Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

31 minutes ago, DameTime said:

Nikako da odgovorim na ovo. Pa dobro, ti vidiš njih kao nešto očigledno pozitivno, ja ne mogu i ne želim da ti menjam nazor, samo uvek ću smatrati da ne treba nešto uzdizati jer je bilo manje zlo u istorijskom kontekstu. 

 

image.png.c144e7d891870566bcbfaf84c094e3f5.png

Edited by handys
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Nikako da odgovorim na ovo. Pa dobro, ti vidiš njih kao nešto očigledno pozitivno, ja ne mogu i ne želim da ti menjam nazor, samo uvek ću smatrati da ne treba nešto uzdizati jer je bilo manje zlo u istorijskom kontekstu. 

Spoiler

gdp2000.png

 

Poredimo babe i žabe. 

 

 

20 minutes ago, DameTime said:

 

 

Opet, to što su pređašnji moroni veći od današnjih, ne znači da bih ove pustila da vršljaju.

 

Dakle, zaključak je - sačekajmo?

 

20 minutes ago, DameTime said:

Htela sam da kažem da demokratske vrednosti nisu cilj same po sebi.

Fuck it, definitivno sam glup - opet ne razumem. Izvinjavam se.

20 minutes ago, DameTime said:

Prvo jer je to suviše apstraktno, drugo jer u ovoj državi ima dosta ljudi koji ih poštuju, ali ima onih koji ih ne poznaju, nije im to blisko itd. Mislim da ti ljudi, kapiram da ih ima i ovde na forumu, treba da iskoriste svoja saznanja i pokažu drugima šta to apstraktno treba da predstavlja u praksi. Cilj treba da nam bude država koja je funkcionalna i (s obzirom na trenutnu situaciju) primamljivija za život. A sva znanja koja smo mi do sada usvojili, vrednosti, uverenja (nadamo se uglavnom pozitivna 🙂 ) treba da nam posluže više kao sredstvo. Ovo sada pišem u kontekstu politike, jer je ljudima jako bitno da se tu bude konkretan a mnogo toga izgovorenog u politici često zvuči kao floskula. Pre nego što kažeš "ali nije tako" - znam, nije meni, tebi ili nekom trećem no verujem da se pre treba u kampanji obratiti ljudima koji bi to tako mogli shvatiti i sprečiti to, nego posle pisati statuse na TW i FB o tome kako je glasala krezuba, neobrazovana i siromašna Srbija.  Nadam se da sam ovim pojasnila šta sam inicijalno želela da kažem.

Okej, otud moja metafora o sakupljanju ludaka u autobus. 

20 minutes ago, DameTime said:

Bold: Razumem da to jeste teško, ali ubistava i mafije je bilo uvek na političkoj sceni. Možda nam se samo nisu otvoreno hvalisali. Ne vidim na koji način to abolira opoziciju od njihovih ličnih debilizama, loših odluka i pogrešne taktike.

Ok. Bolje stabilna poznata vlast nego loša nepoznata opozicija. 

handi legendo jebena!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ali zašto pričaš ovakve stvari? Nije problem u Čedi, problem je u narodu? Ovi izbori su upravo pokazali da Srbiji nedostaje liberalna/leva opcija i da ona i te kako može da prikupi glasače. Da se razumemo, ni Čeda nije imao više od 5-6% u najboljim danima, ali rezultat koji je imala koalicija Moramo je od prilike ono što bi LDP mogao da dobije na izborima, ako ne i mnogo više, samo da Čeda nije uprskao stvar, počevši od razbijanja sopstevene partije, pa nadalje. 

Nema liberalne opcije, gde se lider postavlja iznad svega, i gde su interesi lidera, ujedno i interesi partije/pokreta. Kada jednom ljudi budu svjatili da je do lidera, a ne do naroda, onda će i ta opcija imati budućnost, a ja imam zaisa veru i nadu da će to bi upravo ljudi oko koalcije Moramo.

Sta im vredi, kad nece rudnike!?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, freethrow said:
  Reveal hidden contents

gdp2000.png

 

Fuck it, definitivno sam glup - opet ne razumem. Izvinjavam se.

 

Niko ti nije rekao da si glup i ne znači da si glup.

 

37 minutes ago, freethrow said:

Ok. Bolje stabilna poznata vlast nego loša nepoznata opozicija. 

