Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

30 minutes ago, Utopista said:

I stvarno zašto imate potrebu da podržavate njih kojima ništa ne fali, a i branite ih od nas običnih ljudi?

Verovatno nije upućeno meni,ali ponudiću odgovor: zato što je ogromna većina odraslih ljudi u ovoj zemlji ostala zauvek zatočena u telima srednjoškolaca sportsko-kladionišarskog tipa. Nacija koja se kompletno identifikuje sa sportistima i njihovim uspesima jer nema sa čim drugim. Otuda oduševljavanje,ne pogreešnim,već nebitnim stvarima.

Stoga i očekivanje da ih sportisti vade iz čabra,iako su jedna od poluga vlasti.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

postoji ali srbadija se seti prozivanja kad se osvoji medalja a tokom godine uglavnom se i ne pominje Jokić sem na nba temi

 

Zato što se kada se osvoji medalja ide na prijem kod onoga koga podržava pred svake izbore, rekao bih da je logično što se baš tada ljudi trigeruju kada ih vide tako prisne i zagrljene... A tokom sezone forumaši bace poneku prozivku na NBA temi, jer igra u NBA, opet logično.

 

7 minutes ago, Perkos2 said:

debeli tera svoj fazon uz konje i jelen pivo 

 

... i podršku SNS sekti, to je taj neki opušteni lifestyle, baš ga briga za sve...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Perkos2 said:

Važi li to i za ostale firme koje žele da ulažu ili samo za Novaka to da mora da živi u Srbiji. Možeš da proveriš poslovanje njegovog restorana pa da vidiš plaća li porez ili ne a ne da prosipaš neke parole.  Mnogi bivši igrači ulagali su u razne poslove ovde po Srbiji uglavno su zijanili pošto e takav ambijent da ih svi mrze i jedva čekaju da ih zavrnu za kintu.   

Novak je obican sportista, genijalan i uspesan teniser, on nije firma koja ulaze, uopste ne razumem ta ulaganja po Srbiji od strane

sportista, ali znamo kako i gde ulazu😆

26 minutes ago, Constantin said:

O čemu pričamo...:classic_unsure:

Ti o ekolozima,a ja ne razumem o kojima i zasto o njima, ali imam i ja jednog hriscanina, ekologa:

 

Vladika Grigorije: Ne podržavam iskopavanje litijuma kao hrišćanin, episkop, građanin i čovek

 

1722627804-Saborna-crkva-patrijarh-19022

 

 

https://n1info.rs/vesti/vladika-grigorije-kao-hriscanin-episkop-gradjanin-i-covek-ne-podrzavam-iskopavanje-litijuma/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa naslovne strane

 

vecernje novosti

 

САД ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Ђиласови и Шолакови аутошовинисти, исламисти и црногорске усташе заједнички ударили на Новака! (ФОТО)

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guru said:

 

Zato što se kada se osvoji medalja ide na prijem kod onoga koga podržava pred svake izbore, rekao bih da je logično što se baš tada ljudi trigeruju kada ih vide tako prisne i zagrljene... A tokom sezone forumaši bace poneku prozivku na NBA temi, jer igra u NBA, opet logično.

 

 

... i podršku SNS sekti, to je taj neki opušteni lifestyle, baš ga briga za sve...

nije jokić izmislio odlazak kod čelnika države to je stara tradicija a naši čelnici sa izuzetko Đinđića su uglavnom bili seronje ali su neki barem znali da budu uljudni

AV je psihodelija koja je spreman na sve i naravno da će iskoristiti svaki trenutak da poentira kako je on jedini zaslužan za neki uspeh, makar to bila bronza

Sportisti su tu kao vojnici, idu da igraju za državu, kad nešto osvoje država ih počasti, mada sam ja sumnjičav i oko tih para ali to je drugi par patika. Odlazak na prijem kod gradonačelnika i predsednika smatraju takođe kao obavezu, neki su možda i oduševljeni, sve je moguće ali neko zgražavanje nad tim je mene samo prosipanje prazna priče onih koji nemaju šta drugo sem da svoju nemoć ublaže prebacujući krivicu na drugog. 

Što bi realno Jokića bilo briga za bilo šta, dođe jednom godišnje u Srbiju i vidi da se "lagodno" živi, restorani puni, voze se ful auta, defiluju razni evropki čelnici potpisuje se istorijski dogovor sa EU, gradi se po celom BG, na svakom ćošku niču zgrade koje se prodaju po extra cenama, rente na stanove skaču, letuje se na sve strane. Vidi čovek sve to, ode da timari konje i popje pivo, ponekad ode da se izđuska kao i svaki mlad čovek. MAlo pogleda kako mu se razvija KK iz Sombora i pomogne im da i dalje igraju u tom rangu.

