Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Goldberg naleteo na El Dorado...aktuelno žarište gde slabo poznaju njegov opus i rejting. Do ponedeljka ima većinu da istera iz pamet sve opušteno grickajući orase&suve šljive i ispijajući grejanu radžu. Svakim riplajem i citiranjem samo mu bustujete taj agresivni poriv da po svaku cenu drži banku. Kakve crne činjenice i argumenti...prevakcinisan je on protiv toga.

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

 

 

Upravo suprotno, problem je što se ne poštuje zakon u uređenoj državi. Apstrahuj da je u pitanju Đoković, AO, tenis, rekordi, samo pogledaj ponašanje zvaničnika i njihove izjave i ukazaće ti se australijski esenesovci.

Bar od tebe ovo nisam ocekivao. Nemam pojma o njihovom politickom stanju,dosta mi i ovog naseg.

 

Ne znam, hoce Novaka da sprece za rekord? Ljudi ja da se pitam sve bih vas vakcinisao i zavrsio celu pricu. On ako hoce da igra u Australiji mora da postuje njihove zakone. Vec se pravio lud..sad ispada da napadam Noleta, samo mi vi niste jasni. Teorije zavere itd...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

 

Te dve nezavisne lekarske komisije su se sastale upravo zato da bi Djokovicu bilo nekako omoguceno da ucestvuje na turniru. Inace bi postojala pravila, ona bi bila unapred poznata i niko ne bi ni pricao da se ne zna igra li tamo Novak ili ne.

 

 

Ti si odlucio da je to istina, i serviras ljudima ovde kao da je sve ostalo izmisljeno. Ne zna niko 100% sta se izdesavalo, ali od javnih informacija  je izmedju ostalog dostupno i da su te lekarske komisije odlucivale bez znanja o kojim se igracima radi, znaci aplikacije su anonimne.

 

Onda postoje i javne informacije na osnovu kojih se barata na ovoj temi:

'Australian Open tournament director Craig Tiley stated that 26 unvaccinated players applied for the medical exemption and that only a "handful" were granted.'

 

Znaci od tih 20+ igraca, 4 je dobilo zeleno svetlo, medju njima i Novak, jedino se Novak javno izjasnio (glupost) o tome, i eto slucajnosti, bas se njemu od te 4 osobe ovo desava.

 

A sad ta tvoja pitanja, zasto nije pre x meseci, zasto ovo ili zasto ono, su bukvalno trazenje razloga da se tera dalja kontra.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zar neko misli da bi neki politicar rizikovao glasove Serbistanaca i izbacio ga za turnira jer neki Templari i Masoni ne zele da Novak obori rekord, tako su i prosli GS ubrizgali suprvakcinu Zverevu.

 

Poenta je, dali neko od branilaca antivaksera zna uopste sta to njega muci i sto npr Srdjo ne kaze zasto je dobio to..zasto ne sme da uzme vakcinu?

 

 

Ko ovde to misli i ko je branilac antivaksera? Koliko sam pratio, par forumaša od kojih je jedan i banovan. Nisu u pitanju templari, masoni i ostali, već peglanje političkih brljotina i loše hendlovanje trenutne epidemiološke situacije u Australiji, Đoković je ispao scapegoat i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goldberg said:

Pa da je samo prelezana korona uslov on bi to i rekao, zarazio bi se pre pocetka turnira i ne bi bilo nikakvih problema.

Ti ovo ozbiljno? :classic_wacko:

Evo sad idem da pogledam u kalendar kad mi je najzgodnije da sam sama kod kuće ove godine pa ću da isplaniram da ukačim omikron pošto je blaži, a još taman da natempiram kad mogu da ni ostatak porodice ne ugrozim.

24 minutes ago, vanjabarsa said:

strasno je sto sputnjik ne priznaju tamo i zao mi je sto je zbog toga u startu eliminisana.ali, nesto ne verujem da joj renking omogucava ucesce ...

Mislim da bi svakako igrala kvalifikacije.

13 minutes ago, Silvanus said:

 

Он је херој тог турнира, он га је учинио светски познатим, вала и организатори су могли да битније реагују на овако понижавајући третман свог рекордера.

Dobro sad, da ne preterujemo ipak :classic_biggrin:

12 minutes ago, goldberg said:

 

Te potvrde o izuzecu su izmisljene samo da bi Djokovic mogao da ucestvuje na turnirima.

A kako ljudi koji ne mogu da se vakcinišu inače mogu da uđu u Australiju?

Pa čak i da su samo zato smišljena ta pravila, ona su sad tu, donele su ih validne drzavne institucije, postoje i važe za sve putnike. Ne možeš da ih ukidaš retroaktivno, a ako ih ukineš, obavestiš javnost na vreme. Ako si to jest neka ozbiljna država.

