Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

3 hours ago, McLeod said:

Vas McLeod vam je ovde nesebicno objasnjavao moderne tehnike propagande i moc drustvenih mreza koja je prema zastareloj televiziji dominantna kao ista ta televizija prema radiju danas ali kad necete da slusate sta da vam radim. S tim sto to vazi za neke moderne narode, za Srbe je bitno samo naci uporiste za ono sto osecas, ali si glup da ispoljis. Da li je to pink, sipka, youtube ili CNN je nebitno. Karte su podeljene. Ljudi kojima je babl drugaciji takodje reaguju drugacije, propaganda koja postoji ovde i ustrojstvo koje postoji ovde je takvo kakvo jeste da bi mali Alek lecio komplekse iz detinjstva. On je izbore resio parama, zastrasivanjem i drugim DB metodama, mediji su potpuno nebitni. Ta prica je pocela toliko da bude prenaduvana da pocinjem da sumnjam da su oni koji je papagajski ponavljaju njegovi trojanci koji sluze da zatrpavaju etar nebitnim temama.

A imam jos jedno pitanje poput onog na prethodnoj strani na koje naravno ne mozete odgovoriti - zasto mladi ispod 30 godina, koji su inace najmanje zavisni od TVa i ne gledaju ga uopste, nisu militantno protiv Vucica, vec uglavnom ne glasaju i politika ih ne zanima?

 

Zanimljivo je pitanje i zašto su 21.-vekovne društvenomedijske inovacije nemoćne protiv 19.-vekovnih db metoda. Rekao bi covek da decentralizacija informacija ipak može da napravi neku razliku.

Link to comment
Share on other sites

Deo odgovora je prilicno jednostavan, a svodi se na - ljudska priroda i mentalitet. Na ovom prostoru ljudi su inertni, kolektivisti, tradicionalni. Jedno 70% problema polazi od toga, ovi gore samo koriste to, nisu oni to izmislili. Mi uz neke retke prozore normalnosti se ponasamo isto stotinama godina i i dalje paterne ponasanja trazimo u romantizovanoj proslosti.

 

Mladi su delom drugaciji (naravno, ima mnogo idiota i 90s like dizel power sljama i danas), ali idu linijom manjeg otpora. Nemaju vremena. Matori kenjaju, nemam ti ja vremena da slusam te gluposti, attention span 7 sekundi max.

 

Zive brzo i hrane se lako sto bi se reklo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Situacija u Ukrajini je u velikoj meri pasivizirala kampanju i stavila je u drugi plan. Oseća se koliko su ljudi ovde uznemireni i koliko rat koji bukti doživljavaju kao ozbiljniju pretnju nego višegodišnje bujanje korone, što je donekle i očekivano i normalno. Ipak, dokgod je sentiment takav, teško je očekivati da bilo ko želi da bilo šta menja iz korena. Nećete tokom zemljotresa farbati kuću, pa čak i ako su zidovi ispucali. Otuda je Vučić i zajahao kampanju mir-stabilnost i ne brinite, biće plata, penzija i hrane. Maltene je napravio dodatnu paralelnu kampanju u odnosu na standardnu i očekivanu 2012 ništa; 2022 putevi, vozovi i fabrike. Nažalost, njemu je rat iopet dobrodošao. Pre 20 i kusur godina je dobio stan, sad osigurava još minimum 5 godina vlasti. Dobiće lagano predsedničke izbore, a očekujem i da na parlamentarnim imaju apsolutnu većinu (makar 130-140 mandata). U Beogradu će biti ispod 50 posto, ali očekujem da i tu budu u stanju da samostalno formiraju vlast. SPS u Beogradu od izbora do izbora klizi ka cenzusu, ali i to je pometalno, tako da će ovog puta sa 5% ostati iznad smanjenog cenzusa i širiti se po gradskoj skupštini kao da neko stvarno glasa za njih.