 

Ko je ovo rekao? Pošto ja nisam. I ne znam odakle ti potreba da iznova učitavaš neko svoje značenje tuđim rečima. Zašto onda pitaš da ti se razjasni neko mišljenje ako ti unapred znaš šta znači?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ali zašto pričaš ovakve stvari? Nije problem u Čedi, problem je u narodu? Ovi izbori su upravo pokazali da Srbiji nedostaje liberalna/leva opcija i da ona i te kako može da prikupi glasače. Da se razumemo, ni Čeda nije imao više od 5-6% u najboljim danima, ali rezultat koji je imala koalicija Moramo je od prilike ono što bi LDP mogao da dobije na izborima, ako ne i mnogo više, samo da Čeda nije uprskao stvar, počevši od razbijanja sopstevene partije, pa nadalje. 

Nema liberalne opcije, gde se lider postavlja iznad svega, i gde su interesi lidera, ujedno i interesi partije/pokreta. Kada jednom ljudi budu svjatili da je do lidera, a ne do naroda, onda će i ta opcija imati budućnost, a ja imam zaisa veru i nadu da će to bi upravo ljudi oko koalcije Moramo.

 

Koalicija Moramo, po meni, nema definisane stavove, barem ne zajedničke, oni su izborna koalicija, shvatili su da nisu suprotstavljeni jedni drugima, da pojedinačno ne mogu preko cenzusa i, razumno, formirali su koaliciju koja je odradila ono za šta je formirana. NDBGD jeste izlazila sa nekim levičarskim stavovima, pre bih rekao parolama, nisam ih čuo da imaju jasno definisan program leve orjentacije, možda je do mene, ne pratim baš pomno gostovanja po televizijama, Zelenović ima iskustva i šanse na lokalu, dobrodošla bi mu i promocija na nivou republike, ekološke grupe, ima ih na desetine, imaju samo to zajedničko, ekologiju, a inače su i čuvari Kosova, i tradicija i evropejci i svetosavci.
Glasao sam za njih, upravo zato što mislim da su realni, znaju koliko su jaki, ne zanose se. Bar zasad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Div said:

 

Koalicija Moramo, po meni, nema definisane stavove, barem ne zajedničke, oni su izborna koalicija, shvatili su da nisu suprotstavljeni jedni drugima, da pojedinačno ne mogu preko cenzusa i, razumno, formirali su koaliciju koja je odradila ono za šta je formirana. NDBGD jeste izlazila sa nekim levičarskim stavovima, pre bih rekao parolama, nisam ih čuo da imaju jasno definisan program leve orjentacije, možda je do mene, ne pratim baš pomno gostovanja po televizijama, Zelenović ima iskustva i šanse na lokalu, dobrodošla bi mu i promocija na nivou republike, ekološke grupe, ima ih na desetine, imaju samo to zajedničko, ekologiju, a inače su i čuvari Kosova, i tradicija i evropejci i svetosavci.
Glasao sam za njih, upravo zato što mislim da su realni, znaju koliko su jaki, ne zanose se. Bar zasad.

Pa u suštini ja sam mislio na NDBGD kada sam rekao Moramo. Ono što jeste jako bitno da se kao pouka izvuče iz ovih izbora je da nama trebaju ovakvi potrebi u lokalu u što je moguće više gradova. Put i način koji su oni izabrali za ovu kampanju je školski primer kako treba raditi. Videćemo šta će doneti vreme, ali imaju šanse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo Žika POKS već našao razlog da ne podrži opozicioni dogovor za Beograd, koliko god on bio na klimavim nogama... Čovek koji na platnom spisku SNS-a, dokazano, i Dveri ga uzimaju u koaliciju, a drugo deo ide sa DSS... koji bućkuriš jbt u tom desnom delu, i svi zabodu cenzus isključivo zbog rata u Ukrajini, a u stvari niko od njih nije prava opozicija...

 

Novi izbori bi zapravo bili premija...

Edited by Issey
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

...nego posle pisati statuse na TW i FB o tome kako je glasala krezuba, neobrazovana i siromašna Srbija.

