Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

3 minutes ago, Ridji said:

Pa eto, ako ranije Novak nije znao (možda opet kasno proverio spam :classic_biggrin:) kasno je shvatio za ovu opciju i ušao u cajtnot. 

Svakako će u celoj ovoj priči ostati nepoznatih i nerazjašnjenih stvari. 
Iskreno verujem da je AO, tj Tili, pokušao sve da prilagodi, čak i da zažmuri na po nešto, da Novak zaigra u Australiji. Ali luda glava nije mogla da dozvoli da ostane sumnja da se vakcinisao i onda su krenule domine da padaju... Nastupili su politika, mediji, novinari i više nije bilo moguće iskontrolisati situaciju. 

na sta konkretno misilis kad kazes da je usao u cajtnot?

do ovog dopisa nije bilo sanse da igra ako se ne vakcinise (sto on ocigledno nije hteo).

ako mislis na laziranje pozitivnog testa - onda je mogao to da odradi za neki oktobar recimo (svi ovde pricaju kako je lako lazirati test, pa i ja prihvatih :classic_biggrin: )

ako si mislio na namerno zarazavanje, onda je trebalo da se krece po kriticnim mestima jos pre tog 14.12. (valjda ste imali nekih utakmica i ostalih desavanja i izmedju 7.12. i 14.12.,:splavovi, kafane, sta vec) - a mislim da njega nije bilo nigde od zavrsne KZS na DC do te utakmice (ako je verovati Julie-nom nalogu)

 

Tajli je definitivno pokusao svima da ugodi, sigurno bi mu za turnir bilo super da se dvojica velikana bore za #21, no su i njega politicari u Australiji zezali i nisu mu davali jasne odgovore.

Link to comment
Share on other sites

iOiC44V.jpeg

 

Quote

 

DEKODIRANJE NOVAKA ĐOKOVIĆA

Na grafiku je prikaz Confirmation code-ova rezultata testova za kovid koji su urađeni krajem prošle godine u Republici Srbiji. Zelenom bojom su označeni kodovi za određene datume koje je pribavio i ustupio Milovan Suvakov. Belom bojom su označeni kodovi za nedostajuće datume, a koji su dobijeni interpolacijom kubnim splajnom prethodno pomenutih kodova. A crvenim krugom sa tačkom prikazani su kodovi koji su vezani za rezultate testiranja Novaka Đokovića. Očigledno je da kod Đokovićevog PCR testa sa negativnim rezultatom, za koji stoji da je urađen 22. decembra, zaista odgovara očekivanoj vrednosti koda za taj datum. Ali pozitivan test, koji je navodno rađen 16. decembra i kako stoji na rezultatu testa, predstavlja očigledan falsifikat, jer vrednost koda odgovara datumu testova rađenih 26. decembra.

 


https://www.facebook.com/smoig/posts/10159628691453290?__cft__[0]=AZXaRysGip3I-SCSlPAYIWVdJhncfoocgkvB-6Kggzm2dzYLC80CHzF1rzgcSo_dSrO-dFUYS_rS5b8czVeb2RbGndVc97BmddVDa2sgLYq6-cPLSZJM43m_3hMXSBfqDeE&__tn__=%2CO*F

 

7 minutes ago, alcesta said:

i dalje bi ga optuživali

 

Da, ali bi osetno bolje stajao u očima javnosti. Posle ovog noćašnjeg priznanja reakcije generalno nisu nimalo pozitivne.

Edited by erwin
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, erwin said:

Ako bi sad u Australiji uradio test na antitela, mogao bi u velikoj meri da začepi usta svima ako nema šta da krije.


I tu se vraćamo na sav apsurd vezan za koronu, vakcine, testove, karantine... Zašto jednostavno test na antitela ne bi bio verodostojan? Pa da li se Novak, ili bilo ko drugi, vakcinisao, preležao ili antitela nekom magijom stekao, njegov imunitet je izgradjen i nije rizičan za Australiju, kao ni za jednu drugu zemlju? 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, erwin said:

Da, ali bi osetno bolje stajao u očima javnosti. Posle ovog noćašnjeg priznanja reakcije generalno nisu nimalo pozitivne.

