Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

5 hours ago, Mama_mia said:

 

Ovo je uopstavanje a i netacno jer Djilas nije kriv ni za sta. Njega je prihvatio Vucic kao `omiljenog opozicionara` i izreklamirao ga, pa je ispalo da je Djilas kao neki glavni oponent vlasti. Ali realno glavni oponenti vlasti ne postoje, uklonjeni su i nevidljivi.

 

Vidljivi su samo oni za koje je potrebno da se pomisli da su opaki po vlast. Pritom svaki opozicionar zeli o sebi da misli da je glavna pretnja vlasti. Tako su ubedili i Djilasa, da je omrazen da je kriv za grmljavinu i sparno vreme kao sto verujes...To bi trebalo da znaci da je opasan po sistem i po vlast i po onaj deo opozicije koji ga napada zbog kanabeta...Da li je Djilas stvarno ili izmastano tako opasan to je pitanje.

 

 

 

 

Ja imam svoju teoriju. Djilas mozda jeste pokvaren, ali  kako onomad rece Djindjic - kome je do morala neka ide u Crkvu! 

Ali jedan od retkih, ako ne i jedini koji ima neko iskustvo, znanje, pa i kapital, da moze jednog dana preuzeti vlast. 

Slicno Djindjicu: ko je recimo 1993-94 mogao predvideti da ce DJindjic izbiti u prvi plan, pored Seselja i Draskovica???

Djilas, jednostavno ima taj šmek.

Ima potencijal. To je na kraju i Vucic shvatio i sve vise sa ipak nekim uvazavanjem govori o njemu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Djilas mozda jeste pokvaren,

 

Pokvaren kao čovek ili je pokvaren samo kada je politika u pitanju? 

 

Ne znam da li se sećate da je on 1992. u vreme trajanja studentskih demonstracija bio u grupi studenata koji su išli na sastanak kod Miloševića?

 

Da li se sećate da je jedini imao hrabrosti da kaže Miloševiću otvoreno šta misli?

 

Ali da se ponovo, po ko zna koji put vratimo na taj sastanak koji je imao sa AV.

 

Da li ste slušali njegovu izjavu posle tog sastanka? 

 

Bane, ne pitam ovo tebe, već sve forumaše koji učestvuju i na ovoj temi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, bio je i sta onda? Draskovic je imao 3 atentata, ne 2, 3, kako sam kaze, prava ne ove Vuciceve atentate, cudom je preziveo, pa je opet, menjao opredeljenja vise nego neko carape, bio i kod samog SLobe, izmedju ostalog, sad je kod Vucica, juce je prvi put bio kod nekoga da nije rezimski medij psole 100 godina verovatno..bio je i Vesic dobri student, kod Zorana, pa vidi ga sad, Cedu mi je dosadilo i da spominjem vise..prosto, ljudi su kvarljiva roba..politicari narocito..ja vidim kako je pomenjen kurs..odjednom, Djilas moze na nacionalne frekvencije,polako, tabloidi vise ne spominju njegovih 619 miliona,a i na Mariniku vise ne bacaju kokos..nije da  ja sada imam nesto licno protiv Djilasa, imao sam nemali broj zamerki na nacin vodjenja kampanje,a znam da je os vemu on vodio glavnu rec, ali sma bio uzdrzan, rekao sam, cutacu, dok ne prodju izbori..prosli izbori, ispalo je i goe nego sto sam se nadao..ne mislim an rezultate..jer ni ja nisam kanabe zamisliti mogao, iskreno..izvini Devojko, ali ako ga ja mozda ostrasceno napdam, mada se trudim da koristim neke kakve takve argumente, ti ga branis, subjektivno, i izvini, ne bas ubedljivo..a ja opet kazem,spreman sam da prihvatim, i da se izvinim ako treba, ako se pokaze da sam pogresio..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Djilas ce preuzeti vlast kad Vucicu dosadi ili proceni da mu vise nije u interesu da bude na vlasti. Do tad ce biti "konstruktivna" opozicija, a mozda i udje u vladu kroz koju godinu kad se malo zaboravi sta su pricali jedan o drugom.

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počeo rasplet izbornih igara i kombinacija, održana prva sednica Skupštine Beograda.
I? 
Sve mi se čini, velike promene na isto, SNS i SPS imaju većinu, a po potrebi će kupiti još po nekog poslanika, nisu skupi, ima ih na rasprodaji. Treba li reći da drugačije nije ni moglo, vlast u gradu je deo trgovine oko vlasti u državi, SNS neće prepuštati vlast, a može da vlada sa svakim ko pristane, a sama SNS će pristati na sve što mora, samo će bežeti još tri kruga da se ne kaže da su lako pristali.