🙃

More mnogo su gori oni koji na FB i TW pisu te statuse o NATO opoziciji koja pise statuse o krezuboj bla bla Srbiji. A posle se cude zasto niko sa njima nece i nije hteo. Nisu im valjali becki konjusari, staše, alije, iptari, ilogorci, Amerika, Evropa, Vatikan, krab pipl, a sad im ne valjaju njihovi sugrađani i sunarodnici, njih max 10% tu, koje zabole debelo meso za razna srbstva i sve sto uz to ide. Valjda im pčela na kapi pa zbog toga. Valjda bi i oni voleli da nisu kurve nego da smeju da se izdvoje iz mase, nego žvaće bulja gaće. Mali čovek želi preko crte, preko crte želi ali ne sme, to je to.

 

Što se mene tiče, ne bi bilo loše na takve primeniti način Petra Velikog. Brij na silu na suvo, skidaj silom untercigere u kojima izlaze na ulicu, i usrane gaće, i one torbice koje nose preko grudi, pa silom presvlaci u evropejsku odeću, to je dobro.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

More mnogo su gori oni koji na FB i TW pisu te statuse o NATO opoziciji koja pise statuse o krezuboj bla bla Srbiji. A posle se cude zasto niko sa njima nece i nije hteo. Nisu im valjali becki konjusari, staše, alije, iptari, ilogorci, Amerika, Evropa, Vatikan, krab pipl, a sad im ne valjaju njihovi sugrađani i sunarodnici, njih max 10% tu, koje zabole debelo meso za razna srbstva i sve sto uz to ide. Valjda im pčela na kapi pa zbog toga. Valjda bi i oni voleli da nisu kurve nego da smeju da se izdvoje iz mase, nego žvaće bulja gaće. Mali čovek želi preko crte, preko crte želi ali ne sme, to je to.

 

Što se mene tiče, ne bi bilo loše na takve primeniti način Petra Velikog. Brij na silu na suvo, skidaj silom untercigere u kojima izlaze na ulicu, i usrane gaće, i one torbice koje nose preko grudi, pa silom presvlaci u evropejsku odeću, to je dobro.

 

Delimično se slažem, ali ničeg od toga ne bi bilo kad kvazi-leva tj. građanska opcija ne bi imala potrebu da tripuje elitu i nobles na TW. Mada vidimo da maniju veličine na istoj platformi ispoljava i Boškić.

 

Što se mene tiče apsolutno sam za da se svi ujedinimo, čak i sa Đilasom ako baš moramo, ali za tako nešto treba svi da prevaziđu svoje lične komplekse, predrasude, stereotipe i ego tripove.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Liberalna opcija nam ne nedostaje - to jeste Moramo, ali nam leva opcija nedostaje jer oni to nikako nisu.

Moramo su, pored zelene ideje, sve i svašta, ali su i big time leftičari, sa liberalnom idejom nemaju blage veze. Čak pojedinci tu, kao idealisti, možda imaju i neke talibansko leftičarske elemente.

 

Kod nas se "građanska" opcija brka sa liberalnom. Moramo su neka zeleno-građansko-leftičarska varijanta. Ovi u Moramo se verovatno gnušaju liberalne ekonomske politike uz što veće odsustvo države iz privrede, nasuprot smeška im se verovatno brk na ideju da država koješta oktroiše poštenom svetu i privredi, dok će svaki pravi liberal dobiti nervni slom ako čuje "solidarnost" i "pravednost" u interpretaciji Moramo. Ja sam liberal, pa kad sam čuo onog debelog leftičarskog talibana, valjda Dobricinog zamenika, kako iznosi neke ideje, došlo mi je da televizor gađam teškom staklenom pepeljarom. Još je sve i svašta prisutno u idejama Moramo ali imaju itekako gadne leve elemente, kada se malo jasnije profilišu biće to malo levije od socijaldemokratske ideje, t.j. levog centra. Uostalom, neko pametan je čak i za nemačke Zelene svojevremeno rekao "neka oni prvo dokažu da su zeleni a ne crveni". S potpunim pravom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Akiro said:

Moramo su, pored zelene ideje, sve i svašta, ali su i big time leftičari, sa liberalnom idejom nemaju blage veze. Čak pojedinci tu, kao idealisti, možda imaju i neke talibansko leftičarske elemente.