 

Glede Vučića, on je jednostavno genije za ovaj narod i karakterno-intelektualno-obrazovni profil medijana glasača. Svi se takmiče sa njim u catch-all pristupu; a da budemo iskreni, svakako ne bi ni izgubio od nekoga ko zajaše EU-NATO-Nezavisno Kosovo-crkva da plati porez priču. Pokazivao mi je skoro jedan čovek, koji i blisko radi sa Vučićem, istraživanja javnog mnjenja -- i jako visok stepen korelacije između ljudi koji glasaju za SNS i koji odgovaraju potvrdno na većinu od 7 pitanja koji oblikuju stavove koje narod smatra za ključne. Ta pitanja se odnose na crkvu, služenje vojnog roka, slavljenje slave, odnos prema Zapadu/Rusiji.. Slika je veoma jednostavna, većina ljudi u Srbiji se i dalje snažno identifikuje sa tim pitanjima i svi oni imaju visoku sklonost da glasaju za Vučića. Naravno da tu preovladava rural i oni koji su manje obrazovani, ali to nije ni bitno, imaju ljudi pravo glasa i izbora. 

 

Zašto niko drugi ne može da se bolje pozicionira u tim temama od njega? Tu leži njegov talenat i to ne mogu ni pobede ni najbolje svetske marketinške agencije, kao ni činjenice vezane za korupciju i kriminal članova njegove mafije i njega. Ljudi u njemu prepoznaju nekoga za koga hoće da glasaju, pa čak i da je kriminalac. Veruju mu, veruju njegovim rečima i namerama. On godinama gradi, naravno, imidž nekoga ko posećuje svaki kraj Srbije, otvara fabrike u najmanje razvijenim mestima i svaki seljak će pre da veruje da je Vučiću stalo do njega nego Jeremiću ili Đilasu. Ili Ponošu ili Mariniki. Upravo to što je Vučić ipak i malo "prljav" opravdaju time što tako mora i što su upravo i sami tako "isprljani". Sve u svemu, čovek leže 1/1 na prosečnu osobu u ovom narodu i to je teško nadjebati.

 

Zašto onda malo ne oslobodi medije i zašto tako konstantna agresivna kampanja? Pre svega, zato što je poremećen čovek, toga smo svi svesni. Potrebno je da se njegov ego hrani, da ga doživljavaju kao velikog, da mu se klanjaju i zahvaljuju za to što je sunce izašlo. Druga stvar je ta da je njemu potrebna ogromna većina svuda, jer mu sistem počiva na tome da namiruje sve. Od političkih proitivnika, preko svojih vojnika, zatim i lokalne intelektualce, pa sve do mučenika koji rade na neki PPP ugovor za 200-300 evra. Ustvari, nisu oni poslednji, poslednji su oni koji dobijaju ulje, šećer, mleko, blokove za crtanje, patrolne šape ili šta već može da se kupi za vaučer od 1.000-10.000 RSD u ritejlovima koji drže njegovi drugovi. Neke namiri putovanjima, neke statusom, neke pojavljivanjem na televiziji, neka aboliranjem.. ali svi su namireni, što pojačava tu već jaku prirodnu vezu između prosečnog srpskog orka i Vučića.

 

Opozicija se i solidno organizovala za ovu trku, nisam ni očekivao da mogu mnogo bolje. Manje više solidni kandidati, dobre poruke, dovoljan broj kolona, vidi se da idu svuda, kucaju na sva vrata i sve što se njima zamera je manje više licemerno. Realno nisu mogli, niti mogu svojim potezima mnogo toga da promene u podršci koja im pripada/sledi. Više je to histerija po tviteru nekog ex-ldp ratnih profitera na svaki faul u bonusu opozicije, nego što je moglo mnogo toga drugačije. Eventualno ovi klinci, ispod 95 godišta za koje deluje da ne jebu živu silu i koji shvataju da im nisu potrebne državne jasle; ali ne može se na njih računati kao na homogeno biračko telo, naročito jer dobrom delu materijalno ništa posebno ne fali.

