Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

1 minute ago, Harmonika said:

Sad ni Vladeta ne valja

 

 kako to mislis`sad`?

nije sad vec od 12.03.2003

 

 

Ljudi koji ucestvuju ili koji zele da ucestvuju u forumima i diskusijama pri tom ne mislim na internet forume i ovdasnje diskusije, trebalo bi malo vise da citaju i prosire svoja uverenja, da slusaju inspirativne govore zorana djindjica, da vide sta je govorio srdja popovic - advokat, zarko korac, vojin dimitrijevic...to na brzinu nabrojah ali mislim da je i to previse - za dozivotno proucavanje

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

 kako to mislis`sad`?

nije sad vec od 12.03.2003

 

 

Ljudi koji ucestvuju ili koji zele da ucestvuju u forumima i diskusijama pri tom ne mislim na internet forume i ovdasnje diskusije, trebalo bi malo vise da citaju i prosire svoja uverenja, da slusaju inspirativne govore zorana djindjica, da vide sta je govorio srdja popovic - advokat, zarko korac, vojin dimitrijevic...to na brzinu nabrojah ali mislim da je i to previse - za dozivotno proucavanje

Slusao sma ja razne..samo eto, ne gajim kult politicara, nijednog, svakome mogu naci hiljadu mana, ali, trenutno, najgori su mi SNS, i ovi koji suruju sa  njima..tu spada i gospodin Fidelinka..

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zgrozim se uvek kad neko pokušao da podmetne čedu kao legitimnog naslednika zorana đinđića ali to njegove sektaše ne sprečava ni danas aprila 2022 da i dalje probaju da prodaju rog za sveću. Čeda nije ni liberal ni levičar ni građanska opcija već klasični šibicar kojem se posrećilo pa je danas ozbiljan tajkun.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Harmonika said:

Sad ni Vladeta ne valja, ali zato Ceda..on je svetac..

To sto je ovaj buljuk svega i svacega pod imenom opozicija izvukao Vladetu iz naftalina , najbolje govori u kakvoj smo krizi. Covek ima 82 godine, stariji je cak i od Bajdena.:classic_biggrin:

Ceda je zavrsena prica, moze jedino u koaliciju sa Vukom Draskovicem. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

To sto je ovaj buljuk svega i svacega pod imenom opozicija izvukao Vladetu iz naftalina , najbolje govori u kakvoj smo krizi. Covek ima 82 godine, stariji je cak i od Bajdena.:classic_biggrin:

Ceda je zavrsena prica, moze jedino u koaliciju sa Vukom Draskovicem. 

Been there, done that..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem kako vi ne razumete da ovo nije neka koalicija UZP/Moramo i desnicarski partija u Beogradu, da oni kao tu formiraju neku vlast u Beogradu, a stalno se to potencira, kao nakaradna vlast/koalicija.

 

Ovo je orocena saradnja samo dok ne iskopaju dovoljno "rude" za rusenje SNS/SPS jer na taj nacin mogu u sledecoj izbornoj iteraciji dobiti mnogo vise nego sto sada imaju. Naravno, osim ako nisu vec obecanu Vucicu i njegov produkt. 

 

Sta mislite kome ce se preliti SNS glasovi kad izadje prljav ves iz Beograda na sunce? 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće se smanjiti broj glasača SNS zbog prljavog veša već zbog toga što oni koje su "zaposlili" neće više morati da glasaju za njih, naravno i njihove porodice i kumovi i prijatelji a to odmah smanjuje za minimum 20% rezultat sns-a. Znaju mnogi za njihove prljavštine ali moraju da glasaju.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Republička izborna komisija je saopštila da će 16. aprila izbori biti ponovljeni na 55 biračkih mesta zbog toga što se na nekima ne mogu utvrditi rezultati glasanja, dok je na drugim poništeno glašnje na izborima održanim 3. aprila.

Glasanje će biti ponovljeno na predsedničkim izborima na 21 glasačkom mestu, dok će glasanje za narodne poslanike biti ponovljeno na 43 biračka mesta, odlučeno je večeras na dve odvojene sednice RIK-a.