 

Kod nas se "građanska" opcija brka sa liberalnom. Moramo su neka zeleno-građansko-leftičarska varijanta. Ovi u Moramo se verovatno gnušaju liberalne ekonomske politike uz što veće odsustvo države iz privrede, nasuprot smeška im se verovatno brk na ideju da država koješta oktroiše poštenom svetu i privredi, dok će svaki pravi liberal dobiti nervni slom ako čuje "solidarnost" i "pravednost" u interpretaciji Moramo. Ja sam liberal, pa kad sam čuo onog debelog leftičarskog talibana, valjda Dobricinog zamenika, kako iznosi neke ideje, došlo mi je da televizor gađam teškom staklenom pepeljarom. Još je sve i svašta prisutno u idejama Moramo ali imaju itekako gadne leve elemente, kada se malo jasnije profilišu biće to malo levije od socijaldemokratske ideje, t.j. levog centra. Uostalom, neko pametan je čak i za nemačke Zelene svojevremeno rekao "neka oni prvo dokažu da su zeleni a ne crveni". S potpunim pravom.

 

Mene nisu uverili da se gnušaju liberalne ekonomske politike. Da, imaju levičarske elemente ali to ne znači da su levičarska opcija. Kao što je neko lepo napomenuo Moramo su u principu ideološki mix svega i svačega, a spaja ih bavljenje ekološkim problemima (što nije loše ofc). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam glasao za Moramo zbog gradjanskog elementa, zbog aktivizma, i sto smatram da smo doterali cara do duvara i vidim da sam bio u pravu jer je ponasanje Djilasa i koalicionih partnera u ovih par dana skandalozno. Opet nisu minimum minimuma na samim izborima uspeli da sacuvaju, nisu izasli iz kruga dvojka, kilavi su, dezorjentisani i dezorganizovani do te mere da su ili zaista i oni Vucicev proxy, ili su zaista toliko glupi i sujetni (ne bih ni jednu ni drugu opciju iskljucio).

 

Za Moramo, i pored gafova, na tom osnovnom nivou, se isto ne moze reci.

 

E sad, sto se tice politike, kad krenu da mi pricaju o progresivnom porezu, bukvalno najglupljoj ekonomskoj meri koju je covek izmislio, i u 2022. cak i u naprednim drzavama se i dalje loze na istu zbog emotivne komponente koju nosi, hocu da se upucam.

 

I daleko od toga da je samo to, svako njihovo istupanje o ekonomskim temama je blago receno transfer blama.

 

Na to sam zazmurio jer su ove druge stvari vaznije za Srbiju u ovom trenutku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Akiro said:

Moramo su, pored zelene ideje, sve i svašta, ali su i big time leftičari, sa liberalnom idejom nemaju blage veze. Čak pojedinci tu, kao idealisti, možda imaju i neke talibansko leftičarske elemente.

 

Kod nas se "građanska" opcija brka sa liberalnom. Moramo su neka zeleno-građansko-leftičarska varijanta. Ovi u Moramo se verovatno gnušaju liberalne ekonomske politike uz što veće odsustvo države iz privrede, nasuprot smeška im se verovatno brk na ideju da država koješta oktroiše poštenom svetu i privredi, dok će svaki pravi liberal dobiti nervni slom ako čuje "solidarnost" i "pravednost" u interpretaciji Moramo. Ja sam liberal, pa kad sam čuo onog debelog leftičarskog talibana, valjda Dobricinog zamenika, kako iznosi neke ideje, došlo mi je da televizor gađam teškom staklenom pepeljarom. Još je sve i svašta prisutno u idejama Moramo ali imaju itekako gadne leve elemente, kada se malo jasnije profilišu biće to malo levije od socijaldemokratske ideje, t.j. levog centra. Uostalom, neko pametan je čak i za nemačke Zelene svojevremeno rekao "neka oni prvo dokažu da su zeleni a ne crveni". S potpunim pravom.

 

Nema od dece komunizma leba za pravi liberalizam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

E sad, sto se tice politike, kad krenu da mi pricaju o progresivnom porezu, bukvalno najglupljoj ekonomskoj meri koju je covek izmislio, i u 2022. cak i u naprednim drzavama se i dalje loze na istu zbog emotivne komponente koju nosi, hocu da se upucam.

 

I daleko od toga da je samo to, svako njihovo istupanje o ekonomskim temama je blago receno transfer blama.