U komentarima iz stranaka i koalicija opozicije u gradu ističu da je , eventualna, vlast SNSa nelegitimna jer su stranke koje su se izjašnjavale kao opozicija dobile više glasova, to jeste formalno tačno ali nema stvarnog značaja, prvo, oni broje i glasove onih lista koje nisu prešle cenzus, drugo, iako grad ne vodi međunarodnu politiku, podela među tzv opozicionim grupacijama po pitanju istok-zapad je nepremostiva, i nema načina da zajedno čine funkcionišu kao vlast, ne mogu ni kao opozicija. Legitimnost je upitna zbog izbornih uslova, slobode medija, izbornih prevara, ali to je po ko zna koji put prošlo, nema dovoljno snage i organizovanosti da se natera vlast da nešto promeni, vlast komotno uživa u svojoj poziciji, a ne buni se ni EU, njima je to argument za pritisak na Vučića kad zatreba da ga privuku ili da ga drže na distanci.

Kad dođe na red Skupština srbije i Vlada, pa, biće isto ko god da bude u vladi. Imamo dve manje grupacija koje su se jasno izjasnile, jedni za uvođenje sankcija Rusiji, DS i Moramo, drugi ni po koju cenu sankcije, Nada i Dver, Zavetnici i Većina koja je odlučno za neodlučnost, (n)i na isstok (n)i na zapad. Glasaće u nekom momentu za nešto, što budu morali, niko im neće verovati da su iskreni, a oni neće ni želeti da im svi veruju, ići ćemo putem koji, već odavno, ne znamo kud vodi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 12:27 PM, Venger said:

Jos jedno svedocenje o saradnji sa Djilasom

 

 

 

Objasnio 1/1.Propustio je samo da kaze da je Djilas uceinio opoziciju da on vodi kampanju, da on kontrolise pare od kampanje itd itd. I koliko para je svojih licno ulozio u kampanju, jel su bile neke reklame na nacionalnim frekvencijama, zakupljeni termini, nisu. Pa koja korist onda od tih Djilasovih para osim clanovima SSP koje je zaposlio kod sebe u firmi i primaju platu kod njega.

 

Mislim ocekivano od coveka koji je po izlasku iz DS bio na sastanku sa Vucicem gde se pricalo o mestu gradinacelnika BG ili potpredsednika Vlade, i lika koji daje kosarkaske medalje i zlatne KSS plakete Vucicu.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1.Isao na kanabe sa Vucicem, i dogovarao moguce buduce vanredne BG izbore

2.Na svoju ruku kandidovao Ponosa, opet, bez konsenzusa unutar koalcije

3.Sad odjednom nije vise kriminalac Djilas, ide na Prvu, sada je gospodin Djilas, sto baca dodatnu  sumnju

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Harmonika said:

1.Isao na kanabe sa Vucicem, i dogovarao moguce buduce vanredne BG izbore

2.Na svoju ruku kandidovao Ponosa, opet, bez konsenzusa unutar koalcije

3.Sad odjednom nije vise kriminalac Djilas, ide na Prvu, sada je gospodin Djilas, sto baca dodatnu  sumnju

 

 

Zar nije trebalo da se posumnja jos kada je AV poceo da ga, djilasa, medijski proziva i optuzuje za sve i svasta, da neprekidno ponavlja djilas ovo djilas ono djilas djilas...

 

Sigurno je proslo vremena i vremena od kada sam takvu sumnju izrazavala, cak i poredila sa Tadicem koji je u ondasnjoj izbornoj kampanji kada je izgubio, toliko forsirao Nikolica i Vucica kao zlo, da nije bilo mesta za njegovo dobro...Kod mene takvo ucestalo pominjanje suprotne strane izaziva podozrenje u prave namere. Najmanje sto postova sam napisala da je kritika dobra reklama za onog koga kritikujes a losa za onog ko kritikuje. Kritika je u politici bumerang. Upravo su svi kriticari to i dobili. Bumerang. Opozicija koja nista o sebi nema da kaze ali puna usta Vucica. Da li su ga oni besplatno reklamirali kritikujici? Ako jesu jos gore.

Sta ce oni koji slusaju od sve te kritike da zapamte?

