Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Ova siroka opozicija u Beogradu samo treba da shvati sta im je kratkorocni cilj, i da se tome posvete. 

 

Nikakva nacionalna pitanja (pre svega to i nije u "opisu posla" gradske skupstine), i nema potrebe sada to potencirati dok se ne resi pitanje Beograda. 

 

Nacionalnu politiku nega vode u republickom parlamentu kad se formira.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Newcastle said:

Izgleda da kod nas i ne postoji normalna desnica, u smislu neceg slicnog konzervativcima u UK, republikancima u USA ili CDU u Nemackoj.  Vucic bi hteo da zauzme bas taj prostor, ali za to je, pored mnogih drugih vrlina,  potrebno  da se bude normalan i da se voli svoja zemlja malo vise od vlasti, a to je bas daleko od SNS-a.  Dakle kod nas ne postoji desni centar koji vidi Srbiju na zapadu. To je nasa presuda i nasa sudbina, (malo poduprta jednom sluzbom, koja jos od pocetka proslog veka, iako sa razlicitim ljudima i sa raznolikim mantrama, sprovodi anticivilizacijsku misiju u Srbiji).  Kad vidimo kakve se kreature ovde predstavljaju desnicarima,  pa ih uporedimo sa  M.Tacer, R.Reganom, Merkelovom, onda je sasvim jasno zasto ne mozemo da izadjemo iz mraka.  

pa i nemamo..nesto najblize tome je Narodna Stranka i Jeremic 

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harmonika said:

pa i nemamo..nesto najblize tome je Narodna Stranka i Jeremic 

 

Jeremić je desničar samo kao nacionalista, njega nisam nikada čuo da priča o ekonomiji.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Ali zašto pričaš ovakve stvari? Nije problem u Čedi, problem je u narodu? Ovi izbori su upravo pokazali da Srbiji nedostaje liberalna/leva opcija i da ona i te kako može da prikupi glasače. Da se razumemo, ni Čeda nije imao više od 5-6% u najboljim danima, ali rezultat koji je imala koalicija Moramo je od prilike ono što bi LDP mogao da dobije na izborima, ako ne i mnogo više, samo da Čeda nije uprskao stvar, počevši od razbijanja sopstevene partije, pa nadalje. 

Nema liberalne opcije, gde se lider postavlja iznad svega, i gde su interesi lidera, ujedno i interesi partije/pokreta. Kada jednom ljudi budu svjatili da je do lidera, a ne do naroda, onda će i ta opcija imati budućnost, a ja imam zaisa veru i nadu da će to bi upravo ljudi oko koalcije Moramo.

Ja jos pamtim, bio sma doduse mlad decko, kada je 2008 npr. bio drugi krug, ni Vesna Pesic, o kojoj tek svasta nesto mislim, ali cutacu, ipak ima godine, nisu  svojim glasacima porucili da glasaju ni za Tadica, ni za Nikolica..poneta je, sto s enjih tice, mogao je i jos tada da pobedi Nikolic..toliko o odgovrnoj levici..pa 2012, poziv na bele lsitice, azivanje Vucica briljantnim, Dacica De golom, to je sve iz LDP kuhinje..Ceda, fidelinka je nista, sta je sve taj pokrao, tuce, uvlacenej u bulju Vucicu..njega je Vucic iskoristio, i to da mu glmi opoziciju, i tu je Ceda definitvno ogroman deo biraca, istina, smanjivao se sa svakim novim izborima, kada su ljudi poceli  da  primecuju kakav je to isprdak od levice, okrenuo protiv sebe..sad je gde mu je i emsto, na margini, mozda povremeno trokira na pinku sa poluusmenom premijerkom, recnik zavidan oboje imaju, i to je to..

2 minutes ago, Div said:

 

Jeremić je desničar samo kao nacionalista, njega nisam nikada čuo da priča o ekonomiji.