 

Imam teoriju šta može da dovede do pada Vučića (ili bolje reći da ga uzdrma) i tiče se nekih budućih ekonomskih kriza, koje će za razliku od trenutnih imati uzrok u finansijskom sektoru. Ali, to neće biti lepo za Srbiju i njene građane, kao što nije bilo ni u periodu 2009-2012. Ipak, i za taj okidač se treba pripremati, jer ukoliko opozicija bude na nivou na kojem je bila prethodnih godina, Vučić će kroz tu krizu proći kao feniks.

Edited by medobrundo
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Kasnim par strana ali primer koji sam ja video kako radi uticaj medija:

- Na društvenim mrežama, na informeru, RTSu (ili gde je već bilo) se priča o laboratorijama koje prave viruse da ubijaju samo Ruse.

- Ljudi koji to čitaju u to poveruju i onda krenu da pričaju okolo.

- Moj ujak (završio ETF, pred penzijom) koji ne gleda vesti i ne koristi internet generalno, voli EU, podržao i aktivno u učestvovao u slanju svoje dece na studije u Nemačku gde sad i rade oboje, čuje od 7 strana nešto u fazonu oko laboratorija u Ukrajini.

- Tokom telefonskog razgovora sa mnom pre neki dan kaže kad se nešto spomenuo rat "a ima tu sigurno svašta nešto, svakakve gluposti sam čuo ali ne bi Rusija napala samo tek tako Ukrajinu"

 

On ne veruje u te laboratorije ali zato što je više puta čuo misli da ima nešto tu, a on nije tip koji će da pogleda jel istina ili nije, jer ga ne zanima na kraju krajeva.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nicklord said:

Kasnim par strana ali primer koji sam ja video kako radi uticaj medija:

- Na društvenim mrežama, na informeru, RTSu (ili gde je već bilo) se priča o laboratorijama koje prave viruse da ubijaju samo Ruse.

- Ljudi koji to čitaju u to poveruju i onda krenu da pričaju okolo.

- Moj ujak (završio ETF, pred penzijom) koji ne gleda vesti i ne koristi internet generalno, voli EU, podržao i aktivno u učestvovao u slanju svoje dece na studije u Nemačku gde sad i rade oboje, čuje od 7 strana nešto u fazonu oko laboratorija u Ukrajini.

- Tokom telefonskog razgovora sa mnom pre neki dan kaže kad se nešto spomenuo rat "a ima tu sigurno svašta nešto, svakakve gluposti sam čuo ali ne bi Rusija napala samo tek tako Ukrajinu"

 

On ne veruje u te laboratorije ali zato što je više puta čuo misli da ima nešto tu, a on nije tip koji će da pogleda jel istina ili nije, jer ga ne zanima na kraju krajeva.

Dragi Niclkordov ujko - sestrice ti se druzi sa Brnabickom po zurkama i kaze da je cool.

Kolega po struci Kronos,.

:s_d:

Oglas na temu "Odricem se svog sestrica..." sledi sutradan.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Vucic ce lagano dobiti ponovo ne zato sto on radi bog zna kakvu kampanju reklamama i investicijama, vec jer je pola radno sposobne Srbije ucenjeno iz svojih opstina gubitkom posla ili nekakvim sankcijama ako ne podrze stranku koja im je taj posao dala. 

 

Ja sam bio premali 90-tih da bi se secao tog perioda, pogotovo da bih znao neke detalje, ali verujem da je to slican model kako je i tadasnja SPS vladala. Samo mislim da je Vucic odlicno ispekao zanat pa sada i usavrsio tu apsolutnu kontrolu njegove stranke nad celom zemljom.

 

Naravno opet kada govorimo o necijoj krivici niko drugi najvise nije tu kriv do samih ljudi koji zive u ovoj zemlji. Gomila mladih je usla u SNS sektu i ne smeta im ovakvo stanje u zemlji. Bitno je samo da oni ostanu tu gde jesu na svojim sadasnjim pozicijama bilo to dal su neke vise funkcije ili obicna radna mesta u proizvodnji. 