Sigurne ne njih, te smesne pljuvace, tzv kritikante, iznenadjene sto je Vucic takav kakvog ga znaju da jeste takav jos od pre dva veka, oni, slusaoci i pratioci opozicije cuju samo AVAvavavav...i dobiju AV.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 11:16 PM, Devojka Luke Razića said:

@Darth Bane  slažem se sa  tvojim postom u ovom delu

 

 

Ovde su gotovo svi isključivi kada je u pitanju SSP i Đilas.

 

Ponovo je glavni krivac za sve, napadaju ga dojučerašnji partneri iz koaliciji, danas ga je napala Ana Brnabić...i tako..

 

Kriv je i što je danas toplo i sparno. Kriv je što će sutra padati kiša sa grmljavinom..Ma...on je kriv za sve. 

 

Ostali su fini, kulturni, pametni, pozitivni, bez grešaka.. 

 

Jel ste bese vi clanica SSP ili se nesto pogresno secam ? Secam se nekog vaseg posta o iskustvima u strankama ako se dobro secam  ?

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

, jedni za uvođenje sankcija Rusiji, DS i Moramo,

 

+SSP.

 

Stranka slobode i pravde je prva opoziciona stranka koja je osudila agresiju Rusije na Ukrajinu. Takođe se zalaže za uvođenje sankcija Rusiji, tj da se Srbija pridruži već donetim sankcijama koje su uvele zemlje EU.

 

 

2 hours ago, Zvezdinho said:

Jel ste bese vi clanica SSP ili se nesto pogresno secam ? Secam se nekog vaseg posta o iskustvima u strankama ako se dobro secam  ?

 

Da, ja sam član Stranke slobode i pravde ( ovo članica mi pomalo para uši- ne volim taj novogovor koji je politički korektan ). 

 

U pravu ste, pisala sam ovde o iskustvima vezanim za političke stranke. SSP nije prva stranka u kojoj sam član. 

 

Zbog profesiije kojom sam se bavila, upoznala sam i članove i funkcionere svih poznatih političkih stranaka..i neke od lidera stranaka.  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Harmonika said:

1.Isao na kanabe sa Vucicem, i dogovarao moguce buduce vanredne BG izbore

Dobro. I? U normanom svetu i najveći politički protivnici razgovaraju, a evidentno je da je gradska skupština formirana sa veoma tankom većinom. To neće funkcionisati na duže staze.

 

6 hours ago, Harmonika said:

2.Na svoju ruku kandidovao Ponosa, opet, bez konsenzusa unutar koalcije

Procenio je da će tako pokupiti glasove i onih u opancima, a takvi se nažalost pitaju. I Koštunica je izabran da bude kandidat DOS-a upravo zato, a ne zato što je pametan ili dobar političar. A kad nešto plaćaš iz svog džepa, pitaš se za mnoge stvari.

 

6 hours ago, Harmonika said:

3.Sad odjednom nije vise kriminalac Djilas, ide na Prvu, sada je gospodin Djilas, sto baca dodatnu  sumnju

Idealno za SNS. Znajući kakvi su opoziciJonari, time Đilas automatski gubi glasove, a on ne može da se žali da ga opanjkavaju u medijima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Harmonika said:

Pa da, ovima u opancima treba ukinuti pravo glasa..steta sto Goli Otok ne postoji vise..

 

To je ista ekipa koja je rekla istorijsko 'ne' na referendumu pre bombardovanja, pa je onda nekoliko meseci kasnije slavila 'pobedu'. Što se tiče metodologije hendlovanja dotičnih, sam si rekao šta misliš. Ja pošteno priznajem da se takvi pitaju.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

+SSP.

 

Stranka slobode i pravde je prva opoziciona stranka koja je osudila agresiju Rusije na Ukrajinu. Takođe se zalaže za uvođenje sankcija Rusiji, tj da se Srbija pridruži već donetim sankcijama koje su uvele zemlje EU.

 

OK, nisam znao da se SSP zalaže za uvođenje sankcija, znam da su osudili agresiju, površno pratim politička događanja pa mi ponešto promakne. 
Hvala na ispravci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Sta bi sa ponavljanjem izbora koje je dogovoreno? Nesto se slabo o tome prica.

Moze da  bude, ne mora da znaci mood, tako ja shvatam..Vucic ce to da  pusti ako proceni  mu se isplati..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Sta bi sa ponavljanjem izbora koje je dogovoreno? Nesto se slabo o tome prica.