Postoje mesta gde će se ponovljeno glasanje poklopiti i za predsednika i za parlament.

https://www.euronews.rs/izbori-2022/vesti/43829/parlamentarni-izbori-se-ponavljaju-na-43-mesta-predsednicki-na-21-novo-glasanje-16-aprila/vest

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Član Gradske izborne komisije ispred ''Ujedinjeni za pobedu Beograda'' Zoran Alimpić kaže da je u Beogradu od 1.170 biračkih mesta Gradska izborna komisija (GIK) objavila preliminarne rezultate, ali da su izeli u obzir 88,63 odsto biračkih mesta, odnosno da su nedostajala 133 zapisnika. "Nešto se ne ulapa, a GIK može da pokuša da popravi te greske, da se izbori ne bi ponavljali, a gde ne mogu da se poprave greške - ponovni izbori. Popravljeni su podaci u 128 zapisnika, a ostalo je pet, u kojima će biti poništeni i izbori će biti ponovljeni", kaže Alimpić.

On je dodao da je rok za prigovore do večeras u 20h i da će prigovorima glasanje biti ponovljeno na još nekim mestima.

 

https://rs.n1info.com/izbori-2022/beogradski-izbori/gosti-n1-rezim-zove-gradjane-na-ulicu-za-sada-se-izbori-ponavljaju-na-pet-mesta/

Link to comment
Share on other sites

Evo Vučić odgovorio Đidi da je spreman da priča o novim izborima u BG. E sad čak i da se dogovore biće ekstremno važno kako će da se reši vlast u prelaznom periodu.

 

Po meni su pregovori opozicije gubljenje vremena, pogotovo ako tadić ne pređe cenzus. Čak i da se svi dogovore što je poprilično nemoguće, opet im nedostaje jedan. A čak i da Tadić prođe biće 57-53. Dakle korona pošalje u bolnicu 5 njihovih odbornika i pada vlast u gradu.

Link to comment
Share on other sites

Opozicija ne sme da bude mlaka ili blagonaklona. Svim silama treba da pokuša da osvoji većinu u Beogradu, odnosno da spusti SNS i SPS ispod 55 mandata. Ne zbog formiranja gradske vlasti, već zbog statementa - "uništitelji Beograda, uprkos ucenama i krađama, nemaju većinu u Beogradu"; "narod in je rekao NE" i još jače udariti po svim njihovim aferama i po gradskim prvacima Vesiću i Šapiću. Dakle, opozicija mora da pošalje poruku da SNS nema većinu, kao i da je opozicija jaka i odlučna.

 

Nakon toga treba formirati na bilo koji način gradsku vlast, sa jedinim zadatkom da pripremi fer izbore u roku od godinu dana i da u tih godina istrese na videlo sve SNS dilove, tajne ugovore, štetne projekte i stavi veto na sve što nema smisla u gradu. Treba vući i populističke poteze, pa razmisliti i šta raditi sa komunalnom policijom i sl. 

 

Opozicija će na taj način biti vidljivija u medijima, imaće više resursa za kampanju, ipak će biti u poziciji moći.

 

Rizik je ta heterogenost i sasvim realan scenario da već prvog dana krenu međusobne prozivke i razmirice. Takođe, ta vlast ne bi mogla da uradi bilo šta raniji razvojno ili infrastrukturno, na šta bi SNS i igrala. Stoga, mislim da osim negativnih tema - krađe, lopovi.. građani Beograda moraju da dobiju i nešto pozitivno, makar neki low hanging fruit i quick wins - jer ne živi se u Beogradu toliko loše da bi sve stalo i da bi negativnost postala dominantan narativ.

 

Druga opcija je da vlast traje dve godine, do lokalnih izbora - su kada bi nešto i moglo da se uradi, ali sastav opozicije je takav da za to jednostavno nema šanse.

 

To je neko moje viđenje, mislim da sve ispod toga - opozicija ispada mlaka i slaba.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Opozicija na vlasti u BG a na republici SNS pa to bi bila ludnica kakva se ne pamti. Nego mene zanima hoće li opstati crno-crvena koalicija i na republici. Ako Rusi zavrnu jaja socijalistima mozda izađu iz koalicije.

Zavrnuće EU av u, pa će da Dačić izduva...

Vidim da nas nešto lože da je plan da udjemo u narednih 5 god u Uniju.

Iskreno ne vidim kako je to moguće

Link to comment
Share on other sites

O kakvih 55 vi pričate kad je Žika Gojković rekao da neće s opozicijom? Njegovo krilo POKS-a ima 2 odbornička mandata i bilo je na listi s Dverima, dok je drugo krilo, koje vodi Dražin unuk Vojislav Mihailović išlo sa DSS-om.

