Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Ovo oko Djilasa je stvarno glupa prica. Medijska i politicka greska svakako, ali praviti od komarca magarca su klasicna srpska posla.

 

Otisao, pricao sa njim o izborima u Beogradu, trazio nove, rekao vlast je nelegitimna ako bude 55-55. Onda nisu uspeli da ubace Tadica i nije bilo 55-55, tako da cela ta prica pada u vodu.

 

Moze da se prica o tome i u vezi ove tanke vecine, ali to nije nista preterano neuobicajeno, samo smo mi zaboravili jer smo imali jednopartijski parlament dve godine, a tesko da moze dalje pamcenje da nam dosegne, jer da moze, ne bismo ponavljali svaku gresku iz prethodnih 30 godina kao infinite loop, tako da je to sve normalno.

 

I, citav taj sastanak je sustinski nevazan, ni sa kakvim posledicama osim tih medijskih uau videli se Vucic i Djilas foto video, jer je Vucicev odgovor na sve zahteve bio mozda, videcemo. A znamo kako to ide kod njega.

 

Posto je jedino o cemu se pricalo upravo ono sto je cela opozicija trazila, pa se onda ljutnula po obicaju sto nisu isle delegacije od po 10 ljudi kao na pregovore sa evroparlamentarcima, jer valjda Djilasu se ne moze verovati i ko zna sta su oni jos pricali samo nece da kazu, a znaju pouzdani izvori da su pricali i o koaliciji, aha aha, i da ce Vucic uvede sankcije Rusiji ako ga Djilas podrzi, jeste, ocigledno je sve to.

 

Zbog takvih idiotizama i sto oni sami ne veruju jedni drugima, dok pricaju kako su ultra jedinstveni (mozda u januaru, za februar vec jebeno) nama je opoziciona scena ovakva i umesto da vec sludjenom i razocaranom birackom telu ne daju pomesane signale, oni jos vise pospesuju tu zaludjenost.

 

A samo biracko telo je ogledalo i te i takve opozicije i vlasti. Promena krece iznutra.

 

Dokle god se i to biracko telo i ta opozicija budu bavili potpunim glupostima, teorijama zavere i "kuloarima" kao one dokone torokace iz knjiga koje su nasi poznati pisci napisali jos u 19. veku, e tako ce nam i biti. Jer mi iz tog 19. veka nismo izasli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala sto si lepo ilustrovao gore napisano.

 

Apsolutno i potpuno retardirano razmisljanje, a najjace je sto bi Vujosevicu 90% opozicione Srbije sa oba pola aplaudiralo za ovu izjavu.

 

Iako je u samom startu potpuno nakrivo nasadjena. Kaze, dva svedoka, ko zna sta su oni zapravo pricali. Znaci, ne verujes Djilasu (moze biti i Pera, Mika, Laza, Zika), a onda lamentiras nad svojom i sudbinom opozicije jer, avaj, nije bila dovoljno ujedinjena.

 

I to zbog Djilasa.

 

Iako ste svi sami priznali da mu ne verujete. Mozda je taj Djilas kriv i ne zavredjuje poverenje, ali i svi ostali apsolutno gube pravo da bilo sta kazu jer mu a priori ne veruju, a onda kukaju kako treba da se ujedine. Pa ne moze tako rodjaci.

 

Mislim da je ovo i problem mentaliteta, da se generalno problemi svaljuju na drugog uz javno upiranje prsta, a da se istovremeno nikada ne nudi resenje za problem i krenes sam da ga resavas u ocekivanju da ce ti neko pomoci.


To je normalno u gotovo svakoj razvijenoj zemlji.

 

Ovo ponasanje je karakterisalo pretpoliticko, plemensko drustvo. Nismo daleko odmakli od istog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Venger said:

 

Ne znam da li si ispratio desavanja posle izbora. Kako da ide opozicija na jednoj listi kad je netrpeljivost ogromna?

 

To je bio odgovor na ono što Div pisao. Slažem se da je opozicija posvađana ali opozicija mora da zna da kako vreme ide izgubiće sve glasove čim se pojavi neko novi ako nastave da se ponašaju ovako. Dakle imaju i oni pritisak i svesni su da ne mogu ovako da se dele u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

Kada hoces da se pravis blesav, pitas - Dokle ce neko drugi da odredjuje Srbiji sta je kljucno pitanje, zar kljucno pitanje nije nesto sporedno a sporedno kljucno?

Kao da ne znamo da bez nekog drugog srbija tesko da bi imala orijentir ...kao ono kad sam prelazila ulicu sa hirurskom maskom preko ociju - tako se politicki orijentise Srbija.