 

 

Rekao sam, najblize sto imamo, da  ja znam..o tome se i radi  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Ali zašto pričaš ovakve stvari? Nije problem u Čedi, problem je u narodu? Ovi izbori su upravo pokazali da Srbiji nedostaje liberalna/leva opcija i da ona i te kako može da prikupi glasače. Da se razumemo, ni Čeda nije imao više od 5-6% u najboljim danima, ali rezultat koji je imala koalicija Moramo je od prilike ono što bi LDP mogao da dobije na izborima, ako ne i mnogo više, samo da Čeda nije uprskao stvar, počevši od razbijanja sopstevene partije, pa nadalje. 

Nema liberalne opcije, gde se lider postavlja iznad svega, i gde su interesi lidera, ujedno i interesi partije/pokreta. Kada jednom ljudi budu svjatili da je do lidera, a ne do naroda, onda će i ta opcija imati budućnost, a ja imam zaisa veru i nadu da će to bi upravo ljudi oko koalcije Moramo.

Racunam da se nisi dobro izrazio, jer problem upravo jeste u Cedi, ne u idejama koje je on promovisao, vec ponasanju koje je bilo u sustoj suprotnosti sa onim sto govori. Taj deo populacije danas najcesce i ne glasa, jer nema za koga da glasa, slicno LSV u Vojvodini, a to su glasovi koji bi napravili razliku u Beogradu i mozda jos nekom gradu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Racunam da se nisi dobro izrazio, jer problem upravo jeste u Cedi, ne u idejama koje je on promovisao, vec ponasanju koje je bilo u sustoj suprotnosti sa onim sto govori.

Upravo to.  Problem je bio Čeda, i njegovo ponašanje pre svega u samoj stranci, gde se postavio kao despot. Naravno, posle toga sve ono što ga prati. 

 

NIje normalno da stranka dobije 0.1% glasova na izborima, a on ode da uz šampanjac proslavlja sa Vučićem.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Upravo to.  Problem je bio Čeda, i njegovo ponašanje pre svega u samoj stranci, gde se postavio kao despot. Naravno, posle toga sve ono što ga prati. 

 

NIje normalno da stranka dobije 0.1% glasova na izborima, a on ode da uz šampanjac proslavlja sa Vučićem.

nadao se nekom ministarstvu..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

nadao se nekom ministarstvu..

Ministarstvu se sigurno nije nadao, ipak Vucic nije prolupao do te mere, ali neki dzoker ako polupa izlog, ugovor za  javnu nabavku, ima drugih nacina na koje moze da se unovci uloga visestranacke ikebane.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

Ministarstvu se sigurno nije nadao, ipak Vucic nije prolupao do te mere, ali neki dzoker ako polupa izlog, ugovor za  javnu nabavku, ima drugih nacina na koje moze da se unovci uloga visestranacke ikebane.

da, i to..plus, Vucic ga mozd ai ucenjuje, ko zna sta je ovaj sve radio,a Vucko zna..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Ali zašto pričaš ovakve stvari? Nije problem u Čedi, problem je u narodu? Ovi izbori su upravo pokazali da Srbiji nedostaje liberalna/leva opcija i da ona i te kako može da prikupi glasače. Da se razumemo, ni Čeda nije imao više od 5-6% u najboljim danima

 

Kakve stvari ja to pricam? inace isto pricam 16-17 godina ...pa ja i kazem da srbiji nedostaje liberalno dem. opcija ali srbija nikada nije bila spremna za nju,

 

evo i sam kazes da ceda nije imao vise od 5% ni u najboljim danima, o tome ja govorim. O najboljim danima. Nije znaci ceda upropastio ovu politicku ideju vec se ideja nije primila medju srbijama.

Jos ce ispasti da je srbija odlepila od srece u liberalnom pravcu ali Ceda se izdigao u diktatora partije i srbija sokirana njegovom diktatorskom izdajom - sta ce drugo nego se okrenula kostunici, vucicu...pa kakva je to prica? Pritom mogu da se kladim da 95% naroda pojma nema o cemu se tacno radi, jedino sto su informisani da je ceda narkoman i izdajnik...izdao milosevica.

