Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

3 minutes ago, shonke said:

 

upravo zbog ovog gore je vrlo bitno da on sto brze sklopi neki sporazum s vlastima. jer sto vise ovakvi tipovi budu pljujuvali  po Australiji i blamirali je, to ce gore biti po Novaka. To bi neki (nepostojeci) Novakov PR tim morao ovim likovima, kao i Srdjanu&Co, morao da kaze. Pa da vidimo da li je Srdjanu bitnija samopromocija ili dobrobit sina.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, wwww said:

mnogo je ozbiljnija stvar lagati vlasti strane zemlje u pokusaju ulaska u tu zemlju, nego sto je tamo negde u nekoj Srbiji izasao iz karantina (a tu jos uvek ne znamo kad tacno je dobio/procitao informaciju da je pozitivan).

Formular se pogrešno popuni ponekad i nisam čuo za nikoga ko je išao u zatvor zato što je to pitanje pogrešno odgovorio. Mislim da se preteruje ovde, ali ajde mediji su to. 

 

Meni je ono u Srbiji mnogo gore, sa moralnog gledišta. Ako je znao i pozitivan viđao decu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da nije tolika budala da namerno to uradi. Zato i mislim da je zapravo fejkovao test, ali to uradio trapavo.

 

Druga opcija je da nije video mejl/SMS. Ali mi pricamo o dva dana. Nije to par sati, isti dan, pa da mu das opravdanje kao taj dan za postu, sto niko i ne pominje, znaci za to je prakticno vec dobio opravdano. Znaci legao je da spava, ustao sutra ujutru i nije proverio rezultat? A takodje je vec tad morao da zna da su igraci Barselone sa kojima se slikao pozitivni. Znaci sama ta cinjenica bi trebalo da te pogura ne samo da proveris da li je stigao test, vec i da ga potrazis, cak i pozoves ako ga jos nema.

 

A bio je tu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

mora onda da dokaze nameru.

u svakom slucaju je on odgovoran za sadrzaj tog formulara, sto potvrdjuje potpisom na kraju.

ovog puta ce se drzava Australija mnooogo bolje pripremiti, sigurno nece dozvoliti da se dva puta blamira.

 

Mislim da zato i nema jos odluke, skupljaju sve moguce dokaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cesto putujem i evo za sebe cu da priznam da te formulare vise ni ne citam, samo potpisem, cesto se to u avionu popunjava, a vrlo retko mi neko i trazi uopste taj papir na aerodromu obicno mi ostane u tasni

 

edit : ali ja nisam Djokovic i ne ocekujem da ce neko da me masira sa tim stvarima a on bi trebalo da ocekuje

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

 

Bliska je i meni, cak mi je i sto se posla tice jedno od zaduzenja, mada ne primarno, vise sam konsultant u toj oblasti, kad zagusti.

 

Dakle, u pravu si. U teoriji i u globalu.

 

U praksi to izgleda tako da marketinski tim pomenute zvezde kreira bukvalno scenario po kojem ce se ta zvezda obratiti, dok tekstualne objave uglavnom takodje ne pisu sami.

 

Bitno je da se odrzava privid da to oni rade zbog licnog brendinga. Naravno, ekscentricni likovi poput na primer Kirjosa rade to sami, ali onda treba postaviti pitanje koliko je to dobro i pozeljno.

 

Slicno kao i za Djokovica.

 

Znam kako izgleda u praksi, nažalost 😄 Zato pričam o teoriji i o tvojoj rečenici da se nije udostojio da angažuje neku marketinšku agenciju; ljudi su počeli da otvaraju oči i kad skontaju da njihov omiljen selebriti ne vodi sam sebi Tviter ili Instagram, razočaraju se jako.

 

Zato rekoh kako brendovi idu korak dalje u "humanizaciji" komunikacije na SoMe kanalima, tako bi trebalo i poznati. Naravno, Novaku bi svaki PR rekao da NIPOŠTO u i jbn Instagram objavu ne stavi info da je dobio medical exemption. Zapravo to bi mu rekao i neko se ulice a ne PR xD 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

 

Znam kako izgleda u praksi, nažalost 😄 Zato pričam o teoriji i o tvojoj rečenici da se nije udostojio da angažuje neku marketinšku agenciju; ljudi su počeli da otvaraju oči i kad skontaju da njihov omiljen selebriti ne vodi sam sebi Tviter ili Instagram, razočaraju se jako.