 

Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Vladimir Bilčik povodom izveštaja za Srbiju koji je danas usvojio spoljnopolitički komitet EP, izjavio je da je za novu Vladu Srbije, u narednim nedeljama i mesecima ključno pitanje usklađivanje sa spoljnom politikom EU po pitanju uvođenja sankcija Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

 

To je bio odgovor na ono što Div pisao. Slažem se da je opozicija posvađana ali opozicija mora da zna da kako vreme ide izgubiće sve glasove čim se pojavi neko novi ako nastave da se ponašaju ovako. Dakle imaju i oni pritisak i svesni su da ne mogu ovako da se dele u nedogled.

Ako su i  svesni, sujeta im je jaca od te svesti..uostalom, neka sklone makar ovu dvojicu, Djilasa i jeremica, pa da makar vidimo d ali je bas problem do njih, narocito do Djilasa, ili problem ide i sire od toga..na stranu sto ni od toga nema nista..sutnuce pre on njih, ako se prebaci polako kod Vucica..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

 

Disclaimer: odgovaram na sadržinu članka, a ne direktno forumašu.

 

Tipično lupetanje tipičnog opoziciJonara kome su za neuspeh krivi vremenske prilike, mesečeve mene, količina peska u Sahari, protok vode u Amazonu, a istovremeno ne vidi svoje nedostatke pa ih pokriva smešnim mantrama: kmeee kmeee, svi sarađuju sa SNS osim mene, kmee kmee, krivi su oni koji nisu izašli zato što ja nisam pobedio, kmee kmeee! Ovde vidimo i još jednu karakteristiku političke scene - jeftino pilićarenje zasnovano na demagogiji, a namenjeno je onima sa nižim IQ. Osnovna premisa članka je logički nonsens – nemoguće je dati ono što nemaš. Tačka. Evidentno je da je rezultat, bar onaj koji se može dokazati, negde na klackalici i da će, kako stoje stvari, većina u gradskoj skupštini biti veoma tanka čak i sa opskurnim odbornikom koji je kupljen. Ne razumem koji bi se idiot javno sastao da trguje poslanicima, a ispostavilo se da je preleteo poslanik neke desete stranke.

 

Zbog ovakvih idiota je čudno što još veći broj birača nije bojkotovao izbore.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Vucic i Djilas nisu toliko pricali o izborima vec je razlog njihovog vidjanja bila generalna situacija u svetu i naš odgovor na to.
 

Meni ima smisla da su se dogovorili da SSP nece napadati SNS po pitanju eventualnog uvodjenja sankcija Rusiji ili drugih pitanja povezanih sa ratom.
 

A da su zauzvrat dogovoreno neko relaksiranje napada na Djilasa i mozda frekvencija za Novu S ili N1.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nemanjaol said:

Ja mislim da Vucic i Djilas nisu toliko pricali o izborima vec je razlog njihovog vidjanja bila generalna situacija u svetu i naš odgovor na to.
 

Meni ima smisla da su se dogovorili da SSP nece napadati SNS po pitanju eventualnog uvodjenja sankcija Rusiji ili drugih pitanja povezanih sa ratom.
 

A da su zauzvrat dogovoreno neko relaksiranje napada na Djilasa i mozda frekvencija za Novu S ili N1.

Zajednička podrška sankcija protiv Putlerovog rajha bi bila veoma dobra stvar. Isto mislim za ovo što navodiš o drugim pitanjima u vezi sa ratom.

 

Slažem se da je cena za to manje napada na Đilasa, ali ne verujem da je Veliki Vođa spreman na ustupak po pitanju medija jer je veoma paranoičan.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

... za novu Vladu Srbije, u narednim nedeljama i mesecima ključno pitanje usklađivanje sa spoljnom politikom EU po pitanju uvođenja sankcija Rusiji.

A i ovi su vrlo. Kakvi bre meseci? Pa oni da nisu nenormalni sami bi se pridruzili toj akciji jos odmah, kao sto bi da nisu nenormalni jos 1989 sa velikim entuzijazmom radosno krenuli da se integrisu u Evropu. Koji su to oni, svi. Ovakve izjave te nenormalnike samo podsticu da lude.

 

Eno ih deru se po internetu kako ce jesti koprive ali sankcije uvoditi nece. Jel hoces da jedes koprive? E sad ce ti biti nabijene koprive i u usta, i u dupe, i u nos i svuda. I koprive, i korijenje, i kamenje.

