Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 hours ago, shonke said:

Nema nema... Važi.
A uzgred, odakle 350 hiljada glasova za morone boskica i zavetnicu?
Od 4 miliona koji su se pojavili na biralištu, preko 3.2 su moroni.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Da su bar 80% moroni, možeš da se uveriš svaki put kad izađeš na ulicu... i to u centru Beograda... čim zađeš u unutrašnjost još je gore... ništa mene ovo ne čudi...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Gledam malo zapisnike po Beograd. Opštine van grada po 60% za Vučića 🤠

 

Pa to je standardna priča,pa,oduvek ...

Devedesetih su npr. Sopot,Barajevo,Mladenovac bili bastioni SPS,danas SNS ...

Link to comment
Share on other sites

Od sinoć sam baš u depresivnom modu. Sve je očekivano, ali teško pada. Mislim da jednostavno konstantno lažemo sebe, živeći u sopstvenom bablu i verujući da takav babl žele i oni koji ga nemaju, te da je to neko stanje kome svi prirodno teže ukoliko su slobodni i informisani. To očigledno nije tačno.

 

Opozicija je realno uradila sve što je do njih. Da li je bio koji minut reklama više, koja pogrešna rečenica manje, nebitno je. Isturili su dobre ljude, radili korektnu kampanju, pokrili šta su mogli, išli od mesta do mesta, pričali i o životnim temama, stavili i dosta novih lica u prvi plan. To je očigledno i dalo rezultata u urbanim sredinama, gde je SNS počišćen (na mom biračkom mestu SNS i SPS 25%, nikada manje). Na nacionalnom nivou, tri četvrtine ljudi je glasalo za aktuelnu vlast i desničarske ideje. Koje bi to lice ili poruka promenili rezultat? Đinđić sutra da ustane iz groba, a da se ukloni mitologija stvorena oko njega, i da se glasa samo za njegove ideje i poruke, prošao bi isto (i prolazio je).

 

To mi je lupilo šamar ponajviše. Shvatiš da sve afere ovog sveta -- od pokradenih milijardi kroz Telekom, Krušik i druge kompanije, mrtvi ljudi ostavljeni iza Babića, Mitrovića, Lončara, Gašića, Radojičića, klanovi koji odsecaju glave, državne plantaže narkotika.. ne vrede ljudima ništa. Ni da ih pipne. Priča koja kod nas radi i dalje, u mogo većoj meri, očigledno jeste crkva, srpski seljak, Rusija i Kosovo. Nakrcaše desničari koji se pojave pred izbore više od opozicije koja je stvarno pokušavala da animira i drugačijim temama, da razotkrije svaku kampanju.. jednostavno smo primitivno društvo. Znam da je elitistički i odvratno, ali od jutros sam u fazonu da nam se skinu sa ku*ca Obrenovac, Mladenovac, Sopot i sve vukojebine koje su proglašene za Beograd i koje daju mandat SNS-u da izabere gradonačelnika koji će njih da laže da že dobiti neke osnovne potrebe (put, vodovod), dok ustvari građanima Beograda kroji urbanističku i socijalnu sudbinu. Ne volim ni sebe zbog toga, ali ne mogu da kažem da mi to nije u glavi. Sa druge strane, zaista nemaju iste probleme ljudi koji žive bez kaanlizacije i puta veći deo života i oni koji su u gradskom jezgru.

 

Čak i u ona najreformističkija vremena Radikali su žarili i palili, a ni legalisti nisu zaostajali za njima. To je sigurnih 35-40 posto na koje te opcije mogu da računaju, pa čak i kad nisu na vlasti. Sada možda i više. I tu ima jedno 20-30 posto ljudi koji će iz interesa da glasa za onog ko je na vlasti i njih je jako teško preobratiti, jer zaista nemaju nikakav interes da budu uz opoziciju. Sutra da neko magičnim štapićem promeni vlast, oni ne bi bili uz SNS. Međutim, Vučić to jako dobro zna i još bolje ih namiruje i čuva.

 

Tako da, možemo i dalje da se lažemo. Izlaznosz će teško biti veća, a narod je zaista rekao šta misli. Primitivni smo i nazadni, realno nivo Belorusije, sa malo boljom pozicijom i zaleđinom, i to je realnost. Sa spektra su iščezle pro EU opcije - a i da se pojave, skoro niko za njih ne bi ni glasao. Ne padam više ni na te priče da je neko ucenjen -- ucenjen je onaj ko na to pristaje. Svako može da preškraba listić, zaokruži tri imena, bilo šta.. ljudi pristaju da glasaju za Vučića i on im jeste najbliži. SNS je preskočio deo foliranja gde te ljude podmićuje u tajnosti i instruira ih kako da glasaju, pa to rade samo dosta direktnije, jer često je i intelekt tih ljudi takav da ne znaju ni koji broj da zaokruže. 