 

Zato rekoh kako brendovi idu korak dalje u "humanizaciji" komunikacije na SoMe kanalima, tako bi trebalo i poznati. Naravno, Novaku bi svaki PR rekao da NIPOŠTO u i jbn Instagram objavu ne stavi info da je dobio medical exemption. Zapravo to bi mu rekao i neko se ulice a ne PR xD 

 

pa da, to je najveci problem. Mnogo on treba da gura do tog nivoa koje su recimo Kardasijanke postavile i taj imaginarijum (niti mu treba, naravno), slazem se da su trendovi takvi, ali on sa tim nema veze 🙂

 

Kao kad bi na primer slusao nekog nemam pojma, brokera koji objasnjava napredne stvari vezane za berzu, a ti treba da naucis prvo sta je to berza, bukvalno taj nivo razlike.

 

Kao sto si i sama rekla - random osoba, prosecno inteligentna, bez ikakvog znanja PRa, marketinga na drustvenim mrezama, a upoznata sa generalnom situacijom u Australiji bi mu rekla cekaj decko, nemoj da pises da ulazis u Australiju sa medicinskim izuzecem.

1 minute ago, erwin said:

Špigel dobio negativan, a zatim pozitivan rezultat skeniranjem QR-a pozitivnog testa i to objavio.

 

 

 

 

Kao mi ovde. Sad ona prica greska u sistemu/mnogo ljudi probalo pa zaglupelo i slicno nece da pije vodu (kao i da bi generalno pilo vodu).

 

Ja se iskreno plasim da ga je ugasio.

 

Sto pre neka radi damage control, jer njemu je bukvalno karijera ugrozena, kakav crni AO.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

 

Svakako teško da će vlasti let u Španiju koji je bio tipa 5 dana pre sletanja u Melburn računati u putovanje u Australiju.

 

Pritom postoji let Beograd - Dubai, odakle je poleteo za Australiju.

 

Reklo bi se da je na ovo mislio onaj potpredsednik vlade što ga je novinar BBC svetskog radija ispreskakao i da oni sad bukvalno grozničavo kopaju da nađu što više prljavštine kako bi opravdali isterivanje, do kojeg će svakako doći u narednih nekoliko dana.

ma ima snimaka od nekoliko dana kako trenira u nekom teniskom klubu, dovoljno je da vlasti Australije zaprate Novakove fanove i sve je tu. tako da nema sanse da se to proda kao medjustanica.

 

6 minutes ago, Darko said:

Formular se pogrešno popuni ponekad i nisam čuo za nikoga ko je išao u zatvor zato što je to pitanje pogrešno odgovorio. Mislim da se preteruje ovde, ali ajde mediji su to. 

 

Meni je ono u Srbiji mnogo gore, sa moralnog gledišta. Ako je znao i pozitivan viđao decu.

i Al Kaponeu su dosli glave zbog neplacenog poreza, a ne zbog mafijaskih dela.

Sto ce reci, ako hocces nekoga da sklonis, nadji blo koji razlog i ispunio si cilj, ne mora bas za glavno (ne)delo. To je Novakov tim odradio za anuliranje ponistenja vize, pozivajuci se na proceduralne propuste, a sad vlada radi za ovo.

Stvar je u tome: oni njega hoce van Australije, jer im rusi epidemiolosku strategiju koju su prodali svom narodu (bukvalno je trn u oko), narocito u izbornoj godini. pa ce to postici makar i zbog "tehnikalija"

Link to comment
Share on other sites

 

 Špigelov članak je iza paywalla, ali provukao sam ovaj screenshot kroz Deepl:

 

Quote

The mystery of the positive PCR test 
At the center of it all is the positive coronal test from December 16. But this one also poses a mystery. 
Djokovid has attached a letter from the Serbian Institute of Public Health to the affidavit. On it is a QR code that leads to the test result from December 16. SPIEGEL scanned the QR code Monday afternoon at 1:19 p.m. (CET). A result appears: "Test result Negative." This would render the basis for Djokovie's entry invalid. 
About an hour later, at 2:33 p.m. Monday, another scan of the QR code suddenly showed a different result: "Test result Positive." 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Nije sigurno da nevakcinisane osobe uopšte dobijaju rezultate PCR testove na mejl po automatizmu.

 

2. @wwww, Noksa se neće dobrovoljno povući (možda i grešim).

 

3. Ako će da ga izbacuju, morali bi to da urade pre žreba. Ako uđe u žreb, pa ga izbace u nekom trenutku, da li će ponovo da prave žreb? Ubedljivo najbolja fora bi bila da neki LL iz kvalifikacija direkt uđe na No1 mesto.

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Ja verujem da nije tolika budala da namerno to uradi. Zato i mislim da je zapravo fejkovao test, ali to uradio trapavo.

 

Druga opcija je da nije video mejl/SMS. Ali mi pricamo o dva dana. Nije to par sati, isti dan, pa da mu das opravdanje kao taj dan za postu, sto niko i ne pominje, znaci za to je prakticno vec dobio opravdano. Znaci legao je da spava, ustao sutra ujutru i nije proverio rezultat? A takodje je vec tad morao da zna da su igraci Barselone sa kojima se slikao pozitivni. Znaci sama ta cinjenica bi trebalo da te pogura ne samo da proveris da li je stigao test, vec i da ga potrazis, cak i pozoves ako ga jos nema.

