Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

 

evo jednog zaista racionalnog objasnjenja o rudnicima litijuma u Nemackoj, Portugaliji...

 

  Dakle osnova je da kod njih ce se otpadne vode reciklirati, nece nijedna kap otrovne vode ici u reke...  Deponije nece biti otkrivene i pod uticajem kisa se otrovi iz njih slivati u podzemne tokove...    Ali naravno, takva eksploatacija je znatno skuplja nego kad krknes sve na neku njivu,  a otpadnu vodu bez ikakve obrade krnes u reku... jeftinije je i podmazati lokalne politicare da zazmure nego da recikliras vode i da pokrivas deponiju

 

 

Edited by Doc Holiday
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Doc Holiday said:

 

evo jednog zaista racionalnog objasnjenja o rudnicima litijuma u Nemackoj, Portugaliji...

 

  Dakle osnova je da kod njih ce se otpadne vode reciklirati, nece nijedna kap otrovne vode ici u reke...  Deponije nece biti otkrivene i pod uticajem kisa se otrovi iz njih slivati u podzemne tokove...    Ali naravno, takva eksploatacija je znatno skuplja nego kad krknes sve na neku njivu,  a otpadnu vodu bez ikakve obrade krnes u reku... jeftinije je i podmazati lokalne politicare da zazmure nego da recikliras vode i da pokrivas deponiju

 

 

 

Pisao je ovde Arsenije o pročišćavanju vode u više faza, procesa, sve do mineralizacije i dobijanja čiste vode, ali to sam video samo kao činjenicu da postoji takva tehnoligija, nikako i da će biti primenjena. Ono što za mene ostaje otvoreno pitanje, OK, izdvoji se iz vode 1000 tona nečistoća i otrova, u reku se ispusti čista voda, a gde idu ti otrovi, oni ne nestaju, njima se manipuliše, negde se skladište, koliko bezbedno. 

Da ne pominjem opet da u onim nekim prikazima procesa nedostaju neke stotine tona arsena, iskopa se a posle ga nema nigde.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Doc Holiday said:

 

evo jednog zaista racionalnog objasnjenja o rudnicima litijuma u Nemackoj, Portugaliji...

 

  Dakle osnova je da kod njih ce se otpadne vode reciklirati, nece nijedna kap otrovne vode ici u reke...  Deponije nece biti otkrivene i pod uticajem kisa se otrovi iz njih slivati u podzemne tokove...    Ali naravno, takva eksploatacija je znatno skuplja 

 

 

Vazno je dodati i da nijedan od ova dva projekta nije realizovan. Tek su u fazi predloga i razmisljanja. Znaci, od realizacije su dalje nego Rio Tinto. Pri tome za Portugal znam da nije stvar samo u tehnologiji, vec i u samom zauzimanju i narusavanju prostora, jer se radi o zasticenom podrucju. Dakle tu jos nisu na red dosla druga pitanja, a ima ih mnogo na kojima bi moglo da se zapne. Ne radi se samo o zagadjenju vec tu ima i drugih stvari na koje su lokalno stanovnistvo i nevladine organizacije osetljivi.

 

Licno se pitam i kako potencijalni investitori ovih projekata u Nemackoj i Portugalu gledaju na Jadar. Ako bi iz Jadra dolazio jeftin litijum, kako bi se ikom isplatilo da na trziste salje svoj, nekoliko puta skuplji ? Nije to paradajz pa da se siroke mase kupaca loze na ekolosko i dobrovoljno pristaju da isti proizvod plate skuplje. U tom kontekstu ja gledam i aktualnu pricu - projekat Jadar ce biti ili ovakav kakav se planira i za koji su vec planirana sredstva i buduci profit, ili ga nece biti. Ako ga bude, tesko da ce planovi za Nemacku, Portugal i ostale EU zemlje, stici dalje od trenutnih teoretskih rasprava.