Iskreno ja ne znam šta on trenutno uopšte može da uradi da popravi sliku u očima australijske javnosti, verovatno taj test ne bi škodio, ali ni ovo ležerno ponašanje kao da se ništa ne dešava ne pomaže.

 

Da je sreće da se samo okrenuo i seo na avion nazad kad su počeli da ga maltretiraju na aerodromu, bila bi samo šteta za turnir ali bi bolje prošao u svakom pogledu.

 

Edit:

Quote

B92: "Australijo, ne lomi krila leptira Đokovića pod svojim točkovima"

Ko li im prevodi ove stvari, ovo ako nisu pesničke slobode baš bi me zanimalo kako original izgleda, ne zvuči britanski svakako :lol_2:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Da si mu ti radila PR od početka odavno bi dobio Edbergovu nagradu :classic_cool: 

 

Pa i jeste, oni su mu i dosad zagorčavali život a odsad će biti 10 puta gore.

 

ma da je pola njegovih fanova koje citam na twiteru radilo njegov PR dobio bi Edberga.

bas sam pre neki dan prenela neke komentare ispod Ozmovog twita da je PR rekao da on (PR) za sada nece davati komentare (izgleda da se jos uvek nisu aktivirali :wink2: ) .  bilo je tu dosta ljudi koji su Novakovi fanovi, a koji su se ili smejali na tvrdnju o postojanju Novakovog PR-a ili komentarisali da je to najlosiiji PR u istoriji sporta i da svi redom treba da dobiju otkaz. Dakle, to nisu komenarisali fanovi nekog drugog tenisera, vec Novakovi fanovi. Bolji posao odradjuju Cristina, Yolita, Julie, Cindy, onaj neki nalog fanova iz Indije itd. itd. nego (nepostojeci) Novakov PR tim. Sta konkretno rade Eduardo i Elena po celi dan - bog sveti zna. 

 

A ITWA nije palo na pamet ni jednom do sada da se oglase kad je Novak bukvalno demonizovan od strane clanova doticne organizacije (gde je poredjen s ministrom vojnim ili sta vec Irana, s Hitlerom i svakojake druge gadosti). Ali i njima je sad taman dosao kao 1 na 10.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

na sta konkretno misilis kad kazes da je usao u cajtnot?

do ovog dopisa nije bilo sanse da igra ako se ne vakcinise (sto on ocigledno nije hteo).

ako mislis na laziranje pozitivnog testa - onda je mogao to da odradi za neki oktobar recimo (svi ovde pricaju kako je lako lazirati test, pa i ja prihvatih :classic_biggrin: )

ako si mislio na namerno zarazavanje, onda je trebalo da se krece po kriticnim mestima jos pre tog 14.12. (valjda ste imali nekih utakmica i ostalih desavanja i izmedju 7.12. i 14.12.,:splavovi, kafane, sta vec) - a mislim da njega nije bilo nigde od zavrsne KZS na DC do te utakmice (ako je verovati Julie-nom nalogu)

 

Tajli je definitivno pokusao svima da ugodi, sigurno bi mu za turnir bilo super da se dvojica velikana bore za #21, no su i njega politicari u Australiji zezali i nisu mu davali jasne odgovore.

 

Mislim na to da dodje u posed dokaza da je preležao virus unazad 6 meseci, pre svega da se zarazi, što mislim da mu je bio primarni cilj po ponašanju tokom decembra. Ko što kažeš, morao bi to da cini još ranije. 
Za falsifikovanje ne verujem stvarno da mu je bio plan i ideja, ako je to i uradjeno uradjeno je na kraju kad je sve ostalo otpalo. 

bold: možda nije imao testova u bazi iz ranijeg perioda. Ono, najprostije gledano nije nemoguće ni da se tudji test dodeli Novaku, ili da se u bazi kreira potpuno novi rekord, ali kod takvih situacija mnogo je veći rizik da se desi ovo što se desilo i sa ovim testovima - da se uoči da se neki podace ne poklapaju. 
Ovo pišem baš banališući i pojednostavljajući sistem baze podataka tog našeg kovid softvera, sa potpunim nepoznavanjem kako je ta arhitektura uspostavljena i struktuirna

Link to comment
Share on other sites

Ipak bi trebalo razdvojiti dvije varijante, ako je već sad na redu tovarenje Novaka sa jedne strane, ili posipanje pepelom sa druge strane.

