Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

6 hours ago, Mama_mia said:

Nada - Milos Jovanovic, zbog moguce nenormalno jake podrske koja mu je priopcena iz pouzdanih izvora, sada vec jase na dnevnom nivou, a novine Danas u nedostatku pametnijih izjava, ispusta samo njegove...

 

Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) i jedan od lidera koalicije NADA Miloš Jovanović izjavio je da Srbija ne sme da uvodi sankcije Rusiji, jer bi tako „ugrozila sopstvene nacionalne interese“.

„Izgubila bi saveznika koji joj pomaže da odbrani svoje interese – od Kosova i Metohije, do Republike Srpske, položaja u Crnoj Gori i kvalifikacije događaja u Srebrenici“, rekao je Jovanović za Radio-televiziju Srbije.

Meni se više sviđaju britanski nacionalni interesi - izgubili onolike teritorije, mogu da im se otcepe i one koje sačinajvaju UK, ali su se okrenuli ka $$$ i imaju to što imaju. Kosovo je davno završena priča, pomenuti entitet je samo stavka u budžetu, a ne znam šta D-SS i slični imaju da traže u Crnoj Gori, osim kao turisti. Nije mi poznato ni da Mađarska ili Austrija traže nazad Zemun ili Kikindu, niti da bi Turska htela da postavi jedan garnizon u smederevsku tvrđavu. Mogu D-SS-ovci i njihovi istomišljenici da smatraju i da su Kenija, Argentina ili Grenland njihove vekovne teritorije, baš kao što onaj Kale smatra da je džedaj. Kad počnu da štede u rubljama, da se voze ladama i moskvičima ili da svoju decu šalju na školovanje u Moskvu umesto na suprotan kraj sveta, onda bih prema njima imao bar trunku poštovanja. Ovako imam samo prezir i gađenje prema takvima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.vreme.com/vesti/opoziciona-scena-u-srbiji-nevidljivi-i-tihi/?fbclid=IwAR39_suLzIy701Zm7CLxeH8ewlFjvHG5zqN0gUBcpMKKgGY79ccEndQasJo

Neke novosti ipak znamo: Vučić će biti inaugurisan pred starim sazivom parlamenta, što je nekako pošteno jer će gledati samo lica svojih poslanika, skoro da u velikoj sali Doma narodne skupštine neće biti nikoga ko bi mogao da ga iritira dok se na Miroslavljevom jevanđelju i Ustavu zaklinje da će taj ustav braniti.:lol_2:

Dalje, javilo je da će beogradski parlament biti konstituisan 11. juna, što je po zakonu poslednji termin, pa će se docnije lagano, kako dolikuje, ući u razgovore na temu lokalne koalicije u gradu, za koji je navodno dogovoreno da će ponovo na izbore ili u kasnu jesen ili u rano proleće. I to je uglavnom to od političkih sadržaja.

Link to comment
Share on other sites

 

Novi sastav Narodne skupštine, iako još nije zvanično uspostavljen, već se politički podelio u odnosu na uvođenje sankcije Rusiji, a kada je reč o strankama van vladajućeg bloka, snage su izjednačene, 47 je protiv naspram 46 poslanika, koji su za.

 

Prema sadašnjem preseku dakle, oko 157 poslanika sadašnjeg vladajućeg bloka (SNS, SPS, SVM), trebalo bi da zastupa zvaničnu politiku neuvođenja sankcija, dok su snage preostalih izjednačene, 47 poslanika desnice i desnog centra je takođe za neuvođenje, dok je 46 za to da se Rusiji uvedu sankcije.

 

...Les Misérables ....Zasto kazu da su protiv ako su neutralni?

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2022 at 11:25 AM, Venger said:

 

Pa naravno..sve ovo je bio negde i moj yakljucak posle ovoga..sujeta, Djilas gazduje, mozda je cak i u dogovru sa Vucicem, vreme je za nova lica..iako svi imaju svoj udeo krivice, glavnije ipak,SSP..oni su se za sve pitali, prems tome, njih treba da odjebu ostali..

Link to comment
Share on other sites

Mislim d aje vreme da se pdovuce crta, i ne vredi zaliti, sta je bilo bilo je, sta treba raditi alje, moj neki stav:

Opozicija je sada u Skupstini, neka to iskoriste, prvenstveno Moramo, i NS, koje vidim kao najbolje sto imamo tamo od levice i desnice..DS i PSG, neka vide sta ce, da li ostaju sa Djilasom, ili ne, ako ne, mislim da moraju da rade na sosptvenom jacanju, cenim da je njima rejting i najmanji u koalciji, tj. niko i ne zna skoro ko su..za ove neko i zna..SSP je kod mene zavrsio pricu, jedino ako rese da odjebu Djilasa, ali, nemam takva ocekivanja vise..ne bih zurio sa insistiranjem na vanrednim izborima,  neka koriste cime raspolazu,da pripremaju teren, pa kada se  ukaze prilika..za pocetak, neka se spreme za  loklane redovne..sto se Ponosa i Save tice, o tom potom, jedan od njih svakkao moze imati uticaja i van Skupstine,a i vec je spremio jedan kolač za SNS poslanike...