 

 Ne iskljucujem ni mogucnost da u Srbiji jednog dana bude realizovana proizvodnja litijuma bas ovako kako je predstavljeno u slucaju drugih EU zemalja, uz primenu svih mogucih mera zastite, filtriranje vode, obezbedjenje jalovista itd. Ali do toga moze doci tek kad se mnogo toga promeni u zemlji Srbiji, sto dalje govori u prilog Savinom zahtevu za moratorijumom od bar 20 godina. Drugim recima, ako se bilo sta kopa u Jadru u ovom trenutku, svejedno je da li to radi Rio Tinto ili neko drugi, jer nece biti drugacije nego ovako kako je planirano, vrlo rizicno za siru okolinu. Prvo je, dakle, potreban totalni reset svega, a posle moze ponovo da se pocne s razmisljanjima na temu litijuma, u tom slucaju na potpuno drugim osnovama. Ovo sad se kuso rodilo i ne moze se popraviti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je li, a taj Savo sa moratorijumima na 20 godina, sto reko drug Staljin, koliko on ima tenkovskih divizija pa se tako uskurčio? Ne mora da bude drug Staljin. I drug Kosta Čavoski je Koštunici i kompaniji kad su "usvajali" lazni ustav na laznom referendumu, u kome su pisali nesto u nekim preambulama rekao kako se granice ne određuju preambulama, nego međunarodnim ugovorima koji se sklapaju posle raznih ratova, za koje garantuju  velike sile. Time, i pomenutim tenkovskim divizijama.

 

U ovom slucaju "tenkovske divizije" su metafora, ama koliko tih metaforicnih tenkovskih divizija imaju razni Savoi, a koliko moze da ih ima Rio Tinto, ako hoće da ih ima? I da li su ovi kurčitelji bez tenkovskih divizija ikada culi onu pesmu o kucanju na vrata nekoga ko ovome kome se kuca moze biti tata. Mozda treba da je poslusaju ako nisu.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Je li, a taj Savo sa moratorijumima na 20 godina, sto reko drug Staljin, koliko on ima tenkovskih divizija pa se tako uskurčio? Ne mora da bude drug Staljin. I drug Kosta Čavoski je Koštunici i kompaniji kad su "usvajali" lazni ustav na laznom referendumu, u kome su pisali nesto u nekim preambulama rekao kako se granice ne određuju preambulama, nego međunarodnim ugovorima koji se sklapaju posle raznih ratova, za koje garantuju  velike sile. Time, i pomenutim tenkovskim divizijama.

 

U ovom slucaju "tenkovske divizije" su metafora, ama koliko tih metaforicnih tenkovskih divizija imaju razni Savoi, a koliko moze da ih ima Rio Tinto, ako hoće da ih ima? I da li su ovi kurčitelji bez tenkovskih divizija ikada culi onu pesmu o kucanju na vrata nekoga ko ovome kome se kuca moze biti tata. Mozda treba da je poslusaju ako nisu.

 

Tenkovske divizije su mozda u ovom slucaju panican strah vlasti od bilo kakvog bunta. A strah jeste mocno oruzje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam verovao da je narod u Srbiji toliko zaostao I da je toliko nesposoban da se boji obicnog rudnika. Primetio sam da su svi antivakseri I protivnici rudarstva.

Prakticno se ispira mozak narodu da je jedino sposoban da se uhvati motike I da uzgaja luk, krompir, kupus,... a maline su vec napredna tehnologija, samo za najpametnije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Nisam verovao da je narod u Srbiji toliko zaostao I da je toliko nesposoban da se boji obicnog rudnika. Primetio sam da su svi antivakseri I protivnici rudarstva.

Prakticno se ispira mozak narodu da je jedino sposoban da se uhvati motike I da uzgaja luk, krompir, kupus,... a maline su vec napredna tehnologija, samo za najpametnije.

 

Ti bi prihvatio da umesto onog laneta sto ga slikas iza ograde, gledas zatrovani krater?

Tu, kod tebe, u Kanadi?:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

Izgleda da Savo ima dosta divizija čim je brnaba zakazala sednicu vlade i konferenciju za štampu za sutra u 17h. Jel to dobijamo zabranu RT i uklanjanje ove teme u predizbornoj kampanji ?

 

Očito, Vučiću ne odgovara da RT bude tema u predizbornoj kampanji, ako dobije izbore naći će način da uradi šta je zamislio, ako izgubi barem če narednoj vlasti ostaviti vruć krompir.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

a gde idu ti otrovi, oni ne nestaju, njima se manipuliše, negde se skladište, koliko bezbedno. 