 

U prvoj varijanti, Novak je priložio lažni test (i dalje ne mogu da pronađem logičko objašnjenje za tako nešto, posebno sa informacijama koje imamo). U tom slučaj, on lično nikoga nije ugrozio 16.12. i 17.12. svojim (ne)činjenjem. Da li je takav falsifikat mrlja u karijeri tako uspješnog čovjeka? Apsolutno. Da li su lažni testovi i potvrde nešto rezervisano za Balkan i Novaka Đokovića? Apsolutno ne, primjera imamo svuda u okruženju. Da li je to nešto što će značajno da mi unizi sliku Novak Đokovića? Značajno apsolunto ne (ovo bi se moglo detaljnije elaborirati), u određenoj mjeri svakako minus. (kada sam u full Novakovi svjedoci  raspoloženju, najviše mu zamjeram što je to (hipotetički) urađeno ovako amaterski iz ugla informacionih tehnologija 😁)

 

U drugoj varijanti, Novak se 17.12. i 18.12. kretao među ljudima sa pozitivnim PCR testom. Zaista mislim da 17.12. nije nešto što je urađeno sa predumišljajem. Snimanje sa Francuzima je apsolutno propust i dio neodgovornog ponašanja, ublaženog držanjem distance i nošenjem maske + nepostojećim simptomima. Ovo isto što je Novak uradio će možda za 20ak dana postati očekivano ponašanje u većini svjetskih zemalja. Nije opravdanje, ali svakako nije ni smak svijeta kakvim se predstavlja.

 

Ako neko grešku prilikom popunjavanja formulara uzima kao ozbiljan faktor u ocjeni Novakovog lika i djela (u konkretnoj situaciji svakako da ima veliki uticaj), neka se zapita koliko objektivno može da sagleda situaciju zapravo. 😁

 

I na kraju, njegov stav o vakcini. Apsolutno mi ne pada na pamet da to uzimam kao neku mjeru. Ima svoje razloge i svoja ubjeđenja koja na bilo koji način ne pokušava da prenese na druge (čak rekao bih, potpuno suprotno). Iz tog ugla, apsolutno bih mu najviše zamjerio da se nije vakcinisao a da ima potvrdu o vakcinaciji, ili obrnuto, da je već vakcinisan ali svojim činjenjem ne želi to da prizna.

 

Eto toliko. Ako Srki bude dijelio neke darove za branioce lika i djela, nadam se da neću biti preskočen. 😀

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da verujem da je nekome čudno što je on eto baš sredinom decembra išao u gomilu da se kao namerno zarazi, pa ljudi on to radi non stop, ponaša se kao da korone nema, slikanja, grljenja, potpisivanja, evo godinu dana se čudimo, ta utakmica nije nikakav izuzetak.

Pa još je u Njujorku išao na onaj koncert u gomilu ljudi, doduše vakcinisanih ali da mu nije palo na pamet u nedelji GS-a da se pričuva malo... o Tokiju da i ne govorim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Bas bi bio fazon da ga puste da igra i da ispadne u prvom kolu 🙂

 

Salim se, da ga puste da igra i da osvoji. To bi bilo bas onako stogod.

 

On sad i da osvoji #21 mnogi će, naravno pre svega Federerovi i Nadalovi navijači, da mu se nakače sa tvrdnjama da taj #21 nije regularan, tako da morače onda da padne i #22 :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno smatra da za njegov imunitet nije opasna, pogotovo posle prvog iskustva.

Da misli da je lažna donirao bi onolike pare nekom kome smatra da su potrebne. Plus se ono u početku lično angažovao oko nabavke respiratora, sećam se jer mi je upalo u oči da nisu uplaćivali pare nekim standardnim kanalima koji se verovatno usput ugrađuju nego su kontaktirali direktno proizvođače.

 

Edit: a sad će njegovi protivnici i za GOAT trku imati argument da ne može neko takvog karaktera da bude GOAT, kao što su ranije potezali umjetnički dojam. Doduše to je trenutno najmanje bitno.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Ako bi sad u Australiji uradio test na antitela, mogao bi u velikoj meri da začepi usta svima ako nema šta da krije.