 

A ne znam ni što se ja više zamlaćujem kao da nemam pametnija posla... u stvari verovatno baš zato.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu ovo izmislili srpski mediji:

 

Izvori iz Tenisa Australija (teniski savez te zemlje) tvrde da je nekoliko igrača koji učestvuju na Australijan openu pušteno da uđe u zemlju na osnovu izuzeća od vakcinacije zbog toga što su bili zaraženi u poslednjih 6 meseci.

 

Original:

Quote

Tennis Australia sources claim several Australian Open players have been let into the country on vaccine exemptions in recent weeks on the basis that they had been infected in the past six months.

https://www.theage.com.au/politics/federal/why-novak-djokovic-s-visa-was-rejected-20220106-p59m9a.html

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Indig0 said:

Koliko puta je danas Losmi aka Devil, rekao "u normalnim uredjenim drzavama mora da se postuje zakon" 🤣🤣

 

Ova Australija bas deluje uredjeno, odusevljen sam.

Ti mi dodjes jos rakije koje si obecao, prodje dve godine.

3 minutes ago, implant said:

 

Ko ovde to misli i ko je branilac antivaksera? Koliko sam pratio, par forumaša od kojih je jedan i banovan. Nisu u pitanju templari, masoni i ostali, već peglanje političkih brljotina i loše hendlovanje trenutne epidemiološke situacije u Australiji, Đoković je ispao scapegoat i to je to.

Pa ne razmisljaju svi kao psihodelija kod nas na vlasti jbt. Mislim ne znam sta da mislim....nek se vakcinise i kraj. Naravno da brane antivaksere jer je Nole antivakser...da ih ne brane..ne bi mogli ni Noleta..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ti ovo ozbiljno? :classic_wacko:

Evo sad idem da pogledam u kalendar kad mi je najzgodnije da sam sama kod kuće ove godine pa ću da isplaniram da ukačim omikron pošto je blaži, a još taman da natempiram kad mogu da ni ostatak porodice ne ugrozim.

 

Ko prica o tebi, ne ides ti na AO nego Novak.

 

1 minute ago, alcesta said:

A kako ljudi koji ne mogu da se vakcinišu inače mogu da uđu u Australiju?

Pa čak i da su samo zato smišljena ta pravila, ona su sad tu, donele su ih validne drzavne institucije, postoje i važe za sve putnike. Ne možeš da ih ukidaš retroaktivno, a ako ih ukineš, obavestiš javnost na vreme. Ako si to jest neka ozbiljna država.

 

Vidi, da postoje tacno odredjena pravila o ulasku u Australiju znalo bi se jos mnogo ranije da li Novak moze da igra ili ne.

 

Ovo o "medicinskom izuzecu" u poslednjem trenutku mi lici na los holivudski film koji su pokusali da odigraju ne bi li se Novak nasao tamo.

 

Jasan je bio stav vlade Australije, oni su se pitali i oni naravno nisu dozvolili Novaku da udje u zemlju.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

Uopste nije moj problem, napisao sam to jer svoje misljenje ne smatram za apsolutnu istinu. Samo osporavam opsteprihvacen narativ:

 

Ne postoji ovde nečije mišljenje ili nečiji narativ, da li ti to možeš razumeti?

 

Zaista ne postoji.

 

8 minutes ago, goldberg said:

Izuzeca su data tek u poslednjem momentu i to tebi nista nije sumnjivo?

 

Izuzeća su data ranije, jer bez nje nema vize.

 

S obzirom da su data ranije, verovatno je zato Novak bio ležeran celo vreme.

 

8 minutes ago, goldberg said:

Te dve nezavisne lekarske komisije su se sastale upravo zato da bi Djokovicu bilo nekako omoguceno da ucestvuje na turniru.

 

O sunce mu kalajisano, ovo je ludo.

 

Jeste, tamo sede nesterovići i postoji samo naš Tom Henks.

 

8 minutes ago, goldberg said:

Inace bi postojala pravila, ona bi bila unapred poznata i niko ne bi ni pricao da se ne zna igra li tamo Novak ili ne.

 

Postoje pravila i postoji pravilo o izuzeću, ako je postojala COVID19 infekcija u periodu manjem od šest meseci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

@goldbergisuvise si neozbiljan da ti odgovorim...

 

 

Mozda i jesam, ali sam i dalje ozbiljniji od teorije koji su izmislili mediji i koja kaze da Novak nije namerno pusten da se takmici jer ima svoje stavove o vakcinaciji.

 

Pa da li shvatate da bi vlada Australije samo navela da su svi ostali kojima je odobren izuzetak pusteni da je to tako kao sto pisete na vec 20-30 stranica? I zasto su pustili ostale, sto i njih nisu izbacili?

 

A) Zato sto je Novak Srbin/1. na listi, a oni nebitni.