Da ne pominjem opet da u onim nekim prikazima procesa nedostaju neke stotine tona arsena, iskopa se a posle ga nema nigde.

 

pa postoje tehnologije gde se te materije preradjuju...  I kod nas ima za svakakve te opasne materije u npr rafineriji deo gde se preradjuju neke od njih...

 

Link to comment
Share on other sites

Vlasti? Ili onima koji jedino sto rade je da se deru protiv svega sto je normalno? Sto bi rek'o pisac, sve je to lepo, ama se sve beleži u ćitap kod onih koji mnogo dugo pamte, nikad ne zaboravljaju, i vraćaju trostruko. I zasto vi mislite da neko normalan zeli da zivi na takvom mestu gde bi svaka generacija radije jela korijenje nego da se ponasa normalno? Mislim koga zabole za neki rudnik u vukojebini za koju niko nije cuo, i za heroja?l, i slicno? 35 godina samo zaumne teme namecete koje nemaju veze sa stvarnim svetom. Ranije niste smeli jer je radio pendrek, inace i tad bi. Ama bas ni jedna tema koja je normalna bila za tih 35 godina nije tu docekana kao nesto normalno sto ste jedva docekali da se promeni. Nikad se iz tog obrasca ponasanja nećete izvući, a i ne treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Vlasti? Ili onima koji jedino sto rade je da se deru protiv svega sto je normalno? Sto bi rek'o pisac, sve je to lepo, ama se sve beleži u ćitap kod onih koji mnogo dugo pamte, nikad ne zaboravljaju, i vraćaju trostruko. I zasto vi mislite da neko normalan zeli da zivi na takvom mestu gde bi svaka generacija radije jela korijenje nego da se ponasa normalno? Mislim koga zabole za neki rudnik u vukojebini za koju niko nije cuo, i za heroja?l, i slicno? 35 godina samo zaumne teme namecete koje nemaju veze sa stvarnim svetom. Ranije niste smeli jer je radio pendrek, inace i tad bi. Ama bas ni jedna tema koja je normalna bila za tih 35 godina nije tu docekana kao nesto normalno sto ste jedva docekali da se promeni. Nikad se iz tog obrasca ponasanja nećete izvući, a i ne treba.

Sta je tacno normalno? Pa ti dok skontas da se ne radi o RT vec o vlasti tebi prodje voz. Ova vlast svojim ponasanjem nije zasluzila poverenje, a kad dodje ekologija na mesto..to je tek pisurdija.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Vlasti? Ili onima koji jedino sto rade je da se deru protiv svega sto je normalno? Sto bi rek'o pisac, sve je to lepo, ama se sve beleži u ćitap kod onih koji mnogo dugo pamte, nikad ne zaboravljaju, i vraćaju trostruko. I zasto vi mislite da neko normalan zeli da zivi na takvom mestu gde bi svaka generacija radije jela korijenje nego da se ponasa normalno? Mislim koga zabole za neki rudnik u vukojebini za koju niko nije cuo, i za heroja?l, i slicno? 35 godina samo zaumne teme namecete koje nemaju veze sa stvarnim svetom. Ranije niste smeli jer je radio pendrek, inace i tad bi. Ama bas ni jedna tema koja je normalna bila za tih 35 godina nije tu docekana kao nesto normalno sto ste jedva docekali da se promeni. Nikad se iz tog obrasca ponasanja nećete izvući, a i ne treba.

Jesu li i kineske "investicije" u Srbiju isto tako blagotvorne i vode li isto tako u naprednu & neumitnu budućnost kojoj se protive "ti" koje stalno spominješ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Accuphase said:

Jesu li i kineske "investicije" u Srbiju isto tako blagotvorne i vode li isto tako u naprednu & neumitnu budućnost kojoj se protive "ti" koje stalno spominješ?

 

Linglong je totalno blagotvorna...  Prvo su pokupili ( sa vlastima podelili ) subvencije , dobili dz sve sto treba , pa ce zagaditi poprilicno unaokolo toga,  od zaposljavanja gradjana imamo kineske i vijetnamske radnike, uglavnom na "crno" , tako da ni  kase Zrenjanina, Vojvodine i Srbije od tog uglavnom nemaju nista..