Kada bi njih to sada interesovalo. Zašto ne bi još jednom promenili pravila zbog Novaka. Tako je i Dijana u lajvu gurnula i vladi i pučanstvu Australije prst u oko...: "pa testirajte ga sada svaki dan...to je najzdraviji sportista na svetu". To pokazuje svu sebičnost cele familije: pustili su ga da učestvuje po presedanu, pobedio je u sudskom procesu u kojem istina i jeste bila na njegovoj strani, a sada kada je tu, sada očekuju pravila koja njima odgovaraju. Ovo batrganje u živom blatu i nakon svega, meni odaje impresiju da bi ako im se i ponudi neki kompromisni štap spasenja iz ovoga...i dalje terali po svojem do kraja...jer to je zadnji GS turnament i nakon njega ide smak sveta.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jurgen je dokazani novakov hejter.
Ide to i dalje od klasicnog hejta.
Boxy je npr stepen nize.
Mada ima ih jos.
No, nisam ovo napisao da bi ih etiketirao, ovo je opste poznato svakome ko pise ovde.
Pa čekaj, ti si fedal hejter. Ili, što bi neki rekli, mrziš ih do srži.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shonewizard said:

Ipak bi trebalo razdvojiti dvije varijante, ako je već sad na redu tovarenje Novaka sa jedne strane, ili posipanje pepelom sa druge strane.

 

U prvoj varijanti, Novak je priložio lažni test (i dalje ne mogu da pronađem logičko objašnjenje za tako nešto, posebno sa informacijama koje imamo). U tom slučaj, on lično nikoga nije ugrozio 16.12. i 17.12. svojim (ne)činjenjem. Da li je takav falsifikat mrlja u karijeri tako uspješnog čovjeka? Apsolutno. Da li su lažni testovi i potvrde nešto rezervisano za Balkan i Novaka Đokovića? Apsolutno ne, primjera imamo svuda u okruženju. Da li je to nešto što će značajno da mi unizi sliku Novak Đokovića? Značajno apsolunto ne (ovo bi se moglo detaljnije elaborirati), u određenoj mjeri svakako minus. (kada sam u full Novakovi svjedoci  raspoloženju, najviše mu zamjeram što je to (hipotetički) urađeno ovako amaterski iz ugla informacionih tehnologija 😁)

 

U drugoj varijanti, Novak se 17.12. i 18.12. kretao među ljudima sa pozitivnim PCR testom. Zaista mislim da 17.12. nije nešto što je urađeno sa predumišljajem. Snimanje sa Francuzima je apsolutno propust i dio neodgovornog ponašanja, ublaženog držanjem distance i nošenjem maske + nepostojećim simptomima. Ovo isto što je Novak uradio će možda za 20ak dana postati očekivano ponašanje u većini svjetskih zemalja. Nije opravdanje, ali svakako nije ni smak svijeta kakvim se predstavlja.

 

Ako neko grešku prilikom popunjavanja formulara uzima kao ozbiljan faktor u ocjeni Novakovog lika i djela (u konkretnoj situaciji svakako da ima veliki uticaj), neka se zapita koliko objektivno može da sagleda situaciju zapravo. 😁

 

I na kraju, njegov stav o vakcini. Apsolutno mi ne pada na pamet da to uzimam kao neku mjeru. Ima svoje razloge i svoja ubjeđenja koja na bilo koji način ne pokušava da prenese na druge (čak rekao bih, potpuno suprotno). Iz tog ugla, apsolutno bih mu najviše zamjerio da se nije vakcinisao a da ima potvrdu o vakcinaciji, ili obrnuto, da je već vakcinisan ali svojim činjenjem ne želi to da prizna.

 

Eto toliko. Ako Srki bude dijelio neke darove za branioce lika i djela, nadam se da neću biti preskočen. 😀

U Nemackoj su rekli da onaj koji lazira sertifiat za vakcinaciju moze da bide kaznjen i za pokusaj (manje-vise) ubistva ili bar fizicke povrede nekoga, a za to prete odgovarajuce zatvorske kazne. Nemam pojma kako je ovo zakonski reseno, ali ovo su rekli na tv.