 

Kazi mu bre otvoreno, skidaj bre gaće. Kome to njemu, svima bre, svima. Isključi mu struju, iskljuci mu internet, ne daj mu lekove, zameni mu bravu da ne moze ni unutra ni napolje, neka te tuži, možda će crći dok ne počne suđenje.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 Koji su to oni, svi. Ovakve izjave te nenormalnike samo podsticu da lude.

 

 

:lol_2:

 

a sada `Normalnici`: Drugoplasirani predsednički kandidat Zdravko Ponoš objavio je danas na Viber grupi „Naš Ponoš“ da je odlučio da osnuje političku organizaciju, te građane pozvao da mu pošalju predloge za ime organizacije.

 

Neki od predloga su „Ponosna Srbija“, „Pokret za oslobođenje Srbije“, „Stranka za pravednu i stabilnu Srbiju“, „Ponošna Srbija“.

 

...Ako neko hoce da posalje predlog da prvo pogleda ove primere jer vas predlog nece proci ako izostavite rec srbija. Jer ipak je ova stranka iz srbije a ne iz neke nedajboze neprijateljske drzave kao sto bi moglo da se pomisli ukoliko stranka ostane bez geografske odrednice.

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2022 at 7:33 AM, McLeod said:

Ovo oko Djilasa je stvarno glupa prica. Medijska i politicka greska svakako, ali praviti od komarca magarca su klasicna srpska posla.

 

Realno ispao je magarac i to je sustina te price. Vucic je od tog susreta mogao da ima samo korist, cepanje opozicije, upozorenje Dacicu, gluma pred stranom publikom da je fleksibilan, stavi sta hoces. On drzi i drzao je sve karte u rukama, a Djilas nije imao nista da mu ponudi, da bi o bilo cemu pregovarali. Djilas samo nije mogao da savlada svoju bolesnu sujetu i jos jednom proglasi sebe za vodju opozicije. Ako su ostali vec precutali ono naimenovanje predsednickog kandidata, za ovo nisu imali razloga i doslo je do cepanja, pesma za usi AV-a.

 Za Vucica su mnogo veci problem od opozicije rastuce kamatne stope, jer ako se trend nastavi, a sve su naznake da hoce, malijeva voodoonomika nece vise moci da funkcionise. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa Ramom koji traži "milost" za Srbiju je još jedno upozorenje da ovaj naš neće uvesti sankcije Rusije. Jasno vam je da je to kraj puta Srbije u EU jer verovatno će EU ostati mutav i na to ali sigurno neće zaboraviti. Tako da dok smo se mi bojali da Boško ne dođe na vlast, ovaj je betonirao Srbiju kao "rupu na tepihu" kako se njegov Toma nekada davno hvalio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Ovo sa Ramom koji traži "milost" za Srbiju je još jedno upozorenje da ovaj naš neće uvesti sankcije Rusije.

 

Pa vidis da neke opozicije vec prete demonstracijama protiv uvodjenja sankcija...samo ne znam zbog cega ne najavljuju demonstracije one opozicije koje vide uvodjenje sankcija kao imperativ...Da lakse odluci 🤣

 

Ali nema tu nista ako su vec prebrojali srbiju za i protiv, onda je vec odluceno. Ipak ne moze da ide sa sankcijama protiv 95% protiv.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Pa vidis da neke opozicije vec prete demonstracijama protiv uvodjenja sankcija...samo ne znam zbog cega ne najavljuju demonstracije one opozicije koje vide uvodjenje sankcija kao imperativ...Da lakse odluci 🤣

 

Ali nema tu nista ako su vec prebrojali srbiju za i protiv, onda je vec odluceno. Ipak ne moze da ide sa sankcijama protiv 95% protiv.

 

 

Mogu oni da najavljuju demonstracije, ali od toga nema 'leba. Ide leto, treba se osoliti u moru, a od demonstracija ionako neće biti ništa posle 2-3 dana.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2022 at 11:48 AM, Klotzen said:

U BG sve što opozicija treba da uradi je da ide na jednoj listi. Maksimum dve (građanska i nacionalna) i Vučić nema šanse jer u tom scenariju nema propadanja glasova ispod cezusa. Vučićeva trol opozicija nema šanse jer će biti jasno iz aviona ko ne pristane na taj kompromis da se ide u jednoj ili dve kolone. Dakle njemu treba opozicija kao na prethodnim izborima koja ide u 6-7 kolona i to je jedini način i sa lopovlukom da on pobedi.

 

Koga vidis u te dve kolone?

