Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Just now, Drug Crni said:

I ja mislim slicno Vasi.

Tu ima maksimalno 10-ak  hiljada ekstremista spremnih da setaju i demonstriraju. Nije mala brojka ni to,ali u javnosti se predstavlja da njih milion jedva ceka da izadje na ulicu. Ne smatram da je tako.
Plus,Srbi su lazni rusofili. A sve sto je postavljeno na laznim temeljima nije ni cvrsto ni odrzivo.

Napominjem da se napisano odnosi striktno na mogucnost nekih masovnih,ozbiljnih i demonstracija koje bi dugo trajale.

Kako god okrenes, Neleceni nece uvesti sankcije jer:

 

1.  izgubice gomilu glasaca, a on po svojoj prirodi bi radije crkao nego da ostane bez (apsolutne) vlasti

2. od malih nogu je odgajan na Kalajicevim, Duginovim i Seseljevim splacinama, dakle jednom radikal, uvek radikal

3. mora da odrzi imidz ''nezavisnog nepokornog lidera'', tj. novog slobe upravo zbog prve stavke

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To je vec druga stvar i tu se slazem(o). ^

Meni je jos u secanju davnasnji AV-ov intervju u kome je rekao da mu deca idu u rusku skolu.
U 21.veku, usred Beograda, a nemas nikakvo rusko porodicno poreklo.

E,za tu stolicu se on odavno opredelio,a sve ovo fingiranje sa EU je nista drugo nego izvlacenje love iz predpristupnih fondova EU dok se moze.

Edited by Drug Crni
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

E,za tu stolicu se on odavno opredelio,a sve ovo fingiranje sa EU je nista drugo nego izvlacenje love iz predpristupnih fondova EU dok se moze.

Drugim recima, Srbija ide putem (erdoganove) Turske, s tim da ce biti jos gore jer Turska je ipak i dalje clanica NATO-a , plus ima solidan rast stanovnika i privredu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Mogu oni da najavljuju demonstracije, ali od toga nema 'leba. Ide leto, treba se osoliti u moru, a od demonstracija ionako neće biti ništa posle 2-3 dana.

 

Samo jedna vrsta najavljuje protest a to su protivnici sankcija. Ako uopste postoje pro-sankcije - takvi se ne oglasavaju, pa neka protest traje i pet minuta - oni cak nece ni lazno da prete. Da se oglase, da beknu, da bar blefiraju, da bar mrdnu, da se prikazu, da prestanu da budu nevidljivi neutralci - To.    

 

Zato za Ponosa nema letnjeg raspusta:

 

Ponoš najavio formiranje nove stranke do letnjeg odmora

 

Usput stizu predlozi za ime stranke:

„Ponosna Srbija“, „Pokret za oslobođenje Srbije“, „Stranka za pravednu i stabilnu Srbiju“, „Ponosna i zdrava Srbija“, „Pravedna, stabilna i ponosna Srbija“, „Građanski pokret – Živimo za Srbiju“, „Slobodna Srbija“, „Radnička stranka“, „Demokratski centar Srbije“, „Pokret za pravednu Srbiju“, „Stranka pravde i pomirenja“, „Ponos Srbije“, „Prava Srbija“, „Život ne može da čeka“, „Generalka“, „Za Srbiju bez kriminala“…

 

Bas kreativno i ponosno. Ovo `zivot ne moze da ceka` jel to plagijat, nesto mi je poznato od ranije...?

 

Inace predvidjam `neopisivi uspeh` ovoj stranci ako bi se zvala - Srbija bez kriminala - zamisli koliko krimiglasova moze takvim imenom da izgube, na stotine i stotine hiljada :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FrediB said:

Kako god okrenes, Neleceni nece uvesti sankcije jer:

 

1.  izgubice gomilu glasaca, a on po svojoj prirodi bi radije crkao nego da ostane bez (apsolutne) vlasti

2. od malih nogu je odgajan na Kalajicevim, Duginovim i Seseljevim splacinama, dakle jednom radikal, uvek radikal

3. mora da odrzi imidz ''nezavisnog nepokornog lidera'', tj. novog slobe upravo zbog prve stavke

 

 

Ili

 

4. Moguce je da dodje do problema sa grejanjem na zimu ako se uvedu sankcije.

 