 

Ziva istina je da Srbi nemaju taj neki progresivni gen da gledaju u buducnost i da rade za dobrobit buducih generacija koje ce doci, da im ostavimo sto bolju buducnost. Srbin je sebican, plasljiv i gleda da obezbedi pre svega svoje dupe ili eventualno nekog iz svoje porodice. Takva je vojska, takva je policija, takva je sluzba, takvi su mediji i svi ostali. 

 

Ono sto je ironija je da nam tupe 30 godina koliko znam za sebe o nekom patriotizmu, tradiciji, vrednostima dok ih u stvarnosti apsolutno zabole za sve to jer da ih iole briga za ono sto pricaju mnogo drugacije neke stvari bi se ovde odvijale.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nicklord said:

Kasnim par strana ali primer koji sam ja video kako radi uticaj medija:

- Na društvenim mrežama, na informeru, RTSu (ili gde je već bilo) se priča o laboratorijama koje prave viruse da ubijaju samo Ruse.

- Ljudi koji to čitaju u to poveruju i onda krenu da pričaju okolo.

- Moj ujak (završio ETF, pred penzijom) koji ne gleda vesti i ne koristi internet generalno, voli EU, podržao i aktivno u učestvovao u slanju svoje dece na studije u Nemačku gde sad i rade oboje, čuje od 7 strana nešto u fazonu oko laboratorija u Ukrajini.

- Tokom telefonskog razgovora sa mnom pre neki dan kaže kad se nešto spomenuo rat "a ima tu sigurno svašta nešto, svakakve gluposti sam čuo ali ne bi Rusija napala samo tek tako Ukrajinu"

 

On ne veruje u te laboratorije ali zato što je više puta čuo misli da ima nešto tu, a on nije tip koji će da pogleda jel istina ili nije, jer ga ne zanima na kraju krajeva.

 

Ovako ti krene svaka teorije zavere, pocev od lajt tipa nismo isli na mesec, antivakseri, pa do ravne zemlje.

 

Ne znam bas, ima nesto tu, pa ti onda gurnu neku poluistinu i ti onda posto te generalno ne zanima poverujes/ne poverujes/zaboravis. Oni koji se zakace upadaju u eho chamber i indoktriniraju ih.

 

Sve to mnogo vise ima veze sa psihologijom/obrazovanjem/mentalitetom nego sa propagandom i uticajem medija.

 

Tvoj ujak ce da bude u fazonu "istina je na sredini" ali se nece mnogo udubljivati u pricu. Moze da reaguje defanzivno samo ako se pojavi diskusija o tome i neko zastupa poziciju da je to glupost, onda bi mogao ego fakultetski obrazovanog gradjanina pre bolonje da proradi i da se onda vodi neka diskusija tu, ali to je klasicno slavsko i svadbarsko bistrenje politike.

 

Generalno nikakav specijalni problem niti uticaj tu ne postoji.

 

Postoji privid odredjenog delovanja i uticaja jer ne obracate paznju na prethodne preference (ti si ih ovde naveo sto je ok, ali mozda ima jos "slojeva) koje zapravo odredjuju ono sto ce neko gledati i slusati. Iako to ne izgleda tako.

Link to comment
Share on other sites

Onaj sa fokusa je imao zadatak da izmami neki od tih odgovora pa kada ga izvuku iz konteksta da ga danima emituju na režimskim medijima. Odličan Ponoš, vidi se mali napredak kod njega kada uporedimo to sa nastupima sa početka godine. Čak bih rekao da deluje zrelije od nekih političara koji su decenijama u politici.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Klotzen said:

Onaj sa fokusa je imao zadatak da izmami neki od tih odgovora pa kada ga izvuku iz konteksta da ga danima emituju na režimskim medijima. Odličan Ponoš, vidi se mali napredak kod njega kada uporedimo to sa nastupima sa početka godine. Čak bih rekao da deluje zrelije od nekih političara koji su decenijama u politici.

Svidja mi se otresitost i direktnost, a opet uspeva da sacuva pristojnost i kontrolu. Ponos mi je pozitivno iznenadjenje sto se nastupa tice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Onaj sa fokusa je imao zadatak da izmami neki od tih odgovora pa kada ga izvuku iz konteksta da ga danima emituju na režimskim medijima. Odličan Ponoš, vidi se mali napredak kod njega kada uporedimo to sa nastupima sa početka godine. Čak bih rekao da deluje zrelije od nekih političara koji su decenijama u politici.