 

 potpuni doprinos napretku Srbije...  i sa ruskom "bracom" je slicna prica...   u rafineriji radi gomila kineza, rusa...

 

  Ukoliko bude ista prica sa RT, sto se "zaposljavanja i napretka celog kraja" tice, ako budu tu radili kinezi ( dobar deo vlasnista RT drze kinezi ) , vijetnamci i ko zna ko  uz celih 2-3 % rudne rente...  bice to sjajan projekat za buducnost AVistana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Izgleda da Savo ima dosta divizija čim je brnaba zakazala sednicu vlade i konferenciju za štampu za sutra u 17h. Jel to dobijamo zabranu RT i uklanjanje ove teme u predizbornoj kampanji ?

Pa ako je konferencija zbog toga, to samo znaci da je sve njihovo maslo, kao sto smo vise puta rekli. Vuku vas za nos pateticnim glupostima o laznim poljoprivrednicima i o nekim novinarima - placenicima, kojima nista nije smetalo da decenijama vise na RTS, i koji placu o nekakvoj "prirodi" koja vas i ne primecuje, i o "narodu" , a vi se lozite na nekakve skrajnute anticivilizacijske likove koje ako je kako kazete apsolutna diktatura moze sad da izjede demokratski mrak i niko ne bi ni primetio.

 

U stvari se radi samo u daljem drzanju toga u potpunoj izolaciji od stvarnog sveta. Znojarnice, banke, call centri i slicno nisu nikakva promena u odnosu toga prema bilo cemu. Bas suprotno, na sve to se tu gleda sa velikim neprijateljstvom. Ovo sa tim rudnikom bi bilo em stvarna investicija, em sto je vaznije, nesto sto je drasticna promena "nacina prađedovskog". Postali bi deo veceg sveta, kao u onom videu o obicnoj drvenoj olovci sto je postavio @Veshtodel Ali vi to i necete, zar ne? 

 

28 minutes ago, Accuphase said:

Jesu li i kineske "investicije" u Srbiju isto tako blagotvorne i vode li isto tako u naprednu & neumitnu budućnost kojoj se protive "ti" koje stalno spominješ?

Pa to nisu investicije, uglavnom samo znojarnice. Plus protiv njih ih ne loze "diktarori", nego maltene kriju njihovo postojanje.

41 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sta je tacno normalno? Pa ti dok skontas da se ne radi o RT vec o vlasti tebi prodje voz. Ova vlast svojim ponasanjem nije zasluzila poverenje, a kad dodje ekologija na mesto..to je tek pisurdija.

Ma koja bre vlast? Da li je tebi vlast rekla da po sopstvenim pricama samo u poslednjih mesec dana vise puta podmicujes policiju? Sta radis ti to, ne vezujes pojas, parkiras gde stignes, stalno vozis brze nego sto je ogranicenje, prolazis na crveno, ides u kontra smeru... Da li si uopste ikada postovao neki  saobracajni propis? Zasto bi ti menjao vlast, kad je tu bas po tvojoj meri? Da je normalna vlast ili preciznije, sistem, takvima koji to rade bi dozivotno bila zabranjena voznja.

 

Ono sto ja shvatam je da vi koljete vola za kilo mesa, i da vas mota ko kako stigne, ali isto tako znam i sta cete zbog toga dobiti kad tad, i ponovo potpuno zasluzeno, kao i ranije. I shvatam da su antiriotintaši i njima slicni gori neprijatelji civilizacije od svih slobista zajedno. Oni bar nisu krili sta su. A i nisu bili toliko ostrasćeni. 

 

BTW, meni bi bilo bas drago da se sve to komplet pretvori u Diaspar ili San Fransokyo, pa?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne izgleda tako iz vazduha ali tu ima jako puno zelenila.:classic_biggrin:

Ovo odavno nije ekoloski protest vec tu ima svega i svacega. Opozicija koristi priliku da okupi ljude protiv vlasti, sasvim legitimno i ovi drugi bi to radili. Onda imas razne lidere i lidercice koji promovisu sebe, uvek se tu krije novi Sapic.:64:

Jedini koji se bore za neka prava su oni seljaci dole koji nisu prodali zemlju i pokusavaju da sprece novi zakon o ekproprijaciji. Ako Srbija ikada bude usla u red civilizovanih zemalja onda ce morati konacno da se prekine ciklus otimacine koji pod raznim imenima traje jos od polovine 19tog veka . Od tada se otimala zemlja/imovina zarad raznih progresivnih ideja, oslobodjenje od turskog feudalizma, agrarna reforma, kolektivizacija, nacionalizacija...