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

Auh, moram da kažem da mi je ovaj momenat kako su SSP najbliži liberalnoj ideji, blago rečeno, problematičan. Na koji način ti prosvećen lopov sa merom (kog uopšte ne bih nazvala prosvećenim ali aj, terminologija) može garantovati zaštitu ličnih sloboda na nivou države? Nikako. 

Od svega ponuđenog oni stvarno jesu najbliži liberalizmu.

Spoiler

Nemaju jasno izdefinisanu ideologiju, ali to niko kod nas nema, možda eventualno POKS, ali sem isprazne floskule " bez kralja ne valja" teško da i ti imaju bilo kakvu konkretnu i razrađenu ideju za uređenje društva. Stvar je prosta sa moje tačke gledišta: od Đilasa najmanje moram da se plašim nametanja nekih vrednosti, koje me ne zanimaju u životu tipa porodične, verske, nacioanalne, plemenske, državne, rusofilske, turbosplavovske, vojne, kosovske, svesrpske, i koje sve još grozote desnica ima u ponudi, niti zavlačenja ruku u moj džep i uterivanja u solidarno zdravstvo, tzv. solidarnost, neku tzv. socijalnu pravdu i ostali bullshit, koji bi mi levica rado natovarila na grbaču. Radim kao konj da bi preživeo i radim samo za sebe i svoje najbliže, ostatak tzv. zajednice, kakva god bila, me zero zanima. Leftkusi imaju u ponudi izrabljivanje kakvo ni kapitalizam ne poznaje. Svaki put kad čujem onog smrdljivog debelog bradatog leftičarskog talibana iz NDB, dobijem nervni slom. A da ne govorimo o kombinacijama levog i desnog, koje valjda samo u ovoj zemlji uspevaju.

Ukratko, Đilasa doživljavam kao nekog ko me najmanje ugrožava i gde bih najverovatnije uživao najveće slobode. A da li je do kraja dosledan u liberalnom smislu. Naravno ne, on sebe verovatno doživljava pre kao levi centar. Ali u praksi je najbliži onome, što meni odgovara. Ako se pojavi bolja opcija, odlično, ako ne, šta je tu je. Svakako želim da najjači uticaj unutar opozicije a možda i u okviru neke buduće demokratske vlasti ima neko, koga ne doživljavam kao desni ili levi pain in the ass. 

 

Prosvećen u poređenju sa sepsom a tek u poređenju sa AvAvovim džiberskim đonašima, koji ne poznaju nikakvu meru. Oni su jedini, koji su uspeli da premaše pljačku, koju je bijelopoljski klan izveo u Beogradu.  Đilas će po defaultu biti pragmatičar, tu znaš dobro na čemu si. Ili što reče Velja Selja, ajde da ste malo kraduckali, ali... E, nazadnjaci idu đonom i nemaju nikakve mere. A idealisti u NDB su opasni, generalno su svi idealisti opasni. Sa pragmatičarem ćeš uvek naći neki podnošljiv makar kompromisni modus vivendi. 

11 hours ago, DameTime said:

Mislim, nije kao da ne znamo šta možemo očekivati i od Vučića.

Da, uvek sve najgore. Nisam baš na to mislio. A čak i on ume da iznenadi - da probije svako dno dna. Neka hvala. 

 

11 hours ago, DameTime said:

Bold 2: Zbog ovog sam govorila da se mora konkretnije, ne uopšteno provlačenje ovih termina kroz kampanju. Mnogo ljudi te ideje vidi na ovaj način i mora se drugačije pristupiti njihovom predstavljanju.

 

Ono što bih podvukla je da je osnovna razlika između liberalizma i socijaldemokratije u pitanju uloge države u ekonomiji. A sve opcije koje smo imali prilike da vidimo za moj ukus nemaju konkretan ekonomski plan, osim što dele neke imaginarne pare iz budžeta. I Vučić deli po 30, 50 i 100 evra pa ne smatramo ovu državu naprednom. Što bi rekla Konstrakta: i šta ćemo sad? 

Naravo da se mora konkretnije i jasnije. Svi se bave sedenjem na dve ili više stolica u strahu da slučajno ne izgube koji poen. Zato je Đilas i uzeo onu generalčinu, koji je maltene branio Usratka Kradića kod Olje Bećković, i Jankovića. Da nije bila situacija povuci potegni protiv psychoa nema šanse da bih tom dvojcu ikad dao glas, pa ni stranci, koja ih šlepuje. Ali hebiga, moramo sad da smo pragmatični. Na žalost smo daleko od jasnih ideologija, uopšte konciznih političkih ideja i planova, još manje prepoznatljivog pristupa privrednom i društvenom razvoju, svi tek pokušavaju da nađu sebe (sem psychoa). 

