Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Milica is on fire nakon saopstenja :s_d: nakupilo se prethodnih dana pa krenula u John Wick obracun sa Internetom :default_2guns:

 

2 minutes ago, Boxy said:

Znaci

1. Jao nisam znao :classic_sad:

2. Jao jesam znao ali nisam hteo da razocaram novinara :classic_sad:

3. Jao nisam ja, nego neko iz mog tima :classic_sad:

 

Apsolutno tanko i providno, ali ako im je dovoljno i ako ce to znati kako da opravdaju pred svojim narodom, onda ok.

 

 

Pa dobro... zato i sluze saopstenja, da se spinuje prica i prebaci loptica.

Mislim da niko nije ocekivao da objasnjenje bude "jbg, govno sam... znao sam da sam pozitivan pa sam otisao medju decu" ili "opusteno narode, nisam bio pozitivan dobio sam samo fake test zbog putovanja u Australiju"

Link to comment
Share on other sites

Kaže mi brat iz Melburna da su posle ove izjave veće šanse da će ga izbaciti. Javnost tamo ne može da svari situaciju sa Lekipom, političari rade dnevna istraživanja javnog mnjenja zbog skorih izbora. Tehnički razlog koji mogu da iskoriste je neprijavljeno putovanje u Španiju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChrisJudd said:

Kaže mi brat iz Melburna da su posle ove izjave veće šanse da će ga izbaciti. Javnost tamo ne može da svari situaciju sa Lekipom, političari rade dnevna istraživanja javnog mnjenja zbog skorih izbora. Tehnički razlog koji mogu da iskoriste je neprijavljeno putovanje u Španiju.

 

Zadnju izjavu je postavio na društvene mreže uz advokate koji su mu diktirali šta da otkuca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Znaci

1. Jao nisam znao :classic_sad:

2. Jao jesam znao ali nisam hteo da razocaram novinara :classic_sad:

3. Jao nisam ja, nego neko iz mog tima :classic_sad:

 

Apsolutno tanko i providno, ali ako im je dovoljno i ako ce to znati kako da opravdaju pred svojim narodom, onda ok.

 

Inace viidm da je AO stavio njegovu sliku sa treninga, komentari su mahom negativni ispod te objave.

hajde, hajde, bila si fer i korektna svih ovih dana i nisi dodatno potpaljivala vatru.

 

za 1. je dao uverljiv odgovor, sto ne iskljucuje to da je mogao da otkaze prisustvo tom dogadjaju i pored svega. kaze da je otkazao i sve naredne obaveze (to bi isto trebalo da bude proverivo, sigurno je otkazivao u nekoj pisanoj formi, te bi organi reda koji bi se ovim mogli baviti mogu da provere.

za 2. - pa zar ga ne optuzuju svi da se svima dodvorava? znaci potpuno u skladu s karakterom, ma koliko pogresno bilo.

za 3. - pa nije valjda da Fed sam popunjava ovakve obrasce? (najbolji nacin da nekome priblizis neciji stav je da ih stavih u poziciju tog drugog :classic_biggrin: )

 

elem, kazu da je prilozen jos jedna dokument s kojim je zaista i putovao u kom stoji da je u prethodnih 14 dana putovao. na australijskm vlastima je da to sad sve lepo provere.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, drperce said:

 

Iz mog iskustva iz covid bolnica (Zvezdara, Arena, Batajnica) i sad sto povremeno sljakam covid ambulantu kombinacija ti je oba, ali krajnji rezultat je da je smejurija u odnosu na ranije i da je vecina ljudi zarazeno u poslednjih mesec dana. Realno vama iz zemalja sa ostrijom covid politikom izgleda skroz nenormalno da su kafici i klubovi prepuni i jeste stopa zarazavanja visoka, ali mislim da je sa strane mentalnog zdravlja stanovnistva mnogo bolje da se pokusa ovaj povratak zivota u normalu. Ono sto je sramota je da je samo 50% ljudi vakcinisano, jbg.

Negde si malopre da li se prate kontakti itd. : popunjava pacijent upitnik sa kim je bio u kontaktu pa onda sestra to ukucava u bazu pa onda proveravaju ovi iz zavoda, realno tome se ranije pridavala mnogo veca paznja nego sada.

o, pa ti imas direktne informacije s lica mesta!