 

i sto godina da prodje ovo ce da se vrti u krug bez pomaka...i znaci nebitan je ceda,

ja pitam kako preokrenuti zatucani narod?

 

Pa nikako, bez odgovorne politicke volje onoga ko vrsi vlast - nikako.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

Kakve stvari ja to pricam? inace isto pricam 16-17 godina ...pa ja i kazem da srbiji nedostaje liberalno dem. opcija ali srbija nikada nije bila spremna za nju,

 

evo i sam kazes da ceda nije imao vise od 5% ni u najboljim danima, o tome ja govorim. O najboljim danima. Nije znaci ceda upropastio ovu politicku ideju vec se ideja nije primila medju srbijama.

Jos ce ispasti da je srbija odlepila od srece u liberalnom pravcu ali Ceda se izdigao u diktatora partije i srbija sokirana njegovom diktatorskom izdajom - sta ce drugo nego se okrenula kostunici, vucicu...pa kakva je to prica? Pritom mogu da se kladim da 95% naroda pojma nema o cemu se tacno radi, jedino sto su informisani da je ceda narkoman i izdajnik...izdao milosevica.

 

i sto godina da prodje ovo ce da se vrti u krug bez pomaka...i znaci nebitan je ceda,

ja pitam kako preokrenuti zatucani narod?

 

Pa nikako, bez odgovorne politicke volje onoga ko vrsi vlast - nikako.

 

Neka bude i da si u pravu, mada, ovo sto cu reci, mislim da kao zidu da pricam, ali ajde, da je Ceda stvarno bio iskreni lieberal, ne bi s euvlacio i glumio opoziciju ni pet ni sest nego jbenom Vucicu, koji se  hvalio da je slavio ubistvo Djindjica, izmejdu ostalog..

Link to comment
Share on other sites

Ogromna je mržnja, često poprilično agresivna, tolikog broja (i stvarno i lažno) opoziciono nastrojenih ljudi prema Đilasu.

 

Mreže bukvalno pucaju od zlobe, zavisti, sujete, podrugljivosti u komentarima, i onih pod anonimnim nikovima i onih koji otvoreno pišu pod svojim imenom i prezimenom -- među kojima je mnogo onih koji su bili ili jesu i dalje stranački aktivni.

 

Moram priznati da to ne razumem najbolje, može li neko da pojasni detaljnije ako razume genezu toga?

 

Ono što ja znam ili sam čuo ili predosećam:

 

Đilas nije politički talentovan. Nije strateg na nacionalnom nivou, nema osećaj za tajming i senzibilitet. Ok, sve je to (moguće) tačno. I? Nemoguće da je to razlog da nekoga toliko prezireš?

 

Đilas je bahat. I sam je autokrata. Ok, i to je izvesno da je u određenoj meri tačno. U javnosti često ne ostavlja takav utisak, deluje odmereno, ali sam čuo na više mesta da je prek. Čak i da je tako, ne deluje kao osobina zbog koje te Srbi mrze (naročito još da te hejtuju više nego Vučića); pritom nemoguće da je prema svakome od hejtera bio takav.

 

Gej parada, romska naselja, odnos prema kulturi, platani. Ozbiljni faulovi. Ipak, ni to mi nekako nije dovoljno jako, naročito u zemlji Srbiji.

 

Radi za Vučića -- to bi mi baš bilo hevi, neko odluči da provede deceniju života da glumi opoziciju, dok ga pljuju gde stignu, da zagorča život i deci i sebi.. da bi šta? zaradio pare, a već je ukrao 619 miliona.

 

Nakrao se. Pojma nemam, verovatno slična konstrukcija može da se pravi za bilo koga bogatog.

 

Razbio je DS? Kada vidim šta je sve ostalo od tog DS-a, razbijanju je bilo i više nego sklono.

 

Plaća ljude iz stranke, nisu tu iz ideala. Nemam neki komentar.

 

**

Zaista mi je teško da povežem toliku mržnju prema njemu. I pored svega navedenog, očigledno ima tu i neke ozbiljne zavisti ili ne znam kako drugačije da objasnim. Ipak, taj hejt je toliko izražen, da ja ne vidim da on u perspektivi zaista može da uradi bilo šta drugo osim da se skroz skloni u senku ili povuče.