Jbg. ti koji jos uvek nisu prodali traze da im se plati visa cena od one trzisne i to je njihovo pravo. Tako je u svim normalnim zemljama. Ako ces da gradis put preko moju livadu ima da platis koliko ocem ili ima da gradis oko moju livadu. Za Rio Tinto nije nikakva suma da im plati i 5-6K eura po hektaru, ali oni to verovatno nece jer su tu sumu uplatili vec ovima na vlasti, uz obecanje da ce dobiti zemlju za kikiriki.

Eto , tu je osnovna razlika izmedju rudnika u Cileu, Nemackoj i Srbiji. Ako mogu da izjebu taj narod u startu, sta mislis kako li ce tek da se pridrzavaju ekoloskih normi na koje su se obavezali? Jbg. ne moze ni taj rudnik da zagadi mnogo vise od Bora i Majdanpeka, gde jos pre 40 godina nisi mogao da dises.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ako je konferencija zbog toga, to samo znaci da je sve njihovo maslo, kao sto smo vise puta rekli. Vuku vas za nos pateticnim glupostima o laznim poljoprivrednicima i o nekim novinarima - placenicima, kojima nista nije smetalo da decenijama vise na RTS, i koji placu o nekakvoj "prirodi" koja vas i ne primecuje, i o "narodu" , a vi se lozite na nekakve skrajnute anticivilizacijske likove koje ako je kako kazete apsolutna diktatura moze sad da izjede demokratski mrak i niko ne bi ni primetio.

 

U stvari se radi samo u daljem drzanju toga u potpunoj izolaciji od stvarnog sveta. Znojarnice, banke, call centri i slicno nisu nikakva promena u odnosu toga prema bilo cemu. Bas suprotno, na sve to se tu gleda sa velikim neprijateljstvom. Ovo sa tim rudnikom bi bilo em stvarna investicija, em sto je vaznije, nesto sto je drasticna promena "nacina prađedovskog". Postali bi deo veceg sveta, kao u onom videu o obicnoj drvenoj olovci sto je postavio @Veshtodel Ali vi to i necete, zar ne? 

 

Pa to nisu investicije, uglavnom samo znojarnice. Plus protiv njih ih ne loze "diktarori", nego maltene kriju njihovo postojanje.

Ma koja bre vlast? Da li je tebi vlast rekla da po sopstvenim pricama samo u poslednjih mesec dana vise puta podmicujes policiju? Sta radis ti to, ne vezujes pojas, parkiras gde stignes, stalno vozis brze nego sto je ogranicenje, prolazis na crveno, ides u kontra smeru... Da li si uopste ikada postovao neki  saobracajni propis? Zasto bi ti menjao vlast, kad je tu bas po tvojoj meri? Da je normalna vlast ili preciznije, sistem, takvima koji to rade bi dozivotno bila zabranjena voznja.

 

Ono sto ja shvatam je da vi koljete vola za kilo mesa, i da vas mota ko kako stigne, ali isto tako znam i sta cete zbog toga dobiti kad tad, i ponovo potpuno zasluzeno, kao i ranije. I shvatam da su antiriotintaši i njima slicni gori neprijatelji civilizacije od svih slobista zajedno. Oni bar nisu krili sta su. A i nisu bili toliko ostrasćeni. 

 

BTW, meni bi bilo bas drago da se sve to komplet pretvori u Diaspar ili San Fransokyo, pa?

Spremam se za bojkot u subotu, opet blokiramo E70 u znak podrske gadjanima Jadra koji ne zele rudnik. Kad to zavrsimo, branicemo Homolje od cijanida. 

Milenko Puzigaca moze da peni i podmece koliko god hoce, mozete da ga lajkujete do mile volje, marim ja. 