Jedino ovaj i razlog broj 1. deluju legitimno. Razlog broj 2 nema veze sa onim sto gledamo vec deset godina - Vucic ne sprovodi politiku SRS, nego DS do 2012. Kao sto su Tadic, Jeremic, Djilas i ostali lideri u DS uvek gledali da "sede na dve stolice" i uvek odrzavali prisne odnose sa Rusijom, tako radi i danasnji predsednik. Jedina razlika je sto je on zaveo meku diktaturu, ukinuo slobodne izbore i stavio skoro sve medije pod svoju sapu. Ti isti mediji su proteklih dana promenili pricu pa su tako prestali sa velicanjem Putina nego sad tamo pise da je "Putin izbio Srbiji iz ruke argument protiv nezavisnosti Kosova" (i tome slicno).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To jeste. I da su ostali Tadic i DS isto bi i oni sad radili, tj kilavili bi i sa sankcijama i generalno, sve u nadi da ce rat brzo stati, i da ce se onda sve vratiti kao sto je bilo. Od cega naravno nema nista. I ne treba da ima, sad kad su se vedete tamo razotkrile da uopste nisu iz ovog veka,  ali to je za drugu temu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali srpski stav "Rusija narusila teritorijalna integritef.... ala smo im suknuli. Mozda bolje" Rusija koristi neka ne bas dozvolhena sredstva prema Ukrajini "... 

 

Kad je Hitler narusio teritorijalni integritef Francuske ili Norveske.... 

Edited by ras kass
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mrzelo me pre neki dan da saljem tekst, gde jedan kaze, na sta to lici da oni koji tu nesto izigravaju i nece da se ponasaju normalno pa se usklade sa Evropom imaju bezvizni rezim sa zemljama Sengena, iako nista nisu uradili sta su rekli da ce uraditi, pa se njihovi građani slobodno setaju Evropom, a građani Kosova koje je sve uskladilo sa Evropom nemaju bezvizni rezim. A nije taj sa Kosova, ali u pravu je. 

 

E, tako i za te nafte i gasove. Zasto neko misli da je u redu da bude dozvoljen transport gasa preko teritorije zemalja EU do takvih? Isto je to kao i Lavrov kad se samopozvao. Jel se deru oni da ce jesti koprive ali nece uvoditi sankcije? Pa neka onda jedu koprive i neka cupkaju da se ugreju. Mogu i kao Han Solo, da raspore nesto, pa tako da se greju. Sta ce rasporiti, pa neka izvlace slamku. Sta im fali, i tako tvrde da je nesto najdojajnije zrtvovati se za faderlend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

 Isto je to kao i Lavrov kad se samopozvao

 

Sada jadan covek mora da se pravda:

 

Lavrov: Čudna izjava Zorane Mihajlović da nisu hteli da me vide u Beogradu, kao da sam se ja sam pozvao :lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na listi "Zeleno-leve" koalicije "Moramo" našao se i Milan Ljutovac, bivši član "Srpskog pokreta Dveri", simpatizer Nikolaja Velimirovića, poznat po tome što je na protestima "1 od 5 miliona" zajedno sa manjom grupom desničara napao levičare i levičarke koji su se okupili u okviru "Levog bloka".

 

Važno je pomenuti da je u koaliciji Moramo i Politička platforma Solidarnost, iz koje je većina članova bilo u Levom samitu Srbije, u vreme kada je Ljutovac sa ekipom učestvovao u napadu na Levi blok kada su otimali zastavu Radničke Fronte koju je na protest ponela Katarina Peović. Mnogi iz ove organizacije sebe smatraju prijateljima Radničke fronte dok sede u koaliciji sa ljudima koji su učestvovali u napadu i na nju i na njihovu bivšu organizaciju koja je u to vreme bila deo Levog bloka.

 

Svi koji su svojim glasom podržali koaliciju "Moramo", podržali su ulazak ekstremne desnice u Skupštinu grada Beograda. To je posledica kada umesto radikalne antikapitalističke, antiimperijalističke i antifašističke politike birate "pametnu levicu".

 

E jebiga.

Link to comment
Share on other sites

Svakako strasno (verujem da je istina), ali i pored toga, kad pogledam poslednju recenicu, odnosno "To je posledica kada umesto radikalne antikapitalističke, antiimperijalističke i antifašističke politike birate "pametnu levicu"." drago mi je sto nisam i sigurno necu nikada glasati za ovakvu, objektivno glupu levicu.

 

Koji su to lomovi i koja realnost te nagoni da verglas o necemu sto ne postoji vise i nece se nikada vratiti. Jos tripovati neku avangardu i pripisivati sebi neku progresivnu politicku misao.