 

Ja zaista nisam pametan šta uraditi u ovakvoj situaciji u Beogradu -- da li da opozicija nastavi da bude opozicija (za dve godine lokalni izbori), da li praviti tehničku vlast, da li juriti nove izbore.. sve ima svoje prednosti i mane, ali ljudi su toliko agresivni i već su sve sagledali i znaju kako i šta činiti, kao da imaju bilo kakvo iskustvo u pregovaranju bilo čega. Svaka čast, ja zaista pojma nemam, a ne mislim da sam diletant. Znam samo da ću uvek izaći na lokalne/gradske izbore i da moj glas nikada neže otići SNS-u. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

evo i sam kazes da ceda nije imao vise od 5% ni u najboljim danima, o tome ja govorim. O najboljim danima. Nije znaci ceda upropastio ovu politicku ideju vec se ideja nije primila medju srbijama.

Jos ce ispasti da je srbija odlepila od srece u liberalnom pravcu ali Ceda se izdigao u diktatora partije i srbija sokirana njegovom diktatorskom izdajom - sta ce drugo nego se okrenula kostunici, vucicu...pa kakva je to prica? Pritom mogu da se kladim da 95% naroda pojma nema o cemu se tacno radi, jedino sto su informisani da je ceda narkoman i izdajnik...izdao milosevica.

Kada imaš 5-6%, imaš neku šansu da ideš i gore. Nije to baš neka velika filozofija. Problem je kada sa 5-6% padneš na 0.1-0.2%.

Evo Moramo koja je negde najbliže LDP-u, naravno ne identična, je uspela za samo par godina od malog gradskog udruženja, dođe do skoro 5% na republičkom i preko 10% na gradskom nivou. I ako odigraju u budućnosti pametno, to će rasti. Da li će biti dominantni u skoroj budućnosti? Neće, ali je nekada 10-15% sasvim dovoljno da se i te kako utiče na politiku države, da ne pričam o lokalnom nivou, konkertno za grad Beograd, ali ne samo za grad Beograd. Šta je alternativa, da se skupčamo u ćošku i preklinjemo sudbinu i ništa ne uradimo? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, medobrundo said:

Ogromna je mržnja, često poprilično agresivna, tolikog broja (i stvarno i lažno) opoziciono nastrojenih ljudi prema Đilasu.

 

Mreže bukvalno pucaju od zlobe, zavisti, sujete, podrugljivosti u komentarima, i onih pod anonimnim nikovima i onih koji otvoreno pišu pod svojim imenom i prezimenom -- među kojima je mnogo onih koji su bili ili jesu i dalje stranački aktivni.

 

Moram priznati da to ne razumem najbolje, može li neko da pojasni detaljnije ako razume genezu toga?

 

Ono što ja znam ili sam čuo ili predosećam:

 

Đilas nije politički talentovan. Nije strateg na nacionalnom nivou, nema osećaj za tajming i senzibilitet. Ok, sve je to (moguće) tačno. I? Nemoguće da je to razlog da nekoga toliko prezireš?

 

Đilas je bahat. I sam je autokrata. Ok, i to je izvesno da je u određenoj meri tačno. U javnosti često ne ostavlja takav utisak, deluje odmereno, ali sam čuo na više mesta da je prek. Čak i da je tako, ne deluje kao osobina zbog koje te Srbi mrze (naročito još da te hejtuju više nego Vučića); pritom nemoguće da je prema svakome od hejtera bio takav.

 

Gej parada, romska naselja, odnos prema kulturi, platani. Ozbiljni faulovi. Ipak, ni to mi nekako nije dovoljno jako, naročito u zemlji Srbiji.

 

Radi za Vučića -- to bi mi baš bilo hevi, neko odluči da provede deceniju života da glumi opoziciju, dok ga pljuju gde stignu, da zagorča život i deci i sebi.. da bi šta? zaradio pare, a već je ukrao 619 miliona.