Nikad i nigde nije niko čuo njegovu javnu reč da podržava sns i AV 

Just now, Perkos2 said:

nije jokić izmislio odlazak kod čelnika države to je stara tradicija a naši čelnici sa izuzetko Đinđića su uglavnom bili seronje ali su neki barem znali da budu uljudni

AV je psihodelija koja je spreman na sve i naravno da će iskoristiti svaki trenutak da poentira kako je on jedini zaslužan za neki uspeh, makar to bila bronza

Sportisti su tu kao vojnici, idu da igraju za državu, kad nešto osvoje država ih počasti, mada sam ja sumnjičav i oko tih para ali to je drugi par patika. Odlazak na prijem kod gradonačelnika i predsednika smatraju takođe kao obavezu, neki su možda i oduševljeni, sve je moguće ali neko zgražavanje nad tim je mene samo prosipanje prazna priče onih koji nemaju šta drugo sem da svoju nemoć ublaže prebacujući krivicu na drugog. 

Što bi realno Jokića bilo briga za bilo šta, dođe jednom godišnje u Srbiju i vidi da se "lagodno" živi, restorani puni, voze se ful auta, defiluju razni evropki čelnici potpisuje se istorijski dogovor sa EU, gradi se po celom BG, na svakom ćošku niču zgrade koje se prodaju po extra cenama, rente na stanove skaču, letuje se na sve strane. Vidi čovek sve to, ode da timari konje i popje pivo, ponekad ode da se izđuska kao i svaki mlad čovek. MAlo pogleda kako mu se razvija KK iz Sombora i pomogne im da i dalje igraju u tom rangu.

Nikad i nigde nije niko čuo njegovu javnu reč da podržava sns i AV 

ko smo i kakvi smo kompletno pokazuje slučaj Boriše Simanića koji je zamalo poginuo igrajući za državu, ostao bez bubrega, karijere, i danas ga ne pominje ni jedna strana ni sns ni opozicija ni savez ni novinari ni građani Srbije, to bi isto prošao svako, evo sad ako se mala Angelina ne oporavi od povrede neće je niko sem roditelja pogledati niti će ih biti briga da li postoji. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da budem drveni advokat SNSovog poverenika za Sombor kako ga od miloste zovem, ali ipak treba malo staviti i stvari u kontekst.

Pred Jokicem kao superstarom svog zanata jeste i teret da pokaze dobar primer i u drugim sferama zivota, ali treba imati u vidu da je momak '95. godiste, u Americi je 9 godina, sta je on sa 20 godina i 2 treninga dnevno znao o Vucicu i politici, jos onako introvertan i zatvoren kao osoba. Koji je njegov dodir sa tim temama, mozda ako ga pozove cale i kaze: Znas sine, nisu ovi zlatni, ali ne secas se ti kako je i Djilas je krao, daj da ih podrzimo da zavrsimo sta nam treba, sta ima ko da ti zameri, bas te briga... 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

ko smo i kakvi smo kompletno pokazuje slučaj Boriše Simanića koji je zamalo poginuo igrajući za državu, ostao bez bubrega, karijere, i danas ga ne pominje ni jedna strana ni sns ni opozicija ni savez ni novinari ni građani Srbije, to bi isto prošao svako, evo sad ako se mala Angelina ne oporavi od povrede neće je niko sem roditelja pogledati niti će ih biti briga da li postoji. 

 

Spoiler

905bb0.jpg

 

P.S. Ne očekujem osmeh kao reakciju. Tužno je.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

Ako je nesto negativna tekovina svega sto se dešavalo u politici u proteklih [proverava kalendar] oduvek, to je personalizacija politike.

Politiku doživljavamo kroz neke figure, i razlikujemo se u Srbiji samo po tome ko koju figuru podržava ili ne podržava. Evo i ovde pričamo o Šolcu, Makronu, Vučiću, Đokoviću...

Politika je profesija, i odluke u politici donose ljudi kojima je to profesija. Njihova imena bi trebalo da su manje važna. Zovite ih političar A, B, C...samo gledajte šta ko radi, čak ni šta govori. Imena imaju tendenciju da zaslepljuju.

Političar A zastrašuje ljude, sistematski ih ucenjuje da glasaju, ljudi glasaju za njega. Političar B, C, D ne radi ono što treba da uradi da bi zaustavio političara A, čak i kad ima veliku podršku i jasan način.