 

elem, jos malo off: ovde u Nemackoj je recimo analizirana situacija, pa je poredjeno s UK. Od prilike analiza ide ovako: UK ima mnogo veci % vakcinisanih medju starijima (rizicnijima) od Nemacke, a letos je Dzonson otvorio sve, pa su se mladji pozarazavali i tako dobili imunitet. U Nemackoj ni to nije slucaj, te kod nas sada postoji veci rizik. No, mi uprazanjavamo odredjene mere (maske u zatvorenom su sve vreme na snazi, a i ostale mere su se, u zavisnosti od situacije, uvodile). Naravno da Nemacka ima mnogo vecu fleksibilnost sto se tice primene odredjenih mera, koju Srbija nema (zbog finansijskih mogucnosti).

 

Hvala za info o pracenju kontakata. Vidis @alcesta da nije ni Srbija najgora.

 

sve najbolje, drzim pesnice i cuvaj(te) se! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Dakle, ne ostavlja se ni promil sanse da je ovo sto je Novak rekao tačno. Super.

Neka ga izbace vec jednom, šta mozgaju toliko.

 

Iskreno, ja mogu da progutam sve ovo i stvarno verujem da je takva budalica da ga preterano nije ni zanimao rezultat testa i da je nesvesno otisao pozitivan 17. medju decu. Za L'Ekip je objasnio i njegova sramota sto im nije rekao a za gresku na formularu, to mi je i logicno da je neko drugi popunjavao ali eto, ostaje kao tehnikalija za koju mogu da ga vozaju ako budu hteli.

 

Jedino sto mi baca sumnju na celu ovu pricu je Dijanin komentar "poceli da kopaju" jer je malo teze ocekivati takav komentar da nije bilo nekog muljanja.

 

p.s. Mozda su muljali nesto sto jos ne znamo a ovo je samo diverzija :s_d: kao losi falsifikatori ovi Djokovici, ne znaju da muljaju a oni u stvari pro muljatori :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Dakle, ne ostavlja se ni promil sanse da je ovo sto je Novak rekao tačno. Super.

Neka ga izbace vec jednom, šta mozgaju toliko.

Ja sam siguran da je tačno. Upravo sam tako nešto kao teoriju i govorio. Neodgovoran je ispao prema novimarima što im nije rekao kad su došli na slikanje, za ostalo nema tu mnogo filozofije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Usput x 2, neko (iz TA) bi stvarno mogao da napomene političarima da, ako će da izbacuju Noksu, to urade pre žreba.

 

Ako ga izbace posle, mislim, kako će onda, opet žreb ili će LL iz kvalifikacija da uleti direkt na prvo mesto (koliko se sećam, to je praksa, ali se ne sećam da se tako nešto dogodilo na slemu, pa još na No1 mestu)?

Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, drperce said:

Toliko buke oko omikrona jbt, bukvalno je pola BGa zarazeno a u Bataji samo 200 pacijenata. Jeste da se mnogo lakse prenosi, ali klinivka slika nebo i zemlja u odnosu na ranije.

Hajka kao da je bio zarazen ebolom

 

Ma sve je jasno onog trenutka kad mediji pređu sa "puca nam zdravstveni sistem po šavovima" i broje svaki krevet, do toga da se uopšte nigde ne spominje koliko je ljudi u bolnici. Ne samo da nema u naslovu kao prije, nego nema ni unutra u članku. Samo broj zaraženih, procenat, itd. To pričam za slovenske medije, ali cenim da je i drugde tako.

 

8 minutes ago, drperce said:

 

Iz mog iskustva iz covid bolnica (Zvezdara, Arena, Batajnica) i sad sto povremeno sljakam covid ambulantu kombinacija ti je oba, ali krajnji rezultat je da je smejurija u odnosu na ranije i da je vecina ljudi zarazeno u poslednjih mesec dana. Realno vama iz zemalja sa ostrijom covid politikom izgleda skroz nenormalno da su kafici i klubovi prepuni i jeste stopa zarazavanja visoka, ali mislim da je sa strane mentalnog zdravlja stanovnistva mnogo bolje da se pokusa ovaj povratak zivota u normalu. Ono sto je sramota je da je samo 50% ljudi vakcinisano, jbg.