 

Nakrao se. Pojma nemam, verovatno slična konstrukcija može da se pravi za bilo koga bogatog.

 

Razbio je DS? Kada vidim šta je sve ostalo od tog DS-a, razbijanju je bilo i više nego sklono.

 

Plaća ljude iz stranke, nisu tu iz ideala. Nemam neki komentar.

 

**

Zaista mi je teško da povežem toliku mržnju prema njemu. I pored svega navedenog, očigledno ima tu i neke ozbiljne zavisti ili ne znam kako drugačije da objasnim. Ipak, taj hejt je toliko izražen, da ja ne vidim da on u perspektivi zaista može da uradi bilo šta drugo osim da se skroz skloni u senku ili povuče.

 

Ja zaista nisam pametan šta uraditi u ovakvoj situaciji u Beogradu -- da li da opozicija nastavi da bude opozicija (za dve godine lokalni izbori), da li praviti tehničku vlast, da li juriti nove izbore.. sve ima svoje prednosti i mane, ali ljudi su toliko agresivni i već su sve sagledali i znaju kako i šta činiti, kao da imaju bilo kakvo iskustvo u pregovaranju bilo čega. Svaka čast, ja zaista pojma nemam, a ne mislim da sam diletant. Znam samo da ću uvek izaći na lokalne/gradske izbore i da moj glas nikada neže otići SNS-u. 

Neki meni dragi ljudi, vise ih Djilas nervira nego Tadic..ne kapiram ih..ima se  Djilasu sta zameriti, nije da nema,ja ga prvi ne obozavam, niti bi mi on pojedinacno nedostajao an sceni, dapace, mislim da  bi dugorcno gledano, i bolje bilo da partiju prepusti lepo Mariniki, ali da   se  preteruje, preteruje se..i ovo obrusivanje na Nedeljice isto.. 

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Newcastle said:

Izgleda da kod nas i ne postoji normalna desnica, u smislu neceg slicnog konzervativcima u UK, republikancima u USA ili CDU u Nemackoj. 

 

Nije izgleda, nego ne postoji definitivno, sudeci po onom sto smo videli na ovim i prethodnim izborima. Ja generalno ne volim tu podelu na levicu i desnicu posto je prilicno nejasna i granice su blede (recimo mnogi smestaju nacizam u desnicu iako je pojmovno (nacional socijalizam) i ideoloski najcistija levica), gomila ljudi se raspravlja gde je tu granica cega bez ikakvog produktivnog zakljucka, ali u nacelu ono sto se naziva ekonomska desnica nikada nije dominiralo u srpskoj istoriji, vec iskljucivo levica zasnovane na idejama Svetozara Markovica, Pasica, narodnih radikala (pretece danasnjih Seseljevih radikala -> SNS -> Moranja, i ostalih, sto pokazuje da je srpski ideoloski spektar mesavina socijalizma i nacionalizma koji korenje vuku iz jednog te istog) koji su se protivili usvajanju zapadnih vrednosti poput privatne svojine, trgovine, nauke, racionalizma i ljudskim pravima.

 

Za neku stranku / pokret mozemo reci da je desno ekonomski orijentisan kada se na prvom mestu odmah zalaze za jasnu zastitu privatne svojine i vlasnickih prava, drzavu ogranicenu do maksimuma vladavinom prava, zatim slobodnu trgovinu nasuprot raznoraznim raspodelama i drzavnim invervencijama u bilo cemu. To znaci da Vucic, Moranje, Zavetnici, Djilas, UPS, ko god, sutra ne moze doci na necije imanje i reci "ovo je sada moje / nase / drzavno", da nema konfiskacije ni u bilo kakve ime bilo da je to ime "mog brata premijera" bilo da su to autoputevi, gradovi na vodi, jednakost, solidarnost, bolji svet, nasa deca, normalan zivot, cistija sredina i vazduh, narod, radnicka klasa itd; da ne moze rusiti i uzimati tudje objekte, da ne moze da raskida prisilno ugovore izmedju dva privatna lica, da su zakoni i prava iznad same vlasti kojima ona mora da se povinuje. To su u nacelu institucije ekonomske desnice, nisu levice, jer se levica jasno zalaze za konfiskaciju, uzimanje tudjeg, stvaranje i zastitu "naseg", vestacku i prisilnu "solidarnost", raspodelu bogatstva i sve to zarad nekakve jednakosti (da bi se raspodeilo od Pere na Ziku, mora da se uzme od Pere ono sto je njegovo, dakle da se sruse vlasnicka prava -> sto znaci da u tom postupku vlast koja sprovodi to jeste iznad vladavine prava, pa je sam tim sama levica fakticki protiv vladavine prava).