Mada sam ih samo na osnovu ideje o zaštiti prirode veoma simpatisao, nisam nikako mogao da glasam za Moramo jer bukvalno na crvene ideje nametanja države privredi i pojedincu reagujem kao bik na crvenu krpu. Iako se oni sami verovatno rado vide kao levi centar, rekao bih da su SSP ipak negde najbliži liberalnoj ideji (ako uopšte imaju jasno definisanu ideologiju, a mislim da još nemaju) te sam, uz sve njihove mane, kojih sam svestan, shodno tome za njih glasao. Đilas je prosvećen lopov sa merom, znam šta mogu od njega da očekujem, ne moram da se bojim nekih "kreativnih" ideja i neprijatnih iznenađenja na levo ili desno, ne nameće nikakav fu**ing common cause tipa socijalne pravde i solidarnosti, vere, nacije, forsiranja porodice i ostalih obavezujućih budalaština, i to mi odgovara. Ove levo i desno, koji prodaju solidarnost, pravednost, unitarnost ili uopšte neki obavezujući common cause očima ne mogu da vidim. Live and let live sa što manje mešanja države i nametanja "zajedničkih" ciljeva. Naravno da bih voleo da vidim kod nas pravu liberalnu opciju, ali toga nema, a ovi su najpribližniji.

Edited by Akiro
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, handys said:

 

Nema od dece komunizma leba za pravi liberalizam.

 

Sad cu sebe da citiram ko pravi douchebag, al samo da se nadovezem. Ne umeju kod nas da naprave liberalnu opciju u ekonomskom smislu. I ono sto smo mozda prizeljkivali da bude LDP nije bilo to do kraja. I Djindjic je 2001. eksplicitno pozicionorao stranku u levi centar (a la Berni Sanders). Kod nas je kontinuum levo-desno samo ideoloski, ekonomski su svi levo.

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, Akiro said:

Mada sam ih samo na osnovu ideje o zaštiti prirode veoma simpatisao, nisam nikako mogao da glasam za njih jer bukvalno na crvene ideje nametanja države privredi i pojedincu reagujem kao bik na crvenu krpu. Iako se oni sami verovatno rado vide kao levi centar, rekao bih da su SSP negde najbliži liberalnoj ideji (ako uopšte imaju jasno definisanu ideologiju, a mislim da još nemaju) te sam, uz sve njihove mane kojih sam svestan, shodno tome za njih glasao. Đilas je prosvećen lopov sa merom, znam šta mogu od njega da očekujem, ne moram da se bojim nekih "kreativnih" ideja i neprijatnih iznenađenja na levo ili desno, i to mi odgovara. Ove levo i desno, koji prodaju solidarnost, pravednost, unitarnost ili uopšte neki obavezujući common cause očima ne mogu da vidim. Live and let live sa što manje mešanja države i nametanja "zajedničkih" ciljeva. Naravno da bih voleo da vidim kod nas pravu liberalnu opciju, ali toga nema, a ovi su najpribližniji.

 

Teško je reći i gde je Đilas, na kojoj poziciji, liberalnoj nije po onom šta je radio dok je bio vlast, njegova ideja je, ako se dobro sećam, obnova PKBa kao gradske firme, sve gradske komunalne firme zapošljavaju desetine hiljada ljudi, ni pomenuo nije privatizaciju, iz gradskog budžeta je delio pare penzionerima, tada si Krkobabićem u vladi, a pred izbore. Ako bismo nabrajali njegove gafove on je bliži nekoj etatističkoj nego liberalnoj opciji, mada, dozvoljavam, stil plivanja se prilagođava uslovima, reka, matica, vir, jezero, bazen, more. Ovde se građanskim smatraju stranke koje su manje nacionalističke. Skoro svi imaju ideje kako bi delili, kome i koliko, niko ne kaže kako bi zaradio, obezbedio pare u budžetu. Ni ne očekujem da se pojavi stranka koja je ekonomski desnica, socijalno levica, nacionalno građanska, pritom da državu uredi na principu vladavine prava a ne na željama i odlukama partije ili glavnog odbora ili predsednika. Trebaće mnogo vremena, još nema ni začetka takve stranke.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Delimično se slažem, ali ničeg od toga ne bi bilo kad kvazi-leva tj. građanska opcija ne bi imala potrebu da tripuje elitu i nobles na TW.

 

Pa jeste, ali ja ih razumem. Generalno su gluposti time se baviti,  ali tu kad su takozvani izbori, nije ni stvar u biranju političkih opcija, nego u izboru između civilizacije i varvarstva, a ta većina uvek bira varvarstvo, pa je ovima pukla ona stvar više od toga, pa se tu prazne.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa jeste, ali ja ih razumem. Generalno su gluposti time se baviti,  ali tu kad su takozvani izbori, nije ni stvar u biranju političkih opcija, nego u izboru između civilizacije i varvarstva, a ta većina uvek bira varvarstvo, pa je ovima pukla ona stvar više od toga, pa se tu prazne.