Zašto bi smo tu mešali sportistu A, B, C, stranog političara A, B, C? Nije njihov posao da se bave politikom u Srbiji, niti za njih glasamo, niti bismo pod uticajem ikoga od njih promenili svoj glas - niko, ni nepismeni, ni ucenjeni, ni zaslepljeni, ni neinformisani, ni besni, ni nezainteresovani. Da, nešto negativno govori o njima to što pristaju na kompromise za pogrešnu ili štetnu stvar, ali ne moramo tome dodavati iluziju da bi nešto promenili sve i da su vikali oni sa balkona da nema kopanja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, handys said:

Nije njihov posao da se bave politikom u Srbiji

 

Do ovde sam se slagao sa tobom. Ovo nije samo pitanje politike. Mislim, jeste odluka politička, ali je tema ipak šira. Dakle, vezano za trovačnicu koju planiraju da nam kopaju u Srbiji, potrebna je društvena svest, nebitna je politička ideologija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To da se strani političari ne bave politikom u Srbiji mi zvuči kao dobar vic a što se sportista tiče sumnjam da bi neko od učesnika ovog foruma bio srećan da na primer đoković bude voođa ujedinjene opozicije, eto ne mora on neka bude Bodiroga pošto se on jedno vreme pominjao kao opozicioni lider, međutim mudro se povukao na mesto čelnika EL

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Perkos2 said:

Sportisti nastupaju za Srbiju i kad su pozvani idu na prijem kod zvaničnog predsednika države makar to bio i AV. Uostalom sa njim se zvanično sreću i svi svetski lideri, ćaskaju, piju vino, grle se i uoošte ne misle da je loš čovek. Nisu problem Srbije njeni sportisti već poltronstvo, lažni moral, zajedljivosti zavisti kod 95% stanovnika u Srbiji

Političare svetske zabole kakav je čovek. A šta misle ti sigurno znaš. A sportisti, pa protokol odradjen idemo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DJ_Vasa said:

Nemoj tako. Savoa i Kreni-stani rekoše da je bilo 119.000 ljudi. Malo je to, ja mislim da je bilo bar pola miliona.

 

Off topic: obožavam ove tvoje nadimke za određene likove na političkoj sceni :lol_2: 

 

On topic: pre 2-3 godine sam prestala da gajim iluzije kako će sportisti da povedu neku revoluciju. Niti sam očekivala niti smatram da su u obavezi da nešto potenciraju sa balkona. I potpuno mi je jasno kad odu negde protokolarno. Ono što mi nije jasno i ne podržavam je srdačno ljubljenje sa Vučićem kao da je rod najrođeniji, pa Jakšino uvlačenje u bulju pričom kako im je baš on pomogao da pobede i verovao u njih (a nemaju jedan i po olimpijski bazen u državi)... Dok ovaj samo što se ne oblizuje kao mačak koji je progutao kanarinca, on uživa u tome, iako je u pitanju protokol pretvara to u ličnu predstavu kao i obično gde je on glavni lik; sportisti koji su olimpijski šampioni jedan po jedan njemu prilaze kao da je on taj osvajač medalje, pa još svakog pokušava da privuče u prisan zagrljaj (svaka čast svakom ko se izvukao)... I tako, it is what it is, možda da ne razbijam glavu oko toga previše. Na nama je da učinimo sve da promenimo stanje u državi jer mi živimo ovde, da ne očekujemo ništa od drugih.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Ja se ubih ovde godinama da ukažem kako nisu problem polupismene babe i "krezubi" već "elita" koju čini profesori,doktori, inžinjeri, advokati, pravnici, glumci, književnici, novinari naravno i sportisti koji su direktno ušli u sns sektu. Sad se ti vadiš na kafanske floskule i slične jeftine trikove.

Pojedine opštine eto kao Sombor u ovom slučaju da imaju pameti dali bi besplatno neko zemljište Jokiću da uloži svoj novac koji je pošteno zaradio i da dobiju nešto kroz radna mesta i posete gostiju na primer, međutim srbende neće svom sugrađaninu i sunarodniku to nikako da urade ali će zato prepustiti zemljište nekoj kinsekoj, nemačkoj, ruskoj, turskoj kompaniji  i još će tim kompanijama država dati benficije. Tako su kragujevčani onomad skočili da im Đoković slučajno ne investira nešto u njihov grad a sad im taj deo zvrji prazan dok ga AV ne uvali nekim"kinezima" 

Mnogo smo pogan i loš narod!   

 

Pa svi se oni prodaju, bez obzira na stepen obrazovanja, profesiju ili nešto deseto. U pitanju je samo cena i ništa više.

 

Da se razumemo, nemam ja ništa protiv da Jokić ili neko anoniman ulaže novac ako hoće, niti protiv toga da opština nekome pomogne pri investiranju. Ovo bi trebalo da važi za svakoga.

7 hours ago, berti said:

Vucic nije dobio izbore zalazuci se za kopanje litijuma, vec je, naprotiv tome, rekao da je prica sa rio tintom zavrsena. Dakle, slagao je birače. 

Posto su ljudi glasali za njega, da li onda ako pocne da puca po ljudima mozemo ponovo da kazemo jbg, glasalinste za njega. A kopanje litijuma jeste tiho ubijanje ljudi, doduse mnogo sporije nego puškom.