2 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Sarovic..od svih radikala, bivsih i sadasnjih , jos i najnormalniji, i od svih ultradesnicara, mozda i jedini prava opozicija..ne gotivim ga, ne mogu ja te ultradesnicare, ali, kakvi su ostali, on jos i moze proci..

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2022 at 11:25 AM, Venger said:

 

 

Upoznala sam se virtualno sa Goranom i ovaj tvit me je iznenadio. Mislim na sve šta je napisao.

 

Delimično je u pravu, delimično nije, ali nema veze 🙂 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Venger said:

Jos jedno svedocenje o saradnji sa Djilasom

 

 

Danica bas me da iritira, i nekad psotavlja neumesna i glupa pitanja, tako je i psole izbora i Cuti postavljala neka pitanja koja nisu za njega bila, barem en u tom momentu..sa Bozom se sve slazem, mada, cesto se ja slazem sa  njim..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Danica bas me da iritira, i nekad psotavlja neumesna i glupa pitanja, tako je i psole izbora i Cuti postavljala neka pitanja koja nisu za njega bila, barem en u tom momentu..sa Bozom se sve slazem, mada, cesto se ja slazem sa  njim..

 

Sta znaci postavljati nekome pitanja koja nisu za tog kome su postavljana...Ako voditljka postavlja nezgodna pitanja mozda sagovornici sve neki mali vucici mogu da joj donesu pitanja na koja zele da odgovaraju...

 

Dakle voditeljka postavlja neumesna i glupa pitanja posebno kada pita smehotresnu tzv opoziciju - da li ste za uvodjenje sankc Rus....xaxaxaxa pa stvarno nista gluplje nisam cula ...sram je bilo kakva su to iritantna pitanja :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Venger said:

Jos jedno svedocenje o saradnji sa Djilasom

 

 

 

Izvinjavam se, ali moram da primetim da SamoDejo i Bora Konj već mesecima pljuju celu opoziciju, posebno SSP.

 

Ne znam ko su oni, ne znam ni zašto ih je Šovljanski zvao u emisiju "360 stepeni", a ne razumem ni njihovu trenutnu "ljubav" prema NS i Jeremiću.

 

 

56 minutes ago, Harmonika said:

Вучић: Ако СПС хоће са Ђиласом у Београду, ми ћемо у опозицију

 

opa, bato, sta je ovo, bacanje udice, ili novi momenti?:classic_biggrin:

 

Nije bacanje udice.

 

AV ima probleme u svojoj stranci, probleme sa SPS-om, probleme sa istokom, probleme sa zapadom..a takođe zna da SNS sam nema većinu u Skupštini grada Beograda.

 

Sam SNS nema većinu ni u Skupštini Srbije.

 

On je pobedio na izborima koji nisu bili ni fer ni pošteni..ali pobedio je..nije mogao da ukrade svih 58% glasova. 

 

Šta će se dešavati u Beogradu, videćemo za desetak dana za kada je zakazana konstitutivna sednica. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni mirise na razmenu, tipa: evo, ja cu Djilasu da dam BG,a ti mene opozicijo podrzi oko pritisaka, krize, i nemjte mnogo da me napadate u Skusptini..ali, mozda sam samo paranoican..nije dzabe receno to istorisjko da..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Izvinjavam se, ali moram da primetim da SamoDejo i Bora Konj već mesecima pljuju celu opoziciju, posebno SSP.

 

Ne znam ko su oni, ne znam ni zašto ih je Šovljanski zvao u emisiju "360 stepeni", a ne razumem ni njihovu trenutnu "ljubav" prema NS i Jeremiću.

 

Nebitan mi je samodejo, postavio sam samo zbog ovoga sto je Prelevic rekao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2022 at 3:17 PM, Harmonika said:

Pa naravno..sve ovo je bio negde i moj yakljucak posle ovoga..sujeta, Djilas gazduje, mozda je cak i u dogovru sa Vucicem, vreme je za nova lica..iako svi imaju svoj udeo krivice, glavnije ipak,SSP..oni su se za sve pitali, prems tome, njih treba da odjebu ostali..