 

Za kraj, sve ovo zaista nije dobro. Društvo je dovedeno do usijanja, toliko je polarizovano. Ja npr otvoreno mrzim SNS i njihove glasače, sve najgore mislim o istim. Kad čujem da neko glasa za SNS, za istu osobu automatski smatram da nije normalna i nemam zrno empatije. To nije normalno.

Edited by medobrundo
  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Šta reći, koju posluku porati...

 

Skenjao sam se sinoć baš, a da me je neko u petak pitao štao očekujem to bi bilo to. Možda po koji procenat više za UZPS i Moramo, ali bez neke suštinske razlike. Ubediljivo najveći wtf mi je rezultat SPS-a, ja sam mislio da njihovo biračko telo polako nestaje (u bukvalnom smislu) i da VUčić nastavlja da ih jede, ali ovo je ozbiljan rezultat. Zato mi nije jasan onaj uplašeni nastup Dačića od sinoć i drhtva glas bez klasičnih pošalica.

 

Ponadao sam se sinoć kada sam video izlaznost i redove, ali ovo nam je u principu pokazalo da je taj rezervoar apstinenata mnogo veći potencijal za desničarsko-nacionalno usmerene partije, nego za neku građansku opciju.

 

Nažalost pokazalo se tačnim ono što sam pričao da nam je rat u Ukrajini pojeo kampanju, i najbolje (u odnosu na očekivanja) su prošle upravo one stranke koje su u svojim kampanjama forsirale priču o prijateljstvu Srbije i Rusije.

 

To nam je što nam je. Ja imam bojazan da ovo sistematsko uništavanje zdravog razuma u narodu ne može na dobro da izađe, ali što je najgore mislim da i to kako će se ovde stvari manifestovati najviše zavisi od međunaordnih kretanja. Ako po svetu krenu da se formiraju neke ultra konzervativne i ksenofobne vlade, eto i nama Gileada iz serije Handmaid's tale za 20 godina u Srbiji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod Mede SNS i SPS 25% kod njega, na mom (bivšem) biračkom mestu na Vračaru imaju 109 od 500 glasova zajedno. Tako nikad nije bilo tamo isto. 

 

Baš je poražavajuće da se uđe posle toga u neko BM u Grockoj gde imaju zajedno 400 od 500

Link to comment
Share on other sites

Srbija želi Vučića za predsednika to je to. Mi moramo očigledno da se pomirimo sa tim bar naredna dva mandata dok ne izumru neki ljudi. Problem je što sve više mladih postaje zatrovano, ne zbog ubeđenja već koristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

Od sinoć sam baš u depresivnom modu. Sve je očekivano, ali teško pada. Mislim da jednostavno konstantno lažemo sebe, živeći u sopstvenom bablu i verujući da takav babl žele i oni koji ga nemaju, te da je to neko stanje kome svi prirodno teže ukoliko su slobodni i informisani. To očigledno nije tačno.

 

Opozicija je realno uradila sve što je do njih. Da li je bio koji minut reklama više, koja pogrešna rečenica manje, nebitno je. Isturili su dobre ljude, radili korektnu kampanju, pokrili šta su mogli, išli od mesta do mesta, pričali i o životnim temama, stavili i dosta novih lica u prvi plan. To je očigledno i dalo rezultata u urbanim sredinama, gde je SNS počišćen (na mom biračkom mestu SNS i SPS 25%, nikada manje). Na nacionalnom nivou, tri četvrtine ljudi je glasalo za aktuelnu vlast i desničarske ideje.

 

To mi je lupilo šamar ponajviše. Shvatiš da sve afere ovog sveta -- od pokradenih milijardi kroz Telekom, Krušik i druge kompanije, mrtvi ljudi ostavljeni iza Babića, Mitrovića, Lončara, Gašića, Radojičića, klanovi koji odsecaju glave, državne plantaže narkotika.. ne vrede ljudima ništa. Ni da ih pipne. Priča koja kod nas radi i dalje, u mogo većoj meri, očigledno jeste crkva, srpski seljak, Rusija i Kosovo. Nakrcaše desničari koji se pojave pred izbore više od opozicije koja je stvarno pokušavala da animira i drugačijim temama, da razotkrije svaku kampanju.. jednostavno smo primitivno društvo. Znam da je elitistički i odvratno, ali od jutros sam u fazonu da nam se skinu sa ku*ca Obrenovac, Mladenovac, Sopot i sve vukojebine koje su proglašene za Beograd i koje daju mandat SNS-u da izabere gradonačelnika koji će njih da laže da že dobiti neke osnovne potrebe (put, vodovod), dok ustvari građanima Beograda kroji urbanističku i socijalnu sudbinu. Ne volim ni sebe zbog toga, ali ne mogu da kažem da mi to nije u glavi. Sa druge strane, zaista nemaju iste probleme ljudi koji žive bez kaanlizacije i puta veći deo života i oni koji su u gradskom jezgru.