 

A bio je tu.

posta i tribina otpadaju jer su se desavali u vreme izmedju davanja uzorka i ovog vremena kada je test zavrsen.

eventualno to sa decom mozda moze da se nategne. ali valjda se moze dobiti tacno vreme kad je sms procitan, zar ne? sto znaci da je to dokazivo (koji god ishod bio).

ovo s L'Equipom je ogromna brljotina, pogotovu sto im nije rekao da je zarazen. verujem da je tu njegova logika bila: nemam simptome, dobio sam ovakvu nagradu prvi put u zivotu, ne mogu da propustim priliku. a nije hteo da se procuje da je pozitivan, jer bi to odmah alarmiralo koga treba (zbog puta u AO) i jos tada bi se digla frka.

sve u svemu trebalo je da se vakcinise, a ako vec nece onda da ni ne pokusava da ide u Australiju.

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da nije tolika budala da namerno to uradi. Zato i mislim da je zapravo fejkovao test, ali to uradio trapavo.
 
Druga opcija je da nije video mejl/SMS. Ali mi pricamo o dva dana. Nije to par sati, isti dan, pa da mu das opravdanje kao taj dan za postu, sto niko i ne pominje, znaci za to je prakticno vec dobio opravdano. Znaci legao je da spava, ustao sutra ujutru i nije proverio rezultat? A takodje je vec tad morao da zna da su igraci Barselone sa kojima se slikao pozitivni. Znaci sama ta cinjenica bi trebalo da te pogura ne samo da proveris da li je stigao test, vec i da ga potrazis, cak i pozoves ako ga jos nema.
 
A bio je tu.
Kolika je on budala, to još ne znamo ali možemo da vidimo da mu i taj "score" raste svakog dana.
Dakle, tip iz lista l'equipe koji ga je slikao, uručio mu treofej i intervjuisao je napisao članak (koji je zaključan za NEpretplacene) ali ga je ita gazzetta prenela.
Glavna stvar, čovek je rekao ovako: Nole je držao masku, odgovarao na pitanja 33 min (toliko traje audio snimak na diktafonu), sedeli su jedan naspram drugog za velikim pravougaonim stolom. Noleta je pitao da skine masku na šta je on odgovorio negativno, osim tokom slikanja. Na kraju ga je potapsao po ramenu rekao da zagrli prelepi grad Pariz, da je u ponedeljak uradio test pre leta za Australiju i da je negativan. "

Konfuzija je prilična u celoj ovoj katastrofi po Noleta. Ne zna se više ko laže, izmišlja itd.

Pre svega, 18.12.2021. je bio subota, 16.12. je bio četvrtak a ponedeljak pre tog 18.12. je bio 13.12. Dakle, 16.12. je uradio test koji je (navodno) bio pozitivan a 22.12. (sreda) je na testu bio negativan.

Zašto bi mu Nole rekao da se testirao u ponedeljak pred put za AUS kad do tog puta ima 3 nedelje?

Ko koga ovde?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

1. Nije sigurno da nevakcinisane osobe uopšte dobijaju rezultate PCR testove na mejl po automatizmu.

 

2. @wwww, Noksa se neće dobrovoljno povući (možda i grešim).

 

3. Ako će da ga izbacuju, morali bi to da urade pre žreba. Ako uđe u žreb, pa ga izbace u nekom trenutku, da li će ponovo da prave žreb? Ubedljivo najbolja fora bi bila da neki LL iz kvalifikacija direkt uđe na No1 mesto.

 

To je nesto cega sam se i ja setila - ja ne znam da li Novak ima u Srbiji socijalno osiguranje tj neki broj zdravstvene kartice ne znam sta je a sta traze, ja to nemam i imala sam poprilicno komplikacija da dodjem do svog rezultata testa kad sam ga radila u beogradu, ali mozda se to sve promenilo od pre nekih 7-8 meseci kad sam ja to radila, morala sam sama da idem da uzmem papirni rezultat

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ciao said:

To je nesto cega sam se i ja setila - ja ne znam da li Novak ima u Srbiji socijalno osiguranje tj neki broj zdravstvene kartice ne znam sta je a sta traze, ja to nemam i imala sam poprilicno komplikacija da dodjem do svog rezultata testa kad sam ga radila u beogradu, ali mozda se to sve promenilo od pre nekih 7-8 meseci kad sam ja to radila, morala sam sama da idem da uzmem papirni rezultat

pa valjda se samo unosi maticni broj, a to imaju svi rodjeni u Srbiji/ex-yu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Kolika je on budala, to još ne znamo ali možemo da vidimo da mu i taj "score" raste svakog dana.
Dakle, tip iz lista l'equipe koji ga je slikao, uručio mu treofej i intervjuisao je napisao članak (koji je zaključan za NEpretplacene) ali ga je ita gazzetta prenela.
Glavna stvar, čovek je rekao ovako: Nole je držao masku, odgovarao na pitanja 33 min (toliko traje audio snimak na diktafonu), sedeli su jedan naspram drugog za velikim pravougaonim stolom. Noleta je pitao da skine masku na šta je on odgovorio negativno, osim tokom slikanja. Na kraju ga je potapsao po ramenu rekao da zagrli prelepi grad Pariz, da je u ponedeljak uradio test pre leta za Australiju i da je negativan. "

Konfuzija je prilična u celoj ovoj katastrofi po Noleta. Ne zna se više ko laže, izmišlja itd.

Pre svega, 18.12.2021. je bio subota, 16.12. je bio četvrtak a ponedeljak pre tog 18.12. je bio 13.12. Dakle, 16.12. je uradio test koji je (navodno) bio pozitivan a 22.12. (sreda) je na testu bio negativan.

Zašto bi mu Nole rekao da se testirao u ponedeljak pred put za AUS kad do tog puta ima 3 nedelje?

Ko koga ovde?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Kako ide u Australiju ako nema skoru infekciju, ako je nevakcinisan? Zasto pominje da je na poslednjem testu negativan, a pritom i slagao kad mu je zapravo bio poslednji test (ili to upucuje da je ovaj test lazan). I uopste, kako kazes, kakvu vrednost ima ta informacija da je test prethodnog ponedeljka negativan, kad ne moze da ga iskoristi (i da je bitan) za put koji je 3 nedelje daleko? Stvarno lud zbunjenog.

1 minute ago, stray_cat said:

 

 

Nije ni pokušavao on nešto posebno, već Tajli.

 

A on mukica povodljiv.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stray_cat said:

1. Nije sigurno da nevakcinisane osobe uopšte dobijaju rezultate PCR testove na mejl po automatizmu.

 

2. @wwww, Noksa se neće dobrovoljno povući (možda i grešim).

 

3. Ako će da ga izbacuju, morali bi to da urade pre žreba. Ako uđe u žreb, pa ga izbace u nekom trenutku, da li će ponovo da prave žreb? Ubedljivo najbolja fora bi bila da neki LL iz kvalifikacija direkt uđe na No1 mesto.

 

(po secanju)

1. ja sam shvatila Urosa da oni koji su se vakcinisali imaju podatke u e-upravi, te se njima podaci salju mejlom, a ponekad i SMS-om, dok nevakcinisani dobijaju rezultte preko SMS-a (ne znam gde onda dobijaju ovaj papir).

 

2. sto duze se bude koprcao to gore po njega. nadam se da ce mu to i njegovi advokati objasniti, a on prihvatiti to i s njima pronaci najbolju strategiju za odlazak iz Australije.

 

3. definitivno bi morali da sve ovo odrade pre zreba (zreb verovatno u cetvrtak? zna neko?), sto znaci: naredna 24h su kljucna. :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dropkick Murphys said:

je li ovo poslednja verzija formulara?

 

Svakako, čim je iz sudskih spisa, lepo stoji i na vrhu screenshota da je sa sajta suda.

https://www.fedcourt.gov.au/__data/assets/pdf_file/0009/95049/Affidavit-of-Natalie-Bannister-sworn-8-January-2022-redacted.pdf (strana 35)

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Nadala verujem da bi dao prst na ruci kada bi mu neko danas garantovao da će spletom ovih okolnosti preći u vodjstvo trofejom u Parizu...i to ako ga osvoji. Ali sada već ne sumnjam da i ovo naše magare nije daleko od tog stanja svesti. Nakon što je shvatio da će samo zbog svog stava o vakcinaciji sebi uskratiti idealnu šansu da najzad povede u GOAT trci jer je to slem gde ima rekordne statse, Novak je nakon ogromnog truda organizatora da braniocu titule i svetskom broju jedan nekako obezbedi ulaz na mala vrata, uspeo i to da zajebe. Znači, super i hvala vam za trud ali daj sad nekako da ovo izmuljamo pošto mu očigledno transparentni pokušaji da pokupi virus u periodu priprema za put nisu urodili plodom. Za obe opcije je u startu znao da su pogrešne: 1. Nisam uspeo da se inficiram, ništa sad, napravićemo fejk papire...šta može da krene po zlu? 2. Jesam pozitivan ali ne bi da razočaram decu.

 

I sa najboljim mogućim scenarijom za razrešenje ove PR katastrofe Novak će veoma brzo morati da potvrdi jednu od ove dve laž-laž opcije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...