Negde si malopre da li se prate kontakti itd. : popunjava pacijent upitnik sa kim je bio u kontaktu pa onda sestra to ukucava u bazu pa onda proveravaju ovi iz zavoda, realno tome se ranije pridavala mnogo veca paznja nego sada.

 

Više puta sam hteo da pitam, ali nikako da dobijem priliku... Čemu služi covid ambulanta? U Sloveniji recimo ja nisam čuo da to ima, i mislim da i ne postoji (nisam 100% siguran, ali eto u 2 godine nisam još čuo). Ako je za testiranje i tretiranje blagih simptoma, to mi je totalno ludilo. Jer tamo u gužvi na mrazu stoje i ovi stvarno zaraženi i ovi što su samo isprepadani (razumljivo) i onda se i oni tu zaraze. Da ne govorimo o tome da sigurno ne pomaže da stojiš nekoliko sati na minusu vani.

 

 

on-topic. Što se tiče Novaka i L'Equipa, jebo ga intervju. To je apsolutno treba da odloži. Ili barem da kaže da je pozitivan (nisam siguran dal je potvrđeno da nije rekao?). Oni bi ionako rekli, ma jebi se i ti i PCR, mi taj intervju trebamo, tako da radimo. Barem im nebi dao priliku za ove licemerske akrobacije, gde če sad da ga optužuju kako ih je doveo u opasnost... A bili bi spremni da se radi taj intervju tako ili ovako.

A ovo što sad izbacuju detalje, kao dero se kad su ga slikali... Samo pokazuje kakvi su to smečari. Treba im vratiti njihovu nagradu i nikad više dati izjavu za njih

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stray_cat said:

 

Zadnju izjavu je postavio na društvene mreže uz advokate koji su mu diktirali šta da otkuca.

pa tako i treba, a ne da sam mudruje ili jos gore da pusti oca da to radi. kad bi jos nekako mogao ovog da zauzda. valjda je Srdjana ova pretnja zatvorom konacno tresnula u glavu, pa da ce prestati da se pojavljuje u javnosti i blebece svasta - nek to radi po porodicnim slavama, a za javnost 🤐

A valjda je Novaka ovo 💩 u koje se uvalio konacno ubedilo da angazuje ozbiljne profesionalce za PR, a koje ce on da slusa i ne mudruje i ne bude "autentican". "Autentican" nek bude s familijom na onom imanju u Vojvodini, ostatak mora da vodi racuna. A i krajnji red bi bio da angazuje dobre pravnike i da krene s tuzbama protiv pojedinih novinara (khm khm Ben khm).

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, wwww said:

hajde, hajde, bila si fer i korektna svih ovih dana i nisi dodatno potpaljivala vatru.

 

za 1. je dao uverljiv odgovor, sto ne iskljucuje to da je mogao da otkaze prisustvo tom dogadjaju i pored svega. kaze da je otkazao i sve naredne obaveze (to bi isto trebalo da bude proverivo, sigurno je otkazivao u nekoj pisanoj formi, te bi organi reda koji bi se ovim mogli baviti mogu da provere.

za 2. - pa zar ga ne optuzuju svi da se svima dodvorava? znaci potpuno u skladu s karakterom, ma koliko pogresno bilo.

za 3. - pa nije valjda da Fed sam popunjava ovakve obrasce? (najbolji nacin da nekome priblizis neciji stav je da ih stavih u poziciju tog drugog :classic_biggrin: )

 

elem, kazu da je prilozen jos jedna dokument s kojim je zaista i putovao u kom stoji da je u prethodnih 14 dana putovao. na australijskm vlastima je da to sad sve lepo provere.

 

Ne potpaljujem, ali da se desio samo taj 17.12., onda bi moglo da mu se nekako pogleda kroz prste, ali onda ima i taj 18.12. pa taj pogresno popunjen formular.

Znam ja da niko od najvecih ne popunjava sam formular, ali oni stavljaju potpis i stoje iza tih informacija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dulematic said:

Aman više sa muljanjem, dajte mi jedno logično objašnjenje zašto bi lažirao test 16. ako ima obaveze naredna 2 dana. Pa mogao je samo da sačeka 2 dana i da sve prodje glatko. 