 

Isto tako desnica se eticki i vrednosno zalaze i ne protivi komercijalizaciji, trgovini, preduzetnistvu, kamatama, kreditima, finansijama, bankama, kapitalizmu, gomilanju bogatstva, investiranju, berzama i raznim drugim ekonomskim inovacijama (dakle da ovo sve nabrojano jesu inovacije poput telefona, racunara, rakete za svemir, vakcine , i nista od toga ne bi postojalo da nema ovih ekonomskih inovacija). Jedan od razloga zasto se desio ovoliki razvoj covecanstva nakon industrijske revolucije (pre koje je 95% covecanstva radilo na njivi za nekog viteza, grofa, barona, plemica, kralja i kad on pozove u rat islo da gine u "cast i slavu kralja i Boga") jeste zato sto se pre toga desila promene eticke i vrednosne paradigme -> nije vise glavna vrednost bila hriscansko herojstvo, vitestvo za stradanje u ratovima za Kosovo i bratstvo i jedinstvo, i mucenistvo, nego uspeh u trgovini i preduzetnistvu koji su se do tada smatrali nemoralnim i ogavnim).

 

Svega ovoga nema ni u jednoj stranci u Srbiji i nece se to cuti jos dugo vremena. Tako da u Srbiji u 95% pokreta i stranaka dominira levicarski rezon, dakle Zavetnici  i Moramo, i SNS su zasnovane na potpuno istom ideoloskom sablonu i prici da drzava duradi nesto po nekom pitanju.

Edited by Veshtodel
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

 Šta je alternativa, da se skupčamo u ćošku i preklinjemo sudbinu i ništa ne uradimo? 

 

Svakako takva alternativa nije nikada mogla da se shvati iz mojih reci svih pomenutih godina

 

Mislim zasto bi se bilo ko sklupcao i cekao ako moze da deluje? Licno sam uvek za rusenje...a nikako ono da se sakrijemo ispod kamena...

Nemoj done da ispadne da kocim srbiju da ocvrsne i da se ohrabri u tom rusenju. :wink2:

 

Bas naprotiv, prizeljkujem to no naravno pod svojim uslovima a to je da ne krenu u rusenje ovi antieuropljani i crkveni zagovornici porodicnih vrednosti, jer kao sto znamo to moze da bude opasno. A i sta se time dobilo sto vec nemamo - nazadnjastvo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ta'veren said:

1649338854-opozicija-scaled.jpg

 

Ovo su rezultati parlamentarnih izbora u Beogradu.

 

SNS je jedino imao nize procente u Surdulici i Jagodini i na oba mesta je zabelezio poraze iako ce najverovatnije da cini gradsku vlast jer je izgubio od SPSa i Palme.

Ma  izgleda je u mnogim gradovima i mestima, ili u padu, ili cak nisu imali vecinu,,nego sad sav fokus bacen na BG..sto je malo i nefer..dobro, vazan je BG tu su sanse  i najvece, ali, to ne znaci da  ostatak Srbije treba otpisati...

Link to comment
Share on other sites

@Ta'veren,nešto su mnogo čudni ti rezultati - po ovome, Suverenisti su mnogo bliži cenzusu od 'Ajmo ljudi? 

Da nije obrnut raspored antivaksera i Borisa Klunija? 

Aaa, sad tek čitam, to su parlamentarni izbori, ne beogradski. Izvinjavam se. 