Ono sto se definise kao Novakovo antivakserstvo je zapravo njegovo verovanje u "prirodno lecenje", a te u Nemackoj zovu ezotericima :classic_biggrin: i sasvim solidno je popularno (delimicno krivo za nedovoljno vakcinisanje na jugu Nemacke, kao tamo imaju tu tradiciju). Kad se na to doda prakticno kultno pracenje sta unosi u telo (verovanto inicirano Cetojevicevim dijagnostikovanjem osetljivosti na gluten) onda je razumljivo sto on to ne bi da  "unosi nesto neprirodno u svoje telo" :classic_rolleyes:  Koliko to veze nema s stvarnoscu govori i to sto uzima one "sokice" tokom meca, sto uzima tablete protiv bolova kad mu treba... Ali, dokazi ti to njemu. A on nema u svojoj okolini nikoga ko bi ga opametio, ni jedan autoritet koji bi mu objasnio neke elementarne stvari. I onda imamo ovo sto imamo (sto je onda iz raznoraznih razloga prenaduvano od strane medija).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

a sad će njegovi protivnici i za GOAT trku imati argument da ne može neko takvog karaktera da bude GOAT, kao što su ranije potezali umjetnički dojam. Doduše to je trenutno najmanje bitno.

Iskreno,ne znam jesam li ikada (na oba foruma) upotrebio termin 'GOAT' uz Novaka..sa druge strane o "najuspesnijem teniseru svih vremena" sam pisao..ihaj :writing:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Pa čekaj, ti si fedal hejter. Ili, što bi neki rekli, mrziš ih do srži.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Samo Nadala. :classic_biggrin:

 

6 minutes ago, wwww said:

verovanto inicirano Cetojevicevim dijagnostikovanjem osetljivosti na gluten

Ne znam gde sam skoro pročitala da on i dalje sluša Četojevićeve savete a da je ovaj baš veliki protivnik vakcina... ima valjda sajt na FB ali nisam smela da gledam :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ridji said:

 

Mislim na to da dodje u posed dokaza da je preležao virus unazad 6 meseci, pre svega da se zarazi, što mislim da mu je bio primarni cilj po ponašanju tokom decembra. Ko što kažeš, morao bi to da cini još ranije. 
Za falsifikovanje ne verujem stvarno da mu je bio plan i ideja, ako je to i uradjeno uradjeno je na kraju kad je sve ostalo otpalo. 

bold: možda nije imao testova u bazi iz ranijeg perioda. Ono, najprostije gledano nije nemoguće ni da se tudji test dodeli Novaku, ili da se u bazi kreira potpuno novi rekord, ali kod takvih situacija mnogo je veći rizik da se desi ovo što se desilo i sa ovim testovima - da se uoči da se neki podace ne poklapaju. 
Ovo pišem baš banališući i pojednostavljajući sistem baze podataka tog našeg kovid softvera, sa potpunim nepoznavanjem kako je ta arhitektura uspostavljena i struktuirna

 

pa zar nije mogao da ode u Batut, ili vec gde, kod toga  ko mu je navodno lazirao ovaj test i da jednostavno ta osoba u dve epruvete ubaci isti uzorak onog stapica (pola-pola) od nekog drugog zarazenog coveka, obelezi ih razlicito i u startu ima pokriven ceo postupak? ili jednostavno da laborant 2 puta uzme uzorak od nekog simptomaticnog pavcijenta i onda jedan dodeli Novaku. :classic_rolleyes: uopste mu nije trebao alibi pred javnoscu u vidu odlaska u masu, zaraze se ljudi i kod par kontakata ali rizicnih kontakata.

 

(uh, sad sam se bas bacila u smisljanje nacina kako da se prevari sistem :lol_2: sad ce me deportovati s foruma zbog ovih budalastina, ko Novaka iz Australije :lol_2:)

21 minutes ago, Drug Crni said:

Lepo ja napisah u svom postu: ili je lazirao sve ili smatra da je korona lazna. Ne dopada mi se ni jedno ni drugo.

On je Matt Damon u Contagion :lol_2:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

News in the Djokovic case:

- Australian media point out that the decision on the tennis player's visa has already been made and will be announced tomorrow morning.

- Everything indicates that the Serbian's visa will be withdrawn.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...