 

Što se tiče predstavljanja, mogu oni to da formulišu kako god hoće, znam veoma dobro, ko bi mi rado zavukao ruku u džep, a ko bi me rado ubacio u neki tor. U celoj lošoj ponudi, ovaj mi je najmanje smoran kompromis i negde najbliži nekoj mojoj percepciji. U slučaju da sa teorije pređu u praksu, i.e. osvoje vlast, svi će se još prilagođavati realno mogućem, ali levo i desno koji se iole udalje od centra očima ne želim da vidim ni kao teoretsku opciju pa makar oni nikada u realnosti ne došli u priliku da ostvare neke svoje meni grozomorne ideje.

 

Šta ćemo sad? Svako za sebe izabrati najmanje loš kompromis, kao uvek. Bolje u ovoj prokletinji od zemlje neće uskoro moći. Od nekih materijala se pita ne pravi tako lako. 

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Koliko sam ja svatio gledajući sinoć ono kukumavčenje i prenemaganje Vučićevo na RTS, početak emisije, ne može se to podneti dugo, on trpi pritiske da se okrene od Rusije (koji beskrajno voli), što bi značilo raskid sa SPSom, verujem i izborom vlade koju bi podržala, možda i učestvovala u njoj i najveća opoziciona grupacija i tako dobio izuzeće od sankcija zapada (koji obožava) i spasao Srbiju (za koju živi) nestašice nafte i hrane. 

Njega niko ne može da ucenjuje, nije mu do vlasti, ali mogu da ucenjuju Srbiju, a Srbije to je on.
Po nekim signalima iz Brisela i USA, deluje mi da bi EU bila spremna da ubrza prijem Srbije u EU uz radikalan zaokret u spoljnoj politici, Vučić je spreman da obeća sve, ne znam koga može da pridobije u Srbiji da obezbedi legitimnost budućih odluka, bojim se da ne ostane samo radikalizam, ali okretanje na pogrešnu stranu.
Možda se može navući nekakav kompromis, vlada eksperata, oročena na godinu dana koja bi na unutrašnjem planu oslobodila medijepripremila naredne izbore, tu bi za neke nijanse gde ne može da se napravi kompromis Beograd služio za podkusurivanje.

Imamo li mi uopšte eksperte koji bi mogli da vode zemlju makar i godinu dana bez direktnog uticaja stranaka, hoću da verujem da imamo ali ne mogu da se setim skoro nikog, za premijera, ministarstva sile, inostrane poslove.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo što kaže @medobrundo bi naravno bila najispravnija stvar da se uradi, ali nisam siguran da je to izvodljivo u ovoj situaciji u kojoj je Beograd realno minorna stavka - što pomenu @Div moneta za potkusirivanje mnogo bitnijih stvari - republička vlada, Rusija, EU, sankcije. Plašim se da se u svemu tome ne otupi oštrica solidnih rezultata u Beogradu, pritisci sa Zapada su realni i konkretni, a vreme je manje više isteklo. Možda bih čak da sam na mestu UZP/Moramo sada uzeo, izgurao prigovore do kraja i onda ponudio ostalim svetosavcima iz "opozicije" da se napravi gradska vlast pod uslovima za koje znam da bi im bili neprihvatljivi, a onda sit back and relax while Chris Hill installs Windows on your computer. Ne verujem da bi ovo izguralo duže od par meseci, a politički kapital + pokazivanje nekog beskompromisnog stava i uskraćivanje "pomoći" režimu bi ih samo izjelo dodatno u tom periodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo što Vučević predlaže je verovatno plan da se u slučaju novih izbora u BG oni opet vežu za republičke pa da opet Vučić vodi kampanju i da lokal prođe bolje nego što bi inače. Ja ne bih otpisao i nove republičke izbore jer ako je pred njim uvođenje sankcija Rusiji on ne može da računa ni na SPS a kamoli na ove "opozicionare". A u situaciji kada nema predsedničkih nije mu toliko bitna podrška SPS. Može i on da udari u rusofilske gusle i da vrati to što su mu SPS i ove manje desničarske stranke otele u ovoj kampanji. No prvo da vidimo kako će se ovo u BG završiti. Opozicija to mora da odigra jako pametno da se i sama ne "ukalja" kao recimo Obradović sa onim ispijanjem vina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...