 

Ako ne bude uvodio sankcije Rusiji ne verujem da će imati potrebe za novim izborima. Onda može sa SPS i manjinama rutinski da vlada. Biće malo nategnuta većina u BG kada neki odbornik ode do WC-a ali organizovaće oni to. Nije on nikada imao potrebu da nove izbore raspisuje uz podršku SSP, to je po meni bilo opipavanje pulsa javnog mnjenja na moguće "spuštanje lopte" a i pretnja SPS-u da bi mogli biti zamenjeni.

Link to comment
Share on other sites

 

Ukoliko rejting SNSa i Vučića bude rastao i proceni da može da dobije komotniju većinu biće izbora uz obrazloženje da Vučić drži reč, dogovor je zakon, ako ne, nema izbora, obrazloženje, Ne mogu Vučić i Đilas da dogovaraju ono što nije u njihovoj nadležnosti, oni su samo razgovarali, odluke donose nadležni organi, samostalno, naravno.

Po mom mišljenju, novi izbori za manje od godinu dana ne bi doneli ništa novo, naročito ne neko značajnije jačanje prozapadne opozicije, treba vremena da se opozicija organizuje, grupiše, odluči se za strategiju i taktiku, dopre do birača, evo jedna nova grupacija se okuplja, Zajedno, levo-ekološka, Ponoš je najavio neko okupljanje, navodno već radi na tome, hoće li to biti zaista nešto novo, neke jače stranke, koko kojih se mogu okupljati i drugi ili će dalje usitnjavati i razvodnjavati opozicione snage.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U BG sve što opozicija treba da uradi je da ide na jednoj listi. Maksimum dve (građanska i nacionalna) i Vučić nema šanse jer u tom scenariju nema propadanja glasova ispod cezusa. Vučićeva trol opozicija nema šanse jer će biti jasno iz aviona ko ne pristane na taj kompromis da se ide u jednoj ili dve kolone. Dakle njemu treba opozicija kao na prethodnim izborima koja ide u 6-7 kolona i to je jedini način i sa lopovlukom da on pobedi.

 

Na republičkim bi mogao da profitira jer prosto neće dati prostora SPS i još nekim manjim strankama u medijima i opet će uzeti sam preko 50% mandata ali ako SPS izloži tome onda u BG nema nikakve šanse.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Klotzen said:

U BG sve što opozicija treba da uradi je da ide na jednoj listi. Maksimum dve (građanska i nacionalna) i Vučić nema šanse jer u tom scenariju nema propadanja glasova ispod cezusa. Vučićeva trol opozicija nema šanse jer će biti jasno iz aviona ko ne pristane na taj kompromis da se ide u jednoj ili dve kolone. Dakle njemu treba opozicija kao na prethodnim izborima koja ide u 6-7 kolona i to je jedini način i sa lopovlukom da on pobedi.

 

Na republičkim bi mogao da profitira jer prosto neće dati prostora SPS i još nekim manjim strankama u medijima i opet će uzeti sam preko 50% mandata ali ako SPS izloži tome onda u BG nema nikakve šanse.

 

 

Ne znam da li si ispratio desavanja posle izbora. Kako da ide opozicija na jednoj listi kad je netrpeljivost ogromna?

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Div said:

 

Ukoliko rejting SNSa i Vučića bude rastao i proceni da može da dobije komotniju većinu biće izbora uz obrazloženje da Vučić drži reč, dogovor je zakon, ako ne, nema izbora, obrazloženje, Ne mogu Vučić i Đilas da dogovaraju ono što nije u njihovoj nadležnosti, oni su samo razgovarali, odluke donose nadležni organi, samostalno, naravno.

Po mom mišljenju, novi izbori za manje od godinu dana ne bi doneli ništa novo, naročito ne neko značajnije jačanje prozapadne opozicije, treba vremena da se opozicija organizuje, grupiše, odluči se za strategiju i taktiku, dopre do birača, evo jedna nova grupacija se okuplja, Zajedno, levo-ekološka, Ponoš je najavio neko okupljanje, navodno već radi na tome, hoće li to biti zaista nešto novo, neke jače stranke, koko kojih se mogu okupljati i drugi ili će dalje usitnjavati i razvodnjavati opozicione snage.

 

 

SLozio bih se, kolega  , zaista  ne vidim poentu ovih izbora, parlanetarnih ne svakako, mada BG izbori bi mozda bili jos vise besmisleni

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...