 

45 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Svidja mi se otresitost i direktnost, a opet uspeva da sacuva pristojnost i kontrolu. Ponos mi je pozitivno iznenadjenje sto se nastupa tice.

 

Ne vazi to samo za Ponosa vec i za Mariniku (mada na nju smo vec navikli). Neverovatno koliku kontrolu i pristojnost pokazuju, pa jos na to dodati i Vladetu i sto se tice javnih nastupa mislim da su dobre osobe izabrali. 

 

S druge strane, moram priznati da je i Milica Zavetnica odlican (sa)govornik, nisam je gledao u nekim duelima i neprijateljskim gostovanjima, ali ono malo sto sam video, deluje da je ozbiljan potencijal sa pogresnim programom. Ko bi reko da se skolovala u SRS-u. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram nesto da kazem. Nije mi jasno odakle im toliko samopouzdanje da ce biti nekih promena?

 

Ja sam laik za ovo iskreno, ne razumem najbolje politiku i da nije ovakva situacija u zemlji kakva je verovatno i ne bih bio upucen u svakakve neke dogadjaje i desavanja. Ali ovi toliko providno radne sve, toliko ih boli uvo za misljenje naroda, sta vise rekao bih da neke stvari i namerno rade toliko providno da bi i onaj najgluplji shvatio poruku da su oni bogovi i da nahrane svoj ego i to je jednostavno nemoguce da ti ne privuce paznju takva bahatost i bezobrazluk.

 

Sta opozicija (pritom kad kazem to mislim na Ponosa i mozda ovog Zelenovica posto od svih jedino su mi oni nekakva opozicija ovom rezimu sada) ocekuje od ovih izbora? Ja mislim da smo vecina svesni toga da Vucic i SNS nece pasti na izborima, da ce biti izabran za predsednika ove drzave ponovo, a njegova stranka i dalje biti vladajuca partija, pa me zanima sada a sta ce to onda dobiti opozicija kada su tako optimisticni za ove izbore? Ne razumem. 

 

SNS ima pipke u svakoj opstini u ovoj drzavi. Kontrola svega je na maksimumu. Od ovoga gore moze jedino neki rezim Severne Koreje. Njihovi ljudi po opstinama uveliko rade svoj posao, i ne mislim na deljenje secera, zejtina, kafe, sokova i skolskog pribora, vec se uveliko ucenjuju plasljivi ljudi da obave svoju duznost a to je da zaokruze keca kada bude vreme. Stvarno ne znam kako protiv svega toga.

 

Za poraz ove vlasti prosto morace njegovi ti ucenjeni poslusnici da mu otkazu poslusnost sto je meni neverovatno da pomislim sa ovakvim plasljivim narodom. A akose u to uzda opozicija onda su oni jos ludji nego taj njihov optimizam.  

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

A imam jos jedno pitanje poput onog na prethodnoj strani na koje naravno ne mozete odgovoriti - zasto mladi ispod 30 godina, koji su inace najmanje zavisni od TVa i ne gledaju ga uopste, nisu militantno protiv Vucica, vec uglavnom ne glasaju i politika ih ne zanima?

 

Pa to je prilicno lako pitanje koje se svodi na moje pitanje tebi - da li ti mozes da navedes neke stvari koje bi promenio u radu premijera Slovacke ili u radu nekih ministara u vladi te zemlje? Mislim, naravno da bi odgovorio da nemas pojma jer ne pratis politiku u Slovackoj, ne citas njihove novine, ne gledas njihovu televiziju.

 

Kako onda zamisljas da bi neko ko uopste ne prati politiku mogao da ima nesto protiv Vucica ako cak i ne zna ko je on ili je cuo za njega kao ja za nekog Djanija, Gastoza, Kiju, Macu i druge opskurne licnosti - eventualno mi upadne u kadar neka velika Informer strana o Kiji ili Luni ili eventualno iskoci na internetu, ali ja stvarno ne znam ni kako ovi ljudi izgledaju, a kamoli po cemu su poznati.