B) Zato sto Novak nema razloga za izuzece, a oni imaju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Dajte neke Srkijeve izjave, mnogo je zanimljivije od ove rasprave

Srki ladno Noleta poredio sa Isusom, a ja mislio da mene keva blamira kad je pitala pre neku zimu pred svima jel sam obukao duge gace.

  • Like 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Sad se ovo pretvara u takmicenje- ko ce imati vise nerava, goldberg da tvrdi kako je jedino novak lazirao od njih 5 sa exemptionom/devil kako je aus pravna drzava i ostatak cete gde cemo da kacimo milion dokaza u krug?

 

Poraz je vise od pobede ovde.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

@erwin

 

Sve je to super, samo ostaju pitanja:

 

Zasto smo tek juce saznali da devetostruki pobednik AO moze da ucestvuje na tom turniru ove godine?

 

Zasto se sve to nije resilo jos pre dve, tri, cetiri nedelje?

 

I za tebe evo dva pitanja:

 

Zasto smo tek juce saznali da devetostruki pobednik AO moze da ucestvuje na tom turniru ove godine?

 

Zasto se sve to nije resilo jos pre dve, tri, cetiri nedelje?

 

 

Zašto bismo morali da znamo i kakve to veze ima sa ovim?

 

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bar od tebe ovo nisam ocekivao. Nemam pojma o njihovom politickom stanju,dosta mi i ovog naseg.

 

Ne znam, hoce Novaka da sprece za rekord? Ljudi ja da se pitam sve bih vas vakcinisao i zavrsio celu pricu. On ako hoce da igra u Australiji mora da postuje njihove zakone. Vec se pravio lud..sad ispada da napadam Noleta, samo mi vi niste jasni. Teorije zavere itd...

Šta nisi očekivao, da ti kažem da apstrahuješ ime i posmatraš slučaj?

 

Nebitna je njihova politička situacija, niti povod (mislim, bitno je znati šta je okidač, ali nije centralno pitanje), bitno je da odjednom neko pravi okret i prestaje da poštuje propise koje je sam doneo. A to može da uradi sutra i domaćim građanima, kad sve ovo prođe. Sve ostalo je sekundarno. Bukvalno se ponašaju kao balkanski političari kad ih izvale za namešten tender.

 

Nole je mentol što se ne vakciniše i što maše time ali to nije primarni fokus priče. Btw, izuzeci svuda postoje i tačno su propisani. Moj rođak je budala koja izbegava vakcinu ali opušteno već dve godine po pola meseca provodi po EU vozeći kamion iz Srbije i nazad i tamo normalno ulazi u prodavnice i na pumpe. I ne može austrijski ili francuski ministar da ga vrati nego bi prvo morao da izmeni svoj propis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ljudi ja da se pitam sve bih vas vakcinisao i zavrsio celu pricu

Inače smo svi mi ovde po defaultu antivakseri i niko neće primiti vakcinu dok Novak to prvi javno ne uradi. Smrt fašizmu, sloboda narodu!

Idem dok nisam prolupala skroz, ovo postaje kao ona spirala u Zoni sumraka

 

OpulentDesertedHoneybadger-size_restrict

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

 

Te potvrde o izuzecu su izmisljene samo da bi Djokovic mogao da ucestvuje na turnirima.

 

Hajde malo razmislite, da one postoje zar ne bi jos u novembru znali da Djokovic moze da ucestvuje na turniru? Zar bismo pratili svakodnevno izvestavanja ide li tamo ili ne? Sta mu znaci odustajanje od ATP kupa?

 

Da li su izmišljene zbog toga ili ne, to ti ne možeš da znaš, možeš samo da pretpostavljaš. Činjenica je da su na osnovu njih u AUS ušli još neki teniseri, činjenica je i ono što je @erwin naveo, da su donete na osnovu preporuka i odluka australijske države i činjenica je da je samo Đokoviću uskraćena viza - i to dok je bio na putu, u vazduhu. Ili ti to impliciraš da je Australija vukojebina u kojoj se političke i odluke od javnog značaja donose u skladu sa interesima Teniskog saveza, u ovom slučaju? Meni se čini da da, i ako prihvatimo tvoju teoriju o Australiji kao vukojebini, zašto je onda teško poverovati da bi se i premijer te i takve države ponašao kao vukojebač kada mu to odgovara? Pa, kada je usledio backlash na Twitteru i gde već sve ne, i kada je shvatio da će mu građanstvo jebati sve po spisku i uskratiti podršku na izborima zbog toga, onda ajde da pokažemo da smo ozbiljna država i da se izdrkavamo na Đokoviću.

 

Ma kako da ne, odluka je doneta ni po babu ni po stričevima, ne znam kome mogu da prodaju takvu priču.