 

Čak i u ona najreformističkija vremena Radikali su žarili i palili, a ni legalisti nisu zaostajali za njima. To je sigurnih 35-40 posto na koje te opcije mogu da računaju, pa čak i kad nisu na vlasti. Sada možda i više. I tu ima jedno 20-30 posto ljudi koji će iz interesa da glasa za onog ko je na vlasti i njih je jako teško preobratiti, jer zaista nemaju nikakav interes da budu uz opoziciju. Sutra da neko magičnim štapićem promeni vlast, oni ne bi bili uz SNS. Međutim, Vučić to jako dobro zna i još bolje ih namiruje i čuva.

 

Tako da, možemo i dalje da se lažemo. Izlaznosz će teško biti veća, a narod je zaista rekao šta misli. Primitivni smo i nazadni, realno nivo Belorusije, sa malo boljom pozicijom i zaleđinom, i to je realnost. Sa spektra su iščezle pro EU opcije - a i da se pojave, skoro niko za njih ne bi ni glasao. Ne padam više ni na te priče da je neko ucenjen -- ucenjen je onaj ko na to pristaje. Svako može da preškraba listić, zaokruži tri imena, bilo šta.. ljudi pristaju da glasaju za Vučića i on im jeste najbliži. SNS je preskočio deo foliranja gde te ljude podmićuje u tajnosti i instruira ih kako da glasaju, pa to rade samo dosta direktnije, jer često je i intelekt tih ljudi takav da ne znaju ni koji broj da zaokruže. 

Nemam više pluseva, pa evo ovako umjesto plusa.

Samo da dodam da je vučić emigracijom već, što reče putin prije neki dan, iščistio Srbiju od izdajnika. Otkako se crno-crvena koalicija vratila na vlast, emigriralo nas je možda i svih pola miliona, od toga bar pola ljudi koji su protiv ovog zla. Prosto je radikalskih standardnih 35% nadogradio tim socijalnim inženjeringom, i, naravno, raspolaganjem državnim resursima. Plus što sad počinju da glasaju klinci stasali u vučićlendu, što možda objašnjava skok Milice Avetnice i 30,000 glasova Piše Vacića.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ne mogu sad da proveravam ali sigurno na mom birackom mestu SNS nije bio ovako jeban ranije

 

sada Vladeta + Moramo duplo glasova u odnosu na SNS

 

znači da se sipalo po prigradskim opštinama baš jako, kao što se i najavljivalo

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene ne cudi nimalo rezultat NADE, to je ono sto sam i predvidjao, takva desnica ce uvek dobijati i vise u Srbiji.

SNS je ocigledno namakao Zavetnici i Bosku jer im trebaju u skupstini. 

Ono sto mi je zapanjujuce je sto je ocigledno izlaznost bila ogromna, i sto rezultati svih BM koje sam video su ubedljivi sa POBEDOM opozicije. znaci ne kao da SNS nije uzeo 50% nego da oni imaju vise od njega. Sa tim u vezi, mislim da je pokradeno vise nego ikad i nije mi jasna opozicija koja je sinoc cutala i koja nastavlja da cuti a realno nikad bolji zicer nisu imali da pricaju o pokradenim izborima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

Jedini razlog za razocarenje iz ovih izbora je taj da su nam ti carobni apstinenti ocigledno poprilicni ajde da ne budem grub da kazem idioti, ali prilicno plitko obavesteni, istocno orjentisani, pa su onomad glasali za Belog konja, a sad za poksove i zavetnice. U ovoj zemlji ne postoji zamajac niti rezervoar pro EU i pro NATO glasova. Omladina glasa protiv Vucica, ali zeli da dovede jos vece retarde na vlast. Konacno se beru plodovi indoktrinacije "srpskim svetom". Mozda ne na nacin na koji su se nadali Vucic i kompanija ali rezultati su evidentni.

 

To je to. Ja to što pričaš gledam i slušam u firmi u kojoj radim. Bukvalno sam jedini "građanista", sve ostalo putlerofili, desničari koji Vučiću zameraju samo Rio Tintu i mogućnost da uvede sankcije Rusiji. Bukvalno par njih je imalo komentar "gazi, Putine, gazi" i još nekoliko... obrazovani ljudi, svi sa državnim faksom, plata preko 1k... sa druge strane većina familije iz unutrašnjosti mi je za SNS... ništa ovo ne čudi, bar mene...

 

Maznuo je Vučić 5%, ali svejedno, tragično loš rezultat za građansku opciju... i biće sve gore... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haklberi said:

Srbija želi Vučića za predsednika to je to. Mi moramo očigledno da se pomirimo sa tim bar naredna dva mandata dok ne izumru neki ljudi. Problem je što sve više mladih postaje zatrovano, ne zbog ubeđenja već koristi.