 

Evo, reci mi ti - zasto bi neko ko ne prati medije, politicke emisije, politiku uopste trebalo da ima ista protiv Vucica ili SNS?

Link to comment
Share on other sites

U nacelu, da Vucic dobija izbore, mada, iznanedjaneja su moguca..osaje da se vidi na sta ce ta njegova vladavina dalje da lici, i koliko ce trajati jos..pun mandat, 5 godina, veliko je pitanje..i vlada i on..ali, dokle god ima podrsku iz Evrope, lakse ce talasati..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kooineeperk said:

S druge strane, moram priznati da je i Milica Zavetnica odlican (sa)govornik, nisam je gledao u nekim duelima i neprijateljskim gostovanjima, ali ono malo sto sam video, deluje da je ozbiljan potencijal sa pogresnim programom. Ko bi reko da se skolovala u SRS-u. 

 

 

 

WTF?! Nije proslo ni pola sata 🙂

 

image.thumb.png.9f76085f0e55fa08be39d9f074811f2d.png

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Hahaha pa da moze jos 5 a moze i jos 15 godina, a ostali nek se nadaju u promene pa sve do sledecih izbora. :classic_laugh:

 

Ja ne znam na sta ce ta njegova vladavina da lici, verovatno bice jos malo agresivnija prema ostalim neistomisljenicima nego do sada, posto kada pobedi i posto je bolestan covek onda je red valjda i takve neistomisljenike da naci pameti jel tako? Kapiram da takvi mozgovi tako razmisljaju.

 

Ono sto pretpostavljam je to da kada se bude blizio kraj njegovoj vladivini da ce Srbija opet u rat sa nekim. Kada bude video da gubi konce i da nema gde vise Srbija ulazi u rat milom ili silom. Ono ako pitas studente i 90-tih u rat se ulazilo silom jel tako? Pa ce tako nesto biti i ovog puta. Bolestan covek sa bolesnim ljudima oko sebe, stvarno ne vidim drugaciji put ove zemlje sa njim gde ce zavrsnica biti jos jedan rat. Pitanje je samo da li ce biti gradjanski ili onaj veliko srpski, njegov vlazni san i san njegovog drustva.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je @dzoneee napisao - cak i da je dugogodisnji vladar zaista benevolentan u samom pocetku (sto Vucic nikada nije bio) nema sanse da ga toliko godina vlasti ne iskvari, da mu ne udari slava u glavu i da ne pocne da umislja da je "otac nacije", "na istorijskoj misiji" i tome slicno.

 

Zato je resenje bilo bukvalno da se sve politicke opcije, bez obzira na ideologiju ujedine na kratko, ako nista drugo da pobede u NS ili BG, da pokazu da je rezim barem negde moguce smeniti i da izbori nisu cirkus za zamajavanje naroda i EU. I tu su nasi politicari pokazali koliko ne umeju dugorocno da planiraju - radije ce uzeti tih pet minuta slave, po cenu da nakon toga odu u istoriju.

 

Ne tako davno, 2016. Cedomir Jovanovic, Bojan Pajtic, Sasa Radulovic i Bosko Obradovic (i Sanda Raskovic, da nju ne zaboravim) su isli u RIK da se bore protiv kradje glasova i protiv zelje rezima da opozicione liste gura ispod cenzusa. Kasnije su pozvali svoje birace da glasaju za Dveri - DSS na ponovljenim izborima, radi odbrane demokratije. Nekoliko godina kasnije, Radulovic nesto prica o "Srbija se saginjati nece, moramo da saradjujemo sa vlascu jer Kosovo", Obradovic sa duznom paznjom slusa Njega kako govori o tome da ne damo Kosovo i RS, Pajtica u politici vise nema (nema ni Sutanovca za koga Vucic i nije bio toliko los), a Jovanovic odlazi kod Vucica da mu licno cestita na silovanju demokratije u ovoj zemlji.

 

Dobice Ponos nekih 25%, dobice US + Moramo nekih 20-25% u Srbiji i 30-35% u BG i sta mi imamo od toga? Uskoro ce bebe koje su se rodile te 2012. da krenu u srednju skolu, pa na fakultet, a na vlasti ce svo vreme da budu On i njegovi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

dokle god ima podrsku iz Evrope

A sta ocekuju ovde ljudi od njih tj. Evrope?

 

Da nam smeni predsednika mozda jel to, da pomognu u smeni njegovoj?

 

A zasto bi ako vide da narod u toj zemlji ne zeli promenu, a pravicemo se (isto kao sto se i Evropa pravi) da se promene desavaju na izborima jel tako? Zasto bi bila njihova duznost da menjaju necijeg predsednika osim ako taj predsednik se ne mesa u stvari koje ne sme da dira jer su interesna sfera te Evrope?

 

Dok god mi budemo mirni i ne pravimo vece ekcese osim prepucavanja sa albanskim vlastima na Kosovu ili u Bosni ili u Hrvatskoj i gde vec, njega nece dirati. Bice neka nazovi opomena da se strasti smire, mi cemo cuvati stabilnost jer smo jelte po tome poznati, Evropa ce aminovati i to je to.

 

Kada oni budu videli da postoji zaista snazna volja pre svega kod naroda u ovoj drzavi za nekim promenama i pravim zaokretom ka Evropi kao sto su to uradile Hrvatska, Slovenija, Rumunija pa sada i Crna Gora onda ce i njima biti u interesu da se vise angazuju oko nas. Ovo sada je sve neko kupovanje mira u regionu plus koriscenje jeftine radne snage, jer sto da ne.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

@dzoneee

 

Pa nece EU okrenuti leđa SNS da bi podržali stranku koja ima par procenata glasova. Prvo moraju da se izbore za 20% glasova i onda će postati sagovornik za EU. 

 

sve što opozicija radi unazad par godina je kampanja u uslovima kada ste odsečeni od medija. Protesti, incidenti, bojkot, razne kampanje, sve to mobilizuje ljude protiv režima i daje im šansu da naprave dobar rezultat. Naravno ima dosta grešaka pa to ide sporo, ali pre 5 godina niko od nas nije verovao u opozicionu listu koja bi mogla da uzme 20% a danas žalimo što i još neke stranke nisu ušle u tu kolonupa da se vija 25 ili 30%.

 

Političari govore da će pobediti da bi motivisali one što misle "resistance is futile" ili "moj glas je nebitan" da izađu na izbore.

 

Ako opozicija pređe 20% na ovim izborima na sledećim sns gubi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

 

 

Evo, reci mi ti - zasto bi neko ko ne prati medije, politicke emisije, politiku uopste trebalo da ima ista protiv Vucica ili SNS?

 

Ovo mi je malo i smesno, i oprosti mi sto odgovaram kontra pitanjem - znaci ko ne gleda TV i ne prati politiku, njemu izgleda da je sve ok? Ne oseca se pritisak sa vrha, nema mobinga u drzavnim firmama (za sta ces da cujes i da nemas televizor), nezaposlenost nikad niza, zlatno doba vlada? Hoces da kazes da moras da imas televizor i N1 da bi shvatio da to nije tako?

 

Posto ova tvoja tvrdnja direktno to implicira.

 

iz nje sledi da je sve ono sto SNS prica tacno - ta korupcija i burazerska privreda je nasledjena, nismo mi krivi, dobro se zivi ne moze bolje ne znam sta se bunite.

 

Ispade da je najveci problem u ovoj drzavi medijska nesloboda, a to sto su ljudi u svakodnevnom zivotu svuceni ili bar pokusavaju da svuku sa nas dostojanstvo, osnovne uslove za zivot, pravo da nas puste na miru u nekom najopstijem smislu, sto bi trebalo da oseti svako ko ne gleda televiziju, to nema veze?

 

Ako je to tako, onda ne treba uopste da vas cudi sto SNS vlada. A dodao bih i treba da vlada, i treba da nas jebe jos jace. Jer cak i kad bih se slozio sa vama da je sloboda medija toliko vazna za ishod izbora i stanje u drzavi, cak i onda je to pitanje neko 57. mesto.

 

Jer su brige prosecnog stanovnika ove zemlje kako da plati racune, ima dovoljno za hranu, plati deci knjige, obuce ih, odmori se kad dodje kuci s posla, da li ce ove godine na letovanje, pa su tu tipicni porodicni i familijarni problemi, mozda treba dvoriste da se uredi ako ga imas, stan da se okreci, mozda renovira kupatilo, pa posle jos 40 slicnih stavki ide Vucic i njegovo iskakanje iz frizidera.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Jebiga, i KKCZV je nekad bila poznata kao KK Sledeća Sezona, pa vidi sad, ne možeš ih zbaciti sa vlasti trona 😁
 

Spoiler

Svako poklapanje, pa i ono vremensko, sa aktuelnom političkom garniturom je slučajna koincidencija 😛

 

Edited by Eddard
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Haha da poznato mi je to za "Sledecu sezonu" :classic_biggrin:

 

Ali to je sve mozda bude a i ne mora. Poucen nekim iskustvom zivljenja u ovoj zemlji ja bih rekao da je prednost ovom drugom.

 

No ono sto je sigurno i sto zavisi iskljucivo od nas jeste da izaberemo umesto mlacenja sa glasanjima i isterivanjem neke pravde ili ispravljanja krivih Drina kako god, prosto i jednostavno da odemo odavde. Ne kazem za mene licno, ili za nekog posebno nego govorim pre svega uopsteno i ovim mladjima i naravno pre svega onome ko stvori uslove za to. Lepo brate preseces, nadjes posao i odes odavde. Mislim to i hoce da se desava, ne treba biti strucnjak nekakav ili prorok da bi to video, ali to i jeste jedino neko normalno resenje kako resiti problem te prirode i bataliti opterecivanje nekim stvarima koje jesu opterecujuce ali su takodje i nepotrebne u nekom zdravom svetu i okruzenju da bi se ja opterecivao sa tim.

 

Nije problem sto je Srbija podeljena, svaka zemlja je podeljena. Problem je sto u Srbiji nikada se nece imati zelja da se sa tim podelama izbori vlast i sami ljudi u drzavi onako kako se to radi u jakim pravnim i finansijski mocnim drzavama. Pretpostavljam da su dva razloga najbitnija tu, jedan je neobrazovanost, drugi visoki stepen korupcije.

Ako ja treba nekome da objasnjavam da tebi niko nista ne daje nego si ti to zaradio, ako treba da objasnjavam da predsednik jedne zemlje je izabran da bude predsednik svih ljudi u toj zemlji, istomisljenika i neistomisljenika, ako treba da objasnjavam da da je uslov za neki posao tvoje znanje i strucnost nesto sto je normalno, a ne partijsko opredeljenje, ako treba da objasnjavam nekome da ne treba neko da ti da mislostinju neku u vidu "3000 dinara za gospodju" nego da treba da ti omoguci uslove da ne pomislis na nesto takvo i uzgred da je taj "gest" klasicno izivljavanje i pisanje po tebi, ako treba da se objasnjava da nije nikakav poduhvat imati voz koji ide 200 km/h 80 km pruge u 2022. godini i jos sto sta da ne navodim sada.. onda je pravo pitanje a sta ja radim u ovom drustvu? Ne treba da budes strucnjak neki ili intelektualac da bi video ovo da prosto nije u redu. Da objasnjavas nekome da je crno crno a belo belo? Sta ce bilo kome to u zivotu? 

 

Onda lepo ako imas uslova resis se te bede, spakujes sebe a vremenom i svoju porodicu ako ima, i cao zdravo. Zivot je mnogo kratak da bi gubili vreme na neke gluposti sto je slucaj kada zivis u ovakvoj zemlji gde je sve politizovano i gde ti se politika na silu ubrizgava u telo i kvari kao coveka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...