"Ono sto ja shvatam je da vi koljete vola za kilo mesa" kaze ostrasceni Puzigaca i nista ne shvata, ne razume da mi upravo to necemo, da zbog rudne rente i "politicke donacije"- citaj - mita i korupcije, necemo dati da se zakolje vec kultivisana priroda od koje, na miran i njima dovoljan nacin, zive gradjani ove drzave koji uredno placaju poreze, PDV i sve moguce takse za ocuvanje voda, zemljista, navodnjavanja i odvonjavanja vec generacijama. 

Sto nas, bre, Puzigaca toliko mrzis? Sto podmeces da smo antivakseri, da smo divljaci koji se samo deru, da smo protivnici civilizacije? 

i sve to radis na suvo, da si vlasnik akcija RT pa da te razumem, ovako, ti si taj koji se dere svo vreme, ti si taj koji se ne ponasas civilizovano, ti si taj koji brani neodbranjivo. 

I samo da znas, pravo i pravda je na nasoj strani. Ti samo sedi di si jer i za di si nisi. Da jesi, gledao bi svoja posla. 

 

 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

... vec generacijama... pravda je na nasoj strani. Ti samo sedi di si jer i za di si nisi. Da jesi, gledao bi svoja posla. 

Pa ja i gledam moja posla. Vi čistite vaše okruženje, ja moje. I naravno da nisam za tu, ali za to ne krivim Vucica, Rio Tinto, pa ni vas, nego sebe. Ja sam pogresno verovao da od "vas" nesto moze biti i da je problem Milosevic i da vam on smeta, a da njega nema, i da on padne, "vi" bi sa velikim entuzijazmom krenuli da se integrisete u civilizaciju. Tu sam se zajebo (i ovi su koji sad isto misle o Vuciću).  Istina je da to tu nikad nije ni htelo da postane deo civilizacije. To je kukolj. Trula jabuka koja pokvari sve ostale.

 

Od kad su tu "vratili dostojanstvo" nista drugo ne radite svi ti "vi" osim sto se derete protiv svake promene, a "argumenti" su vam uvek isti, to sa pocetka, sto ne znaci nista, i prilicno je odvratnio. Sto je najgore, tu na toj teritoriji nesto nije kako treba, u glavama, pa time zatrujete i tzv "mlade", koji vec sa 20ak godina tu postanu dede i babe, koje samo ponavljaju to isto, sto sa mozgom veze nema. "Ovako je uvek bilo", "pravda"l ce trijumfovati" trt, mrt, a sve to nema veze ni sa cime, a narocito nema veze sa mozgom. To uopste nije normalno, jer mladi ljudi bi trebali da imaju zelju da se istovare na skoro sve vrednosti prethodne generacije, da sve promene, i naprave svoje vrednosti, ne da samo kopiraju generacije svojih baba i dedova, i sve odbijaju. To nije normalno.

 

Sve je to zato to tu nikad nije stvarno privedeno razumu. Nikad to nije moralo da se bavi stvarnim svetom. Uvek je imalo nekog Tita, kralja, neprezaljenog "Slobu", Vučića, Janka, Stanka, drzavu... Tatu, koji ide za njima i sakuplja sto su oni razbacali. Nikad tu niko nije izbacen na ulicu zato sto ne placa rate dugova, nikad niko nije dobio sut u bulju onaj ko ne radi kako se radi nego samoupravlja, pa zbog toga zavrsio pod mostom, itd, Potpuna jedna neodgovornost, haos, i infantilizam, nepouzdanost, prevrtljivost, u pravu su "Englezi". Odvratno mesto gde nicija rec ne vredi nista. Jos pa vole da se prepustaju emotivnim zanosima, sto i dobro prilagođene životinje izbegavaju. I divlje, i pitome.

 

Poenta je (ovo sam imao jos jedno otkrovenje pre neki dan kad sam na radiju cuo novu pesmu Nine Hagen i odmah prepoznao da je ona) ovi koji se loze na te price, takvi su ubili bolji svet koji je hteo da bude deo veceg sveta, na njega se ugledao i njemu tezio (i u kome su svi znali ko je Nina Hagen ili su bar culi to ime, sto nije poenta, ne mora niko da zna ko je ona, nego da je taj svet nemerljivo vise puta bio deo veceg sveta od samodovoljnog i samoizolovanog sranja koje su ovi napravili kad su ga srusili) , i zato i njihov obrnuto robinzonski svet koji su napravili i koji takvima odgovara, i koji na taj "veci svet" gleda kao na neprijatelja treba da umre, a ta teritorija treba da bude privedena razumu. To je sve. To je pravda.

