Jump to content

VN Abudabija 2021


Radoye

Recommended Posts

55 minutes ago, Hertzog said:

Jest znam proceniti. Iskustvo 🤣

 

Pa da je bilo 1:1 samo na suvu brzinu Maksa i Hamiltona i nisi lose procenio ali ovde je RBR igrao timski dok Mercedes nije i to je na kraju presudilo. Ma koliko ih ja ne voleo mora se priznati da su Horner & Co. ovo odigrali perfektno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Radoye said:

 

Pa da je bilo 1:1 samo na suvu brzinu Maksa i Hamiltona i nisi lose procenio ali ovde je RBR igrao timski dok Mercedes nije i to je na kraju presudilo. Ma koliko ih ja ne voleo mora se priznati da su Horner & Co. ovo odigrali perfektno.

Max bi i u poslednjem krugu bez sklanjanja Pereza postavio bolje vreme od Hamiltona samo sto je usporio na kraju.

 

Naravno, pod uslovom da ne sjebe poslednju krivinu, posto je do tog momenta imao prakticno isto vreme kao u najbrzem krugu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radoye said:

 

Pa da je bilo 1:1 samo na suvu brzinu Maksa i Hamiltona i nisi lose procenio ali ovde je RBR igrao timski dok Mercedes nije i to je na kraju presudilo. Ma koliko ih ja ne voleo mora se priznati da su Horner & Co. ovo odigrali perfektno.

 

Prvo, onakva kratka zavetrina na onolikoj razdaljini donosi max 1 desetinku, a ne 4 koliko je bila razlika. 

 

Drugo, u poslednjem krugu na i2 je Max kasnio za svojim vremenom 0.010, odustao je od kruga kad se videlo da Ham nije popravio vreme. 

 

Perez mozda i kljucan covek na startu sutrasnje trke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Perez igrao mnogo vecu ulogu na startu da ga nije dobio Noris, mogao bi da se ugura ispred Hamiltona i onda ga maltretira tako u prvom stintu.

 

Ocigledno je low downforce setup dobar odabir za RB, nece moci da ih pojede Merc na pravcu, a u S3 mogu da se uzdaju u Maksovu magiju. 

 

Steta sto Maks nema sveze srednje gume, bice zajebano odabrati pravu strategiju, ali definitivno mora na pocetku da se odlepi od Hamiltona na mekim.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Lando je manje više već rekao da neće da se meša sutra 

Nanstartu mora do daske i ne verujem, da če propustiti šansu za preticanje Lewisa, jer može da izgubi pozicije. Može i Perez da prestigne Hamiltona. 

Link to comment
Share on other sites

Gledajući i slušajući izjave poslednjih dana, mislim da su apsolutno svi shvatili da bi neko čukanje Maxa i Luisa bila katastrofa. Ne verujem da će iko ići na takvu situaciju ili bolje rečeno,bar se nadam.

Što se tiče sutrašnje trke, mislim da je RB pogrešio što ne ide na žutim. Liči mi da će Max morati dva puta u box, dok Luis može da kalkuliše i sa jednim.

E sad pitanje je da li Max može Luisa da ostavi 25s. Mislim da ne može i da iako će imati sveže gume na kraju, a Luis bele na izdisaju, nisam baš siguran da ima velike šanse da ga i obiđe.

E sad, sutra može da jaukne Božana ili Honda pa da bude svejedno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idealna pozicija za Pereza na startu da izvede jednog Botasa 😁

 

Koji su pit prozori za komb crv bele crv? 12-30-16? 

 

Inace sam za taktiku crvene u q2 navijao od kako je mecka krenula da ih dere, nema logike da ides na istu taktiku protiv ekipe koja je bolja od tebe, nego su isli ziheraski da im ne pobegne i p2 na trkama (a ne bi). Steta sto sada nemaju zute za treci stint. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lewis: "Interesting that they locked up at Turn 1 and all kind of stuff. I'm a conspiracist, no one locks up at Turn 1, and if you do, it's not a big lockup anyways. They obviously deliberately chose to go onto the softs, in my opinion, I might be wrong. But I hope what we're on is the right one."
 

😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slupace se u prvoj krivini. To ce da izazove najvecu gledanoS. 

 

A onda cemo narednih mesec dana da gledamo Ignjacija za zelenim stolom kao sudiju tokom rasprave cija Kasandra posle operacije promene pola ima vecu patku. 

 

Naslovi ce da iskacu na sve strane... 

 

Navijaci ce da klikcu... 

 

Twitter ce goreti... 

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam u kontakt u prvoj krivini, onda ostaje cela trka bez ikakve zanimljivosti, a arapi su platili da gledaju borbu do poslednje krivine. Mislim da ce proci veci deo trke pre prvog kontakta. Verovatno tamo negde nakon prve zamene guma, kada se stanje na stazi promeni

Mazepin pozitivan na koronu i nece voziti danas. Haas ce imati samo jedan bolid na gridu

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DASUBO said:

Gledajući i slušajući izjave poslednjih dana, mislim da su apsolutno svi shvatili da bi neko čukanje Maxa i Luisa bila katastrofa. Ne verujem da će iko ići na takvu situaciju ili bolje rečeno,bar se nadam.

Što se tiče sutrašnje trke, mislim da je RB pogrešio što ne ide na žutim. Liči mi da će Max morati dva puta u box, dok Luis može da kalkuliše i sa jednim.

E sad pitanje je da li Max može Luisa da ostavi 25s. Mislim da ne može i da iako će imati sveže gume na kraju, a Luis bele na izdisaju, nisam baš siguran da ima velike šanse da ga i obiđe.

E sad, sutra može da jaukne Božana ili Honda pa da bude svejedno...

 

Ako i bude udaranja između njih dvojice tipujem da će ga inicirati Max jer prosto gubi titulu ako ga Luis obiđe. Ako oba ispadnu Max je šampion. Samo da se ne zanese kao Šumi '97. kada je sam sebe izbacio, a Vilneva nije. 😄

 

Prema izboru guma Mercedes ima prednost ali svaka čast Red Bulu što se usudio da uradi nešto drugačije jer na istom izboru guma ih Mercedes dere već zadnje 4 trke. Uz to mislim da je ta Honda odvrnuta do kraja jer je došlo do finala i sve karte su na stolu. Nema više kalkulisanja.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da neće biti čukanja u prvoj krivini nakon starta, Max ima pol i obično dobro startuje, Hamiltonu ne odgovara da obojica odustanu (pa da se nada da će sudije kazniti Maxa) i rekao je da je dobra stvar što je na P2 što može vrlo dobro da vidi Maxa. Onda mu ostaje da proba da uradi ono što i na prošloj trci, da pred kraj stigne i obiđe Maxa. 

Edited by MrIncredible
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...