Jednostavno je bilo neodgovoran, ali nije imao nikakve simptome i to je to.

 

zato sto drugacije nije mogao da stigne da dobije izuzece : 16+14 = 30dec. kraj godine

ne brinite, nije zarazio nikoga, jer nije bio ni pozitivan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Ma sve je jasno onog trenutka kad mediji pređu sa "puca nam zdravstveni sistem po šavovima" i broje svaki krevet, do toga da se uopšte nigde ne spominje koliko je ljudi u bolnici. Ne samo da nema u naslovu kao prije, nego nema ni unutra u članku. Samo broj zaraženih, procenat, itd. To pričam za slovenske medije, ali cenim da je i drugde tako.

 

 

Više puta sam hteo da pitam, ali nikako da dobijem priliku... Čemu služi covid ambulanta? U Sloveniji recimo ja nisam čuo da to ima, i mislim da i ne postoji (nisam 100% siguran, ali eto u 2 godine nisam još čuo). Ako je za testiranje i tretiranje blagih simptoma, to mi je totalno ludilo. Jer tamo u gužvi na mrazu stoje i ovi stvarno zaraženi i ovi što su samo isprepadani (razumljivo) i onda se i oni tu zaraze. Da ne govorimo o tome da sigurno ne pomaže da stojiš nekoliko sati na minusu vani.

 

 

Covid ambulante su ti prva linija - tu se testiraju, uradi lab i eventualno rtg ako ima potrebe, prepise terapija i otvara bolovanje. Ako se proceni da je pacijent tezi onda se upucuje u covid tijazni centar (druga linija odbrane) - tu vec ima neki vid dnevne bolnice, ct itd a ako i tamo procene da je los onda ide u covid bolnicu (treca linija).

 

Obicno ima neki sator ispred covid ambulanti i jeste lose sto se mezaju potencijalno zarazeni i nezarazeni ali mnogo bi bilo gore da ih pustis u Dom zdravlja gde su oni koji nemaju simptome covid infekcije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stray_cat said:

Usput x 2, neko (iz TA) bi stvarno mogao da napomene političarima da, ako će da izbacuju Noksu, to urade pre žreba.

 

Ako ga izbace posle, mislim, kako će onda, opet žreb ili će LL iz kvalifikacija da uleti direkt na prvo mesto (koliko se sećam, to je praksa, ali se ne sećam da se tako nešto dogodilo na slemu, pa još na No1 mestu)?

mislim da je par puta bilo situacija da se zreb ponovi, ali u principu ako mecevi nisu poceli (R1) ne upada LL na njegovo mesto, vec se pomeraju nosioci. Ne znam sad da li bas #5 nosilac ide na mesto #1 (moze biti da su pozicije u zrebu prvih 8 nosilaca ekvivalentne), pa onda #9 na upraznjeno mesto, pa #17 na sledece i na kraju onaj koji je bio "prvi ispod crte postaje nosilac, a na njegovo mesto upada LL.

u svakom slucaju Medvedev ne bi preuzeo Novakovo mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stray_cat said:

Usput x 2, neko (iz TA) bi stvarno mogao da napomene političarima da, ako će da izbacuju Noksu, to urade pre žreba.

 

Ako ga izbace posle, mislim, kako će onda, opet žreb ili će LL iz kvalifikacija da uleti direkt na prvo mesto (koliko se sećam, to je praksa, ali se ne sećam da se tako nešto dogodilo na slemu, pa još na No1 mestu)?

 

Koliko ja znam, LL bi upao na njegovo mesto tek ako bi ga izbacili kad je vec izasao OOP za prvi dan, pre toga dolazi do pomeranja nosilaca, a LL upada kao nenosilac.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dulematic said:

Aman više sa muljanjem, dajte mi jedno logično objašnjenje zašto bi lažirao test 16. ako ima obaveze naredna 2 dana. Pa mogao je samo da sačeka 2 dana i da sve prodje glatko. 

Jednostavno je bilo neodgovoran, ali nije imao nikakve simptome i to je to.

 

Ne kazem da jeste. Razmisljam sta bi mogle biti posledice.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...