Slava Ukrajini!

A zasto si se ti malocas bunio zbog iskljucivosti drugih na topiku o Ukrajini, a i ti si recimo iskljuciv po pitanju vladajuce  koalicije u Srbiji. Pa cak i po pitanju nekih opozicionih partija u Srbiji (Djilas i ts.). Dakle, i ti si iskljuciv po nekim pitanjima.

Link to comment
Share on other sites

@Darth Bane  slažem se sa  tvojim postom u ovom delu

 

31 minutes ago, Darth Bane said:

Pa cak i po pitanju nekih opozicionih partija u Srbiji (Djilas i ts.). Dakle, i ti si iskljuciv po nekim pitanjima.

 

Ovde su gotovo svi isključivi kada je u pitanju SSP i Đilas.

 

Ponovo je glavni krivac za sve, napadaju ga dojučerašnji partneri iz koaliciji, danas ga je napala Ana Brnabić...i tako..

 

Kriv je i što je danas toplo i sparno. Kriv je što će sutra padati kiša sa grmljavinom..Ma...on je kriv za sve. 

 

Ostali su fini, kulturni, pametni, pozitivni, bez grešaka.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovde su gotovo svi isključivi kada je u pitanju SSP i Đilas.

Ponovo je glavni krivac za sve, napadaju ga dojučerašnji partneri iz koaliciji, danas ga je napala Ana Brnabić...i tako..

Kriv je i što je danas toplo i sparno. Kriv je što će sutra padati kiša sa grmljavinom..Ma...on je kriv za sve.

Ostali su fini, kulturni, pametni, pozitivni, bez grešaka.. 

 

Ovo je uopstavanje a i netacno jer Djilas nije kriv ni za sta. Njega je prihvatio Vucic kao `omiljenog opozicionara` i izreklamirao ga, pa je ispalo da je Djilas kao neki glavni oponent vlasti. Ali realno glavni oponenti vlasti ne postoje, uklonjeni su i nevidljivi.

 

Vidljivi su samo oni za koje je potrebno da se pomisli da su opaki po vlast. Pritom svaki opozicionar zeli o sebi da misli da je glavna pretnja vlasti. Tako su ubedili i Djilasa, da je omrazen da je kriv za grmljavinu i sparno vreme kao sto verujes...To bi trebalo da znaci da je opasan po sistem i po vlast i po onaj deo opozicije koji ga napada zbog kanabeta...Da li je Djilas stvarno ili izmastano tako opasan to je pitanje.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno mislim da Djilas nanosi daleko vecu stetu osttaku opozicije, nego sto je ikada naneo Vucicu..da li je razlog tome prevelika sujeta, zelja da  se  bude despot umesto despota, ne znam..i da citiram Bozu Prlevica, ja uopste nisam za gasenje ili odtranjivanje SSP, ili makar ne za nekek kvalitetne ljude odatle..i ja o Nikezicu i Mariniki i dalje imam pozitivno misljenje..o Djilasu ne,i mislim da je svakako manja steta da on bude sklonjen, nego da usisa opozicju i povuce ih sa sobom..a mislim da se i to vrlo lako moze desiti.spreman sam i da ne budem uopste u pravu za sve sto sam rekao..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2022 at 9:33 PM, Harmonika said:

Ma sildezije bez grama mozga, samo ispoljavaju silu..to su isti degenerici koji su gazili u Spacu bagerom, to je ta sorta..mozda i neki manijaci kojima je kazna zatvora skracena, pod uslovom da za Vucica rade, ko zna..

Eto i ti si sada ostrascen i netolerantan prema nekim drugim grupama ljudi. 

3 hours ago, Harmonika said:

Ja trenutno mislim da Djilas nanosi daleko vecu stetu osttaku opozicije, nego sto je ikada naneo Vucicu..da li je razlog tome prevelika sujeta, zelja da  se  bude despot umesto despota, ne znam..i da citiram Bozu Prlevica, ja uopste nisam za gasenje ili odtranjivanje SSP, ili makar ne za nekek kvalitetne ljude odatle..i ja o Nikezicu i Mariniki i dalje imam pozitivno misljenje..o Djilasu ne,i mislim da je svakako manja steta da on bude sklonjen, nego da usisa opozicju i povuce ih sa sobom..a mislim da se i to vrlo lako moze desiti.spreman sam i da ne budem uopste u pravu za sve sto sam rekao..

Eto opet Djilas. A on covek em ima politicko iskustvo , em je stekao nesto u zivotu. Nije kao neki da nema pas zasta da ih ujede!

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...