Razumem ih i ja, ali isto tako razumem i ove koji ih prozivaju zbog toga. 😄 

 

Ono što mi je zanimljivo jeste kako su neki momenti na TW probudili preveliku nadu (pa i očekivanja) na izborima. Zaboravljamo da TW aktivisti nisu nužno aktivni i u RL.

 

1 hour ago, McLeod said:

Ja sam glasao za Moramo zbog gradjanskog elementa, zbog aktivizma, i sto smatram da smo doterali cara do duvara i vidim da sam bio u pravu jer je ponasanje Djilasa i koalicionih partnera u ovih par dana skandalozno. Opet nisu minimum minimuma na samim izborima uspeli da sacuvaju, nisu izasli iz kruga dvojka, kilavi su, dezorjentisani i dezorganizovani do te mere da su ili zaista i oni Vucicev proxy, ili su zaista toliko glupi i sujetni (ne bih ni jednu ni drugu opciju iskljucio).

 

Za Moramo, i pored gafova, na tom osnovnom nivou, se isto ne moze reci.

 

E sad, sto se tice politike, kad krenu da mi pricaju o progresivnom porezu, bukvalno najglupljoj ekonomskoj meri koju je covek izmislio, i u 2022. cak i u naprednim drzavama se i dalje loze na istu zbog emotivne komponente koju nosi, hocu da se upucam.

 

I daleko od toga da je samo to, svako njihovo istupanje o ekonomskim temama je blago receno transfer blama.

 

Na to sam zazmurio jer su ove druge stvari vaznije za Srbiju u ovom trenutku.

 

Legit razlozi za glasanje.

 

Bold: Verovatno oba. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Akiro said:

Mada sam ih samo na osnovu ideje o zaštiti prirode veoma simpatisao, nisam nikako mogao da glasam za Moramo jer bukvalno na crvene ideje nametanja države privredi i pojedincu reagujem kao bik na crvenu krpu. Iako se oni sami verovatno rado vide kao levi centar, rekao bih da su SSP ipak negde najbliži liberalnoj ideji (ako uopšte imaju jasno definisanu ideologiju, a mislim da još nemaju) te sam, uz sve njihove mane, kojih sam svestan, shodno tome za njih glasao. Đilas je prosvećen lopov sa merom, znam šta mogu od njega da očekujem, ne moram da se bojim nekih "kreativnih" ideja i neprijatnih iznenađenja na levo ili desno, ne nameće nikakav fu**ing common cause tipa socijalne pravde i solidarnosti, vere, nacije, forsiranja porodice i ostalih obavezujućih budalaština, i to mi odgovara. Ove levo i desno, koji prodaju solidarnost, pravednost, unitarnost ili uopšte neki obavezujući common cause očima ne mogu da vidim. Live and let live sa što manje mešanja države i nametanja "zajedničkih" ciljeva. Naravno da bih voleo da vidim kod nas pravu liberalnu opciju, ali toga nema, a ovi su najpribližniji.

 

Auh, moram da kažem da mi je ovaj momenat kako su SSP najbliži liberalnoj ideji, blago rečeno, problematičan. Na koji način ti prosvećen lopov sa merom (kog uopšte ne bih nazvala prosvećenim ali aj, terminologija) može garantovati zaštitu ličnih sloboda na nivou države? Nikako. 

 

Mislim, nije kao da ne znamo šta možemo očekivati i od Vučića.

 

Bold 2: Zbog ovog sam govorila da se mora konkretnije, ne uopšteno provlačenje ovih termina kroz kampanju. Mnogo ljudi te ideje vidi na ovaj način i mora se drugačije pristupiti njihovom predstavljanju.

 

Ono što bih podvukla je da je osnovna razlika između liberalizma i socijaldemokratije u pitanju uloge države u ekonomiji. A sve opcije koje smo imali prilike da vidimo za moj ukus nemaju konkretan ekonomski plan, osim što dele neke imaginarne pare iz budžeta. I Vučić deli po 30, 50 i 100 evra pa ne smatramo ovu državu naprednom. Što bi rekla Konstrakta: i šta ćemo sad? 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...