 

Ako je za to cena da privremeno bude negde napravljena golet ili nesto, sto je nebitno, jer priroda ce se vratiti, ili ako tom uzvisenom cilju doprinese i Satana licno, wgaf, vazan je samo cilj.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ma koja bre vlast? Da li je tebi vlast rekla da po sopstvenim pricama samo u poslednjih mesec dana vise puta podmicujes policiju? Sta radis ti to, ne vezujes pojas, parkiras gde stignes, stalno vozis brze nego sto je ogranicenje, prolazis na crveno, ides u kontra smeru... Da li si uopste ikada postovao neki  saobracajni propis? Zasto bi ti menjao vlast, kad je tu bas po tvojoj meri? Da je normalna vlast ili preciznije, sistem, takvima koji to rade bi dozivotno bila zabranjena voznja.

 

Ono sto ja shvatam je da vi koljete vola za kilo mesa, i da vas mota ko kako stigne, ali isto tako znam i sta cete zbog toga dobiti kad tad, i ponovo potpuno zasluzeno, kao i ranije. I shvatam da su antiriotintaši i njima slicni gori neprijatelji civilizacije od svih slobista zajedno. Oni bar nisu krili sta su. A i nisu bili toliko ostrasćeni. 

 

BTW, meni bi bilo bas drago da se sve to komplet pretvori u Diaspar ili San Fransokyo, pa?

 

@Milenko PuzigacaSta ti pises Puzigaco. Pa ja ne placam nista, hteo da me nosi pauk, ne placam, parking ne placam, kazne ne placam...mito moze jer je to sistem ovde. Da se ja pravim da sistem postoji, samo bi glup ispao.

 

Taj isti pauk ne dolazi kad ih zovemo, policija jos manje kod saobracajnih gresaka. Parkinga nema od korova, nema urbanistickog plana koji bi to sredio a bice samo gore. Ne rade oni svoj posao, ne radim ja svoj.

 

Nemaju zakone tj imaju iz 2001 za frilensere tj doznake, dobicete qrac.  Meni i dalje nije jasno sta ti zelis, ti si negde ubedjen da mi idemo pravim putem jer otvaramo jebeni rudnik i sto ce se otvarati jos vise njih, to nam je uvek donosilo blagostanje...eh da je vise Sirotanovica...

 

Da je normalna vlast i sistem,ja bih sve uredno placao, a posto nije, dobice qrac, nek se sirotinja gusi u svom sopstvenom glibu jer je ne vidim da im ista fali jer retko ko od njih se zali javno.

 

Protivnici ovog sistema,bar veci deo zivi dobro, ali su svesni da je ovaj sistem los i da su prava kriminalna grupacija, zato im niko nista ne veruje. Utuvi to u glavu Puzigaco jer to sto ti prises je smesno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

 posto nije, dobice qrac, nek se sirotinja gusi u svom sopstvenom glibu jer je ne vidim da im ista fali jer retko ko od njih se zali javno.

 

Protivnici ovog sistema,bar veci deo zivi dobro, ali su svesni da je ovaj sistem los i da su prava kriminalna grupacija, zato im niko nista ne veruje. Utuvi to u glavu Puzigaco jer to sto ti prises je smesno

Brate, pises isto sto i Milenko:))))

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

 

Kao, Jovan Memedović nije iskren, lije lažne suze, možda, ali govori istinu za razliku od gluposti koje se pišu ovde, a u koje neko iskreno veruje.
 

 

Zaista se pisu gluposti ovde. 

Ali od strane ljudi koji nisu u materiji i ne poznaju problematiku ekstraktivne industrije.

Ovde je bilo par diskutanata koji su detaljnije , na strucan nacin, komentarisali problematiku vezanu za rudarsku proizvodnju. 

Sve pros and cons of mining. 

Ali, dzabe pricati tvrdim glavama ...

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...