis .................

 

Zalutao. 

 

2 hours ago, d3jan said:

Kad vidiš šta pišu ti antisrbi, onda ti je valjda jasno koja strana je pravedna i ispravna. Pojedinci koji su protiv Novaka neka se zapitaju malo, šta koji k oni pišu i rade. 

 

24h.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lil3LE said:

Vakcina je opasna po onog ko je primi samo ako ima alergijske reakcije na neku od komponenti vakcine. Ostale alergije ne ukazuju na alergijsku reakciju na vakcinu. Ako i postoji neka alergijska reakcija na vakcinu ona bi se ispoljila u znatno blazem obliku posle prve doze ali dovoljno jakom da se razlikuje od uobicajenih reakcija na vakcinu. Lekare na punktovima ne treba uzimati kao relevantne, jer je u celoj prici strah i neznanje u 99% slucajeva razlog da nekog odbiju za vakcinu. Cuo sam najgluplje moguce razloge da odbiju ljude, maltene sta god da kazes a lekar je nesiguran, on ce da te vrati. Na te vakcinalne punktove zbog nedostatka kadra stavljeni su ili mladi bez iskustva ili lekari koji su dugo bez prakse sa takvim tipom pacijenata. I zamislite da neko odreaguje anafilaktickim sokom na punktu, a lekar ne zna redosled postupanja ili se sa tim nije susreo dugo. zato im je lakse da odbiju. Ovo sa Novakom je mnogo visi nivo, i trazi se konkretna stvar.

ostavicu medicinske stvari onima koji su se skolovali za to, a ti skolovani na visokom nivou su novaku dali izuzeće...

 

Boldovano govori samo za sebe (JA cu ti reci,lekari na punktovima su nerelevantni) seriosly :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...