Imaš li i za BG konačne ili sa npr. 99% obrađenih listića? 

Edited by displejnejm
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

 

Svakako takva alternativa nije nikada mogla da se shvati iz mojih reci svih pomenutih godina

 

Mislim zasto bi se bilo ko sklupcao i cekao ako moze da deluje? Licno sam uvek za rusenje...a nikako ono da se sakrijemo ispod kamena...

Nemoj done da ispadne da kocim srbiju da ocvrsne i da se ohrabri u tom rusenju. :wink2:

 

Bas naprotiv, prizeljkujem to no naravno pod svojim uslovima a to je da ne krenu u rusenje ovi antieuropljani i crkveni zagovornici porodicnih vrednosti, jer kao sto znamo to moze da bude opasno. A i sta se time dobilo sto vec nemamo - nazadnjastvo.

 

 

 

Ma ne, ne radi se o tebi. Jednostavno imam osećaj da ljudi kažu, nema šanse, nema za šta da se borimo i slično.

 

Mislim da ako mladi čovek, koji je u godinama kada može da bira i da ode negde gde je život normalniji, ostane da se bori, onda jednostavno mislim da i mi stariji treba da budemo malo optimističniji, ništa drugo. i moramo da podržimo te mlade ljude. Nema nam druge alternative.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, displejnejm said:

@Ta'veren,nešto su mnogo čudni ti rezultati - po ovome, Suverenisti su mnogo bliži cenzusu od 'Ajmo ljudi? 

Da nije obrnut raspored antivaksera i Borisa Klunija? 

Aaa, sad tek čitam, to su parlamentarni izbori, ne beogradski. Izvinjavam se. 

Imaš li i za BG konačne ili sa npr. 99% obrađenih listića? 

 

Nemam neki insajderski info, mogu u nekim situacijama kao i sada da budem nekoliko minuta brzi od drugih jer su te informacije dostupne javnosti ili su na tnjiteru.

 

Bice to sada zanimljivo, odlican potez opozicije da se preracunaju glasovi na parlamentarnim kako bi se pravila poredjenja sa ''zvanicnim'' gradskim dok se cekaju konacni rezultati.

 

Cak i ako se poraz smesi, nema mirne predaje.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, medobrundo said:

Ogromna je mržnja, često poprilično agresivna, tolikog broja (i stvarno i lažno) opoziciono nastrojenih ljudi prema Đilasu.

 

Mreže bukvalno pucaju od zlobe, zavisti, sujete, podrugljivosti u komentarima, i onih pod anonimnim nikovima i onih koji otvoreno pišu pod svojim imenom i prezimenom -- među kojima je mnogo onih koji su bili ili jesu i dalje stranački aktivni.

 

Moram priznati da to ne razumem najbolje, može li neko da pojasni detaljnije ako razume genezu toga?

 

Ono što ja znam ili sam čuo ili predosećam:

 

Đilas nije politički talentovan. Nije strateg na nacionalnom nivou, nema osećaj za tajming i senzibilitet. Ok, sve je to (moguće) tačno. I? Nemoguće da je to razlog da nekoga toliko prezireš?

 

Đilas je bahat. I sam je autokrata. Ok, i to je izvesno da je u određenoj meri tačno. U javnosti često ne ostavlja takav utisak, deluje odmereno, ali sam čuo na više mesta da je prek. Čak i da je tako, ne deluje kao osobina zbog koje te Srbi mrze (naročito još da te hejtuju više nego Vučića); pritom nemoguće da je prema svakome od hejtera bio takav.

 

Gej parada, romska naselja, odnos prema kulturi, platani. Ozbiljni faulovi. Ipak, ni to mi nekako nije dovoljno jako, naročito u zemlji Srbiji.

 

Radi za Vučića -- to bi mi baš bilo hevi, neko odluči da provede deceniju života da glumi opoziciju, dok ga pljuju gde stignu, da zagorča život i deci i sebi.. da bi šta? zaradio pare, a već je ukrao 619 miliona.