Bez brige, nece da izumru nikad.

 

Tj izumrece, ali ce da dodje nova generacija istih bezumnih glodara, koji ce da jedu koske i drobe hleb u mleko dok im neki novi palma opsti sa cerkama. Nije lako jbg, al tako mora da bude, bitno da nam uplati po 100 maraka i posalje kutiju pavloviceve masti da se ima.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Magia said:

Sa tim u vezi, mislim da je pokradeno vise nego ikad i nije mi jasna opozicija koja je sinoc cutala i koja nastavlja da cuti a realno nikad bolji zicer nisu imali da pricaju o pokradenim izborima.

Upravo ovo. A sada je kasno za bilo kakvu priču, to ako se i planiralo, je trebalo da bude urađeno juče, da se pošalje poziv da se ljudi okupljaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vučić 59 = SNS 43 + SPS 12 + SVM 1.5 + ostale manjine 2 + nešto od radikala

 

Sve u svemu, bukvalno je iscrpeo svaki glas i solidno se zadužio (16% glasova)

 

Odradili su domaći, tako da ih niko nije zakinuo, odnosno podrška koalicionih partnera je stvarno završila kod Vučića.

 

Neću sad da pričam priče kako je to poraz za njega i sl, lik je upravo postao predsednik; ali jasno je da je i SNS doživeo udar. Pored tolike medijske mašinerije i šape na ekonomiji, tek preko 40% i nije najsjajniji rezultat. To znači da će kod njih i u njihovom pristupu dosta toga da se menja.

 

Kad se pogleda da je protiv njega bilo 42 posto ljudi, to zvuči i realno. Naročito da je otprilike polovina od tih 42 normalno, a polovina i gore od Vučića. To je stvarno tako i "na ulici"

Link to comment
Share on other sites

Valjda će sada biti i više para za kampanju, kada su svi iz opozicije postali parlamentarna stranka. Jednostavno bez reklame ne može i to je to, pa Bregzit se desio zato što su lobisti imali jaku i dobro osmišljenu kampanju na društvenim mrežama. Šta bi tek bilo kod nas gde većina veruje u sve što pročita tamo? 

 

Pa FB stranica koja pljuje opoziciju pod imenom "Volimo srpsku opoziciju", potrošila je više para nego Ponoševa stranica. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni zaista nije jasna tolika povika na krađu. Ja sam iskreno očekivao da padne Beograd, ali isto tako sam očekivao da Vučić na predsedničkim uzme bar 60%. Ja ne znam gde se vi krećete, ali ako ste bili u bilo kom selu u Srbiji, sa izuzetkom Bačke i Banata, trebalo bi znate da se ti ljudi kunu u tri osobe: Đokovića, Putina i Vučića i tu ne treba nikakva krađa da dobije. Slično važi i za periferiju Beograda i u neku ruku je to i logično, to su sve ljudi u našem društvu koji su na marginama egzistencije, a takvi se uvek hvataju isključivo za jakog lidera, nikakavu ideju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas komentarisao sa prijateljima, kako su kandidati uzas, sve desnicari. Drago mi je sto nisam u Srbiji pa ne moram da glasam jer bi zaista bio u problemu da odaberem kome da dam glas. 

Ova izlaznost nije bila protiv Vucica. Vec protiv "mrskog zapada", EU.......svega civilizovanog. Moramo da se pomirimo sa tim da vecina ljudi u Srbiji zeli pro-Rusku opciju i van EU. Sto je legitiman izbor. Tesko za prihvatiti ali je jednostavno tako. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu rezultati toliko iznenadjujuci, nisam mnogo njima razocaran - nisam ocekivao promenu predsednika (potajno sam se nadao drugom krugu, cisto da mu uzdrmamo kavez, ali sam znao da ce svakako dobiti u drugom); sto se republickih tice, tu sam razocaran losijim rezultatom UZPa od ocekivanog; a sto se tice Beograda tu sam gotovo verovao da moze doci do promena, i videcemo jos. 

 

 

Ono cime sam MNOGO razocaran je ponasanje opozicije i na sam dan izbora a pogotovo posle. 

 

Daleko vise su morali da potenciraju sve stvari koje su otkrili, da galame o tome kao nikada do sada (iako im sopstveni rezultat nije dobar, to ne opravdava lopova u kradji). A jos vise sam razocaran da prava opozicija (pre svega mislim na neku sinhronizaciju UZP i Moramo) nije ni jednog trenutka izasla sa svojim brojkama. MORALI su da imaju makar uzorak pa makar to podrazumevalo da imaju po jednog kontrolora na birackom mestu (ne dva, samo jedan koji ce biti tu kad se broji) i koji ce javiti rezultate. Do 22h su morale da se dobiju njihove procene. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...