 

Pitam jer je i ovde na forumu neka nacionalna kolona bila olicena u V.Jankovicu i V. Jeremicu, a gradjanska u PSG, DS i NDBG.

 

On 6/14/2022 at 2:33 PM, McLeod said:

Ovo oko Djilasa je stvarno glupa prica. Medijska i politicka greska svakako, ali praviti od komarca magarca su klasicna srpska posla.

 

Otisao, pricao sa njim o izborima u Beogradu, trazio nove, rekao vlast je nelegitimna ako bude 55-55. Onda nisu uspeli da ubace Tadica i nije bilo 55-55, tako da cela ta prica pada u vodu.

 

Nije rekao da je vlast nelegitimna u tom slucaju, nego da je neligitimna ako bude preletaca (tipa Zavetnici odluce da idu sa SPS i SNS, Djilas na to kaze "ali biraci nisu glasali za zavetnike da bi SNS i dalje bio na vlasti").

 

Prosto, suplja prica. Pri tom, ta bi prica cak i imala smisla da on nakon toga nije poceo da pominje pitanje abortusa, ljudskih prava, sankcija i slicnih stvari i kako su nacionalisti blizi SNS nego SSP bloku. Oduvek se podrazumevalo da samo ako se okupi sve sto nije SNS i SPS na jednu gomilu moze da dovede do smene vlasti, ako Djilasu nije do toga pa neka pravi koaliciju sa SNS, oni su eto desni centar, a ovi krajnja desnica pa mu je SNS blizi. Samo onda neka prvo polize sve sto je govorio o naprednjacima za vreme kampanje.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Koga vidis u te dve kolone?

 

Pitam jer je i ovde na forumu neka nacionalna kolona bila olicena u V.Jankovicu i V. Jeremicu, a gradjanska u PSG, DS i NDBG.

 

I jedna i druga kolona treba da pozovu sve. Obe kolone treba da imaju neku zajedničku izjavu koju bi svaki član koalicije potpisivao kada ulazi u istu. Na taj način bi postojala neka odgovornost za one koji sa te dve liste posle prelete. Izjava bi trebala da bude kratkoročni planovi koalicije tipa smenjivanje Vučića, oslobođanje medija i slično što može u godinu do dve da se odradi i novi izbori posle toga, ne sme imati više od 5 ciljeva jer to postaje papazjanija i nerealna stvar koja postaje predmet razdora umesto ujedinjenja. Svaka kolona može da ima 1-2 cilja karakteristična za njih da bi se opravdalo cepanje na dve liste i to je to. Onaj ko odbije da potpiše takvu kratku i jasnu izjavu jasno ostavlja utisak da nije iskreno protiv ove vlasti i više ne bi mogli da se igraju sa ljudima koji manje prate politiku i ne mogu da ocene ko je vučićev a ko nije.

 

Naravno bolje bi bilo da idu u jednoj koloni jer je to najlakše pretstaviti javnosti ali kako stvari stoje mislim da su i dve kolone trenutno nerealne posle ove svađe Đilasa sa pola opozicije.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Mogu oni da najavljuju demonstracije, ali od toga nema 'leba. Ide leto, treba se osoliti u moru, a od demonstracija ionako neće biti ništa posle 2-3 dana.

Ne budi tako siguran, uvek ima fanatika.

Seti se samo onih litijasa u CG 2020. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

Ima fanatika, ali litije su imale jaku licnost i crkvu iza sebe. Putinofile realno nema ko da povede.

Ne potcenjuj njihov fanatizam + postojanje (p)likova tipa Damjana Knezevica, Avetnika, Zveri, ostataka dSS-a i radikala koji bi itekako mogli da povedu rulju.

 

Seti se uostalom onih martovskih demonstracija u BG-u:

 

https://rs.n1info.com/vesti/protest-podrske-rusiji-u-centru-beograda/

 

To je samo 1%, tj. nagovestaj onoga sto bi se desilo kada bi kojim slucajem Srbija uvela sankcije majcici.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim slicno Vasi.

Tu ima maksimalno 10-ak  hiljada ekstremista spremnih da setaju i demonstriraju. Nije mala brojka ni to,ali u javnosti se predstavlja da njih milion jedva ceka da izadje na ulicu. Ne smatram da je tako.
Plus,Srbi su lazni rusofili. A sve sto je postavljeno na laznim temeljima nije ni cvrsto ni odrzivo.

Napominjem da se napisano odnosi striktno na mogucnost nekih masovnih,ozbiljnih i demonstracija koje bi dugo trajale.

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...