 

Koliko se sećam, prekršio je obećanja bezbroj puta, a ti u Loznici su mogli da vide da sa terena nije vraćena ni lopata. Ako te neko prevari više puta, treba mu okrenuti leđa. Isto važi i za ekipu koja sačinjava opštinsku vlast.

3 hours ago, DameTime said:

Off topic: obožavam ove tvoje nadimke za određene likove na političkoj sceni :lol_2: 

Hvala, ali ovaj nadimak nisam smislio ja, već sam ga pročitao upravo ovde na forumu. Nažalost, ne sećam se ko ga je prvi upotrebio.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

 

 

Pogrešna mu je teza:

 

GGGaydz.png

 

 

A i ona SPS-influenserka što priča o hrišćanskim katodnim cevima, i ona ima neko svoje viđenje:

 

wUDBPVo.png

 

 

Na kraju krajeva, kada već pričamo o protestima protiv Rio Tinta, ovaj balvan beše jedan od glavnih/agresivnijih?

 

B2gPWGN.png

 

 

A evo i Ђовак skriva erekciju:

 

7vIdjhF.png

 

 

Ma ko će sve to da otpetlja, ne mož da pohvataš koj za kog radi...

 

 

 

Edited by Sen
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god da su vesti glupe, sve rade u istom cilju: preopterećenje (dez)informacijama, unošenje šuma, stvaranje nepoverenja.

 

Tu je i igra vukodlaka, gde oni koji su ubačeni elementi pokušavaju da ubede selo da su neki drugi među njima ubačeni elementi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DJ_Vasa said:

Hvala, ali ovaj nadimak nisam smislio ja, već sam ga pročitao upravo ovde na forumu. Nažalost, ne sećam se ko ga je prvi upotrebio.

 

13 hours ago, Drug Crni said:

Ja :default_coffee:

 

Svaka čast svima 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Hriscanske katodne cevi"

 

Novi nivo debilizma.

Porazno je sto je jos na javnoj sceni, sto dobija aplauz i sto su to mladi ljudi.

Nije cudno opste stanje u Srbiji kada takva maloumnica ima 100k pratioca. 😞

 

Uopste, to slaganje o "dekadentnim zapadnim vrednostima" i "zlom Zapadu" je neopisani kretenizam i Srbija se nece ni korak pribliziti civilizaciji dok taj plemenski mit i grupni pritisak ne oslabe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Do ovde sam se slagao sa tobom. Ovo nije samo pitanje politike. Mislim, jeste odluka politička, ali je tema ipak šira. Dakle, vezano za trovačnicu koju planiraju da nam kopaju u Srbiji, potrebna je društvena svest, nebitna je politička ideologija.

 

Slažemo se tu, te da pojasnim ovaj deo. Oni nemaju čime da doprinesu društvenoj svesti. Možda grešim, ali ne mislim da bi to što Đoković ili Jokić imaju da kažu o ekologiji ikome promenilo mišljenje. Zato to i ne očekujem od njih. Razliku bi napravilo da nema nijednog profesora u Srbiji koji bi hteo da kaže da je kopanje u redu, kao što su našli gomilu koja je radila kao neke studije. Da nema nijednog lekara koji bi bio u Lončarovoj komisiji. To ima težinu za ovaj kontekst. Profesionalci o profesiji, a sportisti o sportu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Smrtokapa said:

Koliko god da su vesti glupe, sve rade u istom cilju: preopterećenje (dez)informacijama, unošenje šuma, stvaranje nepoverenja.

 

Tu je i igra vukodlaka, gde oni koji su ubačeni elementi pokušavaju da ubede selo da su neki drugi među njima ubačeni elementi.

Tako nekako ovu ujdurmu vidi i Z.Ponosh:

 

 

Zdravko Ponoš, lider Srbija cenra, reagovao je na pisanje medija da postoji sukob između vlade i predsednika Srbije oko projekta Jadar.

On je na društvenoj mreži Iks napisao da Vučić time podiže ulog u kampanji.

„Podiže ulog u kampanji sa ovom podvalom da ga je i vlada izdala oko litijuma. Sam protiv svih, žrtva. Doduše, tačno je da samo Brnabićka i Ðedovićka padaju na nos. Mučena Ðedovićka čak volontira u call centru projekta Jadar. Za to vreme Siniša ladno zabušava. A samo on bi trebalo da zapne, bar koliko i Vučić. Može mu se, on ništa ne mora. Doktor. Sjajan svedok saradnik“, napisao je Ponoš.

 

Podsetimo, u provladimim medijima pojavile su se nezvanične informacije da je predsednik Srbije ostao sam, da Vlada želi da ukine projekat Jadar i da se deo ministara protivi tom projektu.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...