 

Nakrao se. Pojma nemam, verovatno slična konstrukcija može da se pravi za bilo koga bogatog.

 

Razbio je DS? Kada vidim šta je sve ostalo od tog DS-a, razbijanju je bilo i više nego sklono.

 

Plaća ljude iz stranke, nisu tu iz ideala. Nemam neki komentar.

 

**

Zaista mi je teško da povežem toliku mržnju prema njemu. I pored svega navedenog, očigledno ima tu i neke ozbiljne zavisti ili ne znam kako drugačije da objasnim. Ipak, taj hejt je toliko izražen, da ja ne vidim da on u perspektivi zaista može da uradi bilo šta drugo osim da se skroz skloni u senku ili povuče.

 

Ja zaista nisam pametan šta uraditi u ovakvoj situaciji u Beogradu -- da li da opozicija nastavi da bude opozicija (za dve godine lokalni izbori), da li praviti tehničku vlast, da li juriti nove izbore.. sve ima svoje prednosti i mane, ali ljudi su toliko agresivni i već su sve sagledali i znaju kako i šta činiti, kao da imaju bilo kakvo iskustvo u pregovaranju bilo čega. Svaka čast, ja zaista pojma nemam, a ne mislim da sam diletant. Znam samo da ću uvek izaći na lokalne/gradske izbore i da moj glas nikada neže otići SNS-u. 

 

ziva istina ovo za djilasa zato mi je i postalo zao opozicije - taman i da je djilas najomrazenija opcija u politici kad vidis rulju koja se izivljava dok se indoktrinise tabloidima zaista ne mozes da budes deo takve price,

kao i o svakom politicaru koji je vec doziveo da ga tupava stampa i njihovi gutaci slova - satanizuju

... upravo meni je djilas isao na nerve i zameram mu svasta, poslednje to sto je `aktivirao` boskica one godine kad su se nesto zdruzili ali posle ovakvog hejta morace mnogo da prodje da bih ikada sipala so na njegovu ranu...nisam za to da se on povuce iz politike mozda je vazno da ostane tu, bar za sada ...ako nista da tera inat onima i cisto da vidimo kakva je njegova uloga i dokle doseze.

 

eto moj glas protiv svih idiota koji su smislili da im je djilas kriv, ili ceda ili ranije djindjic i koju gutaju slova po tabloidima

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni ni u jednom univerzumu ne mogu biti isto Djilas, Djindjic i Ceda..cak ni Djilas i Djindjdic...sa Cedom da ga poredim, mislim da bih uvredio mrtvog coveka,a nisam cak ni od onih koji gaje kult Djindjica nesto, imam postovanje za neke stvari, ali, prosto, mislim da je šrekratko ziveo i vladao, da bi i mogla neka dublja analiza i da se pravi o njegovom delovanju, dobra ili losa..ako je neko i nalsednik tih, dobrih ideja, to nisu ni Tadic, ni djilas, Ceda Boze me sakloni, on se na sve to popisao i israo, Manojlovic ima potencijala da  bude novi Djindjic..videcemo..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ova siroka opozicija u Beogradu samo treba da shvati sta im je kratkorocni cilj, i da se tome posvete. 

 

Nacionalnu politiku nega vode u republickom parlamentu kad se formira.

 

Znaju oni sta je cilj, znaju i da se ne pitaju oko kljucnih spoljno politickih pitanja, sada preracunavaju sta se vise isplati, da li nesto dugorocno ili kratkorocno...

 

I opet mi je zao onog dela opozicije koja mora da pravi pakt sa boskicem, avetnicom, dssovcima i slicnima...ali sami su krivi. Oni ljudi koji su se gurali u redovima za glasanje u zelji da ruse sns mozda nisu bili odusevljeni vladetom jankovic na bg listovima...pa ne mozes da pokrijes bg vladetom jankovic koji ne valja ni elitnom srcu beograda a bogami ni prigradskom bg. Vladeta je dobar za one koji glasaju - daj sta das e oni su bas takve ciljali...nema tu pomaka kada si stalno u nekom neutralnom modu

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...