Link to comment
Share on other sites

Sa pokojnog B92 , neki Ausstralijski advokat je sve objasnio

 Prvo: Ako Djokovic  nije ispunio zakonske uslove, zašto ste mu dali vizu? Drugo: Ako ste bili zabrinuti zbog vize , zašto niste otkazali pre nego što je ušao u avion. Treće: S obzirom da ste mu dali vizu, a nijedan okolnost se nije promenila od tada, po kom osnovu možete da otkažete vizu?"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

Sad se ovo pretvara u takmicenje- ko ce imati vise nerava, goldberg da tvrdi kako je jedino novak lazirao od njih 5 sa exemptionom/devil kako je aus pravna drzava i ostatak cete gde cemo da kacimo milion dokaza u krug?

 

Poraz je vise od pobede ovde.

Pa Australija jeste uredjena drzava zato i svi odavde beze tamo...neki komsija moj od promasenog zivota do robtehnicara :)) drug stolar ovde leba nemo, sad kupio kucu od  1m...

 

Super drzava, nije po mom ukusu, vise bih NZ ali nije promenilo sustinu price.

 

Kako to ne postuju svoj zakon? Lepo mu govore pola godine da mora a se vakcinise..moze da igra AO, ali kad se bude odrzavao na terenima Gale Muskatirovic i tu je kraj price, on da i ljudi oko njega da rezonuju dobro stvari davno bi to uradili.

 

Jos gluplje su price da j mogao da namesti..mogao je, ali tim bi mogao da unisti celu karijeru.

 

Ne brinemja za Noleta, vec za nas ovde..ubice nas teorije zavere, Srbi protiv celog sveta i ostale price...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pa Australija jeste uredjena drzava zato i svi odavde beze tamo...neki komsija moj od promasenog zivota do robtehnicara :)) drug stolar ovde leba nemo, sad kupio kucu od  1m...

 

Super drzava, nije po mom ukusu, vise bih NZ ali nije promenilo sustinu price.

 

Kako to ne postuju svoj zakon? Lepo mu govore pola godine da mora a se vakcinise..moze da igra AO, ali kad se bude odrzavao na terenima Gale Muskatirovic i tu je kraj price, on da i ljudi oko njega da rezonuju dobro stvari davno bi to uradili.

 

Jos gluplje su price da j mogao da namesti..mogao je, ali tim bi mogao da unisti celu karijeru.

 

Ne brinemja za Noleta, vec za nas ovde..ubice nas teorije zavere, Srbi protiv celog sveta i ostale price...

Promasio si maltene sve.

Ja cu ispasti budaletina ako odgovorim na ovo, jer je nas 10 dalo odgovore na sve ovo i to vise puta.

Bukvalno guslas nesto svoje bez ikakvog reda. Jos gore je sto si sam sebe ubedio da aus postuje zakon...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne brinemja za Noleta, vec za nas ovde..ubice nas teorije zavere, Srbi protiv celog sveta i ostale price...

 

Skrećeš temu, ko se ovde bavi teorijama zavere, srbovanjem i sličnim glupostima? Zašto je toliki problem reći da je Australija napravila glupost pa i nešto gore od toga, jesu li oni neki nadljudi imuni na te prljave igre? Ovde niko ne brani Đokovićev stav o vakcinaciji, nego se napada licemerstvo i vukojebinaštvo Australije, u ovom konkretnom slučaju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Losmi17 said:

Promasio si maltene sve.

Ja cu ispasti budaletina ako odgovorim na ovo, jer je nas 10 dalo odgovore na sve ovo i to vise puta.

Bukvalno guslas nesto svoje bez ikakvog reda. Jos gore je sto si sam sebe ubedio da aus postuje zakon...

Znaci Australija ne postuje svoje zakone. Dobro, a Nole ih je striktno postovao. Mislim, da li ste vi ljudi realni. Nole je tamo osvojio 9 titula, jedini problem jeste sto je antivakser i ako podelimo te dve licnosti ili jos bolje da je neki sta znam ajde cak i ovaj nas drugi teniser npr imao taj problem, niko ga ne bi hebo dva posta, o strancima da ne pricam.

 

Prica celo vreme da je protiv vakcine i sad eto ima nekih zdravstvenih problema zbog kojih ne moze da primi vakcinu..pa nekog je onda lagao...

2 minutes ago, implant said:

 

Skrećeš temu, ko se ovde bavi teorijama zavere, srbovanjem i sličnim glupostima? Zašto je toliki problem reći da je Australija napravila glupost pa i nešto gore od toga, jesu li oni neki nadljudi imuni na te prljave igre? Ovde niko ne brani Đokovićev stav o vakcinaciji, nego se napada licemerstvo i vukojebinaštvo Australije, u ovom konkretnom slučaju.

haha..ne mogu vise..Odustajem. Skroz ste nerealni, skoro kao Srdjo Djokovic..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...