 

Pravi lideri, pokreti, nove politicke snage se pogotovo u ovakvom vremenu koje je krizno, nesigurno, radjaju nove ideje kojima kasnije gravitira sve vise ljudi.

 

A ovi carevi ce da se igraju partizana i cetnika u 2022. godini, pa svaka cast.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Realno, ekstremno leve i ekstremno desne ideje svuda privlace slican skup biraca - to su gubitnici procesa globalizacije, a u buducnosti to ce biti gubitnici procesa automatizacije.

 

Na primer, mnogi glasaci ekstremno desnicarskih stranaka su antisistemski glasaci - ove stranke imaju svoje jezgro ciji je maksimum 10%, sve ostalo su antisistemski glasovi koji prepoznaju u tim opcijama sebe. Jer, sto vise stranke koje se smenjuju na vlasti i koje vode umereniju politiku (da ne kazem "mainstream" stranke i pokreti) budu davali izjave kako nema saradnje sa tom i tom strankom, to ce rasti njihova podrska. Ljudi koji se (iz ovog ili onog razloga) osecaju odbacenim i osecaju da njih niko nista ne pita se identifikuju sa ovim pokretima i postaju njihovo glasacko telo.

 

Zato jacanje ekstremno levih pokreta, pa i novih pokreta ne moze da bude losa stvar ako je cilj ograniciti rast ekstremne desnice. Pokazalo se to najbolje u Bugarskoj kada je ekstremna desnica ostala van parlamenta jer su se glasaci okrenuli novim, "populistickim" pokretima. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Svakako strasno (verujem da je istina), ali i pored toga, kad pogledam poslednju recenicu, odnosno "To je posledica kada umesto radikalne antikapitalističke, antiimperijalističke i antifašističke politike birate "pametnu levicu"." drago mi je sto nisam i sigurno necu nikada glasati za ovakvu, objektivno glupu levicu.

 

Koji su to lomovi i koja realnost te nagoni da verglas o necemu sto ne postoji vise i nece se nikada vratiti. Jos tripovati neku avangardu i pripisivati sebi neku progresivnu politicku misao.

 

Pravi lideri, pokreti, nove politicke snage se pogotovo u ovakvom vremenu koje je krizno, nesigurno, radjaju nove ideje kojima kasnije gravitira sve vise ljudi.

 

A ovi carevi ce da se igraju partizana i cetnika u 2022. godini, pa svaka cast.

 

Levica je sranje, ali nije to poenta, već situacija u pokretu "Moramo" (ja sam kopirala FB status lika koji je očigledno levičar, ne poznajem ga doduše, no ta sintagma je njegovo delo). Svakako da je levičarski pokret u Srbiji osuđen na propast, mada ono što volim kod njih je ta priča protiv kapitalizma.

Link to comment
Share on other sites

Nista neobicno u politici...i Covic je svojevremno presao u DOS, pa se nisu ljudi sablaznjavli toliko..meni je to gore od ovoga, recimo,a ima jos x primera, ovaj mi je samo pao na pamet..ovaj barem nije bio covek vlasti, da se zna..pa i Bosko je bio u Savezu jedno vreme..meni odvratan bio i tad i sad, i uvek..ali, bio sam u fazonu, neka ga,a i ipak me je tad manje nervirao nego sad..valjda se meni malo prag tolerancije smanjio, a i on je vremenom postao i gori nego pre..u to vreme je najvse kritikovao Vucica,na po meni, solidan i konstruktivan nacin, ko ga u tim momentima ne zna, skupo bi ga platio..nema bezgresnih kolaicija i politicara, hocu reci..Moramo su, za sada, najmanje gresni, sto se  moze i pormeniti..i dalje ne zalim svoj glas za njih.. a ovo idalisticko gledanje na stvari, sve je to lepo, ja sam prvi nekakav idelaista, ali svet ne funkcionise tako..naravno, imma svoje crvene linije kojih mi je tesko da  predjem(surovanje sa zvalavim govnetom)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije u pitanju idealističko gledanje, nego ono što sam pisala i pre izbora, da mi nemamo opoziciju. Imamo one koji se prave da su opozicija a zapravo šuruju s vlasti i imamo ovu grupaciju koja se takođe pretvara, samo kako bi se dočepala poslaničkih mesta i narodnih para. Ima u "Moramo" dobrih ljudi koji bi stvarno nešto da promene, ali umesto njima više "moći" se daje tipovima kao što je Ljutovac, čija je politička pozadina u najmanju ruku sumnjiva. Mislim, nije ni Vučić odmah postao ono što je danas, svi oni moraju od nečeg da krenu a ovako se počinje. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Nije u pitanju idealističko gledanje, nego ono što sam pisala i pre izbora, da mi nemamo opoziciju. Imamo one koji se prave da su opozicija a zapravo šuruju s vlasti i imamo ovu grupaciju koja se takođe pretvara, samo kako bi se dočepala poslaničkih mesta i narodnih para. Ima u "Moramo" dobrih ljudi koji bi stvarno nešto da promene, ali umesto njima više "moći" se daje tipovima kao što je Ljutovac, čija je politička pozadina u najmanju ruku sumnjiva. Mislim, nije ni Vučić odmah postao ono što je danas, svi oni moraju od nečeg da krenu a ovako se počinje. 

 

Koaliciju Moramo čini, imeđu ostalih, desetine ekoloških organizacija iz SEOSa, većina njih je oformljena na lokalnom nivou, sa određenim, konkretnim ciljem, pa su počele da sarađuju i da pomažu jedni drugima u organizaciji protesta, peticija. Među njima su ponekad velike, čak i nezamislive ideološke razlike, ono malo što sam video po teliviziji ima i ekstremnih stavova sa svih strana. To jesu činjenice koje dovode u sumnju njihovu sposobnost da deluju zajednički, ali su u više navrata izlazila neslaganja u javnost ali su ih i potiskivali radi zajedničkog cilja. Politika, nije dobar ni truli kompromis ni totalna nepomirljivost, bitno je da imaju jasan cilj i da u skladu sa njim deluju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

 

Koaliciju Moramo čini, imeđu ostalih, desetine ekoloških organizacija iz SEOSa, većina njih je oformljena na lokalnom nivou, sa određenim, konkretnim ciljem, pa su počele da sarađuju i da pomažu jedni drugima u organizaciji protesta, peticija. Među njima su ponekad velike, čak i nezamislive ideološke razlike, ono malo što sam video po teliviziji ima i ekstremnih stavova sa svih strana. To jesu činjenice koje dovode u sumnju njihovu sposobnost da deluju zajednički, ali su u više navrata izlazila neslaganja u javnost ali su ih i potiskivali radi zajedničkog cilja. Politika, nije dobar ni truli kompromis ni totalna nepomirljivost, bitno je da imaju jasan cilj i da u skladu sa njim deluju.

 

 

Sve to ok, samo nešto ne verujem da je moguće da se sarađuje uz tolike ideološke razlike. Pogotovo ne treba primati u svoje redove ovakve tipove, a primljen je jer je "obezbedio" 10% u opštini Batajnica. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

Zato jacanje ekstremno levih pokreta, pa i novih pokreta ne moze da bude losa stvar ako je cilj ograniciti rast ekstremne desnice.

 

Ko bi trebalo ovo da uradi? Da ojacava extremno leve pokrete?

 

Nisam pristalica ojacavanja ekstremnih pokreta - ekstremna desnica moze da se marginalizuje i bez levih ekstremista koje tek treba pronaci i to po meri onih gubitnika koje pominjes.

Nije jasno zasto ne ojacati neke ekstremno normalne pokrete koji nisu za putina ili za rusiju...To kazem jer je rusija na svaki nacin, bilo kroz putnina ili kroz znacaj koji joj se u srbiji pridaje,  umesana i u desnicu i levicu a jos vise ako su obe strane ekstremne....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2022 at 4:55 AM, Div said:

 

Koaliciju Moramo čini, imeđu ostalih, desetine ekoloških organizacija iz SEOSa, većina njih je oformljena na lokalnom nivou, sa određenim, konkretnim ciljem, pa su počele da sarađuju i da pomažu jedni drugima u organizaciji protesta, peticija. Među njima su ponekad velike, čak i nezamislive ideološke razlike, ono malo što sam video po teliviziji ima i ekstremnih stavova sa svih strana. To jesu činjenice koje dovode u sumnju njihovu sposobnost da deluju zajednički, ali su u više navrata izlazila neslaganja u javnost ali su ih i potiskivali radi zajedničkog cilja. Politika, nije dobar ni truli kompromis ni totalna nepomirljivost, bitno je da imaju jasan cilj i da u skladu sa njim deluju.

 

upravo..i Ljiljana Bralovic je deo SEOSA, ne znam d ali je deo i kolacije Moramo,a ideolski sigurno nije bliska sa